Şimdi Ara

FORUMA VEDA VE SORU CEVAP (AYT'nin GÜCÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
6
Favori
1.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki yıldır aktif olarak kullandığım , 10. sınıf yazında kazananların önerilerini okumakla başladığım TYT/AYT forumuna bugün veda ediyorum. Yol haritası hazırlamamda yardımcı olan ve yanımda olan forumdaşlarıma teşekkür ediyorum.

Türkiye sayısal hamda 9730. suyum. Türkçe dersi hariç sorularınızı cevaplayabilirim.

FORUMA VEDA VE SORU CEVAP (AYT'nin GÜCÜ)

• Soranlar olursa diye Pamukkale Tıp fakültesini kazandım.
  • Tebrikler hocam bölümünüzde başarılar. Tyt fen adına tavsiyelerinize açığım. İyi günler:)
  • Hayirli olsun hocam. Denizli’de mi yasiyordunuz?
  • -Shepard- kullanıcısına yanıt
    Hocam Sabancı'da buluşmak nasip olmadı demek...

TYT Fen adına konuşmak gerekirse yazın tüm konuları bitirmiştim. Bitirdim dediğime bakmayın sadece fikrim vardı konular hakkında. Denemelerde neler yanlış çıkıyorsa genelde onlara dönüp bakıyordum ve çok deneme çözdüm öyle öyle gelişti diyebilirim. TYT Fen derslerinden soru bankası hiç bitirmedim desem doğru olur.
  • Evet hocam Denizli'de yaşıyorum
  • Yksma kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı buymuş diyelim :( %50 burslu geliyordu hocam ama fiyatları baya artırdıkları için zora girdi. Bu sene Ea’dan tam burslu için uğraşacağım ama zor bir ihtimal gibi duruyor. Teşekkürler hocam cevabınız için. Başarılar dilerim tekrardan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Shepard- -- 31 Ağustos 2020; 15:21:50 >
  • AYT'yi yok etmişsin hocam tebrikler.
  • ayt fende ne yaptın

kanal-kaynak-ne zman başladın-tekrar

bunlara cevap verirsen sevinirim hocam
  • askmeafavour A kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam :)
  • kaç saat çalışma ve planı
  • Rivaul kullanıcısına yanıt
    FİZİK
    Hocam genelde okul ve dershane de dinledim. 2. dönem başladığımda kimya biyoloji de dahil tüm konularım bitmişti. Çok anlamadığım yer olursa Benim Hocam barış hocadan dinledim. 345,nitelik, yayın denizi kaynaklarını çözdüm bunlar arasından size en çok önereceğim kaynak 345 olur gerçekten çok beğenerek çözdüm. 2. dönemden itibaren sadece branş denemeleri çözdüm. Esş, nihat bilgin, endemik ve 345 (fen diye geçiyor) denemelerini çözdüm. Bunlardan yine en çok beğendiğim esş ve nihat bilgindi. 11. sınıftan beri genelde fasikül çözerdim ben o konuyu tamamen öğrenmek için karaağaç fasikülleri çok kasıntıydı ama temelimi iyi attı diyebilirim. Genelde oturup tekrar yapmazdım zaten 2. dönemden itibaren full deneme çözdüğüm için tekrar olmuş oldu.

KİMYA
    Bizim hocalar ve kimya adasından dinliyordum. Palme ve Aydın çözdüm bence ikisini de çözebilirsin güzel kaynaklardı. Deneme olarak palme aydın, bilgi sarmal çözdüm. Tekrar yapmak zorunda kalıyodum bazen sadece denemelerde yanlışım çıkarsa soru bankasından bitirirdim.

BİYOLOJİ
    ahh en sıkıntılı olduğum ders belki de en fazla emek verdiğim derslerden biri. Kasım ayında netlerim çok kötü diye başlaım. Fundamentals biyolojiden dinleyip not çıkarırdım hatta kitaplardan görsel yapıştırıp tutardım defteri çok yararı oldu 2-3 netten buralara geldim. Bazen unuttuğum yerleri oturup okurdum bence onunda yararı olmuştur çünkü unutuluyordu. Kaynak olarak palme ve paraf çözdüm. Palme başlangıç için uygun fakat parafı artık bişeyler oturmaya başladığında çözmenizi öneririm. Deneme olarak Kimya ile aynı denemeleri çözdüm. Bilgi sarmal ı pek beğendiğimi söyleyemem.

genel olarak ayt fen çok emek istiyordu. Fizik kimya veya biyoloji çözmediğim çalışmadığım zaman olmadı en çok fene önem verdim çünkü önemli olan biz sayısalcılar için fen. Fizik ve kimyaya spesifik olarak başladığım bi zaman yok çünkü ben ders çalışmaya başladığımdan beri fizik kimya çözüyordum. Erken bitirdiğim için çok deneme çözdüm çok fazla yararı oldu başka sorularınız varsa yardımcı olmak isterim :)

• -Shepard- kullanıcısına yanıt
    Hocam gerçekten fiyatlar acayip şekilde uçtu ne yazık ki umarım sizde başarırsınız. Sabancı hayalimi gerçekleştiremedim siz gerçekleştirin :) teşekkürler cevabınız için
  • enesemin28 kullanıcısına yanıt
    Özel olarak bugün şu kadar saat çalışıcam diye uğraşmadım. Okul ve dershane sonrası saat 7.30 da eve gelirdim saat 8'e kadar yemek yer 9 a kadar uyurdum. Her gün aksatmadan 9-12 arası ders çalışırdım. Plan olarak ne eksiğim varsa onu bitirirdim. 2. Dönem konum kalmamıştı böylelikle
  • Kendi alanında %95 in üstünde başarı gösterip 10kya anca girmek aytnin gücü değil sistemin dandikliğidir hocam.En kötü ihtimalle 5kyı hak ediyor bu netler.
  • rabego R kullanıcısına yanıt
    3000 bekliyordum hocam. TYT de 33 binden çektiği için o yüzden böyle dedim. Türkçe yapsaymışım 5000 içerisindeymişim çok saçma ama gerçek
  • tyt sosyal için ne yaptın
  • Rivaul kullanıcısına yanıt
    hocam biraz yatkınlığım vardı coğrafya hariç. Sınav 27 sindeydi ben 1 inde deneme çözmeye başladım bi yandan coğrafya konularına çalışıyordum sınava kadar böyle devam ettim. Sınavda şanslıydım çalıştığım yerlerden çıktı ve ilk kez bu kadar yüksek net yaptım.
  • Yksma kullanıcısına yanıt
    Saolun iyi dilekleriniz için. Doktor olacaksınız öyle demeyin :). Kutsal bir mesleği icra edeceksiniz ne mutlu size :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.