Şimdi Ara

GTA4 PS3 sorunları. 630P çözünürlük rezaleti. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
0
Favori
13.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar rockstarın sahibi sam houser dan daha iyi biliyor hangi konsolda gta nın daha iyi olduğunu...
  • REAL DRIVING SIMULATOR....
  • Keşke PC ye çıksaydı böyle bir problem olmazdı
  • Bi arkadaş PS3 grafikte Xbox'ı geçeli aylar oluyor demişte

Ben PS3'ün grafik olarak Xbox'ı geçtiği 2 oyun gördüm

1-Orange Box(360 da aa nerdeyse hiç yok, PS3 te 4x sanırım, 360 da hdr düşük , PS3 te fazlaydı)
    2-Burnout
  • quote:

Orjinalden alıntı: Drizzt_tr

xxxst GTA4 teknik olarak daha iyi degil PS3 te..Daha kötü..
    Bir kere çözünürlüğün düşük ve AA kullanmayıp, kırıkları kapatmak için post-processing uygulanıyor. Yani bulanıklaştırılıyor görüntü. 360 sürümü ile karşılaştır, daha net ve keskin görüntüler görürsün 360 da. Adamlar bulanık yapmak yerine net yapmayı tercih etmiş. 630p yerine 720p yapmış
    Istiyorsan 480p yapalım, daha fazla detay koyalım ve daha iyi diyelim. Varmı böyle birşey ?
    Teknik olarak daha geridir, bunun lamı cimi olmaz. Resim ve videolarda açık açık 360 sürümü daha net duruyor. Tek fark renk tonlaması. Grafik kalitesi olarak bir fark görmek zor, yok zaten (doku kalitesi, hdr, aa vs). Anca çok dikkat edersen netlik vs farkediyor.

Bunların haricinde PS3 teki en önemli sorun Online kısmı. Millet sorun yaşamaktan lanet etmiş. 360 sahipleri ise giriyor oynuyor.
    Eh bunlar haricinde ekstra içerik, kendi mp3lerimiz, achievemntlar filan zaten sadece 360 da var. Yazmıyorum..

Ama buradaki esas sorun şu, 1080p standart olacak denen cihazda 720p altı oyunlar olması. 630p olup "ama daha yumuşak" diyerek savunmaya gerek yok. "Arkadaş sen 1080p olacak diyordun, neden 630p" diye soracaksın. Tüketicinin sorması gereken bu. Sony diye sineye çekip, taraf tutmak yanlış. Allahın caponu sonuçta, ne yurdum markası ne babamızın malı

Yorum budur bence....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yosunkaya -- 4 Mayıs 2008; 21:20:52 >

• İyice artık ps3'e arap atı gözüyle bakılmaya başlandı.Sonradan açılcak, sonradan çözülcek vs..

Konsol dediğin ilk çıktığı zaman bariz kaliteli grafik sunar zaten... sonradan onuda aşar.

En basitinden pes08 örnegi var işte x360 da 1080p ve AA sorunu yok. Ps3 versiyonu ise 720p ve sıfır AA. PS3 te grafik konusunda bariz bi kazmalık var kabul etmek lazım. Bunları ps3 sahibi olarak yazıyosam durum vahim. Hiç bana uncharted ı falan anlatmayın onu x360da oynatır. Kz2 falansa hiç önemli değil diger güncel oyunların yanında. Her iki konsol sahiplerinede GTA4 gibi efsane oyunların performansı ilgilendirir. Blu-ray için fazladan 1 yıl bekledik işte işin özeti bu hayaller kurmaya gerek yok

• Drizzt_tr

xbox360 kutusunda ,hd gaming with minimum 720p output, yazıyor.

bunun türkçesi hiçbirzaman 720p den aşağısına düşmeyecek demektir.Eğer bunun garantisini bize verip bu çözünürlüğün altında oyunlar çıkıyorsa aynı şeyler microsoft içinde geçerlidir.

madem tüketici haklarından konuşuyoruz.o zaman tarafsız olalım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dante

bendeki xbox bozuk herhalde.. el bombası patladımı ortalık yıkılıyor.

bende x360 ta oynuyorum benimki bozuk olabilir. Patlamaları hiç beyenmiyorum.

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4mula1 -- 4 Mayıs 2008; 21:32:52 >
  • Aynı şey onun içinde geçerli...Savunmuyoruzki düşük çözünürlükte oyunlarını. Savunanlara diyoruz
    1080p nere, 630p nere yani..Hatta avatarımdaki zati muhterem 2x1080p mi diyordu neydi
  • bomboş bir konu.bütün siteler ps3 demiş siz kalkın yabancı forumlarda ne üdüğü belirsiz saçma sapan bi insan örneğinin lafı ile gardınızı alın,olacak işmi ya..ps3 grafiği açık ara önde renk tonu ile olsun draw distance ile olsun...siz hala neyi konuşuyosunuz.
  • Açık ara önde demek, draw distance filanda kötü ha...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 4 Mayıs 2008; 21:41:19 >
  • yapımcılar söyledi ps3 te daha iyi diye hala açılan konuya bak
  • Fırat hocam draw distance da PS3 daha kötü

gametrailersda hd compare videosunda çok belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miex -- 4 Mayıs 2008; 21:45:25 >
  • başlık faul ya kafadan gta4 ps3çözünürlük sorunu .resmen tartışma açmak için açılmış madem böyle bir karalama amacındasınız xbox bölümüne yazın birazda biz size misafir olalımpardon birdee sorunları yazmış arkadaşvallahi dert üstüne dert naparsın
  • Valla arkadaşlar karalama amacıyla falan açmadım başlığı.

Konsol bölümüne de çok takılmam zaten. Ekran kartı bölümüne bakarsanız görürsünüz beni.

Ama yıllarca oyun oynadım çılgınlar gibi. 7 konsol neslide geçti elimden.

Şu anda da bir Xbox360 sahibiyim ve yakın zamana kadar bir PS3 ümde vardı. ( GOW3 çıkınca yeniden alacağım kesin)

Benim bu kadar eleştirmem insanları kavga ettirtmek değil.

PS3 ü Xbox360 la kıyaslamakda değil. Zira Xbox360 çıkmadan böyle iddialarda bulunmadı. Sessiz sedasız çıktı.

Kızgın olduğum nokta Sony nin söylemlerinin tam tersi yolda olması. 1 sene geç çıkmasına rağmen, biz aleti çıkarmadan nextgen başlamaz diyen Sony'nin aleti bugün Xbox360 ile yakın.

Bakın Xbox360 önde demiyorum tartışma çıkmasın. (bana göre önde ama) Mesele şu PS3, Xbox360 a çok yakın. Biri bir şeyde önde biri birşeyde önde ama ciddi fark yok.

PS3 ün çalıştırıpta Xbox360'ın veya Xbox'ın çalıştırıpta PS3 ün çalıştırmayacağı bir oyun yok. (en fazla bir iki fark oluyor.)

Sony nerede o söylemlerin karşılığı. Nerede o nextgen.

Olay sadece Xbox360 la karşılaştırma değil. Amaç Sonye eleştiri. Xbox360 referans sadece bizim için. 2005 kasım da çıkmış bir alet.

• gt5 var 1080p 60fps.gta4 multi hadi buna göz yumulur fakat gt5 i kalkıpta 720p de verseydi sadece haklısın derdim.ama diyemiyorum sonuçta kendine özgü oyunlarda full hd kullanıyor ,kullanıcak..bunun yanında nba2k8 sayabilirim.şuan zaten daha yeni yeni herşey,bütün piyasaya 1080p oyunların yaygınlaşması daha sürecek gibi,çoğu insanın evinde full hd tv bile yokken full hd oyun yapmanın anlamıda ayrı bir tartışma.yani herşey orantılı gidiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdurust

Valla arkadaşlar karalama amacıyla falan açmadım başlığı.

Konsol bölümüne de çok takılmam zaten. Ekran kartı bölümüne bakarsanız görürsünüz beni.

Ama yıllarca oyun oynadım çılgınlar gibi. 7 konsol neslide geçti elimden.

Şu anda da bir Xbox360 sahibiyim ve yakın zamana kadar bir PS3 ümde vardı. ( GOW3 çıkınca yeniden alacağım kesin)

Benim bu kadar eleştirmem insanları kavga ettirtmek değil.

PS3 ü Xbox360 la kıyaslamakda değil. Zira Xbox360 çıkmadan böyle iddialarda bulunmadı. Sessiz sedasız çıktı.

Kızgın olduğum nokta Sony nin söylemlerinin tam tersi yolda olması. 1 sene geç çıkmasına rağmen, biz aleti çıkarmadan nextgen başlamaz diyen Sony'nin aleti bugün Xbox360 ile yakın.

Bakın Xbox360 önde demiyorum tartışma çıkmasın. (bana göre önde ama) Mesele şu PS3, Xbox360 a çok yakın. Biri bir şeyde önde biri birşeyde önde ama ciddi fark yok.

PS3 ün çalıştırıpta Xbox360'ın veya Xbox'ın çalıştırıpta PS3 ün çalıştırmayacağı bir oyun yok. (en fazla bir iki fark oluyor.)

Sony nerede o söylemlerin karşılığı. Nerede o nextgen.

Olay sadece Xbox360 la karşılaştırma değil. Amaç Sonye eleştiri. Xbox360 referans sadece bizim için. 2005 kasım da çıkmış bir alet.

Aynen katılıyorum,2 konsoloda sahibim o yüzden taraf tutacak halimde yok fakat nerde o 2005 E3 heavenly sword,motorstorm,lair,killzone nerde full versiyonu bunların..killzone dışında tabiki onunda E3 2007 demosunu biliyoruz.aralarında dağlar fark var ve exclusiveler dışında iki platformda da çıkan oyunlar bence x360da açık ve net daha iyi gözüküyor..bakalım 1 ay kaldı mgs4'ün çıkışına sony onda ya patlatır yada patlar benim görüşüm.

• ps3 ü kıskanmaaylaım lütfen!
    sizi gidi xboxçılar
  • Gametrailers videosuna gore Xbox360 cok daha iyi gorunuyor. Ama anlamiyorum ki neden boyle? Acaba oyun multi oldugu icin mi?

Oyunu bu ayin sonunda almayi dusunuyodum, ve tercihim PS3 gibiydi ama sanirim Xbox360 versiyonununu almayi dusunmeliyim..
    Oyunu sevmedim falan diyodum ama kacari yok alicam galiba..
  • Konsollarda muhakkak geçiş dönemi olur.Daha dün hepimiz tüplü tv'de 480p'de oynuyorduk oyunları.Şu anda ps3 için birden 1080p beklemek yanlış olur.Ama bunu anlayamayan Sony oldu yada anladı ama işine gelmedi.Sony çok iddialı konuştu ama şimdi ise bunun bedelini tepkilerle ödüyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.