Şimdi Ara

Ford fusıon rölanti problemi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 2 yıl önce Ford fusıon 1.6 benzinli bir araç aldım,almaz olaydım.Aldığımda bu rölanti problemini farkettim fakat çok önemsemedim.Ustalarla akraba olduk desem yeri var.Sizlerin yardım ve önerilerinizi bekliyorum.Motor 3000 devir ve üzerinde yavaş vites geçişlerinde ayrıca boşa atığımda stop ediyor.Bu sorun için defalarca özel servise gittim.Fakat bir türlü çözemedim.Fordlarda bu sorunu yaşayan onlarca kişi var ve çoğunluğuda bir çözüm bulamamış.İlk aldığımda boğaz kelebeğinden olur dediler temizlettim.daha sonra sırasıyla buji,buji kabloları,akü,filitreler,bobin.En son geçtiğimiz cumartesi tekrar ustalara gittim.Kartel havalandırma hortumunu ve şarz bobinini kontrol ettirdim,bilgisayara bağlattım.Her ne hikmetse adamların yanında saatlerce uğraşmamıza rağmen birkez olsun stop etmedi.Dönüş yolunda aynı sorun devam edince beynimden dumanlar çıkmaya başladı.Bu sorun yüzünden defalarca kaza tehlikesi atlattım.Aracı bu haliyle satsam alanada yazık.yardımlarınızı bekliyorum.

• Atesleme kesiliyor sanirsam. Ama onla alakali an herseyi kontrol ettirdim demissiniz. En son ne olabilirki Aracin beyniyle alakali bisey olabilirmi acaba? Farkli biyere goster hocam birde. Umarim cozum bulunur.

Suna bi bak usta

http://forum.donanimhaber.com/m_66325551/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 7 Mayıs 2014; 23:36:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Atesleme kesiliyor sanirsam. Ama onla alakali an herseyi kontrol ettirdim demissiniz. En son ne olabilirki Aracin beyniyle alakali bisey olabilirmi acaba? Farkli biyere goster hocam birde. Umarim cozum bulunur.

Hocam benden önceki sahibi araca sürekli serviste bakım yaptırmış.Onlar dahi bu olayı çözememiş.Yaşadığım çevrede malesef doğru dürüst işten anlayan bir usta bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BEYAZ11

quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Atesleme kesiliyor sanirsam. Ama onla alakali an herseyi kontrol ettirdim demissiniz. En son ne olabilirki Aracin beyniyle alakali bisey olabilirmi acaba? Farkli biyere goster hocam birde. Umarim cozum bulunur.

Hocam benden önceki sahibi araca sürekli serviste bakım yaptırmış.Onlar dahi bu olayı çözememiş.Yaşadığım çevrede malesef doğru dürüst işten anlayan bir usta bulamadım.

Nette fusionlarla alakali sorunlar oldugu soyleniyor. Demekki kronik sorunlu bi arac. Fordun bi care bulmasi lazim bu olaya. Kac sene gecmis uzerinden. Yazilim guncellemesi falan bisey yokmu acaba onu arastirdinmi usta?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam nette araştırmadığım yer kalmadı desem doğru olur.Benim durumumda onlarca kişi aracını bu şekilde kullanıyor.Devir düşmesi ve stop etme olayına kesin çözüm bulabilenlerin sayısı çok az.Malesef kronik gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.