Şimdi Ara

gigabayte GA-MA78GM-S2H anakarta vista 64 bit sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gigabayte GA-MA78GM-S2H anakarta vista 64 bit sorunu
    780 g cipsetli anakartı aldım fakat bir türlü 64 bit vista kuraamıyorum 32 bitte sorun yok sistem özellikleri+amd5200+ 4gb 667 mhz ram +320 gb samsung sata hd+asus2400 pro ekran kartı 350watt asus kasa yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: dreamturko

gigabayte GA-MA78GM-S2H anakarta vista 64 bit sorunu
    780 g cipsetli anakartı aldım fakat bir türlü 64 bit vista kuraamıyorum 32 bitte sorun yok sistem özellikleri+amd5200+ 4gb 667 mhz ram +320 gb samsung sata hd+asus2400 pro ekran kartı 350watt asus kasa yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Sorun tam olarak nerde başlıyor, DVD'den boot ediyor mu? Kullanmakta olduğun 64-bit DVD'sinde sorun olmadığından emin misin, daha önce hiç denediniz mi başka bir PC'de?
  • öncelikle harddiskini acronis disk director, partition magic gübü bir programla fat32 olarak biçimlendir.
    Vista dvdsini koy ve cd-rom desteği ile başlat kurulum sırasında harddiskine visat üzerinden format at.
    Sonra kurulumun gerçekleşir.
  • vista dvd sinde sorun olabilir. daha önce onunla sistem kurmuşmuydun....
  • geçen bende kuramadım vista :S yüklemeyi yapıyor 1. res den sonra takılıp kalıyo.. fazla uğraşmadım önemi yok die xp ye döndm geri :S
  • aynı dvd den daha önce kurulum yaptım kurulum bitince mavi ekran çıkıyor asus anakartım varken sorun yoktu anakartı değiştirince oldu.
  • Kurulum yapmadan önce BIOS'tan Sata modu "SATA drives as Native IDE" haline getirip saklayıp çıkın.
    Daha sonra kurulum yapmayı deneyin.
  • Native IDE yi secmeyin bu sefer ncq yani ahci modda calıştıramazsınız o kurulumla
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetozturk

Native IDE yi secmeyin bu sefer ncq yani ahci modda calıştıramazsınız o kurulumla

Önce bir windowsu kursun bakalım bu şekilde.
    Sorun bir anlaşılsın.
    Sonra registery 'den ayar yaparak AHCI Mode devreye alınabilir.
  • en son bios güncelledim ama gene de olmadı şu an 32 bit vista var sorunsuz çalışmata.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.