Şimdi Ara

Fiat 500x, Renault Kadjar, Yeni Honda HRV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, şu an Nissan Qashqai (Tekna) paket benzinli araç sahibiyim. Yıllık yapacağım km artacağından ve kop dağı, zigana dağı gibi yolları aşmam gerekeceğinden artık dizel bir araca geçmek istiyorum, sanırım en az 15.000-20.000 km yıllık yapacağım. Crossover segmentine alıştım ve de oldukça memnunum. Yine bu segmentte bir araç arıyorum ve başlıktaki iki araç arasında kaldım. Bütçe maksimum 75.000 ama 70.000 olursa daha iyi olacak. Aslında Fiat 500x ve Renault Kadjarı biraz inceleme fırsatı buldum ve başka araçlara da baktım. Fakat bayilerin çok fazla pazarlığa yanaşmadığını gördüm. Bu iki araç için fiyat alan var mı ve ne kadar indirim alabildiler? Bu iki araç arasında hangisi seçilmeli ve neden? (Not iç hacim çok büyük bir etken değil ama mesela mazda Cx3 e baktım bana çok küçük ve dar olduğu için eledim) Çok acelem yok ama başka alternatifler neler olabilir (yeni honda HRV beklenmeli mi?) cevaplayan forumdaşlara şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merterz25 -- 30 Ağustos 2015; 1:47:53 >

• Sana yeni Tucson öneriyorum araştır biraz hayran kalacaksın gerçekten müthiş araba
     Fiat 500x, Renault Kadjar, Yeni Honda HRV Fiat 500x, Renault Kadjar, Yeni Honda HRV Fiat 500x, Renault Kadjar, Yeni Honda HRV

• quote:

Orijinalden alıntı: Martinez55

Sana yeni Tucson öneriyorum araştır biraz hayran kalacaksın gerçekten müthiş araba
     Fiat 500x, Renault Kadjar, Yeni Honda HRV Fiat 500x, Renault Kadjar, Yeni Honda HRV Fiat 500x, Renault Kadjar, Yeni Honda HRV

+1. Araç dehşet

• quote:

Orijinalden alıntı: Martinez55

Sana yeni Tucson öneriyorum araştır biraz hayran kalacaksın gerçekten müthiş araba
    qashqaiden sonra geçeceğin araç kadjar olmalı, 40 ltlik bagaj farkı var

• Martinez55 M kullanıcısına yanıt
    Tuscon bence de çok güzel ancak birincisi dizeli sanırım gelmeyecek, ikincisi de fiyat 75.000 TL üzerinde olur diye tahmin ediyorum, cevap için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: merterz25

Tuscon bence de çok güzel ancak birincisi dizeli sanırım gelmeyecek, ikincisi de fiyat 75.000 TL üzerinde olur diye tahmin ediyorum, cevap için teşekkürler...

motorları falan araştırmadım orasını bilemicem ama ben çok beğendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

qashqaiden sonra geçeceğin araç kadjar olmalı, 40 ltlik bagaj farkı var

Alıntıları Göster
    Hafta sonu reklamlarda lanse edildiği gibi araziye kadjar ile girerseniz aracı elinize alırsınız
  • Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
    araziyle çok fazla işim olmayacak ama 0 rakımdan 2300 rakıma çıkıp inmem gerekecek yollar itibariyle bu yüzden dizelin torku benim için önemli, bununla birlikte renaultun dayanlılıklığıyla ilgili kafamda soru işaretleri de var
  • quote:

araziyle çok fazla işim olmayacak ama 0 rakımdan 2300 rakıma çıkıp inmem gerekecek yollar itibariyle bu yüzden dizelin torku benim için önemli, bununla birlikte renaultun dayanlılıklığıyla ilgili kafamda soru işaretleri de var

Asfaltta sorun çıkartmaz ama klasik fransız dayanıksızlığı diyebilirim. Mesela benim aracıma binen reno sahiplerinin ilk dediği şey aracın ne kadar sessiz. kaldı ki ben dağa taşa, kara çamura giriyorum hafta sonları.

Kusra bakmayında zaten crossover anlam veremediğim bir sınıf sadece yüksekte oturma hissi tatmini için yapılmış , kaldırıma bile çıkamayan araçları "jeep" diye satıyorlar.
  • Subaru Xv
    quote:

başka alternatifler neler olabilir
  • Subaru iyi bir alternatif ancak maalesef onun da dizeli yok
  • O paraya kadjar dizel varsa kadjar derim. Daha bugun showroomda baz paket benzinliye bindim ama yinede hoş geldi araba gözüme. İçi falan iyi yani. Malzeme kalitesi çok iyi olmasada idare eder. 1.6 dizeli iyi olur diyorum ben
  • Kadjar ve Fiat 500x istediğim donanımlarda hemen hemen aynı fiyat 75.000 TL civarında ama benim için 70.000 bandı daha iyi olacak sanırım bu ikisi arasında kim daha çok indirim yaparsa ona kayabilirim. Eskiden renaultlarda liste fiyatı üzerinden 4-5 bin Tl indirimler alınabiliyordu bakalım şimdi ne kadar indirim yaptırabilirim
  • Integrale anlıyor 500X ten o yorum yapsın ama bana sorarsan 3 ü arasından görüntüsü için 500X derdim.
  • merterz25 M kullanıcısına yanıt
    HRV boyut olarak da fiyat olarak da Cx-3'e çok yakın olacaktır. Mevcut alternatiflerden daha mantıklı bir tercih olmayacağını düşünüyorum.

Kadjar C-SUV araçlar içerisinde belki en iyisi değil ama en mantıklısı durumunda. 500X de B-SUV segmentinin en iyi aracı durumunda (pek tabi en uygun fiyatlısı değil).

Eğer iç hacim ve bagaj ihtiyacınız ön planda ise Kadjar doğru tercih olur. Eğer performans, dinamizm ve "tarz" ön planda ise 500X daha uygun.

Bütçeniz dahilinde size bir öneri vereyim. Şu anda Fiat bayileri muhtemelen ellerindeki ilk test araçlarını satışa koymuş. Malum sitede çok düşük km'de birbirinin aynısı araçların (kırmızı cross plus 1.6 dizel) ilanları var. Bunlardan birini uygun fiyata kapatabilirsiniz. Cross Plus'ların arazi performansları Kadjar'dan 1 tık önde olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Integrale -- 30 Ağustos 2015; 12:05:21 >
  • Aslında Kadjar Qashqaiden çok farklı değil ama dediğiniz gibi 500x daha dinamik ve tarzı olan bir araç keşke fiyatı biraz daha makul olsaydı diyeceğim ama artık maalesef uygun fiyat kalmadı. İkisine de test sürüşü yapıp son pazarlığımı yaparak karar vereceğim. Test aracına gelince de sizce bu araçlar fazla hırpalanmış olmuyor mu
  • Quasqai'den sonra 500X size kucuk ve birazda crossover sinifi icin gosterissiz gelecektir.. Kadjar eger gercekten icinize sinmisse hic dusunmeyin daha.. Hem yeni arac hem de cussesi ile ben crossover im diyor gercekten.. 500X gercekten mini suv gibi duruyor fazlasi yok yani.. Honda HRV'ye daha nerdeyse 9 ay var.. 2016 ikinci ceyrek diyorlardi onun icin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Quasqai'den sonra 500X size kucuk ve birazda crossover sinifi icin gosterissiz gelecektir.. Kadjar eger gercekten icinize sinmisse hic dusunmeyin daha.. Hem yeni arac hem de cussesi ile ben crossover im diyor gercekten.. 500X gercekten mini suv gibi duruyor fazlasi yok yani.. Honda HRV'ye daha nerdeyse 9 ay var.. 2016 ikinci ceyrek diyorlardi onun icin..
    Bence şahsi fikrim, Qasqai dursun. Yanına canvar gibi lada niva alın. Bu crosover denilen segmentteki, arabalar genelde arazide biraz zorlanınca muhallebi çocuğu oluyor Canavar gibi lada niva alırsınız hem hobi olur hemde parçası ucuz, tamir, bakım ikinci el ucuz, vergi ucuz, hemde alıştığınız sevdiğiniz qasqai 'yi satmamış olursunuz.

• quote:

Aslında Kadjar Qashqaiden çok farklı değil ama dediğiniz gibi 500x daha dinamik ve tarzı olan bir araç keşke fiyatı biraz daha makul olsaydı diyeceğim ama artık maalesef uygun fiyat kalmadı. İkisine de test sürüşü yapıp son pazarlığımı yaparak karar vereceğim. Test aracına gelince de sizce bu araçlar fazla hırpalanmış olmuyor mu
    Kadjar en mantıklısı duruyor, renault modellerinin kendine özgü tipik özellikleri vardır, ancak bu aracın qashqai ile bir çok noktası ortak.500x çok beğendiğim bir araç, konfor ve sessizlik özellikleriyle ön plana çıkıyor tam bağımsız arka süspansiyonda bir artı.B suv olarak honda hrv ve c-suv olarak da kadjar modeli biraz daha sert ve dinamik olduğu testlerde belirtilmiş.Kadjar ve 500x modelinin göstergeleride çok güzel olmuş.Kadjar da hp ve tork bilgileri, 500x modelinde spor modunda turbo basıncını görebiliyorsunuz.
    Şu an satıştamı bilmiyorum ama kadjar alacak olsam donanımdan kısar yinede 1.6 dci manuel modelini alırdım.Hyundai ve kia crossover modellerine 1.6 dizel yerine beygir gücü daha düşük olan 1.7 dizel motorunu koyuyor.
    Juke 2017 de yenilenecek deniliyor, Toyota da B-Suv pazarına 2017 de giriyor.Yeni prius modelinde kullanılan modüler platformda üretilecekmiş.
    http://www.worldcarfans.com/115082698200/toyota-entry-level-crossover-spied-in-spain

Fiat 500x, Renault Kadjar, Yeni Honda HRV

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

quote:

Asfaltta sorun çıkartmaz ama klasik fransız dayanıksızlığı diyebilirim. Mesela benim aracıma binen reno sahiplerinin ilk dediği şey aracın ne kadar sessiz. kaldı ki ben dağa taşa, kara çamura giriyorum hafta sonları.

Kusra bakmayında zaten crossover anlam veremediğim bir sınıf sadece yüksekte oturma hissi tatmini için yapılmış , kaldırıma bile çıkamayan araçları "jeep" diye satıyorlar.

Aynen ben de onu diyecektim.

Es kaza bi Volkswagen'e bindiğim zaman inmek istemiyorum arabadan, kapının kulbuna falan sıkı sıkı tutunuyorum da biber gazı sıkıp atıyorlar arabadan :(

Bizim arkadaşlar da mesela sizin gibi VW ile inşaata kum çekiyor, ama içi nasıl sessiz öyle aman yarabbi. Vincenzo Bellini arka koltukta obua üflesin, önde otur dinle o derece.

Neyse yola çıkayım da belki Crafter dolmuş falan gelir binerim :(

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.