Şimdi Ara

Fiber internet önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
1.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba herkese. Mevcut olarak 3 yıldır başta Biri ADSL olmak üzere, daha sonradan Vodafone'un biriyi bünyesine katması neticesiyle şu anda Vodafone ADSL kullanmaktayım. Kullandığım paket 64 mbit 240 gb katlayan internet paketi fakat altyapımın maksimum 24 mbit internet desteklemesinden dolayı interneti 16 mbit'e sabitlemek zorunda kaldım ve sürekli internet kesintilerine maruz kalmaktayım. Aramalarımın sonucunda her seferinde değerleriniz normal gözüküyor lafından sıkılıp acaba benim binada altyapıda mı sorun var dedim ve bugün evdeki internet kablolarını yenilettim. Gelen beyfendi 32 yıldır Türk telekom'da çalışan bir abimizdi, evde paralel hat sorunu vardı bu sürekli kopmalara yol açar, splitter olsa bile hatta zayıflama yapar telefon açıldığı zaman dedi, buhat'ın içine splitter koydu, internet ile telefonu ayırdı, eskiden splitter'a bağlı olmayan başka odadaki telefonu açınca internet gidiyordu şimdi o sorun çözüldü, bu büyük oranla senin kopma sorunun çözer dedi. Gelen abimiz piyasayı da iyi bildiği için bana birkaç öneride bulundu. İlk önerisi şuydu, bölgende superonline kendi altyapısı üstünden fiber servisi varsa bir dakika düşünme hemen superonline'a geç dedi, yoksa TTNET fiber'e geç dedi. Bu iki servis sağlayıcısının internet altyapısını kullanan servis sağlayıcılarından uzak dur çünkü kiraladıkları hat bedelinin masraflarını düşürmek için tek kişiye aldığı atıyorum 70 mbit'lik hattı sana 24 mbit yansıtıp kalanı başkalarına paylaştırıp masraflardan kısıyorlar çakallık yapıyorlar dedi ve her ne kadar arasan da sorun var desen de geçiştirecekler seni çünkü teknik ekip gönderirlerse vodafone TTNET ekibi yollayacak onlara para ödeyecek buna da yanaşmıyorlar hatlarınız normal derler dedi. Bana yaşadıklarımı göz önüne alınca gayet mantıklı geldi, teyit etmek için TTNET'i aradım ve TTNET'e geçmek istiyorum hattım maksimum kaç mbit destekliyorum dedim ve 87 mbit destekliyor dedi, halbuki vodafone bana 24 mbit demişti orda jeton düştü zaten hemen ilk fırsatta vodafone'dan ayrılacağım. Şimdi şöyle bir durum var; bölgemde superonline çalışması yapıldı geçen hafta, bizim binanın tam önünde yol kazıldı kablo çekildi. Superonline'ı aradım ve bölgenizde fiber var ama apartmanınızda yok dedi, sitede şuraya şuraya girip talep açmanız gerekiyor dedi o zaman apartmana getirirler dedi ben de telefondaki arkadaşın dediğini yaptım talep açtım telefonu adresi de verdim. Bugün gelen abimiz ise bana sen şimdi TTNET'e geçmek istersen adamları arayıp vodafone kullanıyorum size geçmek istiyorum işte bana en fazla ne kadar internet verebilirsiniz en yüksek AKK veya AKK'siz ne kadar diye sor dedi onlar seni çekmek için baya bir indirim yapacaklar hatta tivibu falan da beleşe getirirler sana dedi o da mantıklı geldi, sizin bir öneriniz var mıdır?

• up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.