Şimdi Ara

Galaxy Note 2 almak istiyorum. (ilk Android tel.olcak)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar. ben 1.5 yil iphone 4 , 1.5 yil iphone 4s kullandin.
    Sonra Limua 920 aldim. Halada Lumia 920 kullaniyorum. Gayet memnunum.
    Bir android telefon almaya karar verdim.
    Ve Galaxy Note 2 dusunuyorum.
    Fakat ufak donmalar oluyor inceledigim Note 2lerde. rehbere falan girince.
    Bunlar sonradan can sıkıyormu ?
    2 ramla neden boyle onu anlayamadim..
    Sizce ilk android tel olarak Galaxy Note 2 almaliyimmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Telefon kirliliği yapma.

Zevk kölesi olma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

Telefon kirliliği yapma.

Zevk kölesi olma.

Anlamadim

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer Windows Phone işletim sisteminde Android işletim sistemine geçereseniz "uğraşacak/kurcalayacak" daha fazla şeyiniz olacak. Ancak en nihayetinde amacınız uğraşmak değil de cebinizde belli başlı konularda yardıma hazır bir cihaz bulundurmaksa %99 aynı kapıya çıkacaksınız. Uğraşmaya razıysanız da Android'te bazı şeyleri sonuna kadar değiştirebilir ve ekranın içinde kendi dünyanızı oluşturabilirsiniz. Zaten Windows dünyasını Phone beğenen birisiyseniz çok da gerekli bir çaba değil.

Platform dışında cihazları konuşursak; Lumia 920'den Note 2'ye geçince ilk farkedecekleriniz;

-Kamera kalitesinin düşük ışıklı veya çok hareketli ortamlarda bir miktar düşeceği (çok az bile olsa Lumia 920'nin üstünlüğü tartışılmaz)
    -Ses kalitesinin özellikle çok sesli ve yüksek netlik gösteren ortamlarda artacağı (çok az bile olsa Note 2'nin üstünlüğü tartışılmaz)
    -Artık tek parça olmayan malzeme kalitesinin biraz "zayıf" hissettireceği, arka kapağını sıktığınızda gıcırdayabileceği
    -Kütle ve hacim olarak karşılaştırdığınızda çok daha büyük bir ekrana geçtiğiniz halde ciddi bir zerafet ve hafifleme hissine sahip olacağınızdır.

bir + bir - şeklinde daha bir sürü madde sayılabilir. Cihazınızdan memnunsanız, ihtiyaçlarınızı değil beklentilerinizi (çünkü önemli olan genelde cihazdan ne beklediğimizdir) karşılıyorsa keyfini çıkarın derim. Sonuçta hala dünyanın en yeni ve en farklı platformuna sahipsiniz. Bir ihtimal büyük bir sıçramaya tanık olma şansınız var. İlla ki Android'e geçmeyi arzu ediyorsanız da biraz daha sabredip gelmekte olan Google X cihazını beklemenizi ya da daha da zarif olsun diye Xperia Z gibi bir cihazı öneririm.

Bunun iki sebebi var;
    1) Kapalı iskeletli platformlardan açık ve suyu çıkarılabilir bir platforma geçenler genellikle biraz zaman biraz heves sahibi olduklarında cihazı aktif şekilde değiştirmek istiyorlar. Android'de bir cihaz üreticisi buna izin vermediği zaman bazı değişiklikleri etkin ve verimli bir şekilde yapmak sorun olabiliyor. Samsung ve HTC bu izinleri vermeyen en büyük iki firma. Google cihazları ise her türlü değişikliğe açık. İsterseniz içinden Android'i silip bambaşka bir işletim sistemi bile yükleyebiliyorsunuz. Keza Xperia Z de öyle.

2) Fiziksel olarak yeni gelmeye başlayan cihazlarda birden bire 2 mm'nin üstünde incelmeler ve sağlamlaşmalar başladı. Android dünyası eskiden sadece ağır yazılım aşıklarına hitap ederken daha sonra ilgi çekince görsel ve de ortamsal değişikliklere de gidilmek zorunda kalındı. İlk başta kameralar güçlendi, sonra ses çıkışı iyi oldu şimdi de kasa kaliteleri ve tasarım zerafeti hızla artıyor. Xperia Z de bu akımın öncüsü. Yeni gelen Nexus 4 de öyle. Mayıs'ta tanıtılacak yeni cihazlardan da aynısını bekleyebiliriz.

• Bence s4'ü beklemekte fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ios_apple

Merhaba arkadaslar. ben 1.5 yil iphone 4 , 1.5 yil iphone 4s kullandin.
    Sonra Limua 920 aldim. Halada Lumia 920 kullaniyorum. Gayet memnunum.
    Bir android telefon almaya karar verdim.
    Ve Galaxy Note 2 dusunuyorum.
    Fakat ufak donmalar oluyor inceledigim Note 2lerde. rehbere falan girince.
    Bunlar sonradan can sıkıyormu ?
    2 ramla neden boyle onu anlayamadim..
    Sizce ilk android tel olarak Galaxy Note 2 almaliyimmi ?

Kardeş o telefonlar senin neyine yetmiyor daha ne istiyorsun :D Bencede s4 ün çıkmasını bekle android tavsiye ederim daha çok binlerce uygulama var windows 8 lerin hepsi benzer tasarimda ama android degisk
  • @DeLiCe_DoLuCa samsung en basitidir. Telefona root atmak için bootloader kilidi açmanıza gerek kalmaz sadece 6 mblik cf root dosyasını telefona atarsınız ve biter.

• galaxy s4ü bekle derim.
  • android al kardeş uygulama açısından çok iyi.ayrıca piyasaya baktığında androidlerin çıkış yapma sebebi sence nedir.daha kullanışlı olması.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.