Şimdi Ara

Ergo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yılda 199 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
30
Favori
36.443
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Yılda Sevdiklerinize Sağlık Hediye Edin! IW Broker ve Ergo iş birliği ile Tamamlayıcı sağlık sigortanızı ”Ergo Yüzde 100 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” ile yaptırın, yatarak tedavide toplam 199 TL’ye, yatarak + ayakta tedavide ise toplam 279 TL prim ödeyerek 1 Yıl Boyunca Anlaşmalı Özel Hastanelerde Ücret Farkı Ödemeyin!

Firsat.Me
    Ergo Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Yılda 199 TL’ye Sağlığınızı Güvence Altına Alın (Tukendi) - Firsat.Me
    https://www.firsat.me/Firsat/Ergo-Tamamlayici-Saglik-Sigortasi-ile-Yilda-199-TL-ye-Sagliginizi-Guvence-Altina-Alin/17125

ben yaptirdim tavsiye ederim cok bir para degil zaten.devlet hastanelerinin hali ortada imkani olan kimse devlet hastanelerine gitmesin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiger86 -- 25 Ocak 2018; 19:33:35 >

• neden kardeşim? adamlar devletin üzerinden yük alıyorlar (okullar da öyle)

yaşını bilmiyorum ama bundan 15-20 sene evvel telefonla randevu bile yoktu, yıkık dökük hastanelerde sürünüyordu millet sabaha karşı 4'te sıra numarası almak için.

Özel hastane kuran adam hem parasını yatırıp yatırım yapıyor hem yüzlerce kişiye iş, hem devlet hastaneleri üzerinden yük alıyor. Hizmet, kalite, rekabet herşey var.

Asıl devlete ait hastaneler kapatılmalı, ssk pirimi de kalkmalı. İsteyen istediği yere yaptırsın sigortasını, istediği hastaneye gitsin. Devlet hastanesi nedir? 3 kuruşluk hizmet için sade gazoza, limonataya bile vergi verip dünyanın vergisini ödeyip sonra sürüneceğim öyle mi?
    bende diyorum özel hastaneler kapatılmalı
    düşün başkan olmuşsun,bütün özel hasteneleri almışsın yada kendine bağlamışsın istediğin fiyatta oynuyorsun, istediğin ilaclara zam yapıyorsun. sgk yı batırmak için elinden geleni yapıyorsun.
    devlet ve sağlık kuruluşlarına millete düşük ölçekli ilaç yazsınlar diye dayatıyorsun.

ayrıca örnek çapa ve cerrahpaşaya ödenmesi gereken paraları vermiyorsun, batsın oraya avm yapayım diye göz koyuyorsun

zaten şu an olan bu ve özel hastaneler kimin elinde belli zaten
    var mı itirazı olan.
    inşallah ironidir...

amerika sağlık sisteminin hali ortada

abd neredeyse full özel sigortası hastanesi özelde yani

ingiltere kanada ab üye ülkeleri çok az özel kalanı devlet

aralarındaki farka bir bakın önce

sicko diye bir belgesel var izleyin olmadı

sağlığın eğitimin özeli olmaz

isterseniz kolluk kuvvetlerini de özel yapalım, para verene önce gitsin

az para verene kötü polis çok para verene tecrübeli polis gibi uygulamalar da olur devletin yükü azalır

bilgi sahibi olun sonra fikir beyan edin bi zahmet
    Medipol de 20 tl muayene ücreti. İlk açıldığında fark da almıyordu ama artık anlaşmalı bölümlerde 20-30 arası ücreti. Anlaşmalı bölüm değilse zaten ücreti yüksek ve sigorta da karşılamaz.

Özel GOP hastanesi tam bir para tuzağı eski belediye başkanı sahibi. Doktor benim sigorta ile geldiğimi görüp benden tetkik istiyorsa zaten o hastaneye adım atmam.

10 Tl'ye daha bu gün kızım uzman doktora muayene oldu. SGK anlaşmalı klinik ve Tıp merkezleri gayet uygun düz muayeneler için gayet te yeterli. Uzman özel sorunlar için de bu tip sigortalara asla güvenilmez zaten.

Toplam 8 hak veriyor bunu ne zaman nasıl kullanacağım bilmiyorum. Eski hastalıkları zaten karşılamıyor. Gittiniz doktor sadece reçete yazdı gönderdi gitti bir hak. Gittiniz ciddi bir rahatsızlık var doktor şüphe etti tetkik istedi bunda da 1 yada 2 hak gitti. Bunun ayrımını nasıl yapacağız?

Kızım için istedim yaptırtmayı araştırdım da üstelik ama sigorta şirketleri bizden daha uyanık olduğundan vaz geçtim. Bu yüzden zaten pek tutmadı bu tamamlayıcı sağlık sigortası.
    muhalif13 kullanıcısına yanıt
    muhalif13 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Boşuna vermeyin. Anlaşmalı hastaneler 3. sınıf bir de sigorta ile gidince daha da ilgisizler aynı fırsat sitelerinden alınan kod ile gittiğiniz işletme gibi. Zaten en fazla 8 tedavi karşılıyor. Bir çok tedavi özellikle önceki hastalık tedaviler ise kapsam dışı bir çok şey ise yine kapsam dışı.

Bir çok yer ise 10-30 tl ye zaten muayene olabiliyorsunuz. Devlet hastaneleri ise yoğunluktan dolayı randevu bulmak zor.

gereksiz ve sacma yorumlariniz icin tesekkurler.

1.si ozel hastaneler ozel sigortayla gelen hastalari cok seviyorlar cunku herseyi sigorta karsiladgi icin butun tetkik tahlilleri bol bol isteyip sigortadan para cekerler boylece.

2.si anlasmali oldugu hastanelerin cogu kaliteli hastaneler nasil oluyor ucuncu sinif hastane.tamamlayici sigorta oldugu icin acibadem florance memorial gecerli olmuyor ama medicalpark,medipol,ozel gop hastanesi gibi bircok kaliteli hastane mevcut

3.su 10-30 liraya muayene oldugunuz yerden korksaniz iyi olur nasil guveniyorsunuz hayret ediyorum.ayrica olaya muayene ucreti acisindan bakmayin bunun tahlili tetkiki var bugun bi MR 200 liraya cekiliyor.ayrica eski hastaliklar gecerli olsaydi o zaman agir bi hastaliga yakalaninca gider bu sigortayi yaptirir herseyi sigortaya dayardim tabiki gecerli olacak.
    Bir devletin devlet olabilmesinin ön koşulu eğitim, sağlık ve adalet sistemleridir. Kimisi eğitim olmazsa diğer ikisini saymaya bile gerek yok derler. Türkiye'nin durumu ortada, kısa bir yazıyla hepsine tek tek değinmeye ne zaman ne kelime yeter.

Dünyanın neresine giderseniz gidin özel şirketlerin amacı aynıdır, daha çok para kazanmak. Onların sizin eğitim seviyenizi yükseltmek, sağlığınızı korumak gibi amaçları yoktur. Önemli olan karlarını artırmaktır.

Parası olmayan ölsün diyorsanız -ki sizin savunucusu olduğunuz sisteme göre herşey paraya endeksli- devamını okumanıza gerek yok.

Devlet o ülke vatandaşı olmak dolayısıyla vermek zorunda olduğu eğitim, sağlık ve adalet hizmetini özelleştiremez. Bugün Türkiye de yapılan hatalar yıllar önce başka bir kurumun başına getirildi. Yaşınızı bilmiyorum ama 90'lı yılların meşhur argümanıydı "devlet et mi üretsin, süt mü üretsin!" buna benzer kelimeler kullanılarak özelleştirme uygulamalarına meşruiyet kazandırıldı. Gelinen nokta da Avustralya, Sırbistan Angus löp et saman ithali gibi kavramlar size birşey ifade ediyor olmalı.

Devlet sizin talep ettiğiniz gibi hastanelerini kapatıp sistemin dışına çıkıp sizi özel hastanelerin yumuşacık! kollarına bıraktığında iş işten çoktan geçmiş olacak.

Sözün özü sağlık bir haktır parayla satılamaz. Devletin görevi Türkiye de yapıldığının aksine Koruyucu ve Önleyici sağlık hizmetleri politikasını hayata geçirip, insanlar hastalansın doktora gitsin bu bir sektör olsun özel hastaneler oluşsun ilaç firmaları paraya para demesinler mantığı demek olan tedavi edici sağlık hizmetleri politikasını önceliğine almaktan vazgeçmelidir.

Daha yazacak çok şey var fakat bugün özel hastaneler devlet ile rekabet ettikleri için bir çok şeyi iyi yapıyor gibi gözüküyorlar yarın sizin isteğiniz olurda devlet hastaneleri kapanırsa muhtemelen özel hastanelerin hiç olmadığı ağır aksak da olsa sağlık hizmeti alabildiğimiz günleri mumla ararız....
  • Yatarak+3 defa ayakta diyor . Aileme sampodan yaptırdım 4 kişi 2400 lira 600 lira kişi başı yatarak sınırsız 9 defa muayene ...

Kısaca bence baya soğuk fırsat
  • ie36 kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl bir mantıktır ya? Özel hastane adı üstünde özel, zorla sokmuyorlar ki sizi. Devlete gidin o halde
  • Boşuna vermeyin. Anlaşmalı hastaneler 3. sınıf bir de sigorta ile gidince daha da ilgisizler aynı fırsat sitelerinden alınan kod ile gittiğiniz işletme gibi. Zaten en fazla 8 tedavi karşılıyor. Bir çok tedavi özellikle önceki hastalık tedaviler ise kapsam dışı bir çok şey ise yine kapsam dışı.

Bir çok yer ise 10-30 tl ye zaten muayene olabiliyorsunuz. Devlet hastaneleri ise yoğunluktan dolayı randevu bulmak zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IMFUNNY

Yatarak+3 defa ayakta diyor . Aileme sampodan yaptırdım 4 kişi 2400 lira 600 lira kişi başı yatarak sınırsız 9 defa muayene ...

bu 3 kere ayakta 280 lira zaten cogumuz yilda 3-4 kere doktora gidiyoruz.o kadar fazla doktora gitmedikten sonra isterse 100 kere ayakta versin napicaz bence 600 lira yuksek bi rakam cebimden cikan paraya bakarim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Boşuna vermeyin. Anlaşmalı hastaneler 3. sınıf bir de sigorta ile gidince daha da ilgisizler aynı fırsat sitelerinden alınan kod ile gittiğiniz işletme gibi. Zaten en fazla 8 tedavi karşılıyor. Bir çok tedavi özellikle önceki hastalık tedaviler ise kapsam dışı bir çok şey ise yine kapsam dışı.

gereksiz ve sacma yorumlariniz icin tesekkurler.

1.si ozel hastaneler ozel sigortayla gelen hastalari cok seviyorlar cunku herseyi sigorta karsiladgi icin butun tetkik tahlilleri bol bol isteyip sigortadan para cekerler boylece.

2.si anlasmali oldugu hastanelerin cogu kaliteli hastaneler nasil oluyor ucuncu sinif hastane.tamamlayici sigorta oldugu icin acibadem florance memorial gecerli olmuyor ama medicalpark,medipol,ozel gop hastanesi gibi bircok kaliteli hastane mevcut

3.su 10-30 liraya muayene oldugunuz yerden korksaniz iyi olur nasil guveniyorsunuz hayret ediyorum.ayrica olaya muayene ucreti acisindan bakmayin bunun tahlili tetkiki var bugun bi MR 200 liraya cekiliyor.ayrica eski hastaliklar gecerli olsaydi o zaman agir bi hastaliga yakalaninca gider bu sigortayi yaptirir herseyi sigortaya dayardim tabiki gecerli olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: tiger86

quote:

Orijinalden alıntı: IMFUNNY

Yatarak+3 defa ayakta diyor . Aileme sampodan yaptırdım 4 kişi 2400 lira 600 lira kişi başı yatarak sınırsız 9 defa muayene ...

bu 3 kere ayakta 280 lira zaten cogumuz yilda 3-4 kere doktora gidiyoruz.o kadar fazla doktora gitmedikten sonra isterse 100 kere ayakta versin napicaz bence 600 lira yuksek bi rakam cebimden cikan paraya bakarim ben.

aynen yildan ben 3 4 defa hastaneye giderim 600 tl ayrisam kenera bu parayla zaten özel hastaneye gidip ayakta muyane olurum bence ayakta tedavi gereksiz pahalı en iyisi yatarak acil hastalik sigortası yaptirmak asil para ameliyatli yatalisli hastalıklar da

• ie36 kullanıcısına yanıt
    neden kardeşim? adamlar devletin üzerinden yük alıyorlar (okullar da öyle)

yaşını bilmiyorum ama bundan 15-20 sene evvel telefonla randevu bile yoktu, yıkık dökük hastanelerde sürünüyordu millet sabaha karşı 4'te sıra numarası almak için.

Özel hastane kuran adam hem parasını yatırıp yatırım yapıyor hem yüzlerce kişiye iş, hem devlet hastaneleri üzerinden yük alıyor. Hizmet, kalite, rekabet herşey var.

Asıl devlete ait hastaneler kapatılmalı, ssk pirimi de kalkmalı. İsteyen istediği yere yaptırsın sigortasını, istediği hastaneye gitsin. Devlet hastanesi nedir? 3 kuruşluk hizmet için sade gazoza, limonataya bile vergi verip dünyanın vergisini ödeyip sonra sürüneceğim öyle mi?
  • bende diyorum özel hastaneler kapatılmalı
    düşün başkan olmuşsun,bütün özel hasteneleri almışsın yada kendine bağlamışsın istediğin fiyatta oynuyorsun, istediğin ilaclara zam yapıyorsun. sgk yı batırmak için elinden geleni yapıyorsun.
    devlet ve sağlık kuruluşlarına millete düşük ölçekli ilaç yazsınlar diye dayatıyorsun.

ayrıca örnek çapa ve cerrahpaşaya ödenmesi gereken paraları vermiyorsun, batsın oraya avm yapayım diye göz koyuyorsun

zaten şu an olan bu ve özel hastaneler kimin elinde belli zaten
    var mı itirazı olan.
  • tiger86 T kullanıcısına yanıt
    Medipol de 20 tl muayene ücreti. İlk açıldığında fark da almıyordu ama artık anlaşmalı bölümlerde 20-30 arası ücreti. Anlaşmalı bölüm değilse zaten ücreti yüksek ve sigorta da karşılamaz.

Özel GOP hastanesi tam bir para tuzağı eski belediye başkanı sahibi. Doktor benim sigorta ile geldiğimi görüp benden tetkik istiyorsa zaten o hastaneye adım atmam.

10 Tl'ye daha bu gün kızım uzman doktora muayene oldu. SGK anlaşmalı klinik ve Tıp merkezleri gayet uygun düz muayeneler için gayet te yeterli. Uzman özel sorunlar için de bu tip sigortalara asla güvenilmez zaten.

Toplam 8 hak veriyor bunu ne zaman nasıl kullanacağım bilmiyorum. Eski hastalıkları zaten karşılamıyor. Gittiniz doktor sadece reçete yazdı gönderdi gitti bir hak. Gittiniz ciddi bir rahatsızlık var doktor şüphe etti tetkik istedi bunda da 1 yada 2 hak gitti. Bunun ayrımını nasıl yapacağız?

Kızım için istedim yaptırtmayı araştırdım da üstelik ama sigorta şirketleri bizden daha uyanık olduğundan vaz geçtim. Bu yüzden zaten pek tutmadı bu tamamlayıcı sağlık sigortası.

• keremyan kullanıcısına yanıt
    bahsettiğiniz sistem yozlaşmış sistem orada ne olursa olsun aynı. Wikipedia'da gerçi kapalı ama) küçük bir araştırma yaparak "devlet yapsın aaağbi" kafasındaki SSCB'deki bebek ölüm oranlarını ve ameliyat başarılarını (!) görebilirsiniz.

Dünya'da ekonomik sistemler ve gerçekler apaçık ortada. Hepsi görüldü ispatlandı, savunmayın artık devlet yapsın filan..
  • Buna dis tedavileri dahil mi? Örnegin dolgu yada implant yapsak ne kadarini karşılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efilefil -- 25 Ocak 2018; 20:34:40 >
  • Arkadaşlar bir açıklama yapayım.

Oğlum 1.yasindan beri yaptırıyorum . 1 yaşına kadar devlet Hastanesi'nde boşa zaman harcadık. Medikal park İzmir hastanesinde 4bin liraya imza attım . Tahlil kaç para sormadım verdiğim paraya baktığım kadar aldığım hizmete de bakarım.

Tercih sizin hasta çocuklara 3 defa az . Şifa olsun
  • eski hastalıkları dahil eden bir tamamlayıcı sigorta var mı?

yoktur herhalde ama yine bi sorayım dedim...
  • bu kampanyanin tek dezavantaji omurboyu yenileme garantisinin olmamasi onun haricinde cogu kisinin isini gorur bence
  • Etrafimda bircok doktor hicbirinin ozel hastane ( ozelde calisanlarda var ) tavsiye ettigini duymadım hatta bir defa esimi ozele ( docentti ) götürdüm hem arkadaslarimdan hemde doktordan firca yedim doktor ya siz nasil güveniyorsunuz oraya ( ankara koru hastanesi ) ben kendi çocuğumu götürdüm az daha olmayacak bir sekilde ameliyat ediyordu dedi kardeşim goz icin gitti ( gaziantep sanko hast. Prof ) 4 ayri bölüme götürdüler haaa migrenmis dediler cocugumu orta kulak iltihabi icin koruya profa götürdüm hemen ameliyata alalim ( kulagina tup takacaklardi ) dediler devletteki doktor dalga geçti olurmu oyle sey diye rabbim herkese daha cok versinde tamam devletin hastanelerinde ortam cok iyi değil ama en azindan üzerine para verip kobay yapmiyorlar gercekten bende şaşırıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaa30

Bu nasıl bir mantıktır ya? Özel hastane adı üstünde özel, zorla sokmuyorlar ki sizi. Devlete gidin o halde

Ben zaten tavsiye doktorlu devlet hastanelerine gidiyorum.geçen bi arkadaşımın abisi ankara koru hastanesinde ameliyat oldu.biraz pimpirikli ailedirler.özel hastane farkı+30bin doktor ücreti verdiler.bu hastane sgkdan da ücret alıyor.sömürü değilmi bu

Zengin olanın çocuğu en iyi okullarda okuyor fakirinki evde çalışarak belki üniversite kazanıyor.
  • Hiç yere sezeryanla doğum yaptıran özel hastaneler var.avrupa özel hastaneleri yasaklamışsa bi bildiği vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: efilefil

Buna dis tedavileri dahil mi? Örnegin dolgu yada implant yapsak ne kadarini karşılıyor

bende merak ediyorum bunu 2 tane implant 2 3 tane dolgu veya kanal tedavisi yaptırmam gerekiyor böyle sigortayla olursa on numara olur benim için
  • crona C kullanıcısına yanıt
    Geçerli değil. Teminat dışında kalan durumlarda var şimdi baktım.

https://firsat.me/download/ErgoTamamlayiciSaglikOzelSartlar.pdf

Sayfa 8 madde 7.24
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.