Şimdi Ara

Geometri bilgisi olanlar içeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu sene 11. sınıfa geçtim, 9-10 geometrim berbat denilebilir ve bildiğiniz üzere 11.sınıfta çok güzel baba bir geometri konusu var ''Trigonometri''.Ben sizden şu konuda tavsiye istiyorum geometriyi açılardan itibaren 0'dan alıp çalışacağım üçgenlere çalışmam gerektiğini biliyorum bunun haricinde ne gibi konulara çalışmam gerekiyor acaba?(Arkadaşlar trigonometriyi kavramak için soruyorum örneğin trigonometri dörtgenleri kapsamıyorsa ya da bağlantılı değil ise o konuyu söylemezseniz sevinirim geometri tekrar edilmediğinde unutuluyor biliyorsunuz)
    Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eurytos -- 2 Eylül 2015; 16:20:15 >

• UP
  • Arkadaşım trigonometri bazı kalıpların ezberlenmesi ile yapılabilecek bir konu. gözünde çok büyütme. Tek başına çalışıp öğrenebilirsin.

Koordinat sistemini iyi bilmen gerekiyor. Ayrıca soruları çözebilmen için denklem çözmeyi bilmelisin(neredeyse tüm konularda denklem önemli)
    Hoca ilk anlattığı günden itibaren tekrar yapman lazım. Aksi halde formülleri karıştırsın.
  • xman54 kullanıcısına yanıt
    Matematikte sorun yokta hocam onun haricinde üçgenleri falan bilmem gerekli mi şuan değilse şimdiden çalışıp unutmak istemiyorum matematiğim eksiksiz sadece geometrim zayıf
  • Evet ucgenler gerekli az da olsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • üçgenler lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alanlarıyla falan hepsi mi hocam birde onun haricinde geometriden başka konuları bilmeye gerek var mı?

• Geometrin sifirsa yani temel yoksa calismamissan sadece trigonometri için değil tüm sınavl için bilmen gereken temel ders sadece ucgenlere çalışma ki trigonometri denklem felan var acıların karşılıklarını bilmen gerekiyor bi cokgennler yada katı cisimler gibi değil en baştan başlayan bi kitap alabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Eurytos

Alanlarıyla falan hepsi mi hocam birde onun haricinde geometriden başka konuları bilmeye gerek var mı?

Üçgenler yeterli çokgenleri filanda üçgenlerden çıkarırsın ama bu dediğim yalnızca trigonometri için belirteyim Türev integral varsa analitiğe kadar yolu var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kızgınjapon K kullanıcısına yanıt
    Türev integral falan değil hocam temel matematiğim ve 10.sınıf matematik temelim sağlam sadece geometri yok onun içnde şimdi sadece üçgenler diyorsun değil mi?

• Up

• UP
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.