Şimdi Ara

goodyear ? michelin ? lassa?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
11.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hyundai accent 1.5i aracımın şu an üzerinde goodyear gt3 mevcut. kış lastiği almak istiyorum. daha önceden (uno 70s) goodyear ug6 (iki adet) kullandım.çok memnundum. bu sefer ug500, ug6 ve ug7 arasında kararsız kaldım. bulunduğum şehir erzincan. forum da yazılanları takip ettikçe michelin (alpin) ve lassa (snovways ıı) de aklıma yatmaya başladı. tam bir kaostayım. goodyear ug7 yi bilen varmı? sizce tercihim ne olmalıdır.

• Ben googyear'a daha çok güvenirim vede hiç yanılmam
  • bende goodyear dan yanayım ama ug500 ün ses yapacağını düşünüyorum.
    ug6 kullandım ve memnunum. fakat şimdi ug7 yi merak ediyorum.acaba ug7 yi bilen varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mndrs69

bende goodyear dan yanayım ama ug500 ün ses yapacağını düşünüyorum.
    ug6 kullandım ve memnunum. fakat şimdi ug7 yi merak ediyorum.acaba ug7 yi bilen varmı?
    UG6 kullanıyorum daha geçen kış aldım dehşet yaa sende kullanmışsın belli biliyorsun kaletisini.

UG7 de geçen sene çıktı oda testlerde falan birinci seçilmişti ben görmedim de bana araştırırken forumda falan öyle demişlerdi.

Goodyear benim tercihim. Ama UG5 de güzeldir daha sert kışlar için sanırım desenleri çümkü daha kaba ve çivi çakılabilşir üzelliği var ama çakılan çiviler geri çıkmıyo sordum da dedim istediğim zaman çak sonra çıkar

UG7 alabilirsin desnei çok güzel

goodyear ?  michelin ? lassa?

tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 4 Ekim 2006; 22:34:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

UG6 kullanıyorum daha geçen kış aldım dehşet yaa sende kullanmışsın belli biliyorsun kaletisini.

UG7 de geçen sene çıktı oda testlerde falan birinci seçilmişti ben görmedim de bana araştırırken forumda falan öyle demişlerdi.

Goodyear benim tercihim. Ama UG5 de güzeldir daha sert kışlar için sanırım desenleri çümkü daha kaba ve çivi çakılabilşir üzelliği var ama çakılan çiviler geri çıkmıyo sordum da dedim istediğim zaman çak sonra çıkar

UG7 alabilirsin desnei çok güzel

goodyear ?  michelin ? lassa?

tıkla

Alıntıları Göster
    Kış lastiklerini bilmem ama dört mevsimlerde goodyear eskisi kadar tercih edilmiyor.Michelin daha ön planda sanki.

• NOKIAN W ve NOKIAN WR modellerini incelemenizi, incelemeden kesin bir karar vermemenizi öneririm.

Saygılarımla

SAĞLAM LASTİK
    Ali SAĞLAM

www.saglamlastik.com

• quote:

Orijinalden alıntı: alisaglam

NOKIAN W ve NOKIAN WR modellerini incelemenizi, incelemeden kesin bir karar vermemenizi öneririm.

Saygılarımla

SAĞLAM LASTİK
    Ali SAĞLAM

www.saglamlastik.com
    bence michelin.

• quote:

Orijinalden alıntı: demirkanat

bence michelin.

Alıntıları Göster
    Bende Michelin kullanıyorum. Gayet memnunum. Erzincanın kışı çok çetin olur. Kullanıpta memnun olduğun lastiği bence değiştirme.
  • Ben bu gün iki adet ug 7 aldım 175/65/14 ebatında.Clio aracım için.internetten yaptığım uzun araştırmalar sonucu aldım.inşallah memnun kalırım.Vakumları gelişmiş görünüyor.Adac testlerinde bu ebatta en iyi sonuçları almış.Aslında daha önceden goodyear lastiği pek sevmezdim sert diye.Ama sanıyorum ug 7 nin teknolojisi ileri.ben 175 ytl verip 2 adet bu gün aldım sonoç olarak.
  • fikrini paylaşan herkese teşekkür edrim.
  • quote:

fikrini paylaşan herkese teşekkür edrim.
    Michelin hem yol tutuş, hem sessizliğiyle iyi bir lastik ama bizim yollarda dayanmıyor. Özellikle yanak kısmı ince kolay yarılıyor ve onarılamıyor. Bence goodyear Türkiye'ye daha uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Michelin hem yol tutuş, hem sessizliğiyle iyi bir lastik ama bizim yollarda dayanmıyor. Özellikle yanak kısmı ince kolay yarılıyor ve onarılamıyor. Bence goodyear Türkiye'ye daha uygun.

Alıntıları Göster
    michelin ile alakalı çok duyuyorum ülke yollarına pek uygun olmadığı çok çabuk balon yaptığı söyleniyor nedir bunun doğruluğu.

bu arada bende bakıyorum kış lastiklerine.
    ölçüler 185.60.r14

michelin alpine3 ve nokian w 125 ytl(kdvli) lassa snoway 2 plus ise 100ytl(kdv li)

michelin için genelde bizim yollara pek uygun olmadığını en az 3 bayi söyledi ama neye göre söylüyorlar bunu.fakat lassa hoşuma gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: torossediri

michelin ile alakalı çok duyuyorum ülke yollarına pek uygun olmadığı çok çabuk balon yaptığı söyleniyor nedir bunun doğruluğu.

bu arada bende bakıyorum kış lastiklerine.
    ölçüler 185.60.r14

michelin alpine3 ve nokian w 125 ytl(kdvli) lassa snoway 2 plus ise 100ytl(kdv li)

michelin için genelde bizim yollara pek uygun olmadığını en az 3 bayi söyledi ama neye göre söylüyorlar bunu.fakat lassa hoşuma gitti.

Alıntıları Göster
    peki goodyear michelindeki konfora yakınmıdır ve türkiye şartlarına uygun lastik o mudur

• quote:

Orijinalden alıntı: alpaslan11

peki goodyear michelindeki konfora yakınmıdır ve türkiye şartlarına uygun lastik o mudur

Alıntıları Göster
    Bendece goodyear kalite nasıl olsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: KöfteSuyu

Bendece goodyear kalite nasıl olsa

Alıntıları Göster
    Fulda'nın kış lastiğine bakın derim..Modelini unuttum ama hem ucuz hemde kaliteli..Uludağ'da çalışan taksilerin çoğunda Fulda var..Ayrıca bizim duraktaki arkadaşlarda genelde Fulda kullanıyor..Peki sen kullanıyor musun derseniz kullanmıyorum..
    Çünkü kar lastiği kullanmıyorum..Ama bu kış bende alacam bi çift Fulda..

• quote:

Orijinalden alıntı: PROfessionaL

Fulda'nın kış lastiğine bakın derim..Modelini unuttum ama hem ucuz hemde kaliteli..Uludağ'da çalışan taksilerin çoğunda Fulda var..Ayrıca bizim duraktaki arkadaşlarda genelde Fulda kullanıyor..Peki sen kullanıyor musun derseniz kullanmıyorum..
    Çünkü kar lastiği kullanmıyorum..Ama bu kış bende alacam bi çift Fulda..

Alıntıları Göster
    Taksiler lpg tankı yerine mutfak tüpü de kullanıyor... Güvenmeyin...

• tercihimi goodyear dan yana yapmış bulunuyorum.
    ADAC sitesinden test sonuçlarını karşılaştırdım. UG-7; kuru yolda UG-6 dan daha üstün ancak ıslak yol, kar ,buz, konfor da UG-6 UG-7 den daha üstün. Yani tercihim UG-6
    bilgi ve görüşünü paylaşan herkese tekrar teşekkür ederim.
  • quote:

tercihimi goodyear dan yana yapmış bulunuyorum.
    ADAC sitesinden test sonuçlarını karşılaştırdım. UG-7; kuru yolda UG-6 dan daha üstün ancak ıslak yol, kar ,buz, konfor da UG-6 UG-7 den daha üstün. Yani tercihim UG-6
    bilgi ve görüşünü paylaşan herkese tekrar teşekkür ederim.
    Eğer uluslararası tarafsız testlerin sonuçlarına bakarsanız, genellikle Goodyear ürünlerinin toplam puanda öne geçtiğini görürsünüz.
    Bu testlerde birçok yönler incelenip puanlanıyor. (Eskidenberi yabancı dergilerde yayınlanıyordu da, artık bizim o dandik yerli araba dergilerinde de var. Tabii test eden kuruluşun tarafsız olması önemli)
    Fren mesafesi, aşıntı, direksiyon hakimiyeti, kötü yüzeyde kullanım, viraj tutumu... vs. gibi çeşitli kategoriler oluyor.

Ama çok genel olarak, kullanacağımız şartlara göre bize avantajlı geleni seçmemiz en mantıklısı bence.
    Örneğin yukarıda bir arkadaş var, Erzincan'dan.
    Bu kişinin, daha çok soğukla sorunu olacağı için Michelin gibi yumuşak hamurlu bir lastiği seçmesi gerekir.
    Ama Adana gibi biryerde tam tersine Fulda tercih edilmeli, çünkü burada sorun sıcaktan.

Sıralama yapmaya çalışırsak, yumuşaktan serte doğru:
    Michelin
    Pirelli
    Lassa-Bridgestone
    Goodyear
    Conti
    Fulda
    ...
    Gibi birşey çıkıyor.
    Tabii araya başka birçoğu da giriyor.

Genel kural olarak, soğukta yumuşak hamurlu lastik kullanılmalı ki; lastik temas için gerekli olan elastikiyeti koruyabilsin.
    Sıcakta da sert hamurlu lastik kullanılmalı ki, hem aşırı gevşeyip kaymasın, ve de çok aşınmasın.

Genelde Goodyear bu konularda "optimum"u en iyi tutturan üretici.

Zaten lastikçiler de her zaman onu 1 numara olarak söylerler (satıcılar değil).
    Tabii bir de fiyat olayı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta

Eğer uluslararası tarafsız testlerin sonuçlarına bakarsanız, genellikle Goodyear ürünlerinin toplam puanda öne geçtiğini görürsünüz.
    Bu testlerde birçok yönler incelenip puanlanıyor. (Eskidenberi yabancı dergilerde yayınlanıyordu da, artık bizim o dandik yerli araba dergilerinde de var. Tabii test eden kuruluşun tarafsız olması önemli)
    Fren mesafesi, aşıntı, direksiyon hakimiyeti, kötü yüzeyde kullanım, viraj tutumu... vs. gibi çeşitli kategoriler oluyor.

Ama çok genel olarak, kullanacağımız şartlara göre bize avantajlı geleni seçmemiz en mantıklısı bence.
    Örneğin yukarıda bir arkadaş var, Erzincan'dan.
    Bu kişinin, daha çok soğukla sorunu olacağı için Michelin gibi yumuşak hamurlu bir lastiği seçmesi gerekir.
    Ama Adana gibi biryerde tam tersine Fulda tercih edilmeli, çünkü burada sorun sıcaktan.

Sıralama yapmaya çalışırsak, yumuşaktan serte doğru:
    Michelin
    Pirelli
    Lassa-Bridgestone
    Goodyear
    Conti
    Fulda
    ...
    Gibi birşey çıkıyor.
    Tabii araya başka birçoğu da giriyor.

Genel kural olarak, soğukta yumuşak hamurlu lastik kullanılmalı ki; lastik temas için gerekli olan elastikiyeti koruyabilsin.
    Sıcakta da sert hamurlu lastik kullanılmalı ki, hem aşırı gevşeyip kaymasın, ve de çok aşınmasın.

Genelde Goodyear bu konularda "optimum"u en iyi tutturan üretici.

Zaten lastikçiler de her zaman onu 1 numara olarak söylerler (satıcılar değil).
    Tabii bir de fiyat olayı var.

Alıntıları Göster
    valla bende bu 3 lastik arasında kaldım. şöyle bi mukayese yapsak kar için şu model buz için bu model daha iyi olur desek. benim bildiğim buzlu yollarda michelin karlı yollarda snoways iyi performans veriyormuş?

• quote:

Orijinalden alıntı: muhendis.bey

valla bende bu 3 lastik arasında kaldım. şöyle bi mukayese yapsak kar için şu model buz için bu model daha iyi olur desek. benim bildiğim buzlu yollarda michelin karlı yollarda snoways iyi performans veriyormuş?

Alıntıları Göster
    hic biri onlardan daha dayanikli ve yağisli havada bile cok iyi olan dunlop u oneriririm
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.