Şimdi Ara

Enjeksiyonlu yakıt sistemine sahip motora sıralı sistem LPG kiti değil de normal kit takılır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SELAM BENİ YENİ BİR ARAÇ ALDIM VE MOTORU SIRALI SİSTEM 1.6
    ANCAK ARACI ALDIĞIM KİŞİ BUNA SIRALI OLMAYAN LPG SİSTEMİ TAKTIRMIŞ...
    ARAÇ 3-4 YILDIR SORUNSUZ ÇALIŞMIŞ, VE ŞU AN DA BİR SORUNU YOK...
    MERAK ETTİĞİM SIRALI SİSTEM MOTORA BU ŞEKİLDE LPG TAKILMASININ NE GİBİ MAHSURLARI OLABİLİR....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ftyasar -- 29 Ekim 2009; 16:29:52 >

• quote:

SIRALI SİSTEM MOTORA NORMAL SİSTEM TAKILIR MI???

Öncelikle soruyu doğru sormak, sonra da cevap beklemek lazım.
    Enjeksiyonlu yakıt sistemine sahip motora sıralı sistem LPG kiti değil de normal kit takılır mı?

Ustalar birazdan buna güzel cevaplar verecektir. Fakat benim bildiğim kadarıyla enjeksiyonlu motorlara normal LPG kiti takılır, fazla yakıt yaktığı gibi motora zarar verme durumu da olabilir. Yanlış biliyorsam ustalarımız düzeltsinler. Saygılar.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ftyasar -- 29 Ekim 2009; 16:30:58 >
  • Performans çok düşük oluyor ve motorada zararı daha çok.
  • tabiki sıralı en uygunudur ama bazı ustalarımız kesinlikle olmaz arabayı mahfeder felaket olur falan diyorlar.onlarada su soruyu sormak lazım bundan 5 sene once sıralı mı varıki o zaman sakır sakır takıyordunuz demek ki yıllarca cok zararlı seyler yapmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinarxx
    tabiki sıralı en uygunudur ama bazı ustalarımız kesinlikle olmaz arabayı mahfeder felaket olur falan diyorlar.onlarada su soruyu sormak lazım bundan 5 sene once sıralı mı varıki o zaman sakır sakır takıyordunuz demek ki yıllarca cok zararlı seyler yapmışsınız.

Zaten lpg nin tek zarar verdiği sıralı olmayan sistemlere zarar verme ihtimali var benim bildiğim önceden sıralı sistem yoktu ve enjeksiyonlu araçta azdı zaten karbüratörlü sistemde resmen motor Ne kadar isterse degil belli miktarda gaz akıtır sıralıda ise Ne kadar gaz o kadar lpg püskürtur tabiki oktan farkıda dikkat edilerek yapılır bu işlem tam detaylı bilmiyorum ama o nedenle sıralı motora zarar vermiyo karbüratörlüde ise sanirim bu nedenlerden dolayı biraz daha fazla isi meydana geliyo yanma odasında fark bu takılmazmi evet takılır

• Orjinal mikserden bahsediliyor ve fiyatının biraz pahalı olduğu söyleniyor 150 dolar civarı.Bu parça kullanıldığı takdirde herhangibir patlatma olayının yaşanmadığı ve çekişin sıralıdan ayırt edilmediği mikserli sistemin sağlıklı olduğunu kabul edenler var ve bu işi kendisi yapan aracın orjinal kablalarına zarar vermemek için kendi full enjeksiyonlu aracına normal mikserli sistem takan ustalar bulunmaktadır.
  • valla benim 98 ford mondeoda cok noktalı sistem var sıralı lpg olmamasına ragmen bugune kadar en ufak patlama catlama veya lpg kanaklı bir olayım olmadı hatta sıralıya cevirmeyi dusunuyorum ama o kadar aracımla uyumlu bir sistem kıyamıyorum.kaputu actıgınızda lpg oldugu dahi belli olmuor.beyin vs kesinlikle gorunmuyor.yapan ustaya bravo valla 2002 talıkmış en ufak problem yok landirenzo marka.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.