Şimdi Ara

GÖRÜNTÜ GELMİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • geçen gün elektrik dalgalanması oldu ve masa üstü bilgisayarımın görüntüsü gitti
    monitor DVI ile bağlı ama RGB bağladım yine aynı
    monitore hiç sinyal gelmiyor, başka PC ile denedim monitor sağlam
    ekran kartından şüphelendim, başka bir kart taktım yine aynı

başka ne olabilir, ne yapabilirim
    inşaallah anakart değildir

sistemim; sistem bilgilerinde kayıtlı

yaşadığım yer küçük bir ilçe, pek güvenilir PC tamircisi yok, umarım kendim hallederim

• sıstemın calsıdıgına emınmısınız ..? ..fanlar hdd ısıgı v.s .. soyle soylıyım wındows acılıyor da goruntu gelmıyorsa monıtor ..! farklı bır goruntu kaynagından goruntuyu almayı denersenız monıtorde problem olup olmadıgını anlamıs olursunuz ..yada monıtoru farklı bır sıstemde test edebılrsınız ...

...bunun dısında onboard ekran kartı yok sanırım boardun .. baska ekran kartı ılede goruntu alamamıssınız .. ramlarden dolayıda goruntu gelmeyebılr ..tek tek deneyın ve slot degıstırerek deneyın bakalım goruntu alabılecekmısınız ..
  • tam yatıyordum benimde aklıma anakart üzerindeki ledlerin ve fanların çalıştığını yazamayı unuttuğum geldi tekrar gireyim dedim
    HDD lerden ses gelmiyor sanki ama açılıştaki bios veya dos ekranı dahil hiç bir görüntü gelmiyor
    monitor dijital/analog taraması yapıyor ve stanby konumuna geçiyor
    onboard ekran yok neyazıkki

ramleri yarın bir deneyeyim
    dediğim gibi yatmak üzereyim

ilginize de ayrıca teşekkür ederim
  • Merhaba,

Bu tip sorunlar da sistemi uzay kurulum da test etmeniz gerekir.

Montaj sırasın da statik elektriklenme oluşmaması için, mutlaka Ameliyat Eldiveni kullanmanızı öneriririm..

İlk yapacağınız işlem Cmos Pili yada Cmos Jumper ile Bios'u default haline geri çekmeniz olacaktır.

Sisteminizden elektiriği kesin ve anakart üzerinde bulunan 5 Voltlluk pili çıkartıp 5 dakika kadar bekleyin ve pili geri yerine dikkatlice takın. Bu işlem sonrası cihazınızı tekrar dan test edin.

Sonuç olumsuz olursa, jumper yordamı ile Cmos'u default haline geri çekin. Jumperı çıkartın ve yanındaki diğer pinlere takın. Sistemi çalıştırdığınız zaman doğal olarak cihaz hiç bir tepki vermeyecek ve Cmos sıfırlanacaktır. Tekrar dan jumperı eski konumuna alın ve cihazı çalıştırın.

Bu yöntemler işe yaramazsa, denemeniz gereken diğer işlem de RAM modülleri olması gerekiyor. Sisteminiz de birden fazla RAM modulü mevcutsa bunları teker, teker farklı slotlar da denemeniz gerekiyor.

Hatta emaneten bir RAM modulü bulabilirseniz o şekil de cihazı test edin.

Sorununuz bu aşamalardan sonra çözüme kavuşmaz ise, farklı bir Power Supply ile denemeniz gerekiyor.

Hala sorun devam ederse, anakartınız üzerin de On board grafik kartı mevcutsa, sistemi bu şekil de bağlayıp test etmeniz gerekiyor.

Anakart üzerin de On board ekran kartı mevcut değilse, farklı bir harici ekran kartı bulup sistemi test etmeniz gerekmekte.

Çok düşük bir ihtimal olarak İşlemci arızası olabilir. Test etme şansınız varsa bunu da test etmeniz gerekiyor.

Tüm bunlara rağmen sorun devam ederse, sıkıntının kaynağı Anakart Arızasıdır.

• 3,3 Voltluk pil olmasın o :)

Voltaj dalgalanmalarında anakart kendini kitliyebiliyor. Kasanın elektriğini belirli birsüre keserek anakartın biosu resetlemeyii deneyin.
  • pili söktüm
    bu arada pil ekran katının altında kaldığı için ekran kartını da sökmem gerekiyordu
    hazır sökmüşken işlemci haricinde ne varsa söktüm
    tam bir uzay montajı olmasada kısmen onun gibi bişey oldu

1 saat kadar bekledikten sonra ramlerin yerini değiştirerek topladım
    sonuç malesef yine aynı

bu araa yeni dikkat ettim HDD ışığı sabit bir şekilde sürekli yanıyor ve duyabildiğim kadarıyla habire okuyor

yarın birde uzay montajı deneyeceğim

ama anakarta uyumlu farklı bir ram bulacağımı zannetmiyorum
    hatta buralarda benim konfigurasyona uyumlu olacak PC kullanan bulmam zor

asıl korktuğum ana kartta sorun varda değiştirmek zorunda kalırsam raid0 bağlı HDDlerdeki dasyalarıma bir şey olurmu
    şu raidden bir kurtulamadım gitti
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.