Şimdi Ara

Golf4 almak istiyorum? Lütfen yardım!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    18-20 ytl arası bir golf4 almak sitiyorum (2001 model civarı)
    kullanan ilgilenen arkadaşlar bilgilelerini paylaşırsa sevinirim.
    kaç yaşında hangi modelini alayım? neye dikkat edeeyim fln?
    şimdiden teşekkrüler

• efsane olan araç sınıfının ağasını tavsiye edilmezmi o bir golf
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_yaprak

efsane olan araç sınıfının ağasını tavsiye edilmezmi o bir golf
    çok detayının bilmiyorum ama efsane evet
    hatta bana göre yenisi ile şekli bile tartışılır (kişisel fikir tabi)
    detaydna bahseden yokmu?
    mesela bende 96 vectra CD var 2000 motor ama süper bir lpg m var şehiriçi 140 lira
    yakıtı fln nasıl? ona lpg attırmayı düşünmüyorum. normal kullanım 200' düşürebilirmiyim?
    kalkış-ileri viteslerde hız ne durumda? son hız nedir? yol tutuş? fren fln?
    yardımlar için tşk.
  • bende golf pasific(2004) 1.6 16v 4 seneye yakındır kulanıyorum küçük
    sorunlar dışında problemler yaşamadım. bütçeni zorlamıcaksa 2-3 bin ytl
    daha koy 2003 golf pasific al derim.jantları 16 inç,yan çıtaları boyalı,karartılmış stoplar,
    3 kollu direksiyon felan filan işte yalnız
    koltuk kumaşlarını pek begenmiyorum onun dışında arabamı severek kullanıyorum birde tabi vites geçişleri kemikli birazcık .. golf 4 dün en alınıcak modeliydi o dönemde aldık kullanıyoruz hala..
    yakıt tüketimi ise kışın ortalama 9.3 lerde yazınsa ortalama 7.5-8.0 civarlarına düşüyo.
    2003 model söle füme rengi yada açık mavi rengi cok yakışıyo..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emread

bende golf pasific(2004) 1.6 16v 4 seneye yakındır kulanıyorum küçük
    sorunlar dışında problemler yaşamadım. bütçeni zorlamıcaksa 2-3 bin ytl
    daha koy 2003 golf pasific al derim.jantları 16 inç,yan çıtaları boyalı,karartılmış stoplar,
    3 kollu direksiyon felan filan işte yalnız
    koltuk kumaşlarını pek begenmiyorum onun dışında arabamı severek kullanıyorum birde tabi vites geçişleri kemikli birazcık .. golf 4 dün en alınıcak modeliydi o dönemde aldık kullanıyoruz hala..
    yakıt tüketimi ise kışın ortalama 9.3 lerde yazınsa ortalama 7.5-8.0 civarlarına düşüyo.
    2003 model söle füme rengi yada açık mavi rengi cok yakışıyo..
    kardeğim çok teşekkürler.
    ama ben sanırım 22-23 çıkartamam ben şöyle 18 falan düşünüyordum.
    96 opel satcam. 13'e hemen alıcısı var. işte üste 5 daha verip 2000-2001 fln alabilirsem diye düşünüyordum
    o modellerin en iiisi hangisi sanırım comfortline. pasific füme tanıdıkıda var sürmek nasip olmadı ama
    dıştan deli duruyor. ben 00-01 alırsam m.gri - beyaz düşünüyordum. birde sorum var? benim istedğim modellerde
    hangi grupta sunroof war? nasip olursa dek gelirse isteğim sunrooflusu!
    tşk

• arkadaşlar,
    daha detyalı bilgi sahibi olan yokmu??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocavan

arkadaşlar,
    daha detyalı bilgi sahibi olan yokmu??
    +

* görünüşü yeni golften daha başarılı, daha oturaklı duruyor...

* zamanına göre iyi donanım seviyesi

* 2. el prestiji

-

* yol tutuş tabiki bir vw klasiği olarak başarısız, fazla yana yatıyor...

* motor eski teknoloji 8 valf, performans bekleme

* 2.0 lar kadar benzin yakarsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: edilhan

+

* görünüşü yeni golften daha başarılı, daha oturaklı duruyor...

* zamanına göre iyi donanım seviyesi

* 2. el prestiji

-

* yol tutuş tabiki bir vw klasiği olarak başarısız, fazla yana yatıyor...

* motor eski teknoloji 8 valf, performans bekleme

* 2.0 lar kadar benzin yakarsın...

Alıntıları Göster
    soylukan bilgilendrmen için teşekkürler

bende 96 vectra 2000 var lpg li
    alalı 6 ay kadar oldu ama daha 200'ü geçmek nasip olmadı yol yokki basacak aksarayda
    yani tam performansında kullanmıyorum. sanırım golf yeter bana. yakıta gelince benim vectrada lpg var ama golfa attırmaya gerek yok gibi
    çok fazla kilometre yapmıyorum. yıllık 10-15 bin anca. yani 2000 ytl sıralı sitemin parasını çıkartmam 250 liraya kadar yakıtı iii gibi bana

bilgilerini payalaşacaklara şimdiden teşekkürler.

• quote:

soylukan bilgilendrmen için teşekkürler

bende 96 vectra 2000 var lpg li
    alalı 6 ay kadar oldu ama daha 200'ü geçmek nasip olmadı yol yokki basacak aksarayda
    yani tam performansında kullanmıyorum. sanırım golf yeter bana. yakıta gelince benim vectrada lpg var ama golfa attırmaya gerek yok gibi
    çok fazla kilometre yapmıyorum. yıllık 10-15 bin anca. yani 2000 ytl sıralı sitemin parasını çıkartmam 250 liraya kadar yakıtı iii gibi bana

bilgilerini payalaşacaklara şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    comfortline donanımlı modeliydi sunroof opsiyoneldi tabi highline daha üst seviyeydi onuda bulmak zor sunroof standarttı highline de
    2-3 ytl daha pahalıdır. sanırsam 2001 yılından sonra 16v oldu.16 v alırsan 8 den
    birazcıkta olsa az yakıcaktır ayrıca azcıkta olsa performanslıdır
    55lt deposu var ben şehir içinde 1 depoyla 550 civarı gidiyorum sehir dışı 800-850 kadar çıkıyo
    tabiki sakin kulanışlarda...

• quote:

Orijinalden alıntı: emread

comfortline donanımlı modeliydi sunroof opsiyoneldi tabi highline daha üst seviyeydi onuda bulmak zor sunroof standarttı highline de
    2-3 ytl daha pahalıdır. sanırsam 2001 yılından sonra 16v oldu.16 v alırsan 8 den
    birazcıkta olsa az yakıcaktır ayrıca azcıkta olsa performanslıdır
    55lt deposu var ben şehir içinde 1 depoyla 550 civarı gidiyorum sehir dışı 800-850 kadar çıkıyo
    tabiki sakin kulanışlarda...

Alıntıları Göster
    hocam iyi bir seçim 16v bulabilirsen ki bunlar 2002 yılında (galerilerin dediğine göre???) çıktı çok daha iyi olur. 2002 yılında 16v de var 8v de var. motoru açınca üstünde 16 v diye yazıyor zaten. bana galericiler 2002 lerde 16 v yok dediler??? ama var kimisi de 2002 yılında 8v yok dedi ama o da var. bakmaya gittiğim araçlarda bizzat gördüm. kısacası 2002 16v bulursan çok iyi olur. yakıt farkediyormuş. ben focus ve golf arasında kararsız kalmıştım. 2004 focus veya 2002 golf düşünüyordum. ama golfu o kadar aramama rağmen ankarada kazasızını bulamadım (renk beyaz istiyordum). sonrada focus aldım. ama kullananlara sorduğum kadarıyla yakıt ve performans açısından 16v tavsiye ediyorlar. illa golf diyorsan hepsi efsanedir ama 16v al temiz iş olsun. bol şans.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karenin -- 16 Aralık 2006; 16:28:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karenin

hocam iyi bir seçim 16v bulabilirsen ki bunlar 2002 yılında (galerilerin dediğine göre???) çıktı çok daha iyi olur. 2002 yılında 16v de var 8v de var. motoru açınca üstünde 16 v diye yazıyor zaten. bana galericiler 2002 lerde 16 v yok dediler??? ama var kimisi de 2002 yılında 8v yok dedi ama o da var. bakmaya gittiğim araçlarda bizzat gördüm. kısacası 2002 16v bulursan çok iyi olur. yakıt farkediyormuş. ben focus ve golf arasında kararsız kalmıştım. 2004 focus veya 2002 golf düşünüyordum. ama golfu o kadar aramama rağmen ankarada kazasızını bulamadım (renk beyaz istiyordum). sonrada focus aldım. ama kullananlara sorduğum kadarıyla yakıt ve performans açısından 16v tavsiye ediyorlar. illa golf diyorsan hepsi efsanedir ama 16v al temiz iş olsun. bol şans.

Alıntıları Göster
    hocam bizde 2001 golf comfortline var
    araç iyi güzel de performansı gerçekten düşük kalıyor o arabaya göre(bizimki 102 hp olan 8v motorlu olan)
    biraz da fazla yakıyor gibi
    yanlız araba full diye aldık(aldılar daha doğrusu,golf alacaklarını bilsem aldırtmazdım)
    cd çalar+ön sis farı yok arabada
    nasıl full oluyorsa artık
    ben senin yerinde olsam o kadar para verip 2001 model araba lacağıma 2003-2004 full corolla ya da civic bakardım

• quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

hocam bizde 2001 golf comfortline var
    araç iyi güzel de performansı gerçekten düşük kalıyor o arabaya göre(bizimki 102 hp olan 8v motorlu olan)
    biraz da fazla yakıyor gibi
    yanlız araba full diye aldık(aldılar daha doğrusu,golf alacaklarını bilsem aldırtmazdım)
    cd çalar+ön sis farı yok arabada
    nasıl full oluyorsa artık
    ben senin yerinde olsam o kadar para verip 2001 model araba lacağıma 2003-2004 full corolla ya da civic bakardım

Alıntıları Göster
    dostum 1.6 8v 102 hp 98 model comfortline var bende 148bine geldi ve hiç bi sorunu yok allah bozmasın
    test verisi yakıt 8.2 ki performanslı kullanılır bilirsin
    ben sakin kullanarak 6.7-6.8 ortalama yakalayabiliyorum(ş.içi-ş.dışı)
    sert virajlarda yumuşak süspansiyondan dolayı yana yatar biraz ama tehlike teşkil etmez çok zorlarsan arkayı bırakır biraz
    vitesler kemikli geçer ama şahsen bnm hoşuma gidiyor bu tabi beğenmeyen de var
    kalkışları çok iyi değil ama 2. ve 3. viteste yeterli bir güç hissettirir sana 10.8sn 0-100 hızlanması var ve bence hiç fena değil
    son hız ben pek deneyemedim babam rahat bi şekilde 5000devirin biraz üstünde 190 ı gördüğünü söylemişti ben bişey söyleyemicem ama fazla uzun olmayan mesafelerde 140-150 çok çabuk ve rahat çıktığını söyleyebilirim en güzeli de bu hızlarda şöföre hiç endişe vermemesi hele teyp fln da açıksa motor sesi pek gelmiyo ve kaçla gittiğini anlamıyosun bile
    tabiki çoğu araba gibi mükemmel değil ama bence çoğu yönden yeterince başarılı bi araç tavsiye ederim kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Başar AKTEN

dostum 1.6 8v 102 hp 98 model comfortline var bende 148bine geldi ve hiç bi sorunu yok allah bozmasın
    sert virajlarda yumuşak süspansiyondan dolayı yana yatar biraz ama tehlike teşkil etmez çok zorlarsan arkayı bırakır biraz
    kalkışları çok iyi değil ama 2. ve 3. viteste yeterli bir güç hissettirir sana 10.8sn 0-100 hızlanması var ve bence hiç fena değil
    son hız ben pek deneyemedim babam rahat bi şekilde 5000devirin biraz üstünde 190 ı gördüğünü söylemişti ben bişey söyleyemicem ama fazla uzun olmayan mesafelerde 140-150 çok çabuk ve rahat çıktığını söyleyebilirim en güzeli de bu hızlarda şöföre hiç endişe vermemesi hele teyp fln da açıksa motor sesi pek gelmiyo ve kaçla gittiğini anlamıyosun bile
    tabiki çoğu araba gibi mükemmel değil ama bence çoğu yönden yeterince başarılı bi araç tavsiye ederim kolay gelsin...

Alıntıları Göster
    arkadaşlar teşekkrüler hepinize

nasip olursa kazasız boyasız bir 16v almak istiyorum
    fiyatların detayı hakkında bilgisi olan varmı?

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: agiegas

dostum 1.6 8v 102 hp

10.8sn 0-100 hızlanması var

naaptın sen abicim, 8v motor 102 beygir zaten eşşek ölüsü birşey 12 saniyede fln çıkıyordu biz ölçtük

• quote:

quote:

dostum 1.6 8v 102 hp

naaptın sen abicim, 8v motor 102 beygir zaten eşşek ölüsü birşey 12 saniyede fln çıkıyordu biz ölçtük

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Soylukan

quote:

dostum 1.6 8v 102 hp

10,5-11sn arasında 100km/h rahatlıkla ulasıyor.Ölçümlerinizi dikkatli yaparsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: OctaviA_1907

quote:

quote:

dostum 1.6 8v 102 hp

10,5-11sn arasında 100km/h rahatlıkla ulasıyor.Ölçümlerinizi dikkatli yaparsanız sevinirim

Alıntıları Göster
    arkadaşlar selam,
    herkese teşekkürler.
    pasific ile comfortline arasında başka ne fark var?
    birde bu modellerin sunroof lusu çok az sanırım

• quote:

arkadaşlar selam,
    herkese teşekkürler.
    pasific ile comfortline arasında başka ne fark var?
    birde bu modellerin sunroof lusu çok az sanırım

Alıntıları Göster
    benim kayınbilader golf ünü satıyor
    2000 model 125000 de comfortline
    kırmızı güzel bir araç ilgilenirsen !!!
    19500 istiyor da 19 a bırakır bence
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=3356213

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okyaypay -- 19 Aralık 2006; 20:29:45 >

• quote:

quote:

dostum 1.6 8v 102 hp

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

dostum 1.6 8v 102 hp

dostum yazdığım değer kendi ölçümüm değil arabam.com un testler bölümünden baktım ki çok da anormal bir değer değil diye düşünüyorum dediğim gibi kendim ölçmedim ama 12sn süreceğini sanmıyorum çünki 2.vitesten sonra araba cidden çok iyi hızlanıyor verdiğin değer fabrika verisi olsa 12sn olabilir gerçekte dediğin gibi ama test verisi bi yanlışlık yok yani iyi forumlar

• quote:

quote:

quote:

dostum 1.6 8v 102 hp

dostum yazdığım değer kendi ölçümüm değil arabam.com un testler bölümünden baktım ki çok da anormal bir değer değil diye düşünüyorum dediğim gibi kendim ölçmedim ama 12sn süreceğini sanmıyorum çünki 2.vitesten sonra araba cidden çok iyi hızlanıyor verdiğin değer fabrika verisi olsa 12sn olabilir gerçekte dediğin gibi ama test verisi bi yanlışlık yok yani iyi forumlar

Alıntıları Göster
    arkadaşlar, daha detyaylı bilgisi olan yokmu?

• quote:

arkadaşlar, daha detyaylı bilgisi olan yokmu?

Alıntıları Göster
    2003 Pasific kullanıcısıyım. Fiyat aralığı 22-24 ytl. Başka bir arkaadaş 17-18 milyara 2001 Confortline aldı. Aralarındaki fark 8 veya 16 valf olması. Buda yakıtda fark yaratıyo sanırım. Benimki şehir içinde 6.3 lt/100 km yakıyo. 2007 ye girdiğimizi düşünürsek 1 milyar fazla verip bir yıl model yukarı almanı öneririm. Fakat hangi modeli olursa olsun gerektiğinde hatanı telafi edip seni ölümden bile kurtarabilecek bi araba. Hayırlı olanı alırsın inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinfidan -- 22 Aralık 2006; 10:35:29 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.