Şimdi Ara

evdeki sesi kesmek gerek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar daha 1 sene olmadı bilgisayarımı alalı, fakat power suply(zannedersem) bölümündeki fandan inanılmaz bir ses geliyor.Bazen içinde bir canlımı yaşıyor dediğim oluyor,ses azalıyor ve artıyo sanki birisi horluyormuş gibi.Bende çözüm olarak ayakları üzerinde bir kaç kez sallıyorum sağa sola nazikçe geçici olarak düzeliyor :) 15 dakika sonra tekrar aynı tempoda devam ediyor ses.Hele bazen ilk açıldığında helikopter gibi değişik ritimlerde gürüldüyor(inanın abartmıyorum) Son zamanlarda sinirlerimi bozmaya başladı nedir bunun çözümü ne yapmam lazım.Artık bilgisayarı açık tutmak bile istemiyorum. Ne yapmam lazım, bu bilgisayarı susturmak için..
    Bilgisayardan da çok iyi anlamıyorum bu arada.

• Bilgisayar çalışırken sallamak harddisklerine zarar verebilir.Öncelikle sesin kaynağını bulman lazım.Bunun için Pc nin kapağını aç ve fanları elinle dokunarak durdur ve sesin kaynağını bul.Eğer psu dan geldiğine eminsen garantisi varsa garantiye gönder eğer yoksa ses yapan fanın çapına göre uygun bir fan alıp değiştirmen gerek.
  • fanları temizle ve yağla sorun çözülür sanirim.
  • Gürültülü fanları tespit ve yağla ya da Wd-40 sık sorun çözülür. yalnız kızma ama şu helikopter ritimi benzetmesine çok güldüm ha.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.