Şimdi Ara

Hangi üst seviye cep telefonunu almalıyım?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır cep telefonu almayı planlıyorum ancak yeni modeller çıkacak, dolar düşecek vb. sebeplerden ötürü biraz beklemeyi tercih ettim ancak telefonların fiyatlarında pek bir değişiklik olmadı. Açıkçası Android düşünüyorum ve RAM, işlemci hızı haricinde tasarıma, iç hafızaya ve bellek kartı takılıp takılamamasına da önem veriyorum çünkü uygulamalar kolayca hafıza kartına taşınamıyor genellikle. Full HD ekran olmazsa olmaz bir özellik değil ama kamerasının biraz kaliteli olmasını ve çözünürlük olarak 8 MP veya daha yüksek olması bekliyorum. HTC One M7 ve M8 modellerine baktım telefonların her özelliği iyi ancak kamera çözünürlük açısından düşük(kaliteli lensler vs. kullanılmasına rağmen) olduğundan bunun problem olabileceğini düşünüyorum. Bir yanda da Sony Xperia Z3 Compact var bu telefon genel olarak çok iyi ancak iç hafızası 16 GB ve kamera yazılımı hakkında olumsuz yazılar okudum. Daha önce Windows Mobile ve iOS platformlarını düşünmemiştim ama bunlar da olabilir gibi geliyor. Yeni modelleri beklemem durumunda en yeni çıkanlardan almayacağım çok pahalı olacakları için ama eski ürünlerin fiyatları düşebilir diye bekleyebilirim de tahmini bir çıkış tarihi var mı yeni telefonların? Uzun bir yazı oldu ama çok fazla çeşitlilik ve hareket olan bir piyasa olduğundan kafam karışmış durumda yardımcı olursanız sevinirim.

• Bu kadar uzun yazı yazılırmı ya zorla okudum

Bence bütçeniz arasındaki tüm telefonları seçin ayırın öyle tartışalım.M8 beğenmediysen e8 var m8 den daha iyi tek farkı kasası plastik.Z3C var güzel telefon.MX4 pro geliyor iyi oda g2 g3 var bir sürü telefon var bleli fiyat aralığında 3-5 seçim yapın öyle üzerinden tartışalım windows phone ların kameraları iyidir lumia 930 1520 falan iyidir iphone tarafı pahalıdır.
  • z3c'de micro sd girişi var, kamera konusunda da olumsuz yorum görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vesnog

Merhabalar,

Uzun zamandır cep telefonu almayı planlıyorum ancak yeni modeller çıkacak, dolar düşecek vb. sebeplerden ötürü biraz beklemeyi tercih ettim ancak telefonların fiyatlarında pek bir değişiklik olmadı. Açıkçası Android düşünüyorum ve RAM, işlemci hızı haricinde tasarıma, iç hafızaya ve bellek kartı takılıp takılamamasına da önem veriyorum çünkü uygulamalar kolayca hafıza kartına taşınamıyor genellikle. Full HD ekran olmazsa olmaz bir özellik değil ama kamerasının biraz kaliteli olmasını ve çözünürlük olarak 8 MP veya daha yüksek olması bekliyorum. HTC One M7 ve M8 modellerine baktım telefonların her özelliği iyi ancak kamera çözünürlük açısından düşük(kaliteli lensler vs. kullanılmasına rağmen) olduğundan bunun problem olabileceğini düşünüyorum. Bir yanda da Sony Xperia Z3 Compact var bu telefon genel olarak çok iyi ancak iç hafızası 16 GB ve kamera yazılımı hakkında olumsuz yazılar okudum. Daha önce Windows Mobile ve iOS platformlarını düşünmemiştim ama bunlar da olabilir gibi geliyor. Yeni modelleri beklemem durumunda en yeni çıkanlardan almayacağım çok pahalı olacakları için ama eski ürünlerin fiyatları düşebilir diye bekleyebilirim de tahmini bir çıkış tarihi var mı yeni telefonların? Uzun bir yazı oldu ama çok fazla çeşitlilik ve hareket olan bir piyasa olduğundan kafam karışmış durumda yardımcı olursanız sevinirim.

xperia z2 alabilirsin....

• quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

Bu kadar uzun yazı yazılırmı ya zorla okudum

Bence bütçeniz arasındaki tüm telefonları seçin ayırın öyle tartışalım.M8 beğenmediysen e8 var m8 den daha iyi tek farkı kasası plastik.Z3C var güzel telefon.MX4 pro geliyor iyi oda g2 g3 var bir sürü telefon var bleli fiyat aralığında 3-5 seçim yapın öyle üzerinden tartışalım windows phone ların kameraları iyidir lumia 930 1520 falan iyidir iphone tarafı pahalıdır.

Z3c fazlasıyla hoşuma giden bir telefon ancak hafızası az ve fazla uygulama yüklemem durumunda problem olabilir diye çekiniyorum, onun dışında HTC Desire Eye modeli de var. HTC One E8 kamera olarak da M8'den biraz daha üstün sanırsam çözünürlük klasmanında. Iphone tarafına pek girmek istemiyorum zaten ve ekran boyutunun 5.0'' geçmesini istemiyorum açıkçası. HTC Desire Eye da güzel bir model ancak pil kapasitesi biraz küçük o kadar ekrana göre. Onun dışında bu firmaların teknik servisleri nasıldır? Telefonu Vatan Bilgisayar'dan almayı planlıyorum.

• INOVASYON kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ancak telefon bana biraz fazla büyük geldi Xperia serisinden dediğim gibi Z3c alabilirim diğerleri pek bana hitap etmiyor açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vesnog

Teşekkürler ancak telefon bana biraz fazla büyük geldi Xperia serisinden dediğim gibi Z3c alabilirim diğerleri pek bana hitap etmiyor açıkçası.

Tek elle kullanılıyor, cepte ağırlık hissettirmiyor vs.
    yani sorun yaşamazsın .
  • Z3compact

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung S6 Edge

• Bütçeniz ne kadar?
  • Bir ara bakamadım foruma da 5 gün önce Vatan Bilgisayar'da telefonları inceleme imkanı buldum. Açıkçası Z3c beklediğim kadar güzel bir tasarıma sahip değildi ama ona göre daha iyi bir tasarıma sahip olan HTC One M8 de tek parça alüminyum hissi uyandırmadı bende. Açıkçası eğer yeni modeller bir ay içinde çıkmıyorsa bu haftasonu artık telefon almayı planlıyorum. HTC One M8'in herşeyi güzel ancak kamerasının çözünürlüğünün düşük olması beni biraz endişelendiriyor çünkü fotoğraf çekmek için de kullanmak istiyorum telefonumu 8 MP falan olsa iyi olurdu. Burada da aklıma HTC One E8 modeli geliyor da bunu mağazada inceleme fırsatı bulamadım henüz. Bütçe olarak telefona en fazla 2000 TL ayırmayı planlıyorum.
  • Z3

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.