Şimdi Ara

flaş flaş Hükümet otomotivde ötv indirimine hazırlanıyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar biraz önce cnn'de flaş haber olarak yazdı,hükümet otomotiv sanayine destek için ötv indirimine hazırlanıyormuş.detayları nasıl dır bilmiyorum.

• bir ver on al mantıgı..

Başka br yerden cıkar ne sevının ne de merak edin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

bir ver on al mantıgı..

Başka br yerden cıkar ne sevının ne de merak edin..
    yuzde 3 mü ne öle bişeyler:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolution100

Alıntıları Göster
    vardır altında kesin birşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolution100

Alıntıları Göster
    2 senede bi sıfır arba alsak neyse diyecem. en az 10 sene binen orta direğe yaramaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: oneMoreCupofCoffee

2 senede bi sıfır arba alsak neyse diyecem. en az 10 sene binen orta direğe yaramaz

Alıntıları Göster
    100 milyarlık arabada 3 milyar indirim, çok işime yaradı 100 milyarlık arabalar almaktan iflahım kesiliyordu, şimdi 97 lira olunca biriken parayla arnavutköy'de yalı inşa edicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

100 milyarlık arabada 3 milyar indirim, çok işime yaradı 100 milyarlık arabalar almaktan iflahım kesiliyordu, şimdi 97 lira olunca biriken parayla arnavutköy'de yalı inşa edicem

Alıntıları Göster
    Türkiye'nin otomotiv sektörünü desteklemek için alacağı önlemlerin için Özel tüketim Vergisi indirimi çıktı.
    Hükümet kaynaklarının Reuters'a verdiği bilgiye göre, ÖTV oranlarında indirime gidilmesi düşünülüyor. Hükümetin destek anlamında ilk yapmayı düşündüğü uygulamanın ise üretim yapan otomotiv şirketlerinin Eximbank yolu ile borçlanma maliyetlerinin düşürülmesi olduğu öğrenildi.

Öte yandan adının açıklanmasını istemeyen bir hükümet yetkilisi, otomotiv sektöründe daha önce uygulanan hurda araç indiriminin kötü amaçlı olarak kullanılabildiğini, araçların yenilenmesi durumunda büyük oranda ithal otomobillerin satıldığını kaydederek, “Burada amaç, araç piyasasının canlanması mı yoksa Türkiye'deki otomobil üreticisinin desteklenmesi mi olmalı... Çünkü piyasanın yaklaşık üçte ikisi ithallerden oluşuyor. Piyasa doğrudan teşvik edilince öncelikli olarak ithallere destek verilmiş oluyor. Burada Türkiye'de üretim yapanlara yönelik bir adım atılması gündemde” dedi.

Türkiye'de üretim yapan otomotiv şirketleri arasında Oyak ve Renault ortaklığı Oyak Renault, Ford ve Koç ortaklığı olan Ford Otosan, Koç ve Fiat ortaklığı Tofaş, Toyota, Hyundai bulunuyor.

Unakıtan dünkü açıklamasında, otomotiv sektörüne yönelik bir teşvik çalışmasının gündemlerinde olduğunu, otomobillerin yüzde 75'inin yurtdışından getirildiğini, bu durumun Türkiye'nin ithalatını ve döviz ihtiyacını artırdığını ifade etmiş, “Yerli arabalarla bunu karşılayacak şekilde bir formül getirirlerse ona da sıcak bakarız. Bu konuda bir çalışmamız var” demişti. (Mynet)

• quote:

Orijinalden alıntı: forbest

Türkiye'nin otomotiv sektörünü desteklemek için alacağı önlemlerin için Özel tüketim Vergisi indirimi çıktı.
    Hükümet kaynaklarının Reuters'a verdiği bilgiye göre, ÖTV oranlarında indirime gidilmesi düşünülüyor. Hükümetin destek anlamında ilk yapmayı düşündüğü uygulamanın ise üretim yapan otomotiv şirketlerinin Eximbank yolu ile borçlanma maliyetlerinin düşürülmesi olduğu öğrenildi.

Öte yandan adının açıklanmasını istemeyen bir hükümet yetkilisi, otomotiv sektöründe daha önce uygulanan hurda araç indiriminin kötü amaçlı olarak kullanılabildiğini, araçların yenilenmesi durumunda büyük oranda ithal otomobillerin satıldığını kaydederek, “Burada amaç, araç piyasasının canlanması mı yoksa Türkiye'deki otomobil üreticisinin desteklenmesi mi olmalı... Çünkü piyasanın yaklaşık üçte ikisi ithallerden oluşuyor. Piyasa doğrudan teşvik edilince öncelikli olarak ithallere destek verilmiş oluyor. Burada Türkiye'de üretim yapanlara yönelik bir adım atılması gündemde” dedi.

Türkiye'de üretim yapan otomotiv şirketleri arasında Oyak ve Renault ortaklığı Oyak Renault, Ford ve Koç ortaklığı olan Ford Otosan, Koç ve Fiat ortaklığı Tofaş, Toyota, Hyundai bulunuyor.

Unakıtan dünkü açıklamasında, otomotiv sektörüne yönelik bir teşvik çalışmasının gündemlerinde olduğunu, otomobillerin yüzde 75'inin yurtdışından getirildiğini, bu durumun Türkiye'nin ithalatını ve döviz ihtiyacını artırdığını ifade etmiş, “Yerli arabalarla bunu karşılayacak şekilde bir formül getirirlerse ona da sıcak bakarız. Bu konuda bir çalışmamız var” demişti. (Mynet)

Alıntıları Göster
    ithal edilenlere dokunmayacaklar ama Tr de üretilenlere destek ve diğer firmalarıda buna teşvik adına alınacak bir karar olacak.Güzel bir düşünce.Hem döviz kaybını azaltacak hem diğer markaların Türkiyeye yatırım yapması açısından istihdam sağlayacak hem tüketicinin yüzünü güldürecek bir karar.

• quote:

Orijinalden alıntı: forbest

Alıntıları Göster
    Krizi aşmak için şarttı zaten.Ötv tamamen kalksın özellikle ülkemizde üretilenlerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

Krizi aşmak için şarttı zaten.Ötv tamamen kalksın özellikle ülkemizde üretilenlerde.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: alfa-x

ülkemizde üretilenlerin gerçek değerinde alıcı bulabilmesi için yani rekabet ortamı yaratabilmek için önce gümrük birliği denen zırvaadn kurtulmak gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: oneMoreCupofCoffee

quote:

Orjinalden alıntı: alfa-x

ülkemizde üretilenlerin gerçek değerinde alıcı bulabilmesi için yani rekabet ortamı yaratabilmek için önce gümrük birliği denen zırvaadn kurtulmak gerek.

Alıntıları Göster
    Sanki burada üretilen de Türk malı oluyor ya teşvik ediliyor azıcık bir indirimle.O da yabancı firma sonuçta.Ford, reno...Üretilen her araba başına cüzi bir miktarda para kazanılıyor.Ucuz iş gücü kullanmaktan başka bir şey değil yabancı firmaların yaptıkları.İnsanlara istihdam oluyor ama büyük düşündüğümüzde ne kadar yararlıdır bilemicem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sparkling

Sanki burada üretilen de Türk malı oluyor ya teşvik ediliyor azıcık bir indirimle.O da yabancı firma sonuçta.Ford, reno...Üretilen her araba başına cüzi bir miktarda para kazanılıyor.Ucuz iş gücü kullanmaktan başka bir şey değil yabancı firmaların yaptıkları.İnsanlara istihdam oluyor ama büyük düşündüğümüzde ne kadar yararlıdır bilemicem.

Alıntıları Göster
    Duyda inanma...

• quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

Duyda inanma...

Alıntıları Göster
    geçicidir.kriz mriz geçince 2 katını geçirirler skora denge gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

Alıntıları Göster
    teğet geçiyo zaten.. ama teğetin ucu nerden geçiyo anlayamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

Alıntıları Göster
    Avrupadaki kriz nedeniyle otomobil piyasası daralacak, Türkiyeden ihracat yapan yerli üreticilerin bu sıkıntısını Türkiyedeki piyasayı açarak yapmak istiyorlar sanırım. Ancak ÖTV indirimi olursa tüm otomobillee uygulanır dolayısiyle %7o civarı ithal olan otomobil piyasasından yerli üreticiler değil yabancı üreticiler avantajlı çıkacaktır.

Bu nedenle tam olarak ÖTV indirimi olacağını sanmıyorum, ayrıca bu tip bir söylenti çıktığı anda otomatikman satışlarda büyük düşüşler olacaktır. Yerli üreticilerin maliyetlerini düşürecek başka bir yol arıyorlar sanırım. Yoksa bu üreticiler ihracatın azalmasıyla işçi çıkartmalara başlayabilirler. Buda yerel seçimler öncesi hükümetin hiçde istemeyeceği birşey olacaktır.

Bu kriz sürecinde daha çok iç piyasayı canlandıracak başka tedbirlerde görebiliriz...

• quote:

Orijinalden alıntı: ramerturk

Avrupadaki kriz nedeniyle otomobil piyasası daralacak, Türkiyeden ihracat yapan yerli üreticilerin bu sıkıntısını Türkiyedeki piyasayı açarak yapmak istiyorlar sanırım. Ancak ÖTV indirimi olursa tüm otomobillee uygulanır dolayısiyle %7o civarı ithal olan otomobil piyasasından yerli üreticiler değil yabancı üreticiler avantajlı çıkacaktır.

Bu nedenle tam olarak ÖTV indirimi olacağını sanmıyorum, ayrıca bu tip bir söylenti çıktığı anda otomatikman satışlarda büyük düşüşler olacaktır. Yerli üreticilerin maliyetlerini düşürecek başka bir yol arıyorlar sanırım. Yoksa bu üreticiler ihracatın azalmasıyla işçi çıkartmalara başlayabilirler. Buda yerel seçimler öncesi hükümetin hiçde istemeyeceği birşey olacaktır.

Bu kriz sürecinde daha çok iç piyasayı canlandıracak başka tedbirlerde görebiliriz...

Alıntıları Göster
    ötv yi indireceğine yakıttaki %80 lik vergi oranını düşürse ya

• quote:

Orijinalden alıntı: ottocu

ötv yi indireceğine yakıttaki %80 lik vergi oranını düşürse ya

Alıntıları Göster
    o zaman yerlilerin ötvsi düşecek ithallerin aynı mı kalacak
    ben böyle anladım
    (iyi olur mu megan ile symbol Türkiyede üretiliyor kalanı ithal
    fiatın albea ve linea kalanı ithal
    toyota c verso corolla kalanı ithall
    ford
    bence çok anlamlı değil )
    ayrıntılar gelirse daha iyi anlaşılır şu anda haber çok anlaşılır değil

• quote:

Orijinalden alıntı: meta80

o zaman yerlilerin ötvsi düşecek ithallerin aynı mı kalacak
    ben böyle anladım
    (iyi olur mu megan ile symbol Türkiyede üretiliyor kalanı ithal
    fiatın albea ve linea kalanı ithal
    toyota c verso corolla kalanı ithall
    ford
    bence çok anlamlı değil )
    ayrıntılar gelirse daha iyi anlaşılır şu anda haber çok anlaşılır değil

Alıntıları Göster
    çok duyduk bunları ama hiç gerçekleşmedi ayrıca yıl sonunda ötv ye zam gelecek şimdiden hazırlayın kendinizi

• quote:

Orijinalden alıntı: Fastdriver.

çok duyduk bunları ama hiç gerçekleşmedi ayrıca yıl sonunda ötv ye zam gelecek şimdiden hazırlayın kendinizi

Alıntıları Göster
    işlallah ithallerdede ötv indirimi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: zone

işlallah ithallerdede ötv indirimi olur

Alıntıları Göster
    güzel yorumlar bunlar..

inş ötv yuzde 80 e çıkar bi de ozmn yorumlar yazılır ii de olur aslında..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.