Şimdi Ara

eski iphone fiyatları düşecek diyenler cevaplasın (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
9.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: xendaba

iphone 3g tanıtıldıgında eskilerin fiyatları 400-500 ytl ye düşer diyenler nerede acaba ?

bilmem fiyatlardan haberi olanlar 8 gb fiyatı bin ytl yi buldu nerdeyse .

16 gb fiyatı ise 1100 ytl den aşağı bulmak ne kadar kolay bilmem

bazıları yok yarı fiyatına düşer derken olmaz öyhttps://forum.donanimhaber.com/images/image.aspx/micons/m6.gif
    https://forum.donanimhaber.com/images/image.aspx/micons/m6.gifle şey diye uzun uzun anlattık inanmadılar

şimdi varsa o fiyatlara getirsinler hepsini ben alacağım o arkadaşlardan ..

o zaman uzun uzun yazanlar ufacık cevap yazarsalar sevinirim..

yeni teknolaji çıkıyor daha ucuza eski pahalanırmıymış gibi söylentilerle atıp tutanlara selam olsun ..

piyasada eski iphone yok

olanlar ateş pahası

yenisi daha satılmıyorki insanlar alabilsin

ayrıca 199 usd değil kontratsız alacakların 599 usd karşılığında 8 gb iphone 3g alabileceği duyumlarıda cabası

yarın olana kadar 1 ay evvelini bir hatırlatayım dedim..

Sadece ilk mesajını okuyarak cevap yazıyorum. İphone 3G çıkacağı zaman veya çıktığında ortada 3216546231 tane dedikodu vardı

ve herkes aklına yatanı açılan başlıklarda söyledi yazdı. Forum sonucta burası herkes düşüncesini düşündüğünü yazmakta özgürdür.

Sende düşündüğünü yazdın karşı görüşlü olanlarda yazdı. 3G çıkmış olmasına rağmende kimse kesin birşey bilmiyor zaten.

Bu konuyu açmandaki amacı anlamadım. Haklı olduğunu göstermek için mi açtın ?

Sabredelim bi Türkiye'ye gelsin herşeyi görelim ondan sonra tartışalım.

• quote:

Orjinalden alıntı: Meyan

quote:

Orjinalden alıntı: Yankee_

900+150(kırma-türkçeleştirme)+200(kâr) = 1250-1350 civarında bir fiyatın altında mümkün değil satılmaz.

Dolayısıyla 1. Nesil Iphone 16GB lerde hiç sanmıyorumki 800-850 nin altına insin.

Hesaba kitaba bak Sizin bu müthiş ticari zekanız beni şokta bıraktı...

Mesela ÜRETİMİ durmuş İPHONE 850 liranın altına inmiyosa 1250 LİRA OLAN SIFIR YENİ NESİL İPHONE'UN İKİNCİ ELİ KAÇ PARA OLUR ?

Ek olarak mükemmel hesap kitap sahibi donanimhaber üyesi arkadaşım esnaf tarafından 1350 liraya satılacağını söylüyosun...

vodafone bu cihazı 1350 liraya satarsa o zaman fiyatlar ne olur ?

Çok iyi hesap yapıyorsun demek.
    Sen bi I phone tüccarısın.
    Hadi Amerika'dan getirtte sat bakalım kaça satacaksın çok merak ediyorum. Bi de sizin ticari zekanızı görelim.

Ayrıca Vodafone 1350 YTL den satarsa zaten kimse gidipte kaçak almaz. 850-900 YTL verip amerikadan getirtceğime 1350 YTL verip Türkiyeden alır garantili kullanırım. Yalnız şunu belirtmekte fayda var. 16GB in fiyatı en az 1500 YTL... Hatta 2000 YTL olursa hiç şaşırmam. Ben vodafone'un sahibi olsam. Sözleşmesizleri uçuk fiyattan satışa çıkarırımki kimse almasın. Alacak olan sözleşmeli alsın. Ki muhtemelen Vodafone'da o şekilde bir uygulama yapacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yankee_ -- 11 Temmuz 2008; 20:25:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Syn7ax

Arkadaşım öyle bir topic açıyosun ki tartışma çıkma potansiyeli oldukça yüksek..Herkese kendi bildiğinin doğru olduğunu kanıtlamak gibi bir hevesin var, tamam bu işin içinde olduğun belli, fakat burdaki insanların kendi şahsi fikirlerini "sizlere gülüyorum" "okumaktan acizsiniz" gibi kelimelerle hiçe sayma gibi tasvip edilmeyen tavrınız da var..Kendine göre doğrularının olduğunun farkındayım saygı da duyuyorum ama 10 dediğinden 9'una katılmıyorum.
    Shady'nin dediği gibi şu saatten sonra çıkıp 1. nesil iphone'u fahiş fiyattan alacak adam varsa (satıcıların ne yaptığı umurumda değil 5000 ytl'de diyebilirler) kerizdir.

arkadaşım shady arkadaşın dediklerine katılıyorum , ve beni arayan herkesede diyorumki yenisini bekleyin 250 ytl fazla verin onu alın ..

ama benim anlatmaya çalıştıgım şuyduki gerçek ve yapılması gereken yenisini beklemek olsada piyasa öyleki bu fiyatlar artar istesenizde artar istemesenizde artar ...

bende zamanında dedimki bakın yenisini beklemek ben kendim alacak olsam beklerim ama

günd 3-5 tane satılsada stoklar bir yerde bitecek bitincede elde kalan 3-5 telefon değere binecek..

yenisini beklemenin mantıklı oldugu su götürmez ama yenisi tam anlamıyla kullanılabilir olana kadar fiyatlar ister istemez artar bunu engelleyemezsiniz ve daha evvel 1.1.2 nin simkilid kırılamadığı zaman yaşananları anımsatarak dedikki

elindeki iphone u yok yenisi 199 usd 100 usd ye anca gider diye milleti korkutup tongaya yok parasına sattırdılar..

o zaman gece daha iphne 3g tanıtılırken anlattık sakın öle aman ucuzlayacak şimdiden bari elden çıkarayım demeyin , bu bir ticarettir ve arz talep denen bişey vardır daha önemlisi deneyimler var boşuna zarar etmeyin yada 1. nesil alacaksanız bekleyeyim yarı fiyatına düşevekmiş o zaman alayım demeyin ..

bu yazım o zaman sayfalar dolusu yazı yazıp örneklerle açıklamama rağmen hele 10 temmuz olsun görürüz diye kendini bilmişlikle tatmin eden arkadaşlara gönderme oldu 11 temmuz oldu hani nerde 400 ytl ye satılan iphone 1 ay evvel sattığı fiyattan teefon almak için insanlar akşama kadar birbirini arıyor ..

ben bile sattıgım fiyatların çok üstüne varsa alıyorum yeri gelince çünkü almak isteyen var ve beklemem uğraşma şimdi bana lazım diyor ne yaacaksınız elinizde varsa o zamanın fiyatı ne ise o fiyattan satacaksınız fiyatı makul veya değil o önemli değil..

kıssanın özü kimseye şimdi gidin 1. nesil alın demiyorum sadece öngörü ile 1 ay evvelinden bazı arkadaşları uyarırken bir kaç atıp tutan ticaretten anlamaz kendini bilmez laflar söyleyenleri utandırmak için şu an yaşadığımız gerçeği herkese hatırlatıyorum..
    fiyatlar çok yüksektir illa 1. nesile param yeter diyenler beklesin yenisi simkilit açıldıgında ster istemez ucuzlayacak o zaman 1. nesil alırlar yok önemli değil diyenler 3g yi beklesin ...

ama hala şu var egerki phone 3g simkilid 1 ay filan gerçek anlamda kırılamazsa şu anki çok abartılı fiyatta dediğimiz iphone üstüne 250-300 ytl daha koyar

taaki iphone 3g simkilid kırıldığında dip yapacağı güne kadar ( dip dediğimde normal fiyatı yani 750-800 ytl civarlarıdır )

• bide vodafone kaça satar diye düşünmeye gerek varmı

hollandada 999 avro artı kontrat vs

abd de tam nekar bilmiyorum ama gene aynı civarda olsa gerek ..

yani türkiyede vodafone ile iphone almak 8 gb için min 2bin ytl yi bulacaktır . haa konuşma ile mantıklı olursa tamam ama

sadece telefonu alıp turkcell kullanacak olanlar için o fiyatı verip kullanmakmı mantıklı olur yoksa abd den gelemsini 1500 ytl ye almakmı mantıklı olur onu alan düşünür siz merak etmeyin..

toplam maliyeti türkiyede avrupa ülkelerine göre kıyaslamayın

vodafone türkiyede açılım yapabilmek için çok extreme bir sürpriz yapmaz ise ÖTV + KDV yi unutanlara çok güzel bir sürpriz geliyor demektir..
  • Ya Xendaba'yı kızdırıp durmayın ya.
    Arkadaş genelde doğru söylüyor, sizde inadına dalına basıyorsunuz.
    Ya okuyup anlamıyorsunuz yada anlamak istemiyorsunuz.
    Görünen köyü söyledi, nitekim öylede oldu.
    Gidin bu pahalı fiyattan kapışında demiyor, ileride daha makul seviyeye gelmesi için beklemede herkez hem fikir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolCat2019 -- 11 Temmuz 2008; 20:58:18 >
  • Kullandığım 8gb iphone'u satmak istiyorum, pasaport kayıtlı ve temiz kullanıldı, applestore'dan alınma koruyucu kılıfı da var, 2. el forum bölümü için ilan açacağım, sizce piyasası nedir, yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dunyao

Kullandığım 8gb iphone'u satmak istiyorum, pasaport kayıtlı ve temiz kullanıldı, applestore'dan alınma koruyucu kılıfı da var, 2. el forum bölümü için ilan açacağım, sizce piyasası nedir, yardımcı olursanız sevinirim.

Şahsen cihaz benim olsa piyasada iphone kıtlıgını göz önüne alarak 10.000 $ - 50.000 $ arası bir meblağ isterim dünyada yaşayan milyar insanda sadece 6 milyon kişide olan bir cihaz.. Sizde 6 milyon kişinin içindesiniz..

Nasıl Turkcell hatlara istiyolarsa bende bu fiyatı isterdim...
  • amerikadan bir arkadaşın dediğine göre eski iphone'un fiyatları şuan 200 dolarmış amerikada appstorelarda değil tabi ki elden filan sanırım
  • arkdaşlar bu nokia simesn falan deil iphone telefon deil bu teknoloji harikasıı siz rahat olun fiyat falan düşmezz merak etmeyin 3 g çıktıda nolduuu türkiye babanla nasıl konuşacan goruntulu ancak ve ancak karsına ayna alırsın arkadakı cameradan konusursunnn berberde baynoda wcde falannn fiyat falan düşmeezz he bu arada koleksiyon yapcam 400 falan vsarsa iphone bi kaçtane ben alcammmmmmm
  • eski iphone ların fiyatı düşmesi yerine baya bi çıktı çünkü piyasada kalmadı ve iphone 3g ler elimze gelene kadar bencede fiyatları yüksek kalıcak
  • ya arkdaşlar her sokak bası wifi varya bu 3g derdiniz ne yaaaaa

abicimmm ablacım kardeşimmm çok meraklısan karşılıklı konuşmaya git türktekoma dekii bende vcem yılmaz gibi goruntulu konuşmak istiyom de sana cihazı versinnn ne bu 3 g sevdasıı:D:D
  • beyler ingiltere de 3g ye güncelleme yapan eski iphone kullanıcılarının elinde 2 iphone var şu anda yani eskisini geri vermemişler. bu eski iphone ları da O2 nin pay&go kartıyla satabiliyorlarmış.bu yüzden bizden daha ucuz olacaktır orası. muhtemelen amerika daki eski kullanıcılar da böyle yapcaklardır ve kullanılmayan bir sürü 1. nesil iphone şimdikinden daha ucuza gidecektir..
  • Eski aboneler unutulmaz

iPhone sokağa düşmez; Apple dengeli bir şirkettir ve elit'e hitap eder.

Kişilik değerleri önde gider
  • E simdi nolacak? Burasi Canada. Rogers kesinlikle sozlesmesiz - kontratsiz satmiyor. USA'de de durum boyleymis. Tr de kim iPhone 3G kullanacak? USA'den sosyal guvenlik seysiyle getirenler mi :) Ille de 3G diyenler Vodafone'u beklemeli en mantiklisi...

Tamamen kisiseldir: Gittim bugun 3G iPhone'u test ettim, gercekten pek ''revolutionary'' ((Steve Jobs'in deyimiyle)) fark yok, bunu herkes belirtti. Yani devrim niteliginde degisiklik yok. GPS zaten kullanmiyordum. 3G Turkiye icin hayal su anki kosullarda. Sesi zaten bu telefondada arturdim. Magazada denedik, yeni cihazda 1.nesilin hoparlorleri delinmis kadar ses cikariyor, belki de azicik daha fazla. Beni ilgilendiren bunlar disinda pek degisiklik yok. Kapak degismis falan filan. Kulaklik olayinda da ince girisli alinca ilk nesilin kulaklik cukuruna giriyor sorun olmuyor. Neyse ben halimden memnunum. Buyuk ihtimalle bu telefonu 3. Nesil cikana cikana kadar kullanirim ki 1 seneyi rahat bulur.

• Bu zaten piyasanın kuralı:
    Bir şeye talep varsa fakat arz yoksa o şeyin fiyatı artar.Bu kadar basit.Xendeba arkadaşımızda bunu söylüyor.
    Arz artmaya başladığında fiyat dengelenecektir tabiki.

Bu forumu okurken gerildim yahu :D
  • iphone 3g ile ilgili tüm yorumlarınızı okudum kendim bir iphone sahibi olmadığım halde cihazı internetden incelediğim halde ben bir potansiyel iphone alıcısı olarak size alıcı stratejimi açıklamak isterim öncelikle ne olursa olsun fiyat ne denirse densin gg ve buna benzer siteler toptan indirime gitseler bile ben öncelikle vodafone nin fiyat bildirimini bekleyeceğim sonuçta bir üst modeli çıkmış ama iyi ama kötü ha baktımki vodafone anasının gözünü istiyor ki bende bir vodafone kullanıcısıyım en az 2 ay daha beklerim sonrada piyasa değerine göre en ucuzunu unlock lu alırım türkiyede bilinçsiz tüketici çok olduğu için bence fiyatlar bu kadar uçuk kaptıran kaptırabildiğine arkadaşlar unutmadan en ucuzu dediğim iphone 3g değil iphone ilk çıkan olur saygılar.
  • valla düşsün düşmesin apple ne çıkartırsa lınır su çıkarsa 2 milyara bir bildiği vardır alınır (biraz abarttım kabul ediyorum )foruma yei üye oldum apple hakkında yorumlar falan okuyunca dayanamadım bir apple mac hatta iphone kullaıcısı olarak yardımım dokunur dedeim kayıt oldum iyi paylaşımlar hepimize mac forever
  • fiyatlar dahada artıyor

malum iphone 3g simkilid kırılamıyor ve eskileri kullanılmışı bile 8 gb 900 ytl leri buldu..

kaynak gittigidiyor + reel piyasa..
  • fiyatlar tabiki artıcak şu 2-3 ay rantını yapan yapıcak eski iphone ile.. zaten bir süre sonra piyasada sadece 3g modeller kalacağı için sıfır olarak fiyatlar oturur.. hele bide vodafone çıkarsın telefonu.. almak isteyen arkadaşlar biraz sabretsin bence 1 haftad 1 milyon satmış alet millet çıldırdı yine yahu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amonramses -- 18 Temmuz 2008; 21:50:26 >
  • telefonların fiyatları markaları ne olursa olsun zamanla düşecektir ... bu kaçınılmazdır .. hele iphone gibi kısa sürede 1 milyon satış barajını aşmış cihazlar için bu süre daha kısa olacaktır. . bir de diğer arkadaşların dediği gibi 3g ler kırılıp kullanılmaya başlandığında acaip bir eski iphone arzı doğacaktır ... bu da fiyatları 400 ytl lere kadar indirir ... bence söylediklerim en az 3 ay içinde gerçekleşecektir....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.