Şimdi Ara

Fizikteki yay ve ip gerilmeleri soruları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fizik temelini yeni atıyorum.Fem simetri ygs kirabını aldım 2 konu(vektörler-kuvvetler) bitirdim.Konu anlatımda tek bir formül(f=k.x) birkaç tane de yay uzunluğu sorusu var.Ama onun dışında hiç gerilmeden falan bahsetmiyor.Konunun testinde birkaç soru gördüm verilen formülle çözemedim.Bir de yaylardaki kuvvetlerin toplamı yaylardaki gerilmeye eşit midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Kilby -- 28 Haziran 2013; 23:42:05 >

• Yay sorularında soruyu iyi oku gergin yaymı sıkışmış yaymı ona bak eger böyle bir bilgi vermemişse sorudan cıkması lazım anlaycagn yay varsa ilk önce yay gerginmi sıkışmışmı onu tespit et kuvvetlerin yönü önemli oluyor. Bide bu yayların baglanma şekillerinde bir iki değişk durm var vaktim olrsa sana yazarm bi ara onun dsnda yaydan birşey gelmez basittir göznde bytme yeter

Edit: dikkat etmen gereken en çok düşüren şeyleri yazdım son olarkata ip ve yay beraber varsa sistemde ipin boyu asla değişmedigi için hemen bak yaydaki sıksma veya gerilme miktarı değişiyormu diye ona göre yaydeki kuvvet azalrmı artarmı belirle.

umarum yardmcı olmusumdur dediklerimi anlamaya calıs hep kalite soru diye bunları soruyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancheas -- 28 Haziran 2013; 23:50:48 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.