Şimdi Ara

Fizik Çalışma Stratejileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
2
Favori
4.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sene mezun olarak MF4'te 85XX. oldum Biyoloji 22d8y olmasa daha güzel olabilirdi her neyse :) öncelikle bu seneye kadar fizikten nefret eden bir insandım ama bu sene işin sırrını az çok çözdüm ve fiziğin üstesinden geldim ve Fizik YGS/LYS sınavlarında gerçekten farkı yaratan ders üstünde kesinlikle durmalısınız,sevmeyebilirsiniz ama üstüne gittikçe yavaştan sevmeye başlıyorsunuz :) Peki ne yapmalı öncelikle gideceğiniz dershandeki fizikçiler araştırın ve iyi bir hoca ile çalışacağınıza emin olun.Hocanızla iyi iletişim kurmaya bakın ve yanından ayrılmayın.Ben YGS sınavına kadar %70 YGS,%30 LYS çalıştım sayılır YGS konularında soru bankalarına yüklendim,LYS konuları anlatıldığında yaprak testleri çözdüm ve bir kitaptan tekrar ettim LYS'yi bu sayede YGS sınavından sonra önce anlatılan LYS konularını unutmamış olacaksınız sonra LYS yetişiyor zaten YGS konularını oturttuktan sonra saf LyS konuları çok fazla yok zaten bir daha YGS konularına formüller hariç bakmadım,YGS konularını iyi oturtmaya bakın çünkü LYS'de 16-18 soru sadece YGS konularından geliyor şunu da söylemeliyim LYS knouları YGS'den çok daha kolaydır formülü koy çöz çıkar sadece sinsliği çok zormuş gibi gelir Atom fiziği,Foto eletrik,compton,dalgalar kolay konular YGS konuları gibi soru çeşitliği olmaz aynı şeyleri döndürüp döndürüp sorarlar.YGS ve LYS'yi iki soru bankası birlikte götürtmeye bakın totalde 2-3 YGS soru bankası,3-4 LYS soru bankası bitmiş oluyor zaten.Soru çözerken başlarda çok fazla yanlış çıkacak takılmayın hiçbirini atlamadan hocanıza sorun bir süre sonra o kaçırdığınız soru tipleri kaçmamaya başlıcak ve fizikte soru tipi çok önemli çözümleri iyi oturtmaya bakın ve kendinize ekstra pratik çözümler geliştirmeye bakın.Hangi konuda eksikseniz ona yüklenin (Elektrik,Optik,Dinamik vs) Neticede sınavdaki netlerim 14/14 YGS,26,25/30 LYS Bunlarda bu sene boyunca çözdüğüm kaynaklar

YGS Zafer (Pek tavsiye etmem :)
    YGS Güvender
    YGS/LYS Final sarı kitap şiddetle tavsiye ederim
    LYS Güvender
    LYS Formül (Tavsiye)
    YGS/LYS Celal Aydın yaprak test (Tavsiye)
    25x30 Final
    Ben hiç FEM kullanmadım ama FEM'de kullanabilirsiniz.
    Bilfen&ÖDTÜ&Sınav bu kaynaklardan uzak durun bence

Şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar aklıma geldikçe ekleme yaparım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: xyz41

Bu sene mezun olarak MF4'te 85XX. oldum Biyoloji 22d8y olmasa daha güzel olabilirdi her neyse :) öncelikle bu seneye kadar fizikten nefret eden bir insandım ama bu sene işin sırrını az çok çözdüm ve fiziğin üstesinden geldim ve Fizik YGS/LYS sınavlarında gerçekten farkı yaratan ders üstünde kesinlikle durmalısınız,sevmeyebilirsiniz ama üstüne gittikçe yavaştan sevmeye başlıyorsunuz :) Peki ne yapmalı öncelikle gideceğiniz dershandeki fizikçiler araştırın ve iyi bir hoca ile çalışacağınıza emin olun.Hocanızla iyi iletişim kurmaya bakın ve yanından ayrılmayın.Ben YGS sınavına kadar %70 YGS,%30 LYS çalıştım sayılır YGS konularında soru bankalarına yüklendim,LYS konuları anlatıldığında yaprak testleri çözdüm ve bir kitaptan tekrar ettim LYS'yi bu sayede YGS sınavından sonra önce anlatılan LYS konularını unutmamış olacaksınız sonra LYS yetişiyor zaten YGS konularını oturttuktan sonra saf LyS konuları çok fazla yok zaten bir daha YGS konularına formüller hariç bakmadım,YGS konularını iyi oturtmaya bakın çünkü LYS'de 16-18 soru sadece YGS konularından geliyor şunu da söylemeliyim LYS knouları YGS'den çok daha kolaydır formülü koy çöz çıkar sadece sinsliği çok zormuş gibi gelir Atom fiziği,Foto eletrik,compton,dalgalar kolay konular YGS konuları gibi soru çeşitliği olmaz aynı şeyleri döndürüp döndürüp sorarlar.YGS ve LYS'yi iki soru bankası birlikte götürtmeye bakın totalde 2-3 YGS soru bankası,3-4 LYS soru bankası bitmiş oluyor zaten.Soru çözerken başlarda çok fazla yanlış çıkacak takılmayın hiçbirini atlamadan hocanıza sorun bir süre sonra o kaçırdığınız soru tipleri kaçmamaya başlıcak ve fizikte soru tipi çok önemli çözümleri iyi oturtmaya bakın ve kendinize ekstra pratik çözümler geliştirmeye bakın.Hangi konuda eksikseniz ona yüklenin (Elektrik,Optik,Dinamik vs) Neticede sınavdaki netlerim 14/14 YGS,26,25/30 LYS Bunlarda bu sene boyunca çözdüğüm kaynaklar

YGS Güvender
    LYS Güvender
    LYS Formül (Tavsiye)
    25x30 Final

Hocam ODTÜ yayıncılığı neden tavsiye etmiyorsun?

• Benimde fiziğim berbat derecede kötü.Son senede halledebilirmiyim diye düşünüyordum.İnşallah bende halledebilirim.Ve senin gibi netler yaparım
  • Su konuyu 1 sene önce açsaydın da derece yapsaydık

• zaferin sadece denemelerini arkadaştan fotokopiledim faydalı oldu diyebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruhibunalim

quote:

Orijinalden alıntı: xyz41

Bu sene mezun olarak MF4'te 85XX. oldum Biyoloji 22d8y olmasa daha güzel olabilirdi her neyse :) öncelikle bu seneye kadar fizikten nefret eden bir insandım ama bu sene işin sırrını az çok çözdüm ve fiziğin üstesinden geldim ve Fizik YGS/LYS sınavlarında gerçekten farkı yaratan ders üstünde kesinlikle durmalısınız,sevmeyebilirsiniz ama üstüne gittikçe yavaştan sevmeye başlıyorsunuz :) Peki ne yapmalı öncelikle gideceğiniz dershandeki fizikçiler araştırın ve iyi bir hoca ile çalışacağınıza emin olun.Hocanızla iyi iletişim kurmaya bakın ve yanından ayrılmayın.Ben YGS sınavına kadar %70 YGS,%30 LYS çalıştım sayılır YGS konularında soru bankalarına yüklendim,LYS konuları anlatıldığında yaprak testleri çözdüm ve bir kitaptan tekrar ettim LYS'yi bu sayede YGS sınavından sonra önce anlatılan LYS konularını unutmamış olacaksınız sonra LYS yetişiyor zaten YGS konularını oturttuktan sonra saf LyS konuları çok fazla yok zaten bir daha YGS konularına formüller hariç bakmadım,YGS konularını iyi oturtmaya bakın çünkü LYS'de 16-18 soru sadece YGS konularından geliyor şunu da söylemeliyim LYS knouları YGS'den çok daha kolaydır formülü koy çöz çıkar sadece sinsliği çok zormuş gibi gelir Atom fiziği,Foto eletrik,compton,dalgalar kolay konular YGS konuları gibi soru çeşitliği olmaz aynı şeyleri döndürüp döndürüp sorarlar.YGS ve LYS'yi iki soru bankası birlikte götürtmeye bakın totalde 2-3 YGS soru bankası,3-4 LYS soru bankası bitmiş oluyor zaten.Soru çözerken başlarda çok fazla yanlış çıkacak takılmayın hiçbirini atlamadan hocanıza sorun bir süre sonra o kaçırdığınız soru tipleri kaçmamaya başlıcak ve fizikte soru tipi çok önemli çözümleri iyi oturtmaya bakın ve kendinize ekstra pratik çözümler geliştirmeye bakın.Hangi konuda eksikseniz ona yüklenin (Elektrik,Optik,Dinamik vs) Neticede sınavdaki netlerim 14/14 YGS,26,25/30 LYS Bunlarda bu sene boyunca çözdüğüm kaynaklar

YGS Güvender
    LYS Güvender
    LYS Formül (Tavsiye)
    25x30 Final

Hocam ODTÜ yayıncılığı neden tavsiye etmiyorsun?

Çok fazla hatalı cevap var doğru bildiğinden bile şüphe ediyorsun,soruları da sınav standartına pek yakın değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.