Şimdi Ara

Fiesta Trend X mi Titanium mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
23.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bugün fiesta trend x için 38.500 son fiyat aldım. Satıcı trend donanımının artık satılmadığını söyledi yani alınabilecek en ucuz fiesta 38.500 fiyatta şuan. Trend x 'te birçok temel donanım yok, arka camlar kollu, hiçbir türlü sensör yok arabada, klima manuel vs. Bunların olduğu Titanium pakete ise 45 bin son fiyat veriliyor. Sizce aradaki bu 7 bin liralık fiyat farkı, bu donanımlar ve 15 beygir fazladan güce karşılık gelir mi? Hangisini tercih etmeliyim?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ford Fiesta Trend X ve Titanium Paket Karşılaştırması

Ford Fiesta'nın iki popüler paketi olan Trend X ve Titanium arasındaki farkları anlamak, doğru tercihi yapmanda yardımcı olacaktır.

Fiesta Paket Sıralaması

Ford Fiesta'nın paket sıralamasından en boş pakete doğru şu şekildedir:

• Ambiente
    • Trend
    • Trend X
    • Titanium
    • ST

Fiesta En Dolu Paketi Hangisi?

Fiesta'nın en dolu paketi Titanium'dur.

Fiesta Trend X ve Titanium Farkı

Trend X ve Titanium paketleri arasındaki temel farklar şunlardır:

Dış Tasarım

• Titanium'da 16 inç alaşımlı jantlar bulunurken, Trend X'te 15 inç çelik jantlar bulunur.
    • Titanium'da ön sis farları bulunurken, Trend X'te bulunmaz.
    • Titanium'da LED gündüz farları bulunurken, Trend X'te halojen farlar bulunur.

İç Tasarım

• Titanium'da deri direksiyon simidi bulunurken, Trend X'te suni deri direksiyon simidi bulunur.
    • Titanium'da ön koltuk ısıtmaları bulunurken, Trend X'te bulunmaz.
    • Titanium'da otomatik klima bulunurken, Trend X'te manuel klima bulunur.

Teknoloji

• Titanium'da 8 inç dokunmatik ekranlı SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi bulunurken, Trend X'te 6,5 inç dokunmatik ekranlı SYNC 1 bilgi-eğlence sistemi bulunur.
    • Titanium'da geri görüş kamerası bulunurken, Trend X'te bulunmaz.
    • Titanium'da aktif park asistanı bulunurken, Trend X'te bulunmaz.

Sonuç

Daha yüksek bir bütçen varsa ve daha donanımlı bir araç arıyorsan, Titanium paketi doğru seçim olacaktır. Ancak, uygun fiyatlı ve temel ihtiyaçları karşılayan bir araç istiyorsan, Trend X paketi yeterli olacaktır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Fabia baksanıza cillop yeni yeni çıktı fiesta kaç senelik araba yüzü eskidi artık
  • Trend x ile titanium arasi baya acilmis..Titanium dolu bir arac, aradaki fark belli, deger diyorsaniz devam edin ama birazcik supheniz varsa trend x alin.. 38.500 o arac icin cok iyi bir fiyat.. Ki buraya konu actiginiza gore supheleriniz var demektir.. Ha satarken de Titanium olmasi bir avantaj olacaktir sonucta koydugunu geri alacaksin.. Ama tekrar diyorum 38.500 gercekten iyi fiyat..
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

Fabia baksanıza cillop yeni yeni çıktı fiesta kaç senelik araba yüzü eskidi artık
    Uzun süre kullanacaksanız, aradaki fark sizi zorlamayacaksa dolusunu alın, dolu araba kullanmak daha fazla keyif verir.
  • airarmada A kullanıcısına yanıt
    Yüzü eskidi diye araba almamak da dünyanın en büyük saçmalığı olabilir. 50 yıllık arabalara milyon dolarlar verenler geri zekalı o zaman.
  • Ayrica tum b sinifi baslangic donanimlarda sensor yok, klimalar manuel ve sanirim polo disinda yine tumunun arka camlar manuel.. yalniz baslangic donanimlarda polo zaten uzak ara en bos araba.. yani siz trend x icin yazarken baslangic donanimi ve 6.500 TL daha ucuz oldugunu unutarak yazmissiniz..
  • Rapid spaceback 1.2 mpi ambition öneririm. Ben alalı 1 hafta oldu gayet memnunum. 39.750 e felan alırsın
    -4 cam otomatik
    -esp, yokuş kalkış desteği
    -elektrikli, ısıtmalı aynalar
    -4 hava yastığı(2perde)
    -geniş bagaj hacmi, arka diz mesafesi vs . Fiestadan dolu olduğu kesin.
    İlla fiesta alacam diyosanız da bayileri arayın trend x + güvenlik paketlisini alın. G.paket ile mevcut 2 hava yastığı sayısı 900₺ gibi bi farkla 7 ye çıkıyo. Ben de fiesta alacaktım, kasa eskidiği için rapid aldım.
  • 50 yıllık araba klasik oluyo hocam, bunu düşünemiyosanız yorum yapmayın. Şimdi burda 67 model camaro ile kıcı kırık b segmenti araçları mı kıyaslayalım ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberBot

50 yıllık araba klasik oluyo hocam, bunu düşünemiyosanız yorum yapmayın. Şimdi burda 67 model camaro ile kıcı kırık b segmenti araçları mı kıyaslayalım ???

Düşünemiyorum kardeşim ben de geri zekalıyım çünkü... Fiesta bu sınıfın lideridir. Yüzü eskidi, git Fabia al demek saçma. Hız sabitleyiciyi opsiyonel olarak bile sunmayan bir Fabia'yı niye alsın? Tamam Skodalar iyidir hoştur da Fiesta'ya tu-kaka demek saçmalık. Ki yüzü makyajla birlikte bayağı toparlandı, gayet şık bir araç.
  • Motor seçeneği ne ?

Bende trend fiesta var ve gayet işimi görüyor.Zaten dünyada en çok satılan b sınıfı model.Yol tutuşu vs bahsetmeye gerek yok.Arka camlar manuel,dijital klima var(otomatik trendlerde var) Bir de hediye olarak mesafe ölçerli arka park sensörü var.Siz ne istiyorsunuz önemli olan o.Çelik jant ,Koltukları az daha kaliteli,orta kolçak dayama,Park sensörü,iki tane krom çerçeve ve karartılmış ayna ise istedikleriniz verin 7 bin tl.Ki bunları çook daha ucuza yaptırabilirsiniz.
  • Keomaa K kullanıcısına yanıt
    Motorlar trend x olan 1.2 benzinli manuel şanzıman, titanium olan 1.4 benzinli manuel şanzıman. Zaten alınabilecek en ucuz fiesta yazdığım için motorları yazmaya gerek duymadım. Ben şuanda 2006 corsa kullanıyorum ve bu arabada da trend x le aynı donanımlar mevcut. 2015 yılında hala manuel klimalı pencere kollu araba almak bana biraz saçma geldiği için bu soruyu soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Nafaryus -- 23 Mart 2015; 23:37:12 >
  • Sorduğunuz soru tamamen maddi gücünüz ve beklentilerinizle alakalı. Bana kalırsa hem vergi avantajı hem fiyat avantajı nedeniyle trend x tercih edilir.
    Ama ben yıllık vereceğim üç beş kuruş vergiye takılmam, aracım dolu olsun derseniz titanyum da olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Britain

Motorlar trend x olan 1.2 benzinli manuel şanzıman, titanium olan 1.4 benzinli manuel şanzıman. Zaten alınabilecek en ucuz fiesta yazdığım için motorları yazmaya gerek duymadım. Ben şuanda 2006 corsa kullanıyorum ve bu arabada da trend x le aynı donanımlar mevcut. 2015 yılında hala manuel klimalı pencere kollu araba almak bana biraz saçma geldiği için bu soruyu soruyorum.

Benim icinde 2015'de hiz sabitleyicisi olmayan, alasim janti olmayan bir arac kullanmak cok sacma gelebilir mi? Var mi musade? Bunun genel kabul gormus bir listesi var mi; hani hangi donanimlar olursa 2015 yilinda kullanilan arac sacma bir arac olmaz! Soyle kocaman kocaman yazmiyor musunuz, en saguk kanli adam bile tutamiyor kendini!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huka Sampos

Sorduğunuz soru tamamen maddi gücünüz ve beklentilerinizle alakalı. Bana kalırsa hem vergi avantajı hem fiyat avantajı nedeniyle trend x tercih edilir.
    Ama ben yıllık vereceğim üç beş kuruş vergiye takılmam, aracım dolu olsun derseniz titanyum da olur.
    Titanium tercih edin. Bahsi geçen iki araca da bindim, Titanium'daki detaylar çok hoşuma gitmişti.
  • Ulan fiyatlara bak be ucmus gitmis. Benim 2013 titanium x paket benzinli fiestam var 2013 aralikta 37.5 a aldim, 40bin e satmak istesem millet pirana gibi dalar yeminle. Araba 9bin km de ... Memlekette araba almak altindan daha degerli
  • Fiesta cok guzel bi araba. Alinacaksa dolusu alinip pasa pasa keyifle binilmeli bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

Fiesta cok guzel bi araba. Alinacaksa dolusu alinip pasa pasa keyifle binilmeli bence...
    Konuya bakıyorum.Konu sahibi kararını vermiş.Diyor ki Trend X donanım mı? Yoksa titanium mu? hangisi daha mantıklı diyor.

Hala yok şunu al,yok bunu al.

Bence alacaksanız ve cebinize 7.000TL varsa kredi ile almayacaksanız Titanium alın ama yok kredi vs. ile alınıyorsa araç.

O zaman Trend X alın derim.

Bir de yukarıda bir üye demiş mutlaka alacaksanız bence Güvenlik Paketi de ekletin 900TL canınızdan kıymetli değil sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Konuya bakıyorum.Konu sahibi kararını vermiş.Diyor ki Trend X donanım mı? Yoksa titanium mu? hangisi daha mantıklı diyor.

Hala yok şunu al,yok bunu al.

Bence alacaksanız ve cebinize 7.000TL varsa kredi ile almayacaksanız Titanium alın ama yok kredi vs. ile alınıyorsa araç.

O zaman Trend X alın derim.

Bir de yukarıda bir üye demiş mutlaka alacaksanız bence Güvenlik Paketi de ekletin 900TL canınızdan kıymetli değil sonuçta.

Alıntıları Göster
    titanium al, bu devirde arka camlar manuel araba satılıyor ilginç

• 7000 tl farkmı olur, bence ucuz versiyonu alın derim.
  • Trend x te olsa Titanium da olsa guvenlik paketi ekletin.Eger sizi maddi olarak sikintiya sokacaksa Titanium,Trend x alin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.