Şimdi Ara

Fiat Palio Van 1.2 için bir kaç soru..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
9.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu araçlar ruhsatlarında "kapalı kasa kamyonet" olarak geçiyor. Satacak olan kişi arkaya koltuk eklettirmiş ve cam taktırmış araç bildiğimiz tek kapı olmuş ama ruhsata işletmemiş, eğer ben bunu binek otomobil olarak kullanırsam ne gibi sorunlar çıkabilir, giremeyeceğim bölgeler olur mu? MTV'yi de araştırdım sadece senede 200 ytl farkı var ama kaskoda fark eder mi onu bilmiyorum bilen varsa yardım rica ediyorum. Çok kısıtlı param var 8.000 TL kadar ve kasko yaptırabileceğim yine tek kapı araç varsa aklınızda söyler misiniz?

• 8.000 liraya 1.2 alacağına kesinlikle 1.3 multijet almanı tavsiye ediyorum...yine aynı şekilde kamyonet geçer ancak 1.2 palio 8-9 litreden aşağı inmeyen performans fukarası bir araç....LPG bir çözüm ancak ben multijet van öneririm....100km de 4.5-5lt ve torku ile hafif kasası ile (deposu dolu 980kg) gerçekten keyif veriyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: infinite

8.000 liraya 1.2 alacağına kesinlikle 1.3 multijet almanı tavsiye ediyorum...yine aynı şekilde kamyonet geçer ancak 1.2 palio 8-9 litreden aşağı inmeyen performans fukarası bir araç....LPG bir çözüm ancak ben multijet van öneririm....100km de 4.5-5lt ve torku ile hafif kasası ile (deposu dolu 980kg) gerçekten keyif veriyor...

Hocam 8.000 liranın üzerine çıkamıyorum birde kasko yaptırmak istiyorum açıkcası perforans çok önemli değil benim için şu anda acil olarak ayağımı yerden kesecek ve beğendiğim bir otomobil istiyorum. Palio çok hoşuma gidiyor birçok kişinin aksine özellikle tek kapı istiyorum ama benim merak ettiğim bu tek kapı olayı bana ne gibi sorun çıkartabilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Navigate

quote:

8.000 liraya 1.2 alacağına kesinlikle 1.3 multijet almanı tavsiye ediyorum...yine aynı şekilde kamyonet geçer ancak 1.2 palio 8-9 litreden aşağı inmeyen performans fukarası bir araç....LPG bir çözüm ancak ben multijet van öneririm....100km de 4.5-5lt ve torku ile hafif kasası ile (deposu dolu 980kg) gerçekten keyif veriyor...

Hocam 8.000 liranın üzerine çıkamıyorum birde kasko yaptırmak istiyorum açıkcası perforans çok önemli değil benim için şu anda acil olarak ayağımı yerden kesecek ve beğendiğim bir otomobil istiyorum. Palio çok hoşuma gidiyor birçok kişinin aksine özellikle tek kapı istiyorum ama benim merak ettiğim bu tek kapı olayı bana ne gibi sorun çıkartabilir?

kalabalık bir aile değilsen hiçbir problem çıkarmaz...gayet kullanışlı ve hafif olması ile avantaj palionun tek olumsuz tarafı süspansiyonları aşırı yumuşak ve araç çok yüksek yol tutuşta problemlerle karşılaşıyorsun.gerçi piyasada 4cm 6cm yayları satılmakta 200tl civarında biraz daha güvenilir yol alınabiliyor.Ancak gelelim van palioların en büyük dezavantajına araçların hepsi şirket aracı ve kullanıcısı bir tane değil sene içerisinde birkaç kişi aracın ırzına geçiyor ve gerçekten çok sert kullanıyor 7-8lira civarında bulacağın aracın sorunları bitmeyecektir.

http://www.sahibinden.com/orjinal_masrafsiz_servis_bakimli-82WQQaXQQ11134041WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/85_binde_darbesiz_bakimli-07WQQaXQQ11593317WQQpXQQdisplayitem

Bulabilirsen 1.4 fire modelinede bakabilirsin...ancak belirttiğim gibi çoğu şirket aracı ve yorgun ve aşırı derecede problem çıkaracak araçlar...kişisel kullanan insanlarda tabiki var ancak fiyatları 10liraya yakın ve vereceğin 8 lira ile sıkıntıya girersinki böyle bir işe kalkışacak isen az km yapmışını zor olsada araştır ve biraz daha fazla vererek daha sağlıklı bir araç alabilirsin

• quote:

kalabalık bir aile değilsen hiçbir problem çıkarmaz...gayet kullanışlı ve hafif olması ile avantaj palionun tek olumsuz tarafı süspansiyonları aşırı yumuşak ve araç çok yüksek yol tutuşta problemlerle karşılaşıyorsun.gerçi piyasada 4cm 6cm yayları satılmakta 200tl civarında biraz daha güvenilir yol alınabiliyor.Ancak gelelim van palioların en büyük dezavantajına araçların hepsi şirket aracı ve kullanıcısı bir tane değil sene içerisinde birkaç kişi aracın ırzına geçiyor ve gerçekten çok sert kullanıyor 7-8lira civarında bulacağın aracın sorunları bitmeyecektir.

http://www.sahibinden.com/orjinal_masrafsiz_servis_bakimli-82WQQaXQQ11134041WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/85_binde_darbesiz_bakimli-07WQQaXQQ11593317WQQpXQQdisplayitem

Bulabilirsen 1.4 fire modelinede bakabilirsin...ancak belirttiğim gibi çoğu şirket aracı ve yorgun ve aşırı derecede problem çıkaracak araçlar...kişisel kullanan insanlarda tabiki var ancak fiyatları 10liraya yakın ve vereceğin 8 lira ile sıkıntıya girersinki böyle bir işe kalkışacak isen az km yapmışını zor olsada araştır ve biraz daha fazla vererek daha sağlıklı bir araç alabilirsin

Teşekkür ederim bilgiler için, almayı düşündüğüm araç budur. İki yıldır hususi kullanıma yönelik olarak binilmiş.
    http://www.sahibinden.com/sirali_sistem_lpg_li_tertemiz_2004_palio_van_1_2_8v-27WQQaXQQ11987578WQQpXQQdisplayitem

• hayırlısı olsun

• Şimdilik 2 kapı fikrimden vazgeçerek 4 kapıyı düşünmeye başlıyorum tabi bu paraya modelde düşüyor 1999 Palio ama 1.4EL temiz araç 8,750.. sizcede fiyat uygun mu? araç 99.000 km'de
  • quote:

Şimdilik 2 kapı fikrimden vazgeçerek 4 kapıyı düşünmeye başlıyorum tabi bu paraya modelde düşüyor 1999 Palio ama 1.4EL temiz araç 8,750.. sizcede fiyat uygun mu? araç 99.000 km'de

99 model Palio yerine 2004-2005 vanı tercih et bence.

99.000 km'de pek inandırıcı değil ve sahibi %90 kilometreyle oynamıştır onu da kontrol ettirmelisin mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 13 Şubat 2009; 22:05:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: PALERMO ®

quote:

Şimdilik 2 kapı fikrimden vazgeçerek 4 kapıyı düşünmeye başlıyorum tabi bu paraya modelde düşüyor 1999 Palio ama 1.4EL temiz araç 8,750.. sizcede fiyat uygun mu? araç 99.000 km'de

99 model Palio yerine 2004-2005 vanı tercih et bence.

99.000 km'de pek inandırıcı değil ve sahibi %90 kilometreyle oynamıştır onu da kontrol ettirmelisin mutlaka.

Yanlış anlama biraz acemiyim, bu kilometre ile oynanabiliyor mu?
  • quote:

2004 Model 1.2 16V aracım var. Max 90 Km\h hıza çıkıyorum ve şehir içi 20 Krs yakıyorum.
  • bence van lara hiç yaklaşmayın derim. istediği kadar hususi kullandım desin araç 2004 model iki yıl hususi kullanmış ama daha öncesi var. şirket arabalarını bilen bilir sıfır araç alırsınız 6 ayda pert ederler. oaraçların temizini bulmak zordur. ayrıca yaşadığınız şehir hangisi bilemiyorum ama ben ankaradayım burada o arabayala gezmek sıkıntı oluyor. ruhsata işleteyim desen bir sürü masraf, hadi hepsini yaptın, sonuçta o arabanın van dan bozma olduğu çok çok belli oluyor. bilmiyorum ama bana hoş gelmiyor pek. onun içim tavsiyem düşük model binek bir araba almanız.

kolay gelsin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.