Şimdi Ara

Golf Plus İçin Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok basit bir konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var, yardım ederseniz sevinirim.

İkinci el golf plus otomobil aldım ancak primeline donanım seviyesinde olduğundan üstünde bas konusunda berbat bir ses kalitesine sahip orjinal 4 kolonlu (sanıyorum 2 bas + 2 tiz) ses sistemi var. Ben aracın görünürde orjinalliğini bozmadan olabildiği kadar yüksek kalitede ses üretecek şekilde sistemi geliştirmek istiyorum. Merak ettiklerim şunlar:

- Arka kapılara ne türde kolon almalıyım? Marka tavsiyeleriniz ne olur?
    - Arka kapılara düzgün bas üreten 2 kolon taksam sistem kendini kurtarır mı? Yoksa ön kapılardaki diğer kolonları ne şekilde geliştirmeliyim?
    - Mutlaka anfi kullanmalı mıyım?
    - Başka nelere ihtiyacım olabilir?

Gerizekalıya anlatır gibi anlatırsanız hoş olur, zira diğer konularda kendimi gayet yetkin görsem de ses sistemleri konusunda ne bir tecrübem ne de fazla bilgim var.

• Aslında bir kaç markanın (sanırım Hertz de vardı) sizin aracınıza uygun özel seri hoparlörleri var..

Bu tarz hoparlörler kullanrak montaj bakımından daha rahat edersiniz...

Sorununuzdan anladıgım kadarıyla standart donanımdaki ses sistemi ile tatmin olmuyorsunuz.. o yüzden sistemde daha fazla hoparlör eklemenizde pek birşey değiştirmeyecektir (bu ikinci sorunun cevabıydı) ....

Eğer önlere güzel bir takım componenet hoparlör koyar ve anfiyle beslerseniz, arkalara hiç birşey koymanıza gerek kalmayacaktır... arkaya konulması gereken yegne şey, bagja konulacak bir bass dır.

Evet, anfi kullanmalısınz, cunki standart doanınımdaki teybin gücü sizi tatmin etmiyor, temelde ihitiyacınız 1 takım componenet hoparlör, 1 adet anfi ve bir adet kutulu sub wooferdir... tabiki 1 de montaj ekipmanları almanız gerekicek... bu bileşenleri bir araa getirirseniz ses kalitesi ve gücü GOLf 1.6 fsi ile GTI arasındaki fark kadar olucaktır.

Bilecenlerin marka, model tercihi ise sizin bütçeniz ve muzik zevklerinizle alakalı bir durum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.