Şimdi Ara

FİZİK KANUN DEĞİŞİR Mİ SORUSU YANLIŞ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
8.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Doğru cevabı bildiğim halde müfredatta kanun değişmez geçiyor diye 1 3 yaptım. Rezilliği görüyor musunuz böyle bir ülkede yaşıyoruz. Sonuçlar gelince bir de ne görelim, ösym fikrini değiştirmiş. İnsan bize de söyler be ösymcim, sen ne desen bize doğru o sonuçta
  • Tartışalım beyler değişir diyor cevapta
  • Edit: Repost

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gin and tonic -- 26 Haziran 2016; 19:26:05 >
  • Fizik bilimi mutlak dogrular icermezken kanunun degismemesi mantiksiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gin and tonic

Doğru cevabı bildiğim halde müfredatta kanun değişmez geçiyor diye 1 3 yaptım. Rezilliği görüyor musunuz böyle bir ülkede yaşıyoruz. Sonuçlar gelince bir de ne görelim, ösym fikrini değiştirmiş. İnsan bize de söyler be ösymcim, sen ne desen bize doğru o sonuçta
    2005 basym ama bi bok anlamadym bende 1-3 yaptym eskiden böyleydi diye bi ?ey mi olur olum 11 yylda ne de?i?ti hükümet bile ayny
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagrigungor55

Tartışalım beyler değişir diyor cevapta
    Doğru cevap değişmez zaten abi yerçekimi kanunu her zaman formolü var o formüle göre evrenin her yerinde geçerli
  • quote:

Doğru cevap değişmez zaten abi yerçekimi kanunu her zaman formolü var o formüle göre evrenin her yerinde geçerli

Alıntıları Göster
    meb kitabı değişir diyor 12. sınıf . Not ben de 1-3 yaptım :D
  • quote:

Alıntıları Göster
    zaten onuda içine etmişler kanun değil o yasa bu arada
    kütle çekim yasası kanunu yasa yerine kullanmışlar
  • Aynen ben de.İnce düşündük diye soruyu yanlış yapıyoruz lan resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: gözdoktorumtrak

meb kitabı değişir diyor 12. sınıf . Not ben de 1-3 yaptım :D

Alıntıları Göster
    canlarım lütfen paylaştığınız şu resimleri okuyun. o dergide öğrencilerin genellikle yaptığı hataları anlatmışlar. o makaleyi yazan adamın orada 1 tane yorumu yok. oradaki yazanların hepsi öğrenci hataları.
  • modelleme sorusuda yanlis bence 1 3 olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemUzanaMezunŞoku -- 26 Haziran 2016; 19:29:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertgonul

canlarım lütfen paylaştığınız şu resimleri okuyun. o dergide öğrencilerin genellikle yaptığı hataları anlatmışlar. o makaleyi yazan adamın orada 1 tane yorumu yok. oradaki yazanların hepsi öğrenci hataları.

Alıntıları Göster
    http://dhgm.meb.gov.tr/yayimlar/dergiler/Milli_Egitim_Dergisi/166/index3-yalcin.htm
    link bu beyler aşağısında kaynakçalarıda var bilim yazısı bu öğrenci hatası filan değil ayrıca kanun=yasa

• quote:

Orijinalden alıntı: mertgonul

Alıntıları Göster
    http://dhgm.meb.gov.tr/yayimlar/dergiler/Milli_Egitim_Dergisi/166/index3-yalcin.htm
    link bu beyler a?a?ysynda kaynakçalaryda var bilim yazysy bu ö?renci hatasy filan de?il ayryca kanun=yasa

• quote:

link bu beyler a?a?ysynda kaynakçalaryda var bilim yazysy bu ö?renci hatasy filan de?il ayryca kanun=yasa

4. Sonuç

Bilimin doğasının anlaşılmaması modern teorilerin kabulünü ve onlardan yeterince yararlanılmasına bir engel teşkil etmektedir. Ayrıca, öğrencilerin fen bilimlerine karşı ilgilerini de önemli ölçüde etkilemektedir. Bu çalışmada, yüksek öğretim öğrencilerinin teori, kanun ve ispat konusunda hem bilgi eksikliği hem de yaygın kavram yanılgılarına sahip olduğu belirlendi. Öğrencilerdeki hem bilgi yetersizliği hem de sahip oldukları yaygın kavram yanılgıları dikkate alındığında yüksek öğretimde “BiliminDoğası” ve “BilimFelsefesi” gibi derslere daha fazla önem ve yer verilmesinin önemi açık olacaktır.

oradaki yazanların hepsi öğrenci hataları.

• Nerden dilekce veriliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CE73730B4

Nerden dilekce veriliyor
    gençler bu resim sadece 100 kişide yapılan bi deney, resmi bilgiler değil, kitapta yazana bakın, ben bulamadım gerçi ama internette bi lisenin sitesinde gördüm değişir diyodu net bi şekilde..
  • kardeşlerim yıl boyu ygs fizik denemesi çözen biri mutlaka bunu görürdü fizikte daha dogrusu bilimlerde mutlak dogru yoktur
  • her yanlışa ağlamayın artık meb 12 fizik kitabında yazıyo değiştiği hatta örnekte veriyolar değişen yasa ile ilgili
  • bu yazı 2005 günümüz 2016 hocam biraz güncel
    ve altında ciddi insanların imzasının oldugu ornekler verin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.