Şimdi Ara

Gitar Öğrenmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle belirtmeliyim ki beceriksiz ve 1 ay önceye kadar müzikle hiç ilgim olmayan biriyim. Ne olduysa son 1 ayda oldu . Aşırı gitar çalma isteği geldi.

Amacım sadece kendi çapımda yalın tarzı müzikler çalabilmek. Profesyonel olmak falan değil. Gitar için bütçede en fazla 300 tl .

- 18 yaş gitara yeni başlamak için geçmidir ?

- Kursa gitsem ne kadar sürede öğrenebilirm ?

• 300tl'ye beklentini karşılayacak orta seviye sayılabilecek bir klasik gitara sahip olabilirsin.. günde dolu dolu yarım saatini ayırarak ( egzersiz - nota bilgisi için ) 3 ayda istediğin tür parçaları çalabileceğini düşünüyorum ama tabiki bu süreyi azaltmak yada arttırmak senin elinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cnr95

300tl'ye beklentini karşılayacak orta seviye sayılabilecek bir klasik gitara sahip olabilirsin.. günde dolu dolu yarım saatini ayırarak ( egzersiz - nota bilgisi için ) 3 ayda istediğin tür parçaları çalabileceğini düşünüyorum ama tabiki bu süreyi azaltmak yada arttırmak senin elinde

Sağol dostum yorum için
  • müzik kültürünü geliştir, farklı türler dene, ilham al, kendinden bir şeyler kat. yoksa pop'dan öteye geçemez, sıkılırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nemésis

müzik kültürünü geliştir, farklı türler dene, ilham al, kendinden bir şeyler kat. yoksa pop'dan öteye geçemez, sıkılırsın.
    3 ayda teomandan ötesini çalamazsın.Kaliteli parçalar çalmak istiyosan en az 1 yıl düzenli çalman gerek, akustik gitar için söylüyorum.Ki 1 yılda da bazı parçaları tamamen çalabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackfield

3 ayda teomandan ötesini çalamazsın.Kaliteli parçalar çalmak istiyosan en az 1 yıl düzenli çalman gerek, akustik gitar için söylüyorum.Ki 1 yılda da bazı parçaları tamamen çalabilirsin.

Alıntıları Göster
    akorla uğraşamam diyorsan hiç girme. kışın ayda bir yazın haftada bir akor gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: apeka

akorla uğraşamam diyorsan hiç girme. kışın ayda bir yazın haftada bir akor gerekiyor

Nasıl yani anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnBeZaHLBaR

quote:

Nasıl yani anlamadım

Alıntıları Göster
    Akort diyor sanırım.
  • quote:

Akort hocam o
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tranquillity

quote:

Akort hocam o

Alıntıları Göster
    Yok akort olduğunu anladımda kışın ayda bir yazın haftada bir akort derken nasıl yani onu anlayamadım

• quote:

Yok akort olduğunu anladımda kışın ayda bir yazın haftada bir akort derken nasıl yani onu anlayamadım

Alıntıları Göster
    Olay şöyle sanırım.Arkadaş kışın ara sıra gitar çalıyor, yaza hazırlık yapıyor.O yüzden çok akort ayarlaması gerekmiyor, çok kullanmayınca akortta çok bozulmuyor.Yazın ise sahilde "Akdeniz Akşamları" ve bilumum bu tarz parçalar çalıp kız tavladığı için gitarı çok kullanıyor ve akort'u çabuk bozuluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuclear Incubus

Olay şöyle sanırım.Arkadaş kışın ara sıra gitar çalıyor, yaza hazırlık yapıyor.O yüzden çok akort ayarlaması gerekmiyor, çok kullanmayınca akortta çok bozulmuyor.Yazın ise sahilde "Akdeniz Akşamları" ve bilumum bu tarz parçalar çalıp kız tavladığı için gitarı çok kullanıyor ve akort'u çabuk bozuluyor.

Sen ne dersin hocam . 18 yaş geç kalınmış mı , devamlı kursa giderek yada bilen birisinden ders alarak 4-5 aya öğrenirmiyim . Yada öğrenebilirmiyim

• quote:

quote:

Sen ne dersin hocam . 18 yaş geç kalınmış mı , devamlı kursa giderek yada bilen birisinden ders alarak 4-5 aya öğrenirmiyim . Yada öğrenebilirmiyim

Alıntıları Göster
    Gitarın erkeni geçi olmaz bence. 18 yaşına geldik diye çalmayalım mı? Ben de 20 yaşındayım ve yeni başladım ama maalesef yapacak bir şey yok. Öğrenmek istiyorsak öğreniriz bu kadar basit. Diğer bir konu ne kadar çalışırsan çalış birkaç ayda çok iyi bir gitarist olamazsın. Nöronların falan gitara adapte olabilmesi için 1 yıl gibi bir zaman gerekiyormuş. Parmakların alıştıktan sonra her türlü parçayı çalabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xLordRealx -- 25 Mayıs 2011; 17:58:02 >

• quote:

Yok hocam onunla alakası yok

Fizik dersi iyi olanlar az-çok tahmin etmişlerdir. Örnek vererek açıklayayım. Zaten gitar telinde de aynı mantık var. Kışın elektirk telleri hava şartlarından dolayı sarkmazken ; yazın havaların ısınmasından dolayı elektirk telleri sarkar. Gitarda da aynı mantık vardır. Yazın gitar telleri daha çabuk gevşer. O yüzden durmadan akort yapmak zorundasınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tranquillity

quote:

Yok hocam onunla alakası yok

Fizik dersi iyi olanlar az-çok tahmin etmişlerdir. Örnek vererek açıklayayım. Zaten gitar telinde de aynı mantık var. Kışın elektirk telleri hava şartlarından dolayı sarkmazken ; yazın havaların ısınmasından dolayı elektirk telleri sarkar. Gitarda da aynı mantık vardır. Yazın gitar telleri daha çabuk gevşer. O yüzden durmadan akort yapmak zorundasınız.

Alıntıları Göster
    @UnBeZaHLBaR tabiiki öğrenebilirsin.Ancak 5-6 ayda belli bir noktaya gelebilirsin ancak, eğer ciddi birşeyler çalmak istiyorsan 2 yılı gözden çıkarman gerekir.

@Itachi.Uchiha benimki daha mantıklı hacı

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackfield

@UnBeZaHLBaR tabiiki öğrenebilirsin.Ancak 5-6 ayda belli bir noktaya gelebilirsin ancak, eğer ciddi birşeyler çalmak istiyorsan 2 yılı gözden çıkarman gerekir.

@Itachi.Uchiha benimki daha mantıklı hacı

Alıntıları Göster
    Sağolun dostlar yorumlar için
  • quote:

Öncelikle belirtmeliyim ki beceriksiz ve 1 ay önceye kadar müzikle hiç ilgim olmayan biriyim. Ne olduysa son 1 ayda oldu . Aşırı gitar çalma isteği geldi.

Amacım sadece kendi çapımda yalın tarzı müzikler çalabilmek. Profesyonel olmak falan değil. Gitar için bütçede en fazla 300 tl .

-Öncelikle hiçbir yaş birşey öğrenmek için geç değildir.
    -Gittiğin kursa göre değişir o. Bazı arkadaşlarıma bakıyorum "sen akor mu yoksa solo mu çalıyosun" diye soruyorlar. Böyle bişi yok Gitarist dediğin gitar üzerindeki her hamleyi bilmeli, kendinden birşey katmalı. Gideceğin kursu iyi seç, saçma sapan hocalardan öğrenme.
    İkincisi bu biraz da sana kalmış. Severek çalışırsan çok hızlı gelişirsin, sürekli yeni birşey öğrenmek istersin ancak büyük çoğunluğu çabuk sıkılır ve ortasında bırakır. Bu yüzden ortalık gitar çalmayı biliyorum diyen adamlarla dolu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Infinite

quote:

Öncelikle belirtmeliyim ki beceriksiz ve 1 ay önceye kadar müzikle hiç ilgim olmayan biriyim. Ne olduysa son 1 ayda oldu . Aşırı gitar çalma isteği geldi.

-Gittiğin kursa göre değişir o. Bazı arkadaşlarıma bakıyorum "sen akor mu yoksa solo mu çalıyosun" diye soruyorlar. Böyle bişi yok Gitarist dediğin gitar üzerindeki her hamleyi bilmeli, kendinden birşey katmalı. Gideceğin kursu iyi seç, saçma sapan hocalardan öğrenme.
    İkincisi bu biraz da sana kalmış. Severek çalışırsan çok hızlı gelişirsin, sürekli yeni birşey öğrenmek istersin ancak büyük çoğunluğu çabuk sıkılır ve ortasında bırakır. Bu yüzden ortalık gitar çalmayı biliyorum diyen adamlarla dolu.

Kesinlikle sıkılıp yarıda bırakmam ama durumumda belli . En fazla 300 tl lik bir gitar alabilirim. İyi çalmaya başlarsam gitarıda yükseltirim tabi hep onunla kalıcak değilim. Ama bütçede belli sonuçta kurs fiyatları hakkında pek bilgim yok. Adam gibi den kastın aylık ne kadar :)

• quote:

quote:

quote:

Kesinlikle sıkılıp yarıda bırakmam ama durumumda belli . En fazla 300 tl lik bir gitar alabilirim. İyi çalmaya başlarsam gitarıda yükseltirim tabi hep onunla kalıcak değilim. Ama bütçede belli sonuçta kurs fiyatları hakkında pek bilgim yok. Adam gibi den kastın aylık ne kadar :)

Alıntıları Göster
    Dostum benim gittiğim gitar kursu çok iyiydi. Yani gitar hocam baya sağlam bi adamdı. Ücreti aylık 100 dü yanlış hatırlamıyorsam(ygs-lys yüzünden bıraktım, devam edicem) ama tanıdık olduğu için 60 a indi Bu arada 300 liraya ne kadar sağlam bi gitar bulursun bilmem ama sana tavsiyem gül ağacından yapılan gitarlar iyi olur.

• quote:

Dostum benim gittiğim gitar kursu çok iyiydi. Yani gitar hocam baya sağlam bi adamdı. Ücreti aylık 100 dü yanlış hatırlamıyorsam(ygs-lys yüzünden bıraktım, devam edicem) ama tanıdık olduğu için 60 a indi Bu arada 300 liraya ne kadar sağlam bi gitar bulursun bilmem ama sana tavsiyem gül ağacından yapılan gitarlar iyi olur.

Alıntıları Göster
    Başlangıç için 300 hocam öğrendikçe gitarıda üst seviyeye taşırım ebet diye düşündüm. Gönül isterdi pahalısını almayı ama işte para

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.