Şimdi Ara

Garantinin garantisi olmaz!...MI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
7.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Garanti kapsamındaki aracımdan pahalı bir parça değişti.Fakat bir kaç ay sonra aynı parça yeniden arıza yaptı.Bu arada da benim aracın garantisi bitti.Bu parçanın değişimi ya da tamiri için servise gittiğimde bu işlemi ücretli mi yaptırmalıyım.Çünkü serviste yapılan işçilik ve parçalar servisin garantisinde oluyor.
    Sizin düşünceniz nedir?
    Servis garantinin garantisi olmaz diyor.
    İyi akşamlar.

• Taktıkları parça 2 yıl garantili oluyor benim bildiğim.Bu halde o bozulan parçayı ücretsiz garantiden değiştirmeleri gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: playumb

Taktıkları parça 2 yıl garantili oluyor benim bildiğim.Bu halde o bozulan parçayı ücretsiz garantiden değiştirmeleri gerekir.

aynen ben de böyle biliyorum. Bence işin peşinden koşun
  • quote:

Taktıkları parça 2 yıl garantili oluyor benim bildiğim.Bu halde o bozulan parçayı ücretsiz garantiden değiştirmeleri gerekir.

evet araç garantide olsun olmasın çıksın kıyısından geçsin veya teğet geçsin takılan parça (yetkili serviste çakıldı ise ) 1-2 yıl garantide sayılır servis çamura yatıyor gibime geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

evet araç garantide olsun olmasın çıksın kıyısından geçsin veya teğet geçsin takılan parça (yetkili serviste çakıldı ise ) 1-2 yıl garantide sayılır servis çamura yatıyor gibime geldi

Alıntıları Göster
    'Eğer parayla değiştirmiş olsaydınız 2 yıl garantisi vardı ,sizin araca yapılan işlem zaten garantiden yapıldı.Şimdi tekrar garantinin garantisi olmaz 'gibi acayip bir cevap verdi.Bana da tuhaf geldi.Akşam üstüydü.Biraz araştırıp terkar dönmenin daha mantıklı olacağını düşündüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: irfnsmsn

'Eğer parayla değiştirmiş olsaydınız 2 yıl garantisi vardı ,sizin araca yapılan işlem zaten garantiden yapıldı.Şimdi tekrar garantinin garantisi olmaz 'gibi acayip bir cevap verdi.Bana da tuhaf geldi.Akşam üstüydü.Biraz araştırıp terkar dönmenin daha mantıklı olacağını düşündüm.

Alıntıları Göster
    "YERSEN" diye öyle demişler. Yeni olarak takılan her orijinal parçanın garantisi vardır. İster garantiden değişsin ister parayla satın alınmış olsun.
    Diyelim ki garantideki arabanın farı su aldı. 1. kez garantiden değiştirdiler. Yeni taktıkları far da su alırsa ne diyecekler sana? "bu farlar böyle, su alan cinsten. o yüzden 2. taktığımızın parasını alalım beyefendi" mi? Yoksa su almayan bir far denk gelinceye kadar değiştirmeye devam mı edecekler? Devam edecekler elbette. En azından, garanti kaç yıl ise, o kadar süre boyunca su almayacak bir far takmaları lazım.

• quote:

ollddduu ettiğiniz bu lütuf için teşekkür ediyorum nasıl müteşekkir oldum bilemezsiniz deseydin

bu cevabı veren hangi marka ya çok merak ettim sakıncası yoksa paylaşırmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

ollddduu ettiğiniz bu lütuf için teşekkür ediyorum nasıl müteşekkir oldum bilemezsiniz deseydin

bu cevabı veren hangi marka ya çok merak ettim sakıncası yoksa paylaşırmısın

Alıntıları Göster
    Hakkınızı arayın.Para verin vermeyin takılan parçanın garantisi vardır...

• quote:

Orijinalden alıntı: talkie77

Hakkınızı arayın.Para verin vermeyin takılan parçanın garantisi vardır...

Alıntıları Göster
    Şayet üçret ödenmişse garanti olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

Şayet üçret ödenmişse garanti olur

Alıntıları Göster
    Garanti kapsamında yapıldığı için aracın garantisi ile birlikte o parçanın da garantisi biter diye düşünüyorum. Aracın garantisi bittikten sonra para ile takılan parçaların 2 sene garantisi var. Zaten verdikleri faturada bu belirtiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Garanti kapsamında yapıldığı için aracın garantisi ile birlikte o parçanın da garantisi biter diye düşünüyorum. Aracın garantisi bittikten sonra para ile takılan parçaların 2 sene garantisi var. Zaten verdikleri faturada bu belirtiliyor.

Alıntıları Göster
    Ben de ücret ödenmişse garantisi olur diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.

Alıntıları Göster
    garantiden değişen ürünün garantisi oluyor ama 1 seneydi sanırım..

elektronik eşyalarda böyle. arabalarda nasıl bilmiyorum..
    hukukcu arkadaşalr yorumlarsa daha iyi olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.

Alıntıları Göster
    Haklılar... aracın ilk alınırken belirtilen garantisi içindeki parça değişimleri bir anlam ifade etmez. Çoğu zman bilgisayarlarda falan bu yazar.

Garanti süresi dolduysa geçmiş olsun..

Siz ücretli onarım yaptırsaydınız onun sanıyorum garantisi 1 yıl olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

Haklılar... aracın ilk alınırken belirtilen garantisi içindeki parça değişimleri bir anlam ifade etmez. Çoğu zman bilgisayarlarda falan bu yazar.

Alıntıları Göster
    Garantı suresı ıcınde degısım yapılan parcaların ekstra olarak kendı parca garantsı yoktur. Urunun garantısı bıttıgınde o parcanında garantısı bıter. Ancak garantı bıttıkten sonra ucret karsılıgı degısen parcanın 1 ıla 2 sene arasında garansıtısı vardır. Bu tuketıcı kanununda belırtılmıstır. Yanı garantı suresının son ayı ıcınde degısen parcanın 2 sene garantısı vardır dıye bır durum soz konusu degıl. Ancak fırma ınsıyatıfınde verılebılır bu sekıl bır karar.

• quote:

Türkiye'de her çeşit ürünün garantisi kanunla en az 2 yıla çıkartıldı. bir hafta önce arabamı bakıma verdim. Bir sürü parça değişti. Ve 1800 TL lik fatura çıkardılar. Faturanın altında tüm parçalar Renault güvencesinde ve 2 yıl garantilidir yazıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topaz42 -- 24 Aralık 2010; 14:00:15 >
  • quote:

quote:

Türkiye'de her çeşit ürünün garantisi kanunla en az 2 yıla çıkartıldı. bir hafta önce arabamı bakıma verdim. Bir sürü parça değişti. Ve 1800 TL lik fatura çıkardılar. Faturanın altında tüm parçalar Renault güvencesinde ve 2 yıl garantilidir yazıyordu.

Alıntıları Göster
    Yetkili servislerde takılan her türlü parça ister aracın garantisi olsun ister olmasın 2 yıl garantilidir.Zaten servise gitmenin,orjinal yedek parça kullanmanında mantığı budur.Servis sizi kandırmaya çalışmış yaptığı etik birşey değil.Servislerle ilgili her türlü sorunda derhal aracın markası ne olursa olsun müşteri hizmetlerini arayıp servisi ve araç bilgilerini vererek şikayetinizi yapın.Size dönmeseler dahi takrar arayın.Sonra servise tekrar gidin tavırlarının değiştiğini göreceksiniz.Bu genelde olumlu olur.Olumlu olmayanda olabilir bu durumda yine firma ile görüşerek aracın bakımlarının başka bir serviste yapılmasını talep edin

• quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

Yetkili servislerde takılan her türlü parça ister aracın garantisi olsun ister olmasın 2 yıl garantilidir.Zaten servise gitmenin,orjinal yedek parça kullanmanında mantığı budur.Servis sizi kandırmaya çalışmış yaptığı etik birşey değil.Servislerle ilgili her türlü sorunda derhal aracın markası ne olursa olsun müşteri hizmetlerini arayıp servisi ve araç bilgilerini vererek şikayetinizi yapın.Size dönmeseler dahi takrar arayın.Sonra servise tekrar gidin tavırlarının değiştiğini göreceksiniz.Bu genelde olumlu olur.Olumlu olmayanda olabilir bu durumda yine firma ile görüşerek aracın bakımlarının başka bir serviste yapılmasını talep edin

Alıntıları Göster
    Beyler yapmayın..Garantinin garantisi olmaz..

Firma isterse garanti içinde değiştirdiği parçaya parçanın takıldığı andan itibaren 2 yıl daha garanti verir. Ancak öyle enayi firma bulamazsınız. Bunu sağlamak için ya tanıdıkları olamnız lazım ya da yağlı müşterileri falan..

Onun dışında aracı size 2 yıl garantili verirler. 23. ayda değiştirdikleri parçanın garantisi aracın kendi garantisinin bitmesiyle biter

edit: sadece tamirde kaldığı süre kadar uzar. Diyelim 1 hafta araba yattı. O kullanmadığınız 1 hafta uzar sadece..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 24 Aralık 2010; 14:51:20 >

• quote:

Firma isterse garanti içinde değiştirdiği parçaya parçanın takıldığı andan itibaren 2 yıl daha garanti verir. Ancak öyle enayi firma bulamazsınız. Bunu sağlamak için ya tanıdıkları olamnız lazım ya da yağlı müşterileri falan..

Onun dışında aracı size 2 yıl garantili verirler. 23. ayda değiştirdikleri parçanın garantisi aracın kendi garantisinin bitmesiyle biter

edit: sadece tamirde kaldığı süre kadar uzar. Diyelim 1 hafta araba yattı. O kullanmadığınız 1 hafta uzar sadece..

Hepsi Doğru, yoksa aynı değişen parçanın hiç garantisi bitmez. Yanlız ms. MB de Kulanz olayı vardır olmucak parça garanti bitiminden sonra az km yapdığın halde bozulursa servis Almanyaya danışıp kabul olursa bi kısmını ödetirler şayet ödenirsede 2 yıl garantiye girer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

quote:

Hepsi Doğru, yoksa aynı değişen parçanın hiç garantisi bitmez. Yanlız ms. MB de Kulanz olayı vardır olmucak parça garanti bitiminden sonra az km yapdığın halde bozulursa servis Almanyaya danışıp kabul olursa bi kısmını ödetirler şayet ödenirsede 2 yıl garantiye girer.

Alıntıları Göster
    garantinin garantisi olmaz. garanti dışında sizin parayla aldığınız parçaların 2 yıl garantisi olur.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Sonuç belli oldu mu merak ettim?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.