Şimdi Ara

Format atmak gerekiyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim bilgisayarım HPdx6100 832ec. Xp kurulum cd sinden önce HP RESTORE PLUS cd si çalıştırılıyor. Bu cd hard diske format mı atıyor. Bu cd den sonra OPERATING SYSTEM CD sini istiyor ve Windows XP Home SP2 kuruluyor. Benim sorum benim ayrıca format atmam gerekmiyor mu?

• farketmez ki zaten kurulumda disk dolu ise yeni aialn oluşturmak için sürücünü yoket sonra aynı boyuta getir geri kur dediğin zaman biçimlendir yazan yer gelir bu şekilde yap sorun çıkmaz
  • Ben anlatamadım. Hard diskim epeyce şişti. Şu an 27 Gb oldu. Ben format atmak istiyordum. Atmama gerek varmı yok mu. Yeniden yükleme yapmam yeterli olacak mı. RESTORE CD si bu işi hallediyor mu?
  • BIM ci birisi olarak söyleyeyeim markalı pc lerde dediğiniz gibi önce restore CD sis pc yi boot ediyorsunuz restore programı öncelikle size mevcut işletim sistemini onarayım mı yoksa yeniden kurayım mı gibi bir şey sorabilir sonra sizden XP CD si istiyor bunu yapmadan önce diski partisyonlarına ayırıp formatlıyor bazı markalarda bunu size sorup ta yapıyor bazılarında sormadan yapıyor benim şirketteki HP lerde sormadan yapıyor yanii önce partisyonu silip yeniden oluşturup formatlıyor ve işletim sistemi Cd sini takıp kuruyor ve sonra başka program kuracakmısınız diye soruyor hayır diyince sonlandırıp kurulumu bitiriyor işin iyi yanı bu şekilde kurduğunuzda XP kayıtlı oluyor ve sizden serial key falan istemiyor
    sizin HP önce mevcut partisyon durumu hakkında bilgi verecek ve onu silip yeniden oluşturarak formatlayacak sizin yeniden formatlamanıza gerek yok ama içiniz rahat etsin diyorsanız önce siz formatlayabilirsiniz bir zararı olmaz XP CD sini takın boot edin orada partisyonlara format atılan bölümden format atın isterseniz partisyonuda silip yeniden oluşturabilirsiniz sonra restore CD sini takıp standart kurulumu yapım bir zararınız olmaz

• Çok teşekkürler prototip.Bugün hp müşteri temsilcisiyle konuştum. Restore cd si ayrıca bazı driver ları da yüklüyormuş. onarma mı yeniden kurma mı sormuyor direk silip yeniden kuruyormuş. Ayrıca particion lara ayırmaya da imkan vermiyormuş. Restore cd sini kullanmadan yükleme yaparsam bölümleme yapabilirmişim.Ancak ozaman bazı driver lar yüklenmemiş oluyormuş. Daha sonra da driverlari internetten indirmem gerekiyormuş. Ama dediğin gibi ilk önce formatlayıp sonra restore cd si ile normal kurulum yapabilirim. fakat bu konularda epeyce acemiyim. forumda format atma ile ilgili çok yazı var. Bilgisayara yeni başlamış biri olarak cesaret edemiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.