Şimdi Ara

eski iphone fiyatları düşecek diyenler cevaplasın (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
9.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: v01kan

telefonların fiyatları markaları ne olursa olsun zamanla düşecektir ... bu kaçınılmazdır .. hele iphone gibi kısa sürede 1 milyon satış barajını aşmış cihazlar için bu süre daha kısa olacaktır. . bir de diğer arkadaşların dediği gibi 3g ler kırılıp kullanılmaya başlandığında acaip bir eski iphone arzı doğacaktır ... bu da fiyatları 400 ytl lere kadar indirir ... bence söylediklerim en az 3 ay içinde gerçekleşecektir....

arkadaşım sana kesinlikle katılıyorum bazı satıcılar ellerindeki malları fahiş fiyatla satıyorlar resmı olarak satılmaya baslandıktan sonra eskı nesıl dedıgn fıyatlara gerıleyecektır ayrıca anlamadıgım bı nokta var vatandas 400 dolardan aldıgı 4 ay kullanılmıs ıphonuna 800 ytl fıyat ıstıyor bu sarapmıdır yıllanınca degerı artıyor 500 lıralık cıhaz kullanılınca 800 oluyor
    bır sozumde konuyu acan arkadasa ıphone fıyatları uyanıklar sayesınde bu sevıyelerde oldugunu ıphone 3g gelınce bu fıyatların olamayacagını umarım anlamısdır bende 3 ay sonra ıphone bırıncı nesıl fıyatları yarı fıyatına ındı dıe bı konu acarım

• Evet durum böyle, tabi bir de yeni versiyonun, henüz sözleşmesiz alınamaması, sözleşmesiz fiyatların da uçuk olması nedenleri de var..

quote:

Orjinalden alıntı: xendaba

fiyatlar dahada artıyor

malum iphone 3g simkilid kırılamıyor ve eskileri kullanılmışı bile 8 gb 900 ytl leri buldu..

kaynak gittigidiyor + reel piyasa..

• arkadaşlar fıyatının düşmemesi cok ıyı parası olan alır almayan olmaz neden illa zarar mı edılmesı gerek evet sıfır iphonu 850 ye satıyorum 8gb ısteyen alır ıstemeyen almaz kutusu ambalajı acılmamıs. bnde alırken zorluklarla aldım herkes bedelıne katlansın herkes alısmıs nokia lardan zarar etmeye birde vertu lar agırlıgı kadar fiyat biçilen herkes rütbesini bilsin iphone un fıyatı bellı satısı bellı 1100 e satana helal olsun akıllı adammıs ki düşcek dıye bekleyenlere gol atıyor fiyatının düşmücegi belliydi daha cıkıcagı bellı olmayan seye hayal kurdunuz kurmayada devam edin goller tek tek geliyor size gülüyorum resmen türkiyede 3g kullanıcak olanlara selam olsun telefonlarınızı aldıgınızda ilk benimle görüntülü konusun:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caraudiohifi -- 19 Temmuz 2008; 16:48:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: slyt

arkadaşlar fıyatının düşmemesi cok ıyı parası olan alır almayan olmaz neden illa zarar mı edılmesı gerek evet sıfır iphonu 850 ye satıyorum 8gb ısteyen alır ıstemeyen almaz kutusu ambalajı acılmamıs. bnde alırken zorluklarla aldım herkes bedelıne katlansın herkes alısmıs nokia lardan zarar etmeye birde vertu lar agırlıgı kadar fiyat biçilen herkes rütbesini bilsin iphone un fıyatı bellı satısı bellı 1100 e satana helal olsun akıllı adammıs ki düşcek dıye bekleyenlere gol atıyor fiyatının düşmücegi belliydi daha cıkıcagı bellı olmayan seye hayal kurdunuz kurmayada devam edin goller tek tek geliyor size gülüyorum resmen türkiyede 3g kullanıcak olanlara selam olsun telefonlarınızı aldıgınızda ilk benimle görüntülü konusun:)

iphone ile avrupadada kimse görüntülü konusamaz çünkü 2. kamera yok.

• sıfır 850 satıosan uygun fiyat millet ıkıncı elı senın fıyattan verıor
  • quote:

Orjinalden alıntı: slyt

arkadaşlar fıyatının düşmemesi cok ıyı parası olan alır almayan olmaz neden illa zarar mı edılmesı gerek evet sıfır iphonu 850 ye satıyorum 8gb ısteyen alır ıstemeyen almaz kutusu ambalajı acılmamıs. bnde alırken zorluklarla aldım herkes bedelıne katlansın herkes alısmıs nokia lardan zarar etmeye birde vertu lar agırlıgı kadar fiyat biçilen herkes rütbesini bilsin iphone un fıyatı bellı satısı bellı 1100 e satana helal olsun akıllı adammıs ki düşcek dıye bekleyenlere gol atıyor fiyatının düşmücegi belliydi daha cıkıcagı bellı olmayan seye hayal kurdunuz kurmayada devam edin goller tek tek geliyor size gülüyorum resmen türkiyede 3g kullanıcak olanlara selam olsun telefonlarınızı aldıgınızda ilk benimle görüntülü konusun:)

ne kadar bos bi mesaj... fiyatlar dusmesin parasi olan alsin, olmayan b.k yesin diyo resmen. Telefonu alirken zorluk cekmis... Ne zorlugu cekmis acaba?!? ne kada zor olabilir parayi ver telefonu al??

Bak yeni farkettim, bide iphone 3g kullanicilarina selam gonderiyo... 3g'yi goruntulu konusma falan zannediyo heralde... rezillik resmen :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vanity Fair -- 20 Temmuz 2008; 22:04:33 >

• Havanda su dövüyorsunuz resmen. Bu telefonları bu fiyata satana değil alana hayret etmek lazım. 399 Dolara satılan ve garantisi ortadan kalkan üstüne birde kullanılmış telefona 1000 lira veren insanın kesinlikle aklı kemale ermemiştir. Bunun zenginlikle alakası yoktur.
  • Gereksiz bir başlık olmuş, boşa gaza gelmişsin Xendaba arkadaşım...
    Biraz esnaf olsan, biraz piyasanın-ticaretin adiliklerini biliyor olsan bunları yazmazdın.

İlla ki düşecek. Ama şimdi değil. Yenisi kırıldığı zaman...

Iphone 8gb ilk kırılmaya başladığında nasıldı? Karaborsa, herkes tutturabildiğine geçiriyordu, 1.300 liradan telefonu alanlar oldu. Sonra ne oldu? 750-800 liralara düşmedi mi bu meretin fiyatı?

Daha da düşecek, yenisinin de gazı biraz geçsin, illa ki düşecek. Hiç merak etme.

Şimdi o Doğubank vs. piyasasındakiler özellikle "aaabi telefon kalmadı" bilmemne ayaklarıyla ellerinde patlayan 8gb 16gb'ları resmen saklıyorlar. Şimdi "az bulunuyor" ayakları yapıyorlar ki, fiyatı çok düşürmeden çakabilsin beyefendiler...

En basitinden sigarada bunu görürsünüz. Sigaraya zam yapılacağı günün öncesinde, hemen çakal bakkal marketler "abi sigara kalmadı, yarın gelicek" ayağı yaparlar. Ellerindekileri de zamlı fiyattan satabilmek için. Hiç mi yok yani, o derece mi sigara satıyosun be adam?

O yüzden hepsi ayak.

Esnafın yaptığı oyuna kanmayın. 3g'ler kırılıp gelmeye başladığında, ki ufak ufak geliyorlar, fiyatlar salak sulak seviyelerde, tıpkı ilk Iphone'lar gibi... Ama bir ay içinde hepsi takır takır inecek aşağı.

Şu durumda Vodafone'un stratejisi de durumu belirleyecek. Samsung ve Nokia telefonları saçma sapan fiyatlardan sözleşmeli olarak veriyorlar. Iphone'un ne özelliği var fiyatının düşük olmaması için??? Tam aksine Vodafone acayip bir rekabet stratejisi ile inadına düşük fiyat bile verebilir. Iphone'u bekleyen "resmi" olarak almak isteyen bir sürü insan var, o formları kaç kişi doldurdu sizce? Adamlar resmen pazar araştırması yaptılar. Feci bir rakam çıktıysa, zaten fiyatı yüksek tutmalarına gerek kalmayacak ki, benim beklentim o yönde. Düşünsenize sözleşmeyle bağlayacağı abone sayısını??? Sırf bu yüzden rekabet anlamında dediğim gibi inadına düşük fiyat gösterebilirler.

Şimdilik aslında konuşmak için erken. Ben de erken davrandım, bekleyip göreceğiz. Ama senin bu mesajın şu an içinde bulunduğumuz durum için çok erken arkadaşım... Sonra bu mesaj sana hatırlatılmasın

• umarım 500 civarına iner diyenler yanılmaz da biz de bu bayatlamış cihaza sahip oluruz
  • iPhone'u olanların paraya ihtiyacı olmadıkça, veya telefon birşeyden dolayı yetmedikçe 500e satacaklarını düşünmüyorum. Ben şahsen satmam yani

Ben fiyatların N95 ile N95 8GB 'ın ikinci eli gibi olacağını düşünüyorum. Muhtemelen 100-150YTL felan fark olacaktır. 650 ve 800 gibi..

quote:

Orjinalden alıntı: FBcoskunFB

umarım 500 civarına iner diyenler yanılmaz da biz de bu bayatlamış cihaza sahip oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H. -- 21 Temmuz 2008; 12:38:43 >
  • iphonemi aldıgım fiyata satmam sahsen.
  • İlk nesilin fiyatları düşecek dedik,dedikte,3g çıktığı anda düşecek demedikki,3g kırılıp tr ye geldiği anda düşecek dedik,yada vodafone getirtip satmaya başlayınca düşecek dedik,burada bazı arkadaşlar bu fiyat konusunu kafalarına göre yorumluyorlar,şu an daha tr de piyasada olmayan bir cihazla piyasada olan bir cihazı fiyat konusunda mukayese yapmak ne kadar doğru olur? Yada 3g gelince hala ilk nesilde ısrar edenler olacakmı almak için? Ayrıca ikinci el alanlara çok şaşırıyorum ben,hem garantisi yok hem 2. el hemde 1000 ytl para,bunu yapan adamın sokağa atacak kadar çok parası olduğunu düşünüyorum bne,tabi bu söylediğim bir yakınından falan 2. el alanlar için değil yanlış anlaşılmasın,hoş ona bile 1000 ytl çok ama hadi neyse.
  • düşsün artık şu fiyat şubattan beridir bekliyorz valla ...:):))
  • abi 500 400 e dusmesi hayalden ote degil vodafone 800 e satacakki ancak duser buda imkansız anlasmasız 1200 1300 olursa 2. nesilin yılda 2 kez kullanacagım gps ve hiç kullanmayacahım kadar pahalı olacagını tahmin ettigim 3g ozelligi cok insanı cezbetmez bu ozellikleri olan 1300 lük iphona bu özellikleri olmayan 800 lük iphoneyi gozü kapalı tercih ederim ve 2. nesilin cok korktugumda bi yeri varki o oval arkası 1 ayda 2 yıllık gibi rengini atarsa hiçte hoş olmaz 1. nesildede en sevdigim yerlerinden biri arkadaki titanyum kapak kaldırmıslar bide hafifledi falan boş! ve 2. nesili amerikada sosyal güvenlik numarasıydı sanırım onunla satıyorlarmıs yani eskisi gibi cok gelemeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aggressor19 -- 21 Temmuz 2008; 17:43:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: aggressor19

abi 500 400 e dusmesi hayalden ote degil vodafone 800 e satacakki ancak duser buda imkansız anlasmasız 1200 1300 olursa 2. nesilin yılda 2 kez kullanacagım gps ve hiç kullanmayacahım kadar pahalı olacagını tahmin ettigim 3g ozelligi cok insanı cezbetmez bu ozellikleri olan 1300 lük iphona bu özellikleri olmayan 800 lük iphoneyi gozü kapalı tercih ederim ve 2. nesilin cok korktugumda bi yeri varki o oval arkası 1 ayda 2 yıllık gibi rengini atarsa hiçte hoş olmaz 1. nesildede en sevdigim yerlerinden biri arkadaki titanyum kapak kaldırmıslar bide hafifledi falan boş! ve 2. nesili amerikada sosyal güvenlik numarasıydı sanırım onunla satıyorlarmıs yani eskisi gibi cok gelemeyecek.

O sizin korktuğunuz oval yapıdan dolayı 1.Nesil'e göre elde daha rahat durduğunu söylüyor İncelemeler...Zaten elinizin yapısını incelediğinizde oval yapısının daha rahat olacağı kesin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 21 Temmuz 2008; 18:00:52 >

• elime daha rahat oturacagı konusunda %100 haklısınız ama asınıp alacagı o kotu hal konusunda fikirleriniz nedir acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: aggressor19

elime daha rahat oturacagı konusunda %100 haklısınız ama asınıp alacagı o kotu hal konusunda fikirleriniz nedir acaba?

Apple'ın ürünlerinde dediğiniz tarzda bir sorun hiç duymadım-okumadım...Zaten Apple'ın bu kadar basit denilebilecek bir ürün çıkarmasıda 30 Yıllık prensiplerine aykırı...Bu yüzden renk atması diye bir sorun oluşacağını düşünmüyorum...
  • dostum renk atması derken çamasır gibi gunesten solmasını kastetmiyorum oval kısmın ortası daha cok surtunmeye maruz kalacagından dolayı renk atarsa ben cok kotu bir hal alacagını dusunuyorum bekleyelim gorelim elinize ulastıgında 2 3 ay sonra şikayet olacakmı acaba
  • elbette 400 ytl ye düşmeyecek ama inanın 3G girdiğinden itibaren 3 ay içerisinde 500ytl ye çok fazla iphone 1 bulunacak piyasada... şimdi elbette düşmez daha 3G satılıyor mu piyasada...
  • eger 3g 800 ytl ile girerse duser ama 1200 1000 olursa benimgibi 1. nesil kullanıcılarının satması için bir sebep yokki düşsün 3g nin aradaki fiyat farkına katlanılarak alınmasını saglayacak kadar cazip bir özellik farkı yokki satalımda düşsün fiyat.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.