Şimdi Ara

Gerçekten Aynalı ve Aynasız Fotoğraf Makinaları Arasında Kalite farkı Varmı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
3
Favori
4.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: by_reso

Ben olayı kendi tecrübemle anlatayım. nx300 ve nx30 kullanıyordum daha önce. nx30 u çok beğenmiştim süper bi cihaz gerçekten. bi delilik yapıp canon 70d ye geçtim şunu açıkca söyleyebilirim 70d nx30'un yanından dahi geçemez.
    nx30 daki o hafiflik taşınabilirlik o hız o kolay hızlı ulaşılabilir menüsü ve tuşları hele hele o fotoğraf kalitesi 70d de kesinlikle yakalayamadım bi türlü. aynalıya geçtiğime de geçeceğime de bin pişman oldum ve hemen satılığa çıkardım cihazı. tam kare cihaza geçmezsem kesinlikle biran önce aynasıza geçicem. sürekli boynumda bir tank ile dolaşmaktan gına geldi artık. bari o taşımaya değip de kaliteli fotoğraf çekse dert yanmicam.
    sürekli nette aynasızları kötüleyip dslr öve öve bitiremeyen sözüm ona ustalar'ın yorumlarına aldanarak bi sevda ile dslr ye geçiş yaptık lanet olsun bi insan bu kadar da yanlış yönlendirilmez ki kardeşim..!! ayıptır ya..!! kullanmadığı bi cihazı kalkıp yerden yere vuruyorlar söz de ustalar..!! ne anlıyorsunuz şu marka fanatikliğinden anlamıyorum. ben samsung'u hiç sevmem sırf sevisi yüzünden de iyice nefret ettim hatta ama yine de yiğidi öldür hakkını yeme. body olarak 70d asla bi nx30 değildir olamaz da. ama samsung'un servisi ile yaşadığım sorundan dolayı samsung'a bi daha asla geçmem şahsen. sony a7r veya a7 m2 ye geçmeyi çok istiyorum ama epey pahalı fiyatları. a6000 çok övülüyor oda bazen kafamı karıştırmıyor değil ama onun da tipini hiç beğenmiyorum. teknosa da bi ara kurcalamıştım biraz cihaza kamera demeye bin şahit lazım
    tasarımından nefret etmiştim o gün ama kullanmadığım için kalkıp da cihaz hakkın da yorum yapmıyorum bazı söz de ustalar gibi.

O ustaları dinlerseniz öyle olur. Bu forumda inceleme sitelerini hiçbir karşı kanıt koymadan inkar edip elindeki ürünü öven fanatiklere uyanların işte bir kısmı grup içinde birbirini alkışlayarak bir şey oldu sanıyor. Nx300'den daha iyi imaj kalitesi verecek APS-C makina çok yok. Hele 70D gibi sensör başarısı en geride olan birkaç APS-C'den birisine geçmeyi ben hiç düşünmezdim doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 23 Nisan 2016; 14:16:48 >

• by_reso kullanıcısına yanıt
    Canon 700D, Samsung NX300, NX-mini ve Lumia 1020 olarak 4 makina kullanıyorum, odak hassasiyeti ve keskinlik olarak Canon daha iyi. Ekrandan odaklamada Canon 50mm f1.8 ve Tamron 70 300 VC ile dediğin gibi yavaş, ancak APS-C uyumlu 18-55 STM ve 24mm STM lenslerle oldukça hızlı, yinede NX300 kadar hızlı değil ama yakın. 70D daha üst segment bir makina, memnuniyetsizliğin kullandığın lensler ile ilgili olabilir mi? .
  • by_reso kullanıcısına yanıt
    Benim700D'deki yavaşlığın sebebi Live view'da kontrast algılama sistemi ile işlemciyi kullanarak odak noktasını bulmaya çalışıyor, lens motoru yavaşsa netleme süresi uzuyor. Yavaş motorlu lens kullanacaksam Quick Focus'u kullanıyorum, aynı vizördeki gibi netleme noktaları ile (Phase Detection) hızlı netleme yapılabiliyor. 70D daha üst segment bir makina ve oldukça hızlı olduğu söylenen ve aynasızların kullandığı hibrit sistemden daha hızlı olması gereken Dual Pixel CMOS AF kulanıyor, yanlış bir AF modu seçili olabilir mi? Kalite içinde Tamron 17-50 ile makinanın çekim modlarından Kullanıcı 1 gibi birini seçip keskinliği 2 birim, kontrastı 1 birim artırarak deneyin. Biryerden bulabilirseniz 24mm STM lensi de denemenizi tavsiye ederim, benim Canon'la en çok kullandığım lens. Taşınabilirlik konusuna gelirsek NX-mini ve 17mm lensin üzerine tanımam, hergün yanımda.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Canon 700D, Samsung NX300, NX-mini ve Lumia 1020 olarak 4 makina kullanıyorum, odak hassasiyeti ve keskinlik olarak Canon daha iyi. Ekrandan odaklamada Canon 50mm f1.8 ve Tamron 70 300 VC ile dediğin gibi yavaş, ancak APS-C uyumlu 18-55 STM ve 24mm STM lenslerle oldukça hızlı, yinede NX300 kadar hızlı değil ama yakın. 70D daha üst segment bir makina, memnuniyetsizliğin kullandığın lensler ile ilgili olabilir mi? .

lens olarak tamron 17-50mm ile canon 50mm kullanıyorum. 18-135mm stm de denedim hiç bir fark göremedim hepsin de odaklama geç yapıyor ekrandan. 700d kullanmadım bilmiyorum ama 70d den daha keskin değildir heralde. nx30 daki o keskinlik o fotoğraf kalitesi o hız kesinlikle 70d olsun 700d ve diğer giriş seviyesi makinaların hiç birin de yok. kursta 650d 60d d5200 d3300 ve d7200'ü test ettim kullandım ama hiç biri nx30 daki o tutuş zevkini o hızı o keskin net fotoğrafı o hafifliği malesef veremedi.
    he şimdi siz lensle alakalı diyorsanız bi önceki mesajımda da belirttiğim gibi 1200 tl ye satılan ve nette herkes tarafından övülen tamron 17-50 samsung'un 200 tl ye satılan lensi kadar hızlı ve keskin değil ise, o hızı ve keskinliği canon da elde etmek için illa gidip 3 bin tl ye satılan L serisi lens almak gerekiyorsa kusura bakmayın ama ben buna enayilik derim. ha yok benim param var ben canon L serisi ile kaliteli fotoğraf çekmek istiyorum samsung'un 200 tl ye satılan lensi canon'un L serisi lensi ile aynı kaliteyi veriyor ama olsun ben canon istiyorum diyebilir bir insan. ammaaa kalkıp da internette yalan yanlış yazıp da insanları yanlış yönlendirmelerine kızıyorum ben. insan biraz gerçekçi olur o yorumlara bakıp da insanlar cihaz alıyor yalan yanlış yönlendirmek olmaz. bakın ben şu an 70d yi satılığa çıkarmışım arayan adamlara aynen burda yazdıklarımı anlatıyorum sırf satılsın diye kalkıp da övmüyorum cihazı.
    şunu kesinlikle ifade etmek istiyorum eğer sütüdyo ve yüksek zoom gerektiren kuş, spor fotoğrafçılığı yapılmayacaksa aynalı almak en büyük yanlış.
    ben samsung'u gittiğim her yere götüryordum hiç yanımdan ayırmıyordum ama 70d yi götüremiyorum öyle her yere. sokağa bi çıkıyorum boynumda koca tank dikkat çekiyor fotoğraf çekmeye çekiniyor insan.
    arkadaşın düğününe gidiyorum 70d yi götüremiyorum "yaw çekeceğim 2-3 fotoğraf tüm düğün boyunca boynumda mı taşim bunu" diyorum üşenip götürmüyorum.
    arkadaşlarla bi yere gitcez boynum da koca makina ile bi geliyorum hepsinin dediği aynen şu "bu ne oğlum yaa" oysa samsung da hiç biri tek bi laf etmemişti şimdiye kadar.
    sırf makina yanım da değil diye bazen ne kareler kaçırıyorum sinir oluyorum.
    yani yanlış anlaşılmasın ben burda sanki samsung fanatikliği yapıyormuşum gibi algılanmasın. sadece samsung aynasız kullandığım için samsung'dan örnek veriyorum yoksa aksine ben samsung'dan nefret edip bi daha samsung kamera almamaya tövbe etmiş adamım servisle yaşadığım sorundan dolayı.
    diğer aynasızları kullanmadığım için fikir yürütmüyorum o bazı sözde ustalar gibi kullanmadığım halde kalkıp blog açıp da çok bilmişlik taslayarak bi markayı veya modeli karalayıp yerden yere vuracak kadar katakter yoksunu bir insan değilim.

Aynalıların zaafıdır LCD ekran kullanılarak çekimde yavaş tepki verirler ! Öyle ilginçtirler, vizörü kullanırsanız gerçek hızlarını görebilirsiniz. Siz de benim gibi "vizör" ün iyi fotoğraf çekmek için bir zorunluluk olmadığına inanlardansanız :) işiniz zor. Vizör konusu bence alışkanlık meselesi. Benim 2'inci makinam (2008'de aldığım) vizörlü idi ama onda bile vizörü pek kullanmazdım. Yani herşey herkese uyar diye bir kesin söylem çok zor bu fotoğraf ekipmanı konusunda da. Kıyafet tercihi gibi kişiye özel çok değişkenlerin etken olduğu bir tercihtir fotoğraf makinası tercihi de. Mesela "Elime oturmuyor" vakası vardır. Minnacık ve nerede ise dümdüz PEN E-PL6, PL3 ve hatta PL1+14-42 kit lens ile 1/8, 1/15 hızlarında elde net çekimler yapmışımdır.

Gerçekten Aynalı ve Aynasız Fotoğraf Makinaları Arasında Kalite farkı Varmı
    Poznanskiego Palace - on hand with kit lens by Ciddi iyi1i, on Flickr

Bu PL1 ile 1/5 perde hızında
     Gerçekten Aynalı ve Aynasız Fotoğraf Makinaları Arasında Kalite farkı Varmı
    City street in the night by Ciddi iyi1i, on Flickr

Vizör yok ki kafaya dayayıp destek olasın, ele oturmaz ufacık, ergonomi yok iyi kavrayabil, 2x titreşim, m43 sensör, kit lens(F3.5) yani hani felaket :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Benim700D'deki yavaşlığın sebebi Live view'da kontrast algılama sistemi ile işlemciyi kullanarak odak noktasını bulmaya çalışıyor, lens motoru yavaşsa netleme süresi uzuyor. Yavaş motorlu lens kullanacaksam Quick Focus'u kullanıyorum, aynı vizördeki gibi netleme noktaları ile (Phase Detection) hızlı netleme yapılabiliyor. 70D daha üst segment bir makina ve oldukça hızlı olduğu söylenen ve aynasızların kullandığı hibrit sistemden daha hızlı olması gereken Dual Pixel CMOS AF kulanıyor, yanlış bir AF modu seçili olabilir mi? Kalite içinde Tamron 17-50 ile makinanın çekim modlarından Kullanıcı 1 gibi birini seçip keskinliği 2 birim, kontrastı 1 birim artırarak deneyin. Biryerden bulabilirseniz 24mm STM lensi de denemenizi tavsiye ederim, benim Canon'la en çok kullandığım lens. Taşınabilirlik konusuna gelirsek NX-mini ve 17mm lensin üzerine tanımam, hergün yanımda.

hocam ben bu işin acemisi değilim hele ki cihaz menülerin de kullanımın da tam bi ustayımdır. tüm AF leri denedim değişen bişey yok. dual pixel dediğiniz video da çok süper çalışıyor sorun yok ama fotoğrafta hiç bir işe yaramıyor. video açıkken dokunduğum yere anın da neredeyse nx30 hızın da odaklıyor onda sorun yok ama fotoğraf da aynı lens ile geç odak yapıyor. sorun lens de olsa video da neden hızlı netleme yapsın bu lens ? sorun lens de olsa vizörde iken neden hızlı odaklasın bu lens ? vizör de hızlı netlediği lensi neden ekranda iken hızlı netlemiyor cihaz ? bi nx mini bile bunu yapabiliyorken koskoca canon 4 bin tl lik cihazına bunu yapamıyor mu ?
    kullanıcı tanımını aynı dediğiniz gibi daha önce nx30'da da kullandım 70d'de de kullandım fakat o keskinlik fotoğrafı çok bozuyor. makina da hatta laptop'da da pek belli olmuyor ama biraz büyük ekranlı tv de bakın o fotoğrafa her yerde küçük kum tanelerini görürsünüz.
    kaldı ki sorun sadece geç odaklama değil, sorun aynasız kadar hafif hızlı ve kaliteli fotoğraf vermediği halde üstüne üstlük aynasızın 3-4 katına satılan bir cihazı övüp de insanları yanlış yönlendiren bilgelik taslayan ukala sözde ustaların yaptığıdır.

• Bakınız mesela,
    70D optik bakaç kullanıldığında Samsung NX300'den hızlıdır
    Imaging Resource
    Canon 70D Review - Performance
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-70d/canon-70dA6.HTM

Imaging Resource
    Samsung NX300 Review - Performance
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/samsung-nx300/samsung-nx300A6.HTM

Tüm AF hızlarında 70D önde ama "Live View" yani LCD ekrandan çekime geçtiğinizde 2-3 katı geç tepki vermeye başlıyor 70D

Nikon D7200'e de bakalım, live view'de o da coşuyor tepki verme süresi o biçim gecikiyor ! Nerede ise 1 saniye gecikmeli odaklama yapabiliyor.
    Imaging Resource
    Nikon D7200 Review - Performance
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d7200/nikon-d7200A6.HTM

Nikon D5500'de onun gibi -
    Imaging Resource
    Nikon D5500 Review - Performance
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d5500/nikon-d5500A6.HTM

Birkaç Pentax D-SLR'a da bakalım, aynen LCD'den çekimde AF gecikmesi görülüyor,
    Imaging Resource
    Pentax K-3 Review - Performance
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/pentax-k3/pentax-k3A6.HTM

Imaging Resource
    Pentax K-S2 Review - Performance
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/pentax-k-s2/pentax-k-s2A6.HTM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 23 Nisan 2016; 23:57:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Bakınız mesela,
    70D optik bakaç kullanıldığında Samsung NX300'den hızlıdır
    Imaging Resource
    Canon 70D Review - Performance
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-70d/canon-70dA6.HTM

Imaging Resource
    Samsung NX300 Review - Performance
    http://www.imaging-resource.com/PRODS/samsung-nx300/samsung-nx300A6.HTM

Tüm AF hızlarında 70D önde ama "Live View" yani LCD ekrandan çekime geçtiğinizde 2-3 katı geç tepki vermeye başlıyor 70D

hep vizör kullanacaksak o zaman döner ekranın ne anlamı var ? madem vizörden hızlı odaklıyorsun da ekrandan neden hızlı odak yapamıyorsun ? senin o beğenemediğin yerden yere vurduğun aynasız yapabiliyor da sen neden yapamıyorsun ? senin L serisi ismini verim de araba fiyatına sattığın lensin hızın da ve kalitesin de aynasız lensi üretip 200 tl ye satıyor adam bu nasıl oluyor arkadaş ? diye sormazlar mı adama.
    her fotoğraf da vizörle çekilmiyor ki mesela şu fotoğraf;
    500px.com/photo/148806931/ceren-by-emin-ışık
    vizörden nasıl çekcem bu fotoğrafı yerlere mi yatcam ?
    bugün yine 23 nisan kutlamasın da bi kaç böyle alttan çekmem gereken kare vardı ama hiç birini çekemedim mesela. neden ? çünkü odaklayana kadar çocuk çoktan olay mahallinden uzaklaşmıştı

• quote:

hep vizör kullanacaksak o zaman döner ekranın ne anlamı var ? madem vizörden hızlı odaklıyorsun da ekrandan neden hızlı odak yapamıyorsun ? senin o beğenemediğin yerden yere vurduğun aynasız yapabiliyor da sen neden yapamıyorsun ? senin L serisi ismini verim de araba fiyatına sattığın lensin hızın da ve kalitesin de aynasız lensi üretip 200 tl ye satıyor adam bu nasıl oluyor arkadaş ? diye sormazlar mı adama.
    bugün yine 23 nisan kutlamasın da bi kaç böyle alttan çekmem gereken kare vardı ama hiç birini çekemedim mesela. neden ? çünkü odaklayana kadar çocuk çoktan olay mahallinden uzaklaşmıştı

Valla onu üreticisine sormak lazım neden şunu kaç yıldır düzeltemediniz diye. Benim beğenmediğim mi ! :) Ben nerede beğenmemişim NX300'ü ? Değil NX300'ü NX3000'i de NX Mini'yi de 10'larca kişiye önerdim. Yerden yere vurmuşum bir de ben üstelik ! Vay vay vaaay , ben neymişim yahu . Buyurun ispat edin madem böyle diyorsunuz.

• quote:

quote:

Valla onu üreticisine sormak lazım neden şunu kaç yıldır düzeltemediniz diye. Benim beğenmediğim mi ! :) Ben nerede beğenmemişim NX300'ü ? Değil NX300'ü NX3000'i de NX Mini'yi de 10'larca kişiye önerdim. Yerden yere vurmuşum bir de ben üstelik ! Vay vay vaaay , ben neymişim yahu . Buyurun ispat edin madem böyle diyorsunuz.

hayır ya size demedim onu. sözüm ona malum ustalar varya hani onlara diyorum. yoksa ben sizin fikir ve görüşlerinizi bile ve katılan biriyim. keşke herkes sizin kadar doğru ve sağlıklı bilgi verebilseydi.

• Her ürün eleştirilebilir, mükemmeli kim üretti de bize verecek ki ? Her ürünün +'ları olduğu gibi -'leri de olacaktır. Burada forumlarda, bloglarımızda vs. biz tüketicilere düşen şey +'larını konuşmaktan daha çok -'lerini konuşmak olmalıdır !
    Neden mi ?
    Düşünün, üreticisi zaten dev bütçeler ile ürünlerinin + yönlerini şişirerek tüketicinin gözüne bir çok kanaldan sokmuyorlar mı ? TV reklamları, aylık magazinler, bu alanda ekipman satan sitelere, yazarlara ürün yollayıp inceletmeler, kendi sitelerinde ürünlerinin reklamını yapmaları... Bunlar yetersizmiş gibi bir de o ürüne para ödeyip sadece övmek, eksik yönlerini görse bile söylememek bir tüketicinin tüm tüketicilere ihanetidir bana göre. Hatta üreticiye de kötülük yapıyordur. Eleştiri gerçekeğe dayanarak, kanıtlı ve doğru bir anlatım tarzı ile yapılır ise amacı yermek ve kötülemek değildir, son noktadan üreticisine geri dönüş bildirimidir. Bizim milletimizde böyle bir bilinç de yok algı da yok tabi. Eleştiri = yermek+kötülemek, tartışma = kavga olduğu için bu ülkede ancak gözlerni yumup ağzını sadece övmek için açacaksın, kanıtları karşısına çürütecek kanıt koymadan inkar edeceksin, kanıt ve bilgi aktaranın şahsiyetine saldıracaksın.

Ben kendi kullandığım markanın, hem de "MARKANIN" diyorum hani kullandığım model de değil, genel kapsamda yani "Rastlanmış XXXXX sorunları" diye konu açtım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 24 Nisan 2016; 0:24:35 >

• jiddi kullanıcısına yanıt
    aynen öyle. çünkü herkes netten uzun bi araştırmadan sonra karar veriyor alacağı cihaza. mesela şimdi benim cihaza yarın öbür gün bi müşteri çıkacak ve satcam ama hangi cihazı alacağımı bilemiyorum. netten araştırıyorum ama artık sütten ağzımız yandı bi kere ne yapcam hiç bilmiyorum.
  • quote:

aynen öyle. çünkü herkes netten uzun bi araştırmadan sonra karar veriyor alacağı cihaza. mesela şimdi benim cihaza yarın öbür gün bi müşteri çıkacak ve satcam ama hangi cihazı alacağımı bilemiyorum. netten araştırıyorum ama artık sütten ağzımız yandı bi kere ne yapcam hiç bilmiyorum.

Şu yukarıdaki hızlarını veren siteden de bakmanızı öneririm. Yanlış anımsamıyorsam NX500'de daha da iyileştirilmişti hız olayı. Yukarıda paylaştığım verilere göre size d-slr gitmez. Hangisini alırsanız alın çünki LCD'ye geçince odaklamada süre uzuyor. NX300 satılmazdı bence. Belki 2017'de gelecek makinalar beklenip 2016'da çıkan aynasızların fiyatı makul düzeye inince bunlardan birisine geçilirdi. Ben de fırsatım olduğunda tek tek bu makinaların birçoğunu kendim alacakmışım gibi araştırıyorum. Pentax ve Panasonic'in Türkiye'deki durumu acayip olduğundan onlarla pek ilgilenmiyorum sadece.

• quote:

quote:

Şu yukarıdaki hızlarını veren siteden de bakmanızı öneririm. Yanlış anımsamıyorsam NX500'de daha da iyileştirilmişti hız olayı. Yukarıda paylaştığım verilere göre size d-slr gitmez. Hangisini alırsanız alın çünki LCD'ye geçince odaklamada süre uzuyor. NX300 satılmazdı bence. Belki 2017'de gelecek makinalar beklenip 2016'da çıkan aynasızların fiyatı makul düzeye inince bunlardan birisine geçilirdi. Ben de fırsatım olduğunda tek tek bu makinaların birçoğunu kendim alacakmışım gibi araştırıyorum. Pentax ve Panasonic'in Türkiye'deki durumu acayip olduğundan onlarla pek ilgilenmiyorum sadece.

zaten tam kare olmayacaksa bu saatten sonra aynalı TÖVBE.!
    önceliğim a7r veya a7 m2 olacak. eğer bunlardan biri olmaz ise a6000 xt1 ve om-d e 5 m2'den biri olacak. başka daha güzel aynasızlar vardır belki de ama ben bi bunları araştırdım sadece ve çok olumlu yorumlar okudum. başka sizin tavsiye edebileceğiniz aynasız varsa tavsiyelere açığım.

• quote:

önceliğim a7r veya a7 m2 olacak. eğer bunlardan biri olmaz ise a6000 xt1 ve om-d e 5 m2'den biri olacak. başka daha güzel aynasızlar vardır belki de ama ben bi bunları araştırdım sadece ve çok olumlu yorumlar okudum. başka sizin tavsiye edebileceğiniz aynasız varsa tavsiyelere açığım.

Tam kare düşünürken lens fiyatlarını da araştırmanızı öneririm. Çok özel çekimler için ihtiyacınız yok ise bence tam kare almak biraz aşırı zevke kaçıyor. Tabi bütçe ve keyif sizin. Örneğin bu sonbahar ve kış birçok kez "Yağışlı havada neden fotoğraf çekemiyorum ?" diye sordum kendime. Yağmur yada kar yağdı mı ya makina evde yatıyor yada çantada saklanıyor ! Yılın en uzun süreci de böyle havalar oluyor gibi. Düşününce, "Şu kadar para vereceğim ama hayatın bu kadar kısmına dair hiçbir fotoğraf çekemeyeceğim" gerçeği ile yüzleştim. Bundan sonra ben yalıtımsız, - derecelerde çalışmayan makinaya para vermem.

• quote:

quote:

Tam kare düşünürken lens fiyatlarını da araştırmanızı öneririm. Çok özel çekimler için ihtiyacınız yok ise bence tam kare almak biraz aşırı zevke kaçıyor. Tabi bütçe ve keyif sizin. Örneğin bu sonbahar ve kış birçok kez "Yağışlı havada neden fotoğraf çekemiyorum ?" diye sordum kendime. Yağmur yada kar yağdı mı ya makina evde yatıyor yada çantada saklanıyor ! Yılın en uzun süreci de böyle havalar oluyor gibi. Düşününce, "Şu kadar para vereceğim ama hayatın bu kadar kısmına dair hiçbir fotoğraf çekemeyeceğim" gerçeği ile yüzleştim. Bundan sonra ben yalıtımsız, - derecelerde çalışmayan makinaya para vermem.

valla ben şu iki videoyu izledikten sonra iyice kafamı karıştırdı bu a6000.
    Baymax Alphayoutube
    Sony alpha 6000 vs 70D
    https://www.youtube.com/watch?v=QGDZbSD-tLA

Turysssyoutube
    Sony a6000 vs Canon 70D
    https://www.youtube.com/watch?v=m6S9JByA0eo

şimdi a7 yerine a6000 alırsam ne kaybederim tam olarak ? dediğiniz gibi lensleri de çok pahalı tam karelerin.

• quote:

quote:

quote:

şimdi a7 yerine a6000 alırsam ne kaybederim tam olarak ? dediğiniz gibi lensleri de çok pahalı tam karelerin.

Aaa olur mu Canon 70D'yi kötülüyor bu videoda
    Siz böyle incelemelere inanmayın, 70D başlığında sorun bi bakın kullanıcılar ne diyor

a6000 iyi bir tercih. Ne gibi eksi yönleri var onu araştırın. Ben diyebileceğim kadarını dedim. Siz de zaten hiç bilmiyor birisi değilsiniz. Sanırım bu saatten sonra kendinize uygun bir şey seçmek konusunda çok daha isabetli karar verebileceksinizdir. Umarım sizi bu hobiden keyif almanızı yeniden yaşatacak bir ürün ile buluşursunuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aaa olur mu Canon 70D'yi kötülüyor bu videoda
    Siz böyle incelemelere inanmayın, 70D başlığında sorun bi bakın kullanıcılar ne diyor

a6000 iyi bir tercih. Ne gibi eksi yönleri var onu araştırın. Ben diyebileceğim kadarını dedim. Siz de zaten hiç bilmiyor birisi değilsiniz. Sanırım bu saatten sonra kendinize uygun bir şey seçmek konusunda çok daha isabetli karar verebileceksinizdir. Umarım sizi bu hobiden keyif almanızı yeniden yaşatacak bir ürün ile buluşursunuz.

valla ben 70d konusunu biraz incelim dedim garibim konudakilerin yüzde 99 u fotoğrafçılıktan zerre anlamayan sadece canon ismini duymuş nette de canon övgüleri okuyup gidip canon almış kişiler.
    adam daha mod düğmesindeki terimlerin ne olduğunu bilmiyor abi neler neler okudum ben orada ya
    mesela bizim nx konusunda hemen hemen arkadaşların hepsi bu işte artık belirli mesafe kat etmiş kişiler ama 70d konusu aman allahım içler acısı.
    yine orada sizin bi kaç yorumunuzu gördüm birilerine yardım çabasındaydınız allah yardımcınız olsun
    nx30 dan sonra bi cihazı beğenmek gerçekten çok zor olacak ama yapıcak bişey yok artık bi tanesin de karar kılcaz.

• Maalesef bu iş böyle insanların birçoğu fotoğraf deyince DSLR hatta Canon anlıyor. Mesela 80D çıktı geçenlerde testlerde A6300 neredeyse her alanda rakibinden üstün ki boyut farkı cabası ama 80D 1200 dolar civarı diğeri 1000 dolar. Daha iyi olmayan hatta geride olan bir makineye neden 200 dolar fazla verilir. (lens demeyin bu makineyi alan arkadaşların birçoğu L serisi lenslerle kullanacak değil birçoğu yine 50 1.8 55-250 gibi lenslerle kullanacak)

Kısacası alışkanlıklar önemli mesela geçen bir sitede neden Canon alıyoruz diye bir başlık vardı birçok kişi Canon'la başladım devam ediyorum memnunum yazmış. Ve birçoğu başka makinede kullanmamıştır belki

Ne hikmetse bir ben memnun olamadım şu Canonlardan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asarhaddon -- 24 Nisan 2016; 10:51:57 >
  • quote:

valla ben 70d konusunu biraz incelim dedim garibim konudakilerin yüzde 99 u fotoğrafçılıktan zerre anlamayan sadece canon ismini duymuş nette de canon övgüleri okuyup gidip canon almış kişiler.
    adam daha mod düğmesindeki terimlerin ne olduğunu bilmiyor abi neler neler okudum ben orada ya
    mesela bizim nx konusunda hemen hemen arkadaşların hepsi bu işte artık belirli mesafe kat etmiş kişiler ama 70d konusu aman allahım içler acısı.
    yine orada sizin bi kaç yorumunuzu gördüm birilerine yardım çabasındaydınız allah yardımcınız olsun
    nx30 dan sonra bi cihazı beğenmek gerçekten çok zor olacak ama yapıcak bişey yok artık bi tanesin de karar kılcaz.

Evet, o bariz durumu ben de gördüm ama sizin kadar açık bir şekilde ifade edemedim. Bir çok kişi ezberlemiş yada işte birileri öyle telkin etmiş, inandırmış gidip gözü kapalı Canon 70D almışlar ve sonra da şoka girmişler, üstüne tekrar da hata yapmasınlar bu sefer de Canon çalışanları gibi hemen "kit lensi çöpe at şu lensi al bak göreceksin" diyenlere yem olmasınlar diye önce ellerindeki ekipmandan daha çok verim alabilmeleri için uğraştım. Sizin şu durumunuzdan gördüğümüz gibi hepimiz bazen kendimize şaştığımız kararlar verebiliyoruz. O yüzden kişilere negatif yorumlar yapmak istemedim ki zaten ancak bir fanatik çıkıp da ortaya konan kanıtları karşı kanıt koymadan direk inkar eder ise bir şey denir. Bir nevi belge-bilgi istenir o durumda da yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 24 Nisan 2016; 12:19:09 >

• quote:

quote:

Evet, o bariz durumu ben de gördüm ama sizin kadar açık bir şekilde ifade edemedim. Bir çok kişi ezberlemiş yada işte birileri öyle telkin etmiş, inandırmış gidip gözü kapalı Canon 70D almışlar ve sonra da şoka girmişler, üstüne tekrar da hata yapmasınlar bu sefer de Canon çalışanları gibi hemen "kit lensi çöpe at şu lensi al bak göreceksin" diyenlere yem olmasınlar diye önce ellerindeki ekipmandan daha çok verim alabilmeleri için uğraştım. Sizin şu durumunuzdan gördüğümüz gibi hepimiz bazen kendimize şaştığımız kararlar verebiliyoruz. O yüzden kişilere negatif yorumlar yapmak istemedim ki zaten ancak bir fanatik çıkıp da ortaya konan kanıtları karşı kanıt koymadan direk inkar eder ise bir şey denir. Bir nevi belge-bilgi istenir o durumda da yani.

Vala ben açık sözlü biriyim karşımdaki ister alınsın ister alınmasın ben doğruyu söylerim.
    Adam daha estantane nedir diafram nedir mod düğmesi nedir bilmiyor gitmiş 70d almış üstüne üstelik sizinde dediğiniz gibi sözde ustaların tavsiyesi ile 24-105mm almış gelmiş forumda "arkadaşlar çektiğim fotoğraf bembeyaz çıkıyor, burda Av Tv yazıyor bunlar nedir ? Benim ki M de duruyor bunlara çevirirsem bişey olurmu?" diyor.yani bu kişiye karşı kabalaşmadan asla cevap veremem ben
    Yanlız bunun sorumluları o sözde ustalardır. İnsanları öyle bi yönlendiriyorlar ki sanki canikon alırsan tamamdır artık en iyi fotoğrafçı sensin havası veriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.