Şimdi Ara

Gecmis Senelerde 1500-2500 Maas Alanlar Asgari Ucret Artislariyla Ne Kadar Maas Almaktalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Son senelerde TL'nin hizli deger kaybi ve yuksek enflasyona tekabul asgari ucretle calisanlarin ac kalmamasi icin zorunluluk olarak asgari ucrette her sene astronomik artisa gidiliyor. Ve bilindigi uzere her gecen sene asgari ucretle calisan oranida artmakta.

Merak ediyorum 2015 yilinda asgari ucret net 1000 tlyken 1500 tl'ye veya 2017-2018'te asgari ucret 1400-1600 tl iken 2000 tl maasa calisan kisiler ne kadar maasa calismaktalar ? Astronomik asgari ucret artislariyla bu insanlarda yavas yavas asgari ucrete mi sabitlenmekte.

Kisisel deneyimden veya cevreden & aileden olan bilgiyle cevap verebilirsiniz, dedigim gibi benimkisi merak - dolayisiyla resmi bir veri aramiyorum.

• sana şunu söyliyeyim asgari ücreti öpüp başına koymak zorunda olanlar bile var.

Anadolu şehirlerine git hiçbir yerel esnaf asgari ücret vermez.1500liraya falan adam çalıştırırlar.Keza büyük şahirlerde de mahallelerde öyle.Asgari ücret bile bulamıyor çoğu kişi.Ekonomi böyle giderse bu sayı artar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.