Şimdi Ara

Fell Hurricane Kasası olan arkadaşlar lütfen yanıtlayın!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün eksen bilgisayardan feel hurricane marka kasa aldım eve gelip parçaları içine takıp çalıştırdığımda ön taraftaki şu uçak fanı dedikleri fan yalpalama yapıyor fanın göbeği yani gri sivri ucu 8 çiziyor aynı zamandada tık tık tık tık ses geliyordu. Ertesi gün yani bugün dünyanın yolunu tekrar çekerek kasayla eksen bilgisyara gittim. 40 dakka beni beklettikten sonra biri gelip "kasa sizinmi, gelin" dedi girdim içeri "bunda öle bişiy yok" dedi. Yalpalama yaptığını ve ses çıkardığını söledim. Başka bir kasanın önündeki fanı çıkarıp taktılar aynı şeyi yapıyordu "bunlar böle çalışıyor" dediler bende bişi diyemedim. Daha sonra dışarı çıktım. Verdiler kasayı geri döndüm. Fanı değiştirdiler ama dediğim gibi aynı şeyleri yapıyordu. Bide üstüne üstlük fanın önündeki ızgarayıda ezmiş insan görünümlü arkadaşlar. Şunu bantlarmısınız dediğimde bantı kaba bir şekilde önüme koyup "al kendin bantla" dedi. Bir hata ettim netteki onca şikayetlere karşı gittim ordan aldım ama başka yerdede bu kasa yoktu. ŞİMDİ ARKADAŞLAR BU KASANIN ÖNÜNDEKİ FAN BU ŞEKİLDE YALPALIYIP 8 ÇİZER VE SES ÇIKARIRMI. Lütfen bilen arkadaşlar cevaplasın....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AS34 -- 14 Eylül 2005, 17:37:27 >

• Valla dostum uzun zamandır kullanıyorum ama ne yalpanma ne de en ufak bir ses duymadım.Yani orada jet motoru görüntüsü veren ve rüzgarla dönen plastik gri parça sağbit değilse bunu yapabilir.O pervanenin olduğu kısım komple açılıyor ve tüm parçaları sökebilirsin.Eğer yapabilirsen kendin yap derim.Yada gidip hurrycane 2 alabilirdin ama artık geç.Ama yapılmayacak bir sorun değil.Şahsen bende olsa hallederdim.
  • Hocam ne farkı var bu II lerin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kont_andre

Valla dostum uzun zamandır kullanıyorum ama ne yalpanma ne de en ufak bir ses duymadım.Yani orada jet motoru görüntüsü veren ve rüzgarla dönen plastik gri parça sağbit değilse bunu yapabilir.O pervanenin olduğu kısım komple açılıyor ve tüm parçaları sökebilirsin.Eğer yapabilirsen kendin yap derim.Yada gidip hurrycane 2 alabilirdin ama artık geç.Ama yapılmayacak bir sorun değil.Şahsen bende olsa hallederdim.
    arkadas hamen hemen aynısı benım basıma geldi fanın yalpalaması sorun degil gbi gözüksede ilerde muhakkak sorun yaratacaktır bence çünki benimkide öyleydi bşy olmaz dediler işlemciiii m güm
    sorunu kücük gbi sansalarda hakkını ara arkadass

• quote:

Orijinalden alıntı: vicodq

arkadas hamen hemen aynısı benım basıma geldi fanın yalpalaması sorun degil gbi gözüksede ilerde muhakkak sorun yaratacaktır bence çünki benimkide öyleydi bşy olmaz dediler işlemciiii m güm

Alıntıları Göster
    Ama bu işlemcinin önündeki fan değil kasanın ön tarafındaki uçak motoru görünümlü fan. İşlemciyle bi alakası olacağını sanmıyorum.
    Bu arada biraz araştırdım sanırım hurricane II lerdeki tek fark görüntü heralde, öle btx uyum falan yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AS34 -- 14 Eylül 2005, 18:25:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AS34

Ama bu işlemcinin önündeki fan değil kasanın ön tarafındaki uçak motoru görünümlü fan. İşlemciyle bi alakası olacağını sanmıyorum.
    Bu arada biraz araştırdım sanırım hurricane II lerdeki tek fark görüntü heralde, öle btx uyum falan yok...

Alıntıları Göster
    FEEL HURRICANE II lerdeki tek fark görüntüden ibaret değil. Kullanılan fanlar galiba 2 side yada sadece öndeki 14 cm lik. Ama fan arızalandığında yedeğini bulabileceğini hiç sanmıyorum. Standartların dışında bir boyut.

Ayrıca bu FEEL HURRICANE kasaların tasarımı fikir olarak benimde hoşuma gidiyor. Hatta bende daha önce bir tane almış ve ertesi günü hemen geri vermiştim. Sorun ise kullanılan malzeme idi. Kasalar gerçekten hem kalitesiz malzeme ile yapılıyor hemde gerekli özenle yapılmadığı için yamuk yumuk yerleri çok fazla oluyor malesef.

AS34 sana tavsiyem geri verebiliyorsan hemen geri götür ver. Yerine AOPEN H600 serisinden bir tane al bence

• quote:

Orijinalden alıntı: KaRaCHaY

FEEL HURRICANE II lerdeki tek fark görüntüden ibaret değil. Kullanılan fanlar galiba 2 side yada sadece öndeki 14 cm lik. Ama fan arızalandığında yedeğini bulabileceğini hiç sanmıyorum. Standartların dışında bir boyut.

Ayrıca bu FEEL HURRICANE kasaların tasarımı fikir olarak benimde hoşuma gidiyor. Hatta bende daha önce bir tane almış ve ertesi günü hemen geri vermiştim. Sorun ise kullanılan malzeme idi. Kasalar gerçekten hem kalitesiz malzeme ile yapılıyor hemde gerekli özenle yapılmadığı için yamuk yumuk yerleri çok fazla oluyor malesef.

AS34 sana tavsiyem geri verebiliyorsan hemen geri götür ver. Yerine AOPEN H600 serisinden bir tane al bence

Alıntıları Göster
    tıkırtı
    büyük ihtimalle yalpalayan tribünün ön taraftaki siyah kafese temsından kaynaklanıyor..

o kafesi biraz önde doğru çekersen yada temas ettiği yeri sürtünmeden oluşan izden anlayabilirsen. orayı kesebilirsin.

• kardeş sanki fanda hafif şeylik var gibi geliyo. fakat sees yok. ayrıca zateen bu fan hızlı donmuyo sanki 600rpm gibi veya daha iz bişi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necatikayaof2004

kardeş sanki fanda hafif şeylik var gibi geliyo. fakat sees yok. ayrıca zateen bu fan hızlı donmuyo sanki 600rpm gibi veya daha iz bişi.
    valla bendede ses yok ama bazen kasayı sert hareker ettırınce ondekı jet motor dan cok guruldu gelıyor bı serrt darbe vuruyorum duzelıyor su an bı sorun yok !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: theunforgettable

valla bendede ses yok ama bazen kasayı sert hareker ettırınce ondekı jet motor dan cok guruldu gelıyor bı serrt darbe vuruyorum duzelıyor su an bı sorun yok !!!

Alıntıları Göster
    quote:

ne alakası var işlemciyle işlemci gümm müş o fan değil zaten asıl fan onun arkasında o sadece süs 2. kasadaki bütün fanları kapat yine işlemci yanmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: THUNDERBIRD

quote:

ne alakası var işlemciyle işlemci gümm müş o fan değil zaten asıl fan onun arkasında o sadece süs 2. kasadaki bütün fanları kapat yine işlemci yanmaz

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    O jet maotoru pervane parçasının arkasında ufak bir metal kilit sistemi var. O gevşek olabilir, o yüzden yalpalıyordur. Ben o parçayı aldığım gibi hiç kullanmadan söktüm hava girişini yavaşlatmasın diye. Ama kalite dışında fonksiyon olarak çok iyi bir kasa, bundan önce 2 kasa değiştirdim, ikisinde de 60 derece altına düşemeyen işlemci sıcaklığı 48 leri geçmiyor. Çok ta memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: gyneco

Merhaba,
    O jet maotoru pervane parçasının arkasında ufak bir metal kilit sistemi var. O gevşek olabilir, o yüzden yalpalıyordur. Ben o parçayı aldığım gibi hiç kullanmadan söktüm hava girişini yavaşlatmasın diye. Ama kalite dışında fonksiyon olarak çok iyi bir kasa, bundan önce 2 kasa değiştirdim, ikisinde de 60 derece altına düşemeyen işlemci sıcaklığı 48 leri geçmiyor. Çok ta memnunum

Alıntıları Göster
    evet benim bir tanıdıktada o kasadan var ve onunda pervanesi yalpalıyor. ses falan yok ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

evet benim bir tanıdıktada o kasadan var ve onunda pervanesi yalpalıyor. ses falan yok ama.

Alıntıları Göster
    Arkadaslar hic gerek kalmadi bugun o ondeki fan tirtladi. Bilgisayari acmam ile birlikte guclu bir caaaat sesi ile on taraftaki fandan yanik kokulari gelmeye basladi ve calismadi. Sebebini bilmiyorum ama bir daha tovbeler tovbesi eksen bilgisayardan bir sey almam...
  • quote:

Arkadaslar hic gerek kalmadi bugun o ondeki fan tirtladi. Bilgisayari acmam ile birlikte guclu bir caaaat sesi ile on taraftaki fandan yanik kokulari gelmeye basladi ve calismadi. Sebebini bilmiyorum ama bir daha tovbeler tovbesi eksen bilgisayardan bir sey almam...

Alıntıları Göster
    maalesef yalpalanma olayı yok eskiden cok montaj yaptım o kasalara ama hiç birinde sendeki sorunlara rastlamadm
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: AS34

belkide tıkırtı yalpalayan tribunden değilde fandan geliyordu... ve sonunda yanıd..
    geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Orjinalden alıntı: AS34

belkide tıkırtı yalpalayan tribunden değilde fandan geliyordu... ve sonunda yanıd..
    geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    evet bendede aynen "dolby" adlı arkadaşta olduğu gibi kasayı yerinden oynatırsan nadiren de olsa bi ses çıkartıyo ve bikere vurunca geçiyo.demekki bu her hurricane kasada oluyomuş ama dediğim gibi bizdeki çok can sıkıcı diil.

Ayrıca AS34 eğer onlar yapıp gönderdikten sonra sen hiç kurcalamadan kendine kendine bozulduysa bi şekilde hakkını araman lazım. Yani bu kadarda kolay diil baştan savmak 70 dolar veriyosun bidaha almam diyip oturma bence sen ben peşine düşmessek bu adamlar hiç düzelmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: VatraS

evet bendede aynen "dolby" adlı arkadaşta olduğu gibi kasayı yerinden oynatırsan nadiren de olsa bi ses çıkartıyo ve bikere vurunca geçiyo.demekki bu her hurricane kasada oluyomuş ama dediğim gibi bizdeki çok can sıkıcı diil.

Ayrıca AS34 eğer onlar yapıp gönderdikten sonra sen hiç kurcalamadan kendine kendine bozulduysa bi şekilde hakkını araman lazım. Yani bu kadarda kolay diil baştan savmak 70 dolar veriyosun bidaha almam diyip oturma bence sen ben peşine düşmessek bu adamlar hiç düzelmez.

Alıntıları Göster
    bu hafta sonu bende psu yu götürcem...

+5
    -5
    -12 değerlerim alakasız şekilde dlgalanıyorr
    ve kesinlikle kendi değerlerine yaklaşmıyorlar bilee...

söküp götürcem bakalım Gold nasıl bir yol izleyecek yada izleyecekmi görücezz..

• quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

bu hafta sonu bende psu yu götürcem...

+5
    -5
    -12 değerlerim alakasız şekilde dlgalanıyorr
    ve kesinlikle kendi değerlerine yaklaşmıyorlar bilee...

söküp götürcem bakalım Gold nasıl bir yol izleyecek yada izleyecekmi görücezz..

Alıntıları Göster
    Bende de o kasadan war. ilk aldığımda gaayet güzel çalışıyodu, sonradan öndeki fan yalpalamaya başladı.Söktüm en ufak parçasına kadar, taktım geri yine olmadı.Bereket "henüz" ses çıkartmıyo.

Bukasayı aldığımda hiç Aopen H600B 35--37 görmemiştim ve CM CENTURION piyasada yoktu

Kısaca ben bu kasayı beğenmedim.Sesli çalışıo(e tabee 4 fan, kolay deil).Ama gyneco arkadaşın dediği doğrudur, kasa içi soğutma süper!

• quote:

Orijinalden alıntı: geekiad

Bende de o kasadan war. ilk aldığımda gaayet güzel çalışıyodu, sonradan öndeki fan yalpalamaya başladı.Söktüm en ufak parçasına kadar, taktım geri yine olmadı.Bereket "henüz" ses çıkartmıyo.

Bukasayı aldığımda hiç Aopen H600B 35--37 görmemiştim ve CM CENTURION piyasada yoktu

Kısaca ben bu kasayı beğenmedim.Sesli çalışıo(e tabee 4 fan, kolay deil).Ama gyneco arkadaşın dediği doğrudur, kasa içi soğutma süper!

Alıntıları Göster
    Bu kasaya nasıl sesli diyorlar anlamıyorum? Ben de PIV(775) 3.4Ghz@3.8Ghz işlmeci, Radeon X850XT PE ekran kartı, 1024 DD2 533 Hz Ram ve 560 watt PSU var. Hurricane'i almadan önce, gürültüden komşular şikayete gelecek diye bilgisayarı açamıyordum. Fakat bu kasayla ses o kadar azaldı ki. Üstelik CPU'nun ve Sistemin genel ısısı düştü ve istikrar kazandı. Ayrıca içine yaptığım katod ışıklandırma çok güzel oldu. Özellikle gümüş renklisi çok şık. Ayrıca oldukça da sağlam. İlk aldığımda eve getirirken yere düşürdüm hiç bir şey olmadı. Hurricane 2 şekil olarak daha derli toplu ama çık sıradan duruyor. Bence 1.si özellikle oyun için daha uygun. Ayrıca Hurricane 2'yi PSU'suz satan yer görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galactus -- 29 Eylül 2005, 1:40:23 >

• Bence sen o kasayı iade et dostum Bendekinde ne yalpalama nede garip bi tıkırtı var... & aydır gayet sağlıklı çalışıyor ben int. aldım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.