Şimdi Ara

GTA4 PS3 sorunları. 630P çözünürlük rezaleti. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
0
Favori
13.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende Gta4 oynarken oyun takıldı diye makinayı açıp kapattım. Şimdi ise makina hiç bir diski okumuyor. Bu nasıl iş başıma bela oldu bu makina daha 6. gününden kesin bluray'i bozuldu. Bu sizin başınızada gelebilir arkadaşlar dikkatli olun. Bi alet bu kadar yalan olurmu çıldırıcam resmen..

Bana yardımcı olmak için :
    http://forum.donanimhaber.com/m_23026420/tm.htm
  • neden multiplatform oyunlara göre ps3 ü değerlendiriyorsunuz ?firmalar kazandığı paraya bakar bu oyunlarda ve geçen yıl toplam satışlara bakıldığında arada baya fark vardı..oyunu yapan, benim oyunum x360 ta daha fazla satar diyip x360 üzerinden geliştirir oyunu ps3 e önem vermez arada farklar olur bu normaldir.bunlara ps3 ün kodları vb şeyler eklenince geçen sene toplam satışı 500k ı bile geçemiyen çöp oyunların x360 ta daha iyi olması gibi bir sonuç elde ederiz..

neden exc oyunlara bakmıyoruz?ps3 e ilk yılında çıkan heavenly sword, ratchet , uncharted, gt5-p e? xbox a ilk yılında hangi oyunlar çıktı hatta 2. yılında hangi oyunlar çıktı?hangisi uncharted ya da gt5-p ile karşılaştırılabilir?

oyunların grafiğinin çözünürlükle alakası yok..ps3 ün bu sene en iyi grafik vaad eden oyunlarından biri 720p 30 fps olucak..resistance2 1080p 60 fps olması (misal) resistance2 nin grafiklerini killzone2 den daha iyi yapar mı?

geçen sene her oyunda ps3 ü kötüleyen siteler birden karar değiştirip ps3 ü övmeye mi başladı gta4 çıkınca?yapılan her incelemede ps3 versiyonu daha iyi dendi?bu incelemelerin sayısı 40 a yakın..hani oyun ps3 te niye 640p diye tartışılsa birşey demiyecemde araya xbox ı sokmayın bu kadar inceleme ve rockstar açıklamaları varken..rockstar gta dan ne anlar diyosanız ayrı konu..

ps3 versiyonu daha dediğimizde gamerankings leri metacritic leri gösterenler şimdi incelemelere bakmıyor bile..bilgi eksiği olanlar var bu topicte zaten bu yazıyı yazarken hayatımdan 4 dk gitti onlara cevap vererek bir 4 dk daha kaybetmiyim

neyse takılın ps3 exc l.a noire ve yeni gta oyunlarını donanımı ps3 ten daha iyi olan xbox ınızda oynarsınız

• quote:

Orjinalden alıntı: sky__walker

Vallahi ben 2 platformdada GTA IV görüntüsünü beğenmedim, hiç yakışmıyor bu konsollara, NEXT GEN ile alakası yok.

işte bu yüzden pc ye çıkmasını istiyoruz. O oyunun en gerçek grafiğini ne kadar kızsanızda ancak pc verebilir. Eğer bu oyun pc de çıkarsa xbox360'ı 2'e ps3'ü 4 e katlar grafiksel olarak bundan hiç şüpheniz olmasın. He şimdi bikaç kişi çıkar onlarada şimdiden cevap vereyim. Evet bu belki 3 milyarlık pc'yle olur ama olur ve kesinlikle tokatlar hepsini.. Rockstar bi kaymağını toplasın konsolların geçte olsa çıkarabilir bu oyunu pc'ye.. Bekliyoruz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: SONY_55

REAL DRIVING SIMULATOR....

O KADAR GT5 görmezden gelinemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEMiZ -- 5 Mayıs 2008; 0:59:05 >
  • Siz hala konsolu savunuyorsunuz ya, ben bişey demiyorum.
    6. günde ps3'üm bozuldu. Sırf gta4 için almıştım onuda oynayamıyorum zaten gözümü bozdu. Pc'ye çıksın orda oynıycam, siz ps3'ünüze toz kondurmayın.
  • oyunu xbox 360ımda 19 ınchlık crt monıtorumda oynuyorum valla gozumu hıc rahatsız etmıyor grafıkler aksine bu oyuna gırerken daha bır memnınıyetle gırıyorum %74.5lerdeyım daha ne yapayım da oyunun bıtırme yuzdesını arttırayım diye.belkı 40 ınchlık tvler yerıne daha kucuk ekranlar denemek daha mantıklı olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: karavanasamonur

oyunu xbox 360ımda 19 ınchlık crt monıtorumda oynuyorum valla gozumu hıc rahatsız etmıyor grafıkler aksine bu oyuna gırerken daha bır memnınıyetle gırıyorum %74.5lerdeyım daha ne yapayım da oyunun bıtırme yuzdesını arttırayım diye.belkı 40 ınchlık tvler yerıne daha kucuk ekranlar denemek daha mantıklı olacak

Hıı. Güzel gözüksün diye konsolların grafik açığını ben 40" monitörü bırakıp 19" monitöre bağlıyıp kapatıcam yani ?
    İşiniz gücünüz konsolunuzu pohpohlayıp kendinizi kandırmak. Ben böyle tuhaf topluluk görmedim açıkçası.
    Nedir bu polyanacılık ?

Ps3'ü olan biri olarak Ps3'mi xbox360 mı derseniz %200 xbox360 derim. Ama Pc ile yarıştırmayın 2sinide. O braz daha profesyonel işi sanırım, (en azından onu kullanmayı dert eden konso|culardan ben artık böyle hissetmeye başladım) oyunları pc'ye yükleyip silmek gibi işlerden anlıyamıyacak kadar bu işin dışındaysanız sizi zaten ancak bir konsol idare eder. Hem pc teknik basit konular için gereksiz forum kalabalıkları olmaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: Maqq

Siz hala konsolu savunuyorsunuz ya, ben bişey demiyorum.
    6. günde ps3'üm bozuldu. Sırf gta4 için almıştım onuda oynayamıyorum zaten gözümü bozdu. Pc'ye çıksın orda oynıycam, siz ps3'ünüze toz kondurmayın.

servise götür hocam garantilidir garantisiz aldıysan benim gibi kaşınmışsın demektir o zaman bağırıp çağırmanın alemi yok
  • LA Noire muhtelemen 360 ada geliyor. Tekken 6 nin geleceğide söyleniyor

Neyse exclusiveleri karşılaştıramayız. Çünkü o platforma özel ve yapımcılar farklı. Bir Uncharted yada GT5p (buda 1080p degil, üstüne sadece araba modellemeleri iyi, cevre PGR4 de daha iyi, ve GT5p de birçok detay yok) 360 a yapılsa aynısı olmayacak diye birşey yok. Bilemeyiz. Yani cihazın digerine olan gücünü göstermez. Bunu anca aynı oyunlarda yapabiliriz. Buradada şunu dersiniz "oyun 360 da yapılıyor, port ediliyor ps3 e"..Peki neden çözünürlükten kısarak port ediliyor ? Neden genelde sorunlar yaşanıyor ? Bunlar o platformun başarısız olduğunu göstermiyormu ? CELL bence bekleneni veremedi. Zaten o kadar lanse edildiği gibi olsaydı şu an işlemci dünyası sallanırdı ama Cell in bir başarısını göremedik. Ne sunucu bazında ne oyun bazında..PS3 le girmedi piyasaya bu işlemci. Bence reklam amaçlı çok şişirildi.

• böyle bir sorun yok. Resmi bir söz yok. Olsa zaten PS3 yerden yere vurulurdu aksine Rockstar sahibi dahil bütün Dünya PS3 versiyonunu tavsiye ediyor.
  • oyunun kutusunda yazan ibare;

Supported HD video output: 720P, 1080i, 1080P.

• quote:

Orjinalden alıntı: Drizzt_tr

LA Noire muhtelemen 360 ada geliyor. Tekken 6 nin geleceğide söyleniyor

Neyse exclusiveleri karşılaştıramayız. Çünkü o platforma özel ve yapımcılar farklı. Bir Uncharted yada GT5p (buda 1080p degil, üstüne sadece araba modellemeleri iyi, cevre PGR4 de daha iyi, ve GT5p de birçok detay yok) 360 a yapılsa aynısı olmayacak diye birşey yok. Bilemeyiz. Yani cihazın digerine olan gücünü göstermez. Bunu anca aynı oyunlarda yapabiliriz. Buradada şunu dersiniz "oyun 360 da yapılıyor, port ediliyor ps3 e"..Peki neden çözünürlükten kısarak port ediliyor ? Neden genelde sorunlar yaşanıyor ? Bunlar o platformun başarısız olduğunu göstermiyormu ? CELL bence bekleneni veremedi. Zaten o kadar lanse edildiği gibi olsaydı şu an işlemci dünyası sallanırdı ama Cell in bir başarısını göremedik. Ne sunucu bazında ne oyun bazında..PS3 le girmedi piyasaya bu işlemci. Bence reklam amaçlı çok şişirildi.

Baştan aşağı spekülasyonsun...Dayanakların yine kendi fikirlerin ya da asparagaslar. Konsollar asıl exclusiveler ile kıyaslanır...

• Sende ne dendiğini anlamıyorsun be Kevin...Oyun kalitesi zevki degil, görsellikten bahsediyoruz. Yoksa konsol seçerken tabiiki onda şu özel oyun var, bunda bu var der alırsın. Biz başka birşeyden bahsediyoruz, konsolun gücü , kapasitesinden konuşuyoruz

Çok biliyorsun madem, işi ukalalığada vurmuşsun, hani biz spekülasyonuz, asparagasmışız, hele sen destekli birşey yazda bilelim

Nasıl emin olabiliyorsun bir Uncharted ın , GT nin 360 dada aynı yada daha iyi kalitede olmayacağından ?

PS severlerinde bu "GTA patronu ve 40 kusur site yazdı, en iyisi PS3 te" laflarıda zorlama kalıyor...630p ve bol post-processingle anca oynatabiliyor...Videolardanda durum öyle degil.. Mark Rein da zamanında UT3 için aynı şeyi söyledi (PS3 te satsın diye heralde), 360 sürümü daha kalite geliyor..Üstüne ekstra özelliklerle ne diye PS3 versiyonu alınsın..
    ONLINE kısmına deginin birazda, nasıl PS3 te ? Bas, baglan ve oyna degilmi. Zerre sorun, problem yok. Baglantı hatası yok. Lag yok..Kusursuz.

Şimdi neden PS3 sürümü alınmalı ? 630p oldugu içinmi, bulanıklıkla AA yı sakladıkları içinmi, olmayan ekstraları içinmi, sorunlu online ı içinmi yoksa Sony nin kaşı gözü içinmi ?
    Tek konsolu olanın zaten şansı yok. Ama iki konsol sahibi biri neden PS3 sürümünü alsın ? Ne kaplamaların daha iyi, ne çözünürlüğün, ne AA , ne draw distance ne netlik ne online, ne ekstra sundugun birşey varken

Tek artısı var bana gore, oda HDD yi kullanması. 360 sürümündeki artılarla bu artıyı koyalım teraziye o halde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 5 Mayıs 2008; 12:00:03 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Kevin_romeo

quote:

LA Noire muhtelemen 360 ada geliyor. Tekken 6 nin geleceğide söyleniyor

Baştan aşağı spekülasyonsun...Dayanakların yine kendi fikirlerin ya da asparagaslar. Konsollar asıl exclusiveler ile kıyaslanır...

Kesinlikle. Port edilen değil exclusive oyunlarla kıyaslanır.

• quote:

Sende ne dendiğini anlamıyorsun be Kevin...Oyun kalitesi zevki degil, görsellikten bahsediyoruz. Yoksa konsol seçerken tabiiki onda şu özel oyun var, bunda bu var der alırsın. Biz başka birşeyden bahsediyoruz, konsolun gücü , kapasitesinden konuşuyoruz

Çok biliyorsun madem, işi ukalalığada vurmuşsun, hani biz spekülasyonuz, asparagasmışız, hele sen destekli birşey yazda bilelim

Nasıl emin olabiliyorsun bir Uncharted ın , GT nin 360 dada aynı yada daha iyi kalitede olmayacağından ?

PS severlerinde bu "GTA patronu ve 40 kusur site yazdı, en iyisi PS3 te" laflarıda zorlama kalıyor...630p ve bol post-processingle anca oynatabiliyor...Videolardanda durum öyle degil.. Mark Rein da zamanında UT3 için aynı şeyi söyledi (PS3 te satsın diye heralde), 360 sürümü daha kalite geliyor..Üstüne ekstra özelliklerle ne diye PS3 versiyonu alınsın..
    ONLINE kısmına deginin birazda, nasıl PS3 te ? Bas, baglan ve oyna degilmi. Zerre sorun, problem yok. Baglantı hatası yok. Lag yok..Kusursuz.

Şimdi neden PS3 sürümü alınmalı ? 630p oldugu içinmi, bulanıklıkla AA yı sakladıkları içinmi, olmayan ekstraları içinmi, sorunlu online ı içinmi yoksa Sony nin kaşı gözü içinmi ?
    Tek konsolu olanın zaten şansı yok. Ama iki konsol sahibi biri neden PS3 sürümünü alsın ? Ne kaplamaların daha iyi, ne çözünürlüğün, ne AA , ne draw distance ne netlik ne online, ne ekstra sundugun birşey varken

Valla ne biliyim koray dediğin doğru da.
    Bi forza 2 ye bakıyorum bi gt5p ye.Arada çok büyük bir fark var.Bir ışık görebilsem bende diyecem xboxda verir bu grafiği.Ama ben o ışığı göremedim.

• quote:

Orjinalden alıntı: SONY_55

quote:

Sende ne dendiğini anlamıyorsun be Kevin...Oyun kalitesi zevki degil, görsellikten bahsediyoruz. Yoksa konsol seçerken tabiiki onda şu özel oyun var, bunda bu var der alırsın. Biz başka birşeyden bahsediyoruz, konsolun gücü , kapasitesinden konuşuyoruz

Valla ne biliyim koray dediğin doğru da.
    Bi forza 2 ye bakıyorum bi gt5p ye.Arada çok büyük bir fark var.Bir ışık görebilsem bende diyecem xboxda verir bu grafiği.Ama ben o ışığı göremedim.

Forza 2 çıkalı ne kadar oldu. Sen kalkıp grafiksel açıdan yeni çıkan Gt5p'le karşılaştırıyorsun. Tamamen saçmalık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxCavalera -- 5 Mayıs 2008; 12:41:57 >

• delinin teki kuyu ya bi taş attı oyun 630p diye ...

tamam öyleyse resmi bir kaynak gösterin de inanalım, o da yok

ama konuşmaya gelince vıdı bıdı dıdı ıdı 630p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi est2006 -- 5 Mayıs 2008; 12:46:12 >
  • quote:

Tek artısı var bana gore, oda HDD yi kullanması. 360 sürümündeki artılarla bu artıyı koyalım teraziye o halde

Bak aynı tutumun devam ediyor.
    * Hata : 40 tane küsür sitenin söylediğine değil, senin gözünle gördüğün kaliteyi bastırmaya çalışıyorsun
    * Hata : Exclusive oyunlar show amaçlıda olacağı için mevcut cihazın performansının maksimize edilmesini(genelde) gerektirecektir. Bu da cihazın gücü ve kapasitesini gösterir.
    * Hata : 630P iddası asparagastır!!!
    * Hata : UT3 360 sürümünün daha kalite geliyor olması daha release olmadığı için varsayımdır ve şahsen UT3'u PS3'te hiç beğenmedim. Extra özellik PC'de de var, bunu sayman yine yanlış yönlendirmedir...Ama huylu huyundan vazgeçmez. Mesela çıkmamış Ninja Gaiden 2 ile çıkalı yıl olmuş GoW kıyaslamasıda senden :)
    * Hata : Exclusive olmayan bir oyunda PS3 vs Xbox yapmanın hata olduğunu artık anlamak gerekiyor. Daha öncede anlatıldığı gibi ve şahsi fikrim olarak Xbox'tan PS3 port edilmiş bir oyunun daha iyi olması beklenemez. Olsa olsa Xbox versiyonu daha iyidir. Ama 40 tane site PS3'un çok azda olsa iyi olduğunu söylüyorsa bi bildikleri vardır herhalde ?

Gereksiz bir tartışmayı provake fırsatı sayman ve kullanıcısı olmadığın bir cihazın forumunda sürekli bu tutumuna devam etmen rahatsız edici.

Not: Viking ;
    Geçen ay Xbox versiyonunun HD videosundan sonra oyunu almaya karar verdim. Ve çıktığında PS3'e aldım. Ortama girdiğimde bir kere daha port oyunu PS3'te oynamanın bir hata olduğunu anladım çünkü izlediğim videoda bile renkler daha canlıydı. PS3'e saydırırken aklıma Uncharted geldi ve bu sefer Sony'e saydırdım.
    "Elimde bu cihaz varken beni Xbox 360 kalitesindeki oyunlara mahkum ediyorsun" diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreadmoore -- 5 Mayıs 2008; 13:35:58 >

• hayır burda psikolojik savaş var

yaw dememişmiydi bu ign ve diğer oyun siteleri

ps3 AA ve uzak cizimler daha iyi diye ve daha bir fazla keskinlik var diye

ben bu topigi okuyunca tam tersini çıkarıyorum

Çok çelişkili bir durum
  • quote:

Orjinalden alıntı: est2006

hayır burda psikolojik savaş var

yaw dememişmiydi bu ign ve diğer oyun siteleri

ps3 AA ve uzak cizimler daha iyi diye ve daha bir fazla keskinlik var diye

ben bu topigi okuyunca tam tersini çıkarıyorum

Çok çelişkili bir durum

Hayır abi yanlış yönlendirme var, benimde kızdığım nokta bu. Forumdan çok "blog" ortamına dönüştürülüyor.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.