Şimdi Ara

eski iphone fiyatları düşecek diyenler cevaplasın (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
9.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vadafone da çalışan yakın bir arkadaşım var. Kendisi satış ve pazarlama departmanında çok yetkin bir arkadaş. Onun ağzından aynen aktarıyorum
    " 1500 ytl civarında olacak sözleşme ile alındığında"
    yani 300- 500 arasına bekleyenler daha çok beklemeye devam edecekler. Gerçekçi olun yukarıda bir arkadaş (Ormancı) söyle yazmış " rekabetçi bir fiyattan satışa çıkarabilirler" Kiminle rekabet edecek. Yasal olarak sadece kendisi getiriyor. Rakip yada muhadil bir ürün varsa rekabet olur. İnsanlar hayal kuruyor hayal...
  • Arka tarafı çizikten geçilmeyen o kadar çok iPod Nano 1G, iPod Classic'ler gördüm ki.. Umarım dediğiniz gibi olur ama, bence siyah olan çizilecek.

quote:

Orjinalden alıntı: Shady

quote:

Orjinalden alıntı: aggressor19
    elime daha rahat oturacagı konusunda %100 haklısınız ama asınıp alacagı o kotu hal konusunda fikirleriniz nedir acaba?

Apple'ın ürünlerinde dediğiniz tarzda bir sorun hiç duymadım-okumadım...Zaten Apple'ın bu kadar basit denilebilecek bir ürün çıkarmasıda 30 Yıllık prensiplerine aykırı...Bu yüzden renk atması diye bir sorun oluşacağını düşünmüyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Malachi77

Merhaba arkadaşlar,

Vadafone da çalışan yakın bir arkadaşım var. Kendisi satış ve pazarlama departmanında çok yetkin bir arkadaş. Onun ağzından aynen aktarıyorum
    yani 300- 500 arasına bekleyenler daha çok beklemeye devam edecekler. Gerçekçi olun yukarıda bir arkadaş (Ormancı) söyle yazmış " rekabetçi bir fiyattan satışa çıkarabilirler" Kiminle rekabet edecek. Yasal olarak sadece kendisi getiriyor. Rakip yada muhadil bir ürün varsa rekabet olur. İnsanlar hayal kuruyor hayal...

Arkadaşlar merhaba,
    İlk iphone ların amerikada 400 dolara satılırken TR de 1000 YTL ye alıcı bulduğundan yola çıkarak, 3G lerinde amerikada 600 dolara satıldığına göre TR de 1200-1300 YTL civarında satışa sunulucağını varsaymak bence mantıklı değil.

Neden derseniz.. Öncelikle bu aletin fiyatı saptanırken amerikadaki fiyatı değil, türkiyedeki muadillerinin fiyatı baz alınacaktır. Dolayısıyla faturalı N95 8gb 1250 YTL ye satılırken bu cihazın en aşağı 1500-1600 YTL den satılması gerekir. İlk piyasaya çıkarken 2000 YTL ye yakın bir fiyata çıkmasını bekliyorum ben. Tabii kırılırsa, ki kırılacak, kaçakları TR de 1000 YTL nin altına da bulunabilir. Mesela ben iphone'u 5 ay önce 840YTL/12 taksitle aldım GG üzerinden. Tamamen şans meselesi...

Eski iphonelarında hiçbir zaman ikinci el piyasada 800 YTL nin altına düşeceğine inanmıyorum. Temiz olanlarının tabii. Çünkü tüm kullananlar çok memnun ve kolay kolay satmayacaklardır. Bakalım zaman gösterecek...

• Zaten 1500'e çıkarıp bir de kontrat meselesi olursa kimse almaz o telefonu. Kontratlı olarak piyasaya 1000'in üzerinden sürmemesi lazım yoksa çok müşteri kaybeder. Amerikada 199 dolardan niye satıyorlar ki bu makinayı, millet sevinsin diye mi??
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,

Yazdığımı anlamamışsın ki arkadaşım...

Iphone birisiyle rekabet etmeyecek elbette. Vodafone Iphone sayesinde diğer operatörlerle, en başta Turkcell'le rekabet edecek. En azından Iphone sayesinde AT&T'nin ABD'de yaptığı gibi, elinde böyle bir fırsat var. Kullanırsa ne ala... Kullanmazsa de geçmiş olsun, fiyatı yüksek kalır, sadece bir kesim alır, kalır öyle. Turkcell abonelerini çekmek için elinde böyle bir altın yumurtlayan tavuk var demek istemiştim üstteki mesajda.

Asıl hayali 1500 liraya hem de sözleşmeli vermek isterse Vodafone kurar o zaman söyleyeyim

Ayrıca firma yetkilileri böyle eşine dostuna açıklama yapar hale gelmeye başladılarsa vay halimize

Kendi adıma konuşayım, 300-500 arasında da beklemiyorum ama daha "mantıklı" bir fiyat olmasını beklerdim. Ki arkadaşınızın açıklaması gerçekten doğruysa pek şansları yok gibi geliyor. Hem 1500 lira verilecek, hem de ayda atıyorum 100 lira fatura parası verilecek... Vodafone'a geçmiş olsun diyorum o zaman şimdiden...

• Hayır sanırım yanlış anlamışsınız. Toplamda sözleşme dahil ödenecek miktar 1500YTL civarında olacak dedim. 1500 + sözleşme değil.
  • quote:

Hayır sanırım yanlış anlamışsınız. Toplamda sözleşme dahil ödenecek miktar 1500YTL civarında olacak dedim. 1500 + sözleşme değil.

bende o fiyat civarında olacagını dusunuyorum 199usd karsılıgı ytl vergi vs + 24 ay 50 60 ytl sabit ucretli tarife..

bu arada bugun dogubanktaydım 1. nesil 8gb fiyatları ucmus 2. eller 800 850 sıfırına 1000 ytl fiyat cekiyorlar
    zaten 4 5 dukkanda var cok fazla cihazda yok piyasada..
    bir dukkandada yeni nesil 3g beyaz 16 gb gordum fiyat sordum 2bin ytl dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi underwater -- 22 Temmuz 2008; 23:37:18 >
  • arkadaşa katılıyorum.sırf 3g de işime yaramayan gps vs gibi fazlalıklar var diye şu an 1.nesil iphone almak nie kerizlik olsun?ben açıkçası şu an 1.nesil iphone alıcam...benm için çok ekstra özelliği olmayan 3g ye tonla fazla para vermekten çok daha mantıklı...
    quote:

Orjinalden alıntı: Yankee_

quote:

Orjinalden alıntı: Syn7ax

Arkadaşım öyle bir topic açıyosun ki tartışma çıkma potansiyeli oldukça yüksek..Herkese kendi bildiğinin doğru olduğunu kanıtlamak gibi bir hevesin var, tamam bu işin içinde olduğun belli, fakat burdaki insanların kendi şahsi fikirlerini "sizlere gülüyorum" "okumaktan acizsiniz" gibi kelimelerle hiçe sayma gibi tasvip edilmeyen tavrınız da var..Kendine göre doğrularının olduğunun farkındayım saygı da duyuyorum ama 10 dediğinden 9'una katılmıyorum.
    Shady'nin dediği gibi şu saatten sonra çıkıp 1. nesil iphone'u fahiş fiyattan alacak adam varsa (satıcıların ne yaptığı umurumda değil 5000 ytl'de diyebilirler) kerizdir.

Hem adamı eleştiriyorsunuz hemde eleştirdiğiniz işi yapıyorsunuz.
    Piyasayı Amerika fiyatları belirlemez.
    İmkanı olan elbetteki amerikadan getirtir ve 850-900YTL ye mal eder.
    İmkanı olmayan ? Bu işlerden anlamayan ama Iphone sahibi olmak isteyen?
    Piyasayı bunlar belirler işte.
    Bir malin maaliyeti 850-900 YTL ise kırması+türkçeleştirmesi+kârı ile birlikte 1250-1300 YTL civarında piyasa yapması son derece normaldir.
    Yeni nesil Iphone 3G si ve GPS i var diye 1250 YTL vermektense 800-900 YTL verip 1 nesil Iphone alanlar neden enayi ya da keriz oluyor anlamış değilim. Iphone sattıran o inanılmaz ekranı. Şu su bu su eksik diye millet almayacak olsa idi zaten Iphone3G çıkmadan Apple Iphone macerasına son verirdi. 3G ye ve GPS e Iphone aldırmakta ne kadar etkili ise en az 5 misli kadar da multitouch ekranı etkilidir ve bu ekran eski nesilde de var.

Anladık sizin amerikadan getirtme şansınız var, kırmayı ve türkçeleştirmeyi biliyorsunuz diye bilmeyenler imkanı olmayanlar keriz mi oluyor?

Bu nasıl bi mantık?

• quote:

Orjinalden alıntı: fmforce

arkadaşa katılıyorum.sırf 3g de işime yaramayan gps vs gibi fazlalıklar var diye şu an 1.nesil iphone almak nie kerizlik olsun?ben açıkçası şu an 1.nesil iphone alıcam...benm için çok ekstra özelliği olmayan 3g ye tonla fazla para vermekten çok daha mantıklı...
    quote:

Orjinalden alıntı: Yankee_

Fiyatının artma sebebide bu işte hala 1. nesile rabet var ve piyasada çok azaldı
  • @xendaba sana o zaman da destek veren birisiydim ve hala öyleyim.İşin garip tarafı o kadar açık yazmışken insanların hala anlamak istememeleri anlatmak istediğini şaşılacak bir durum. Dediğin gibi yeni ı phone gelmeden kırılmadan fiyatlar hep abartı olur.

Gelelim alan olur mu sorusuna..Kesinlikle olur.Sizler bizler paranın hesabını yaparken güzel Ülkemde 1000 ytl yi paradan saymayan çok insan var. Bu kesim gider alır.Almasa idi doğubank elden çıkarmak için bir an önce fiyatı indirirdi.

Kısacası sizler a şu fiyata bak enayilik derken kendi bütçenize göre bu meblayı çok görüyorsunuz.Bu ülkede milyara milyar da neymiş diyen onca insan varken onca genç varken sizin burada yazdıklarınız hikaye...

Kısacası doğubank fiyatı yüksek tutuyorsa alan vardır demektir...Bu olay bu kadar basit.Ve iddia ediyorum kendi ıphonumu satışa çıkarayım onu da alacak olan olur bu yüksek dediğiniz fiyatlara...Elbette buradan değil gittigidiyordan vs den AMA YİNE YAZIYORUZ Kİ YENİ KIRILMIŞ IPHONE GELENE KADAR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihcelik -- 23 Temmuz 2008; 9:54:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: MuttFTS.

Arka tarafı çizikten geçilmeyen o kadar çok iPod Nano 1G, iPod Classic'ler gördüm ki.. Umarım dediğiniz gibi olur ama, bence siyah olan çizilecek.

Çizilme farklı bir olay...Ben zaten çizilmeyi değil renk atmasını kastettim...Yoksa Apple'ın portatif ürünlerinin bir çoğunda çizilme görülür (Şu ana kadar en çok da iPod Nano 1G'de çizilme sorunu yaşanmıştır)....
  • ormanci okumyı öğrenirsen sevinirim ileri sürdüklerini ben tekrarladım zaten önce okumak sonra anlamak sonra cevap yazmak en mantıklısı..

quote:

Orjinalden alıntı: Ormanci

Gereksiz bir başlık olmuş, boşa gaza gelmişsin Xendaba arkadaşım...
    Biraz esnaf olsan, biraz piyasanın-ticaretin adiliklerini biliyor olsan bunları yazmazdın.

İlla ki düşecek. Ama şimdi değil. Yenisi kırıldığı zaman...

Iphone 8gb ilk kırılmaya başladığında nasıldı? Karaborsa, herkes tutturabildiğine geçiriyordu, 1.300 liradan telefonu alanlar oldu. Sonra ne oldu? 750-800 liralara düşmedi mi bu meretin fiyatı?

Daha da düşecek, yenisinin de gazı biraz geçsin, illa ki düşecek. Hiç merak etme.

Şimdi o Doğubank vs. piyasasındakiler özellikle "aaabi telefon kalmadı" bilmemne ayaklarıyla ellerinde patlayan 8gb 16gb'ları resmen saklıyorlar. Şimdi "az bulunuyor" ayakları yapıyorlar ki, fiyatı çok düşürmeden çakabilsin beyefendiler...

En basitinden sigarada bunu görürsünüz. Sigaraya zam yapılacağı günün öncesinde, hemen çakal bakkal marketler "abi sigara kalmadı, yarın gelicek" ayağı yaparlar. Ellerindekileri de zamlı fiyattan satabilmek için. Hiç mi yok yani, o derece mi sigara satıyosun be adam?

O yüzden hepsi ayak.

Esnafın yaptığı oyuna kanmayın. 3g'ler kırılıp gelmeye başladığında, ki ufak ufak geliyorlar, fiyatlar salak sulak seviyelerde, tıpkı ilk Iphone'lar gibi... Ama bir ay içinde hepsi takır takır inecek aşağı.

Şu durumda Vodafone'un stratejisi de durumu belirleyecek. Samsung ve Nokia telefonları saçma sapan fiyatlardan sözleşmeli olarak veriyorlar. Iphone'un ne özelliği var fiyatının düşük olmaması için??? Tam aksine Vodafone acayip bir rekabet stratejisi ile inadına düşük fiyat bile verebilir. Iphone'u bekleyen "resmi" olarak almak isteyen bir sürü insan var, o formları kaç kişi doldurdu sizce? Adamlar resmen pazar araştırması yaptılar. Feci bir rakam çıktıysa, zaten fiyatı yüksek tutmalarına gerek kalmayacak ki, benim beklentim o yönde. Düşünsenize sözleşmeyle bağlayacağı abone sayısını??? Sırf bu yüzden rekabet anlamında dediğim gibi inadına düşük fiyat gösterebilirler.

Şimdilik aslında konuşmak için erken. Ben de erken davrandım, bekleyip göreceğiz. Ama senin bu mesajın şu an içinde bulunduğumuz durum için çok erken arkadaşım... Sonra bu mesaj sana hatırlatılmasın

• merhabalar.

bu konuyla ilgilendiğim iç,n bende mesaj atıp görüşlerimi bildirmek istedim.

ilk iphonumu 2007 eylül ayında abim amerikadan getirdi. mükemmeldi. yaklaşık 2 ay önce maalesef çalındı. bende daha fazla dayanamadım ve 1 ay önce gittigidiyordan biriyle konustum bana nakit 740 ytlye bıraktı. kırmayı imei yi ben halettım. diyeceksiniz neden 1 ay bekleyıp 3g almadın? cunku 3g geldıgınde fıyatının turkıye pazarında uçuk olacağı kaçınılmazdı. eski alette aynı fıyatta kalacaktı. bende eskısını almayı uygun gordum. şuankı fıyatlar bu yaz falan dusmeyecek. cunku vodafone 1500 ytl gıbı bır ucretle getırecek telefonu hıc suphenız olmasın. bu kanıya nereden vardıgımı acıklayayım. fransadan 2 hafta once dondum. iphone orda orange gsm ile satılıyordu. fiyatı ıse 799 euroydu (www.orange.fr) den bakabılırsınız. ben ıphonumu gosterdıgımde mıllet bana bakıyordu oha diye. bu yuzden burada fıyatının dusmesını beklemeyın. ama aletede 850 ytlden fazlasını vermeyın. gıttıgıdıyorda herkese mesaj atın. eminim benım gıbı sızede bırı ıyı tamam anlastık dıye cevap atacaktır ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Larkyn -- 23 Temmuz 2008; 23:37:44 >

• ormancı arkadaşım ya gözlerinde sorun var yada okulda yazmayı öğrenmiş okumayı öğrenmemişsin ..

biz ne dedik piyası çok bilen okumayı bilmeyen arkadaşım ne dedik önce bir oku öle atlama ..

dedikki fiyatlar iphone 3g türkiyede bolca olup simkildi kırılana kadar hergün artar yenileri simkilitsiz kullanılabilir oldugunda fiyatlar biraz dizginlenir ama gene 300-400e düşmez niye düşmez önce bir düşün..

599usd + tax ne yaptı 650 usd yani ort 800 ytl burda kaça satılacak min 1100 -1200 çünkü oradan gidip çuvala 40-50 tane doldurup alınmıyor bu alet gidip 2-3 tane alan kişide burada okadar rağbet olan telefonu 100 ytl karla satmaz min üstüne koyacağı 250 ytl dir yani 1 elden alırsanız 1000 ytl civarına gelir dükkandanvs alırsanız 1200 ytl gibi bir rakamda kalacağı tartışmasız olur ..

ee yenisi 1000 ytl den aşağı alınmayan bir telefonun 1. nesil olanı 400 emi alacaksınız allahaşkına komik olmayın ozamanda min 700-800 ytl lerde olur eskisinin fiyatı..

ormanci kardeşim iyi okursan ilk yazılarda ne demişim demişimki 11 temmuzda insanları kandırıp aman yenisi 199 usd olacak eskisi 100 ytl ye alırım diye dalga gecenler ilerde hiç satamazsınız şimdi 300-400 eelden çıkarın diyenlerle dolu idi ve günde belki 20 kişi iphone u satmak istiyorum alırmısın diye beni arıyordu ve fiyatlar olarak 500-600 e razıydılar uyardım dedimki şimdi satmayın zarar etmeyin yok öyle 199 usd ye telefon kanmayın zarar etmeyin ..

almayı düşünen varsada bekleyim 2 ay sonra 300- 500 e alırım sanmasın alacaklar daha fiyatlar uçmadan alsın ..

ormanci şimdi sana sorayım senin ticari zekan bunları alıyormu , arkadaşım ben bu işlerin içindeyim ve nacizane deneyimleri anlatıyorum ve kesin demesemde olacakları kesin e yakın biliyorum çünkü bunun gibi onlarcasını yaşadım..

1 a evvel herkese sıfır bulursanız ucuz pahalı dmeden alın piyasada gercekten telefon yok olanlar altın degerinde olacak dedim güldüler şimdi ahh kafam ozaman toplasam şimdi milyarlar kazanmıştım diye ahlanıyorlar ..

ee ormancı senin elinde şimdi iphone olsa kaça satarsın sorayım sana kimsede yok bir tek sende var ve 100 kişi almak istiyor elinde 10 tane var sen 399 usd ye alınmış telefonu binbir güçlükle getirtmişsin kaça satarsın ,,

şunu diyebilirimki bu piayasayı bilsen şu an 8 gb 1000 ytl den aşağı satmazsın zaten o fiyattan alan varken gerisi gelmeyecek olan ve elinde kalan 3-5 telefonu neden ucuza satasınki

elinde telefonları olnalarda bunu yapıyor ve yapmakta çok haklı çünkü piyasa bu ..

doğubankta ki satıcılarda çok haklı şimdi 750 ytl yemi versin elindeki son kalan 5-10 telefonu ee ne olcak ertesi gün müşteri gelecek olsunda 1000 ytl veririm diyecek oda ahh dün 750 sattım en aptalımmı diyecek , heralde oda aklını kullanıp reel piyasa ne ise oradan satacak ..

arz - talep = fiyat bunu anlamaıyorsan ormancı ne olur yazma .. zaten okumayı öğrenmeden yazmayı öğrenmişsin kendini kasma artık...
    quote:

Orjinalden alıntı: Ormanci

Gereksiz bir başlık olmuş, boşa gaza gelmişsin Xendaba arkadaşım...
    Biraz esnaf olsan, biraz piyasanın-ticaretin adiliklerini biliyor olsan bunları yazmazdın.

İlla ki düşecek. Ama şimdi değil. Yenisi kırıldığı zaman...

Iphone 8gb ilk kırılmaya başladığında nasıldı? Karaborsa, herkes tutturabildiğine geçiriyordu, 1.300 liradan telefonu alanlar oldu. Sonra ne oldu? 750-800 liralara düşmedi mi bu meretin fiyatı?

Daha da düşecek, yenisinin de gazı biraz geçsin, illa ki düşecek. Hiç merak etme.

Şimdi o Doğubank vs. piyasasındakiler özellikle "aaabi telefon kalmadı" bilmemne ayaklarıyla ellerinde patlayan 8gb 16gb'ları resmen saklıyorlar. Şimdi "az bulunuyor" ayakları yapıyorlar ki, fiyatı çok düşürmeden çakabilsin beyefendiler...

En basitinden sigarada bunu görürsünüz. Sigaraya zam yapılacağı günün öncesinde, hemen çakal bakkal marketler "abi sigara kalmadı, yarın gelicek" ayağı yaparlar. Ellerindekileri de zamlı fiyattan satabilmek için. Hiç mi yok yani, o derece mi sigara satıyosun be adam?

O yüzden hepsi ayak.

Esnafın yaptığı oyuna kanmayın. 3g'ler kırılıp gelmeye başladığında, ki ufak ufak geliyorlar, fiyatlar salak sulak seviyelerde, tıpkı ilk Iphone'lar gibi... Ama bir ay içinde hepsi takır takır inecek aşağı.

Şu durumda Vodafone'un stratejisi de durumu belirleyecek. Samsung ve Nokia telefonları saçma sapan fiyatlardan sözleşmeli olarak veriyorlar. Iphone'un ne özelliği var fiyatının düşük olmaması için??? Tam aksine Vodafone acayip bir rekabet stratejisi ile inadına düşük fiyat bile verebilir. Iphone'u bekleyen "resmi" olarak almak isteyen bir sürü insan var, o formları kaç kişi doldurdu sizce? Adamlar resmen pazar araştırması yaptılar. Feci bir rakam çıktıysa, zaten fiyatı yüksek tutmalarına gerek kalmayacak ki, benim beklentim o yönde. Düşünsenize sözleşmeyle bağlayacağı abone sayısını??? Sırf bu yüzden rekabet anlamında dediğim gibi inadına düşük fiyat gösterebilirler.

Şimdilik aslında konuşmak için erken. Ben de erken davrandım, bekleyip göreceğiz. Ama senin bu mesajın şu an içinde bulunduğumuz durum için çok erken arkadaşım... Sonra bu mesaj sana hatırlatılmasın

• bende şöyle diyorum toplam 1500 ytl ye gelme imkanı yok diyebilirm ..

min sabit alış 750 ytl peşinat abd de en düşük kontrat 59 usd + kdv + ötv yani min aylık 100 ytl kontrat desek toplamı 2500 - 3000 ytl den aşağısı olmaz ..

haa fiyat kabarık gelebeilir ama aylık ödeme içinde bedava konuşma data planı vs olacağından ben şahsi fikrim 3000 ytl yide bulsada sınırsız konuşma vs gibi pplan yaparsalar gene ben kendim o plandan alrım o ayrı ama o fiayata imkansız imkansız imkansız hele içinde konuşma planı filanda toplam o fiyat asla olacak bir fiyat değil kimse kendini kandırmasın ..

fransa, hollanda ingiltere , almanya buralarda tüm telefonlar bizdekinde ucuz değilmi geneli en az biz oradaki fiyatların % 50 fazlasını veriyoruz şimdi oradaki fiyatlara bakın ve min % 50 farklı hesaplayın bakalım ne çıkacak

hollandada 999 avro + 16 avro kontratlı satılan telefon türkiyede 1500 ytl olmasını beklemek hayalperestliğin önde gideni..

böyle hayaller kurmayın ilerde üzülürsünüz ..

quote:

Orjinalden alıntı: underwater

quote:

Hayır sanırım yanlış anlamışsınız. Toplamda sözleşme dahil ödenecek miktar 1500YTL civarında olacak dedim. 1500 + sözleşme değil.

bende o fiyat civarında olacagını dusunuyorum 199usd karsılıgı ytl vergi vs + 24 ay 50 60 ytl sabit ucretli tarife..

bu arada bugun dogubanktaydım 1. nesil 8gb fiyatları ucmus 2. eller 800 850 sıfırına 1000 ytl fiyat cekiyorlar
    zaten 4 5 dukkanda var cok fazla cihazda yok piyasada..
    bir dukkandada yeni nesil 3g beyaz 16 gb gordum fiyat sordum 2bin ytl dedi

• Yahu ben 300-400'e düşecek demiyorum ki :) Hırstan sen de benimkini okumuyorsun :)
    Bazı noktalarda anlaşıyorsak ne ala. Ama ilk mesajında böyle yazmıyordu, o yüzden ben de mesajımda öyle söyledim. Herneyse, yanlış anladıysam üzgünüm...

Bu arada ben DH bünyesinde atıyorum 10 sayfalık tartışılıp bitmiş konunun sonuna "aaa bu böle şöle" diye mesaj atan tiplerden değilim, onu da hatırlatayım ve belirteyim. Bana söylemiş olduğun "Okumadan atlamak" şeklindeki hakaretine o yüzden katılayamacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 24 Temmuz 2008; 13:34:09 >
  • iphone a sahip olabilmek için apple store kapılarında gece gündüz nöbet tutan zihniyetler iphone 3g yi alınca 400 ytl ye satacaklardır. sorun para diil ki arkadaşlar 1000 ytl ye alan adam eksiyince 400 ytl ye elden çıkarmam mantalitesini gütmez. bu tamamen bir hastalık derecesinde bir hadise ... telefon hastalığına bulaşan bir insan zarara girmiş girmemiş bakmıyor bile. bir de piyasadaki 10 milyonun üzerinde eski iphone sayısını düşünüp yenisinin de 5 günde 1 milyon barajını aştığını görünce, eski versyonun fiyatının 400 ytl lere düşmemesi için hiçbir neden yok bence !!!!
  • Ş U G E R Ç E Ğ İ K E S İ N L İ K L E A T L A M A Y A L I M .....................yalnız bir de şu gerçeği atlamamak lazım ... şimdi insanlar aldıkları iphone u kayıt ettirmek için ya kendilerin ya tanıdıklarının pasaportlarını kullandılar ve kayıtlı telefona bulaşmış pasaport sayısı çok fazla oldu... yani artık teni iphone larını kaydettirebilecek pasaport bulmak ta zorlaştı ... çünkü yeni çıkan kanuna göre yurt dışından en çok 1 ay içinde gelmiş olanların ve 2 yıl içerisinde pasaportlarına telefon kayıt ettirmemiş olanların pasaportları ile kayıt işlemi geçerli olabiliyor. türkiyede yaklaşık 350 bin kayıtlı iphone olduğunu okumuştum ve bu da az bir sayı değil... yani iphone çılgınlığına bulaşmış olanların tamamı pasaport kontenjanlarını doldurdular ve birçoğu da iphone 3g alırken kayıt ettirebilir miyim sorusunu kendilerine soracaklar .... büyük bir çoğunluk ta kayıt ettirecek pasaport bulamamaktan dolayı alamayacak ... eski iphone lara devam edecekler ... bu da iphone 1. nesillerin fiyatlarının çok fazla güşmemesine neden olabilir türkiyede malesef .....

• şahsen bende şöyle bir fikir üreteyim o kadar iphone delisi olup 1. nesil varken gidip hemen iphone 3g alıyorsa biri eskisini gidip 400 satmaz birine hediye eder 400 e satmak yerine hayrına vermek çok daha mantıklıdır ..

haa eş dost arasında bunlar olur adam yenisini alır eskisini sevdiği tanıdıgı birine yok parasına verir ama öle satış filan yapılırken o fiyatları görmesi imkansız ki görse herkes iphone alma talebinde olur gene fiyatlar yükselir ..

400 ytl ye iphone de yoldan gecen birine göster 500 vereyim bana ver der talep artar ve fiyatta aynı oranda ..

ama bu pasaport kayıt olayı kadar saçma bir olay yurdumda varken de volkanın dediği gibi fiyatları en çok bu düşmesini engelleyecektir .. ya korsan kayıt yapanlar voleyi vurur yada kaydını yaptırılmamış pasaport bulabilenler bu şanstan yararlanır ..

amam kimbilir belki yenisinde de klon yapılabilir ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: v01kan

Ş U G E R Ç E Ğ İ K E S İ N L İ K L E A T L A M A Y A L I M .....................yalnız bir de şu gerçeği atlamamak lazım ... şimdi insanlar aldıkları iphone u kayıt ettirmek için ya kendilerin ya tanıdıklarının pasaportlarını kullandılar ve kayıtlı telefona bulaşmış pasaport sayısı çok fazla oldu... yani artık teni iphone larını kaydettirebilecek pasaport bulmak ta zorlaştı ... çünkü yeni çıkan kanuna göre yurt dışından en çok 1 ay içinde gelmiş olanların ve 2 yıl içerisinde pasaportlarına telefon kayıt ettirmemiş olanların pasaportları ile kayıt işlemi geçerli olabiliyor. türkiyede yaklaşık 350 bin kayıtlı iphone olduğunu okumuştum ve bu da az bir sayı değil... yani iphone çılgınlığına bulaşmış olanların tamamı pasaport kontenjanlarını doldurdular ve birçoğu da iphone 3g alırken kayıt ettirebilir miyim sorusunu kendilerine soracaklar .... büyük bir çoğunluk ta kayıt ettirecek pasaport bulamamaktan dolayı alamayacak ... eski iphone lara devam edecekler ... bu da iphone 1. nesillerin fiyatlarının çok fazla güşmemesine neden olabilir türkiyede malesef .....

katılmıyorum. ben kaydettırmedım ıphonelarımı. eski tellerimin imeilerini klonladım

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.