Şimdi Ara

Endüstri Müh Boun vs Sabancı vs Bilkent

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Endüstri Müh Boun vs Sabancı vs Bilkent

(En Son Oy Tarihi: 11.8.2021)
Giriş
  • 1300 gibi bir sıralamanız olsa nereyi yazardınız, neden?

• kardeşim bilkent gibi bir hazine varken diğerleri ne ismini ilk defa duydum beeeee
  • hocam trollünüzü az ötede yapar mısınız
  • hackerlet H kullanıcısına yanıt
    hocam şaka bir yana ciddiyim bilkent varken ne bilm.... angara bebeleri eller havaya
  • Hocam ne beklediğinize bağlı. Eğer endüstride kararlıysanız Boğaziçini tavsiye ederim çünkü endüstri mühendisliği için sağladığı ortam, imkanlar ve networkü daha uygun.

Eğer bölümden emin değilseniz ya da endüstri mühendisliği ile diğer mühendislik alanlarını birleştirme hayalindeyseniz Sabancıyı tavsiye ederim. Mesela endüstri mühendisi bir arkadaşımız uluslarası bir biyomedikal projesinde yer almıştı ve çalıştığı ekipte x ışınlarının en doğru ve verimli sonuç için hangi açıyla hastaya gönderilmesi gerektiğini hesaplamıştı, kendisi biyomedikal cihazlar ile ilgili bazı dersler almıştı.

Bilkent’de mutlaka iyidir ancak endüstri için İstanbul ve o özel sektör kokusunun daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

Kendi kişisel deneyimlerim doğrultusunda daha öznel konuşmam gerekirse IT alanında iki farklı proje için hem boğaziçi hem de sabancılı arkadaşlarımla çalıştım. Boğaziçili öğrenciler idari ve finansal optimizasyonda çok daha başarılı olduklarını kesinlikle söyleyebilirim. Teknik optimizasyonda ise sabancılılar daha iyiydi ancak bu boğaziçililerin bu konuya ilgi duymamasından kaynaklanıyor da olabilir.

• Hocam açıkçası maddi durumum pek iyi değil İstanbul bana pahalı gelir ama bilkent hem şehrime olan yakınlığıyla hem de sağladığı kapsamlı burs ile beni cezbetti. Endüstride kararlıyım, seçmeli derslerde de yazılıma yönelik dersler almak istiyorum. Udemyden ufak ufak başladım. Koç istiyordum sıralama tutmadı Boğaziçi için de sınırdayım. Eğer 740 1000 arasi bir siralama yapsaydim hiç düşünmeden sabancı yazardim.Çünkü üstün başarı bursuyla hem aylık verdiği para ve yurdun ücretsiz olması beni orada okutabilirdi. Ama sabanci hem şehre uzaklığıyla hem de yemek fiyatlarındaki fazlalığıyla ve çeşit azlığı ile ünlü. Beni maddi olarak zora sokacağını düşünüyorum. Kendime uygun burslar bulabilsem hiç düşünmeden yazarım ama açıkçası nasıl yapacağımı bilmiyorum. Şuan durumum böyle.
  • Yani kısacası beni şuan önümdeki 5 sene korkutuyor. Ha onun yüzünden de yanlış karar yapmak istemiyorum. Umarım Anadolu bursiyeri ile kabul alırım da böyle bi derdim kalmaz.
  • hackerlet H kullanıcısına yanıt
    Hocam dediklerinize sonuna kadar katılıyorum. İlk 100 bursu ve okulun verdiği paralar olmasa ben de kişisel olarak gerçekten zorlanacaktım Sabancıda. Bilkent endüstri kesinlikle iyi bir okul ve bölüm kombinasyonudur, hoş zaten bizim forumda yaptığımız en ince ayrıntılarda farkları aramak yoksa ne eğitimleri ne imkanları (top 3 vakıf üniversitesi için konuşuyorum tabi ki) çok da farklı değil. Umarım her şey gönlünüzce olur, Koç Üniversitesinde anadolu bursiyer olmak gerçekten harika bir imkan. Okul zaten harika bir okul ve mühendislik fakültelerinin en güçlü bölümü de benim fikrimce endüstri mühendisliği.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.