Şimdi Ara

Geometri sorunu yaşayanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
13
Favori
1.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sınava son 6 hafta kala bol video ve konu anlatım ile kendinizi geliştirin.www.bayramaltun.com girin izleyin bir hafta sadece çemberde uzunluk çalışın çünkü neredeyse 7-8 sorusu var lys de. Bir hafta sonra çebinizde en az 5 net kalır. Sonra sırayla kare dikdörtgen ve benzerlik bir hafta ardından bir hafta ygs analitiği ile toplam 3 hafta da 8-10 arası net çıkarabilirsiniz. 3 haftanın sonunda bu oluyor derseniz. Kesinlikle kalan 3 haftada geometriye düzgün vakit ayırın. Son üç haftada ise ilk hafta üçgende açı çemberde açı , sonraki iki hafta da sadece bu konuları pekiştirecek çok zor olmayan karekök ygs gibi kitapdan çalışma yapın.

• Ben yasiyorum hocam pdf varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • helixSNAA kullanıcısına yanıt
    elinizdeki herhangi bir ygs kaynağından yukarıda aöylediğim programı uygulayın. 10 net henüz geometrinin etkisinin tam anlaşılmayacağı bu sene çok etkili olacaktır. Konu anlatım videolarımda çemberde uzunluk(özet) var o kısmı izleyin ardından iki üç test videosu izleyin ve ygs kaynağınızdan çemberde uzunluk çözün. Pdf maalesef yok.
  • altunbayram A kullanıcısına yanıt
    25 üstü net yapmak için öneriniz var mı hocam

• Mesajim bulunsun eve gecince tekrar bakacagim.

• elonardo kullanıcısına yanıt
    temel yoksa zor 25 net. Ama biraz altyapın varsa 25 mümkün. yukarda saydıklarıma birde çember analitiği elips hiperbol parabol düzlemde vektör eklenirse güzel netler çıkabilir. Son yazdığım konular fazla gibi görünse de mesela elips hiperbol ve parabol konuları 3 ders saatinde bitebilecek konular. Ayrıca bu üç konu meb kaynakların da da çok basit anlatılmaktadır yani zor gelme ihtimali çok düşük. Düzlemde vektör de kolay ama çember analitiği sürpriz yapabilecek bir konu.
    Temel var hocam inşallah olur deneme öneriniz var mı ?

• hocam merhabalar öncelikle elinize sağlık böyle bir çalışma yaptığınız için . ben size şunu soracaktım :

benim tüm konularım bitti . okulda sadece matematik evde de sadece geometri çalışıyorum . okulda yaklaşık bir 9-10 test civarı matematik testi , evde de 4-5 geometri testi çözüyorum . bazı sorularda ise çok fazla zaman harcıyorum . özellikle soruyla 10 dakika uğraşıp çözemeyince fıttırıyorum , direk moralim bozuluyor . günün sonundaysa ancak 4 test çözdüğümü görünce daha da bi moral düşüklüğü yaşıyorum . bu kadar zaman harcamam normal midir ? ygsden önce birey b gelişim çözmüştüm çok rahat ilerlemiştim ama evde 5-6 saatim olmasına rağmen ancak 4 test yapabiliyorum . soru bankasından her gün 1 tane konunun tüm testlerini bitirmeye gayret ediyorum . planım mayısın ortasına kadar soru bankamdan analitiğe kadar gelebilmek . analitikten sonrakilerin çok problem yaratacağını sanmıyorum . bir de ygsden önce az buçuk temeli olan bir öğrenci anlattığım çalışma ile kaç net bandına gelebilir ? hedefim 20 net . 20 net için bu çalışma yeterli midir ?

• elonardo kullanıcısına yanıt
    karekök denemeleri temeli olanlar için fena sayılmaz.
  • snamiboi kullanıcısına yanıt
    Geometri reflekslerle çözülen bir derstir. Bisiklete binmek gibi öncelerde biraz zorlansanız da sonrasını akıl ve hafıza kendiliğinden halleder.(temel ve orta aoru tipleri bu da yaklaşık 17-20 arası sorudur. Ara sınıf öğrencilerinin zor sorularla sınırsız uğraşması iyidir fakat son sınıf ya da mezunların mutlaka temel olayları kavradıktan sonra aynı kişiden sürekli video ders izleyip ne gördüğünde ne yapması gerektiğine dair egzersizler yapılarak (aynı konudan) resfleks geliştirmesi yapmak gerekir. Yani soru çıkmıyorsa ya bir bilene sorun ya da bırakın çözümsüz kalsın. Geometri de tarz çok önemlidir. Ya kendi mantığınızla(tavsiye edilen) bir çok kaynak ya da video dan ne gördüm ne yapmalıyım ilişkileri çıkartacaksınız ya da aynı kişiden (ama güvendiğiniz) sürekli bu tarz kalıpları ezberleyeceksiniz. Evet geometri de ezber gereklidir. ne gördüm ne yapmalıyım. Bu saydıkllarıma dikkat ederek çalışırsanız 2016 gibi gelirse sorular 25 gibi bile olabilir ama 2013-2014 gibi gelirse biraz zorlanarak 20 ler görülebilir.

• Birde osym ilk defa güzel bir sey yaptı. yök atlasını çıkardı.https://yokatlas.yok.gov.tr adresine girip kazanmayı düşündüğünüz bölümü seçerek 2015-2016 istatistiklerine ulaşabiliyorsunuz. Mesela marmara diş istiyorsun. Bu bölümü kazanan öğrenciler ortalama kaç net ile kaç sıralama ile kazanmış görebiliyorsun. En önemlisi "son kişi profili". Burayı kazanan son kişi ygs de kaç sıralama yapmış ve lys de nereye kadar çekebilmiş bakılabiliyor. Çünkü sınavlar zor kolay değişir fakat sıralama değişmez. Geometri hedefleri koyarken de buradan yararlanmakta fayda var.
  • yök atlasında "son kişi profili" ve "yerleşenlerin ygs sıralaması" önemli. yerleşenlerin ygs sıralamasında o bölümü kazananların ortalama sıralaması bir de son yerleşenin ygs sıralaması var. Ygs de sıralamanız bu ikisi arasında ise kazanmak için ümit var demektir.
    Hocam ben seneye gireceğim ve temelim 0. Üçgende benzerlige kadar geldim 2buçuk haftadir calisiyorum. Seneye hedefim 25 net sizce mümkünmü? Süper bir üçgenler temelim olsun istiyorum. Yazın 1 ay tatil vereceğim sizce bilgileri unuturmuyum? Unutmaktan korkuyorum. Hergün 20 soru cözüyorum geometriden. Calısma önerisi vb bana tavsiye vereceğiniz birşey varmı?

• üçgen temeli çok önemli. Biz de konu anlatımlarında en uzun sureyi üçgenlere veriyoruz. Çok iyi ucgen temeli herşeyin başlangıcı. Ayrıca bisiklet örnegini verdim yukarıda. Binmeyi öğrenmeden bırakırsan ayni noktaya geri gelirsin. yanı geometri hiç bırakılmadan çalışılacak bir ders. Mesela girdiğim sınıflarda geometrisi cok iyi olan 1-2 ogrenci olduğunda ygs zamanı dersimde sosyal çalışmalarını istiyor ve teşvik ediyorum. Çünkü artık bisikleti sürmeyi biliyorsan kolay kolay unutmazsın.

• Şayet son sınıf ya da mezun iseniz kitaplardaki zor sorularla çok fazla vakit kaybetmemek lazım ama ara sınıflar her türlü detaylara girmeli zor da olsa sorularla uğraşmalı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.