Şimdi Ara

HANGI VUCUD YAPISINA SAHIBIM ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
5.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oncelikle herkese bol biligli forumlar ,

Oncelikle bazi bilgilerimi sizinle paylasiyim, Bir body salonuna 1 senelik uyelik yaptirdim, bugun itibari ile tam 2 ay oldu. Daha onumde yaklasik 10 ay daha var.

Oncelikle sunu ogrenmek istiyorum , arkadaslarim vucudumun cok hizli gelistigini soyluyorlar. Bunun vucud ve anatomi ile ilgisimi vardir, yoksa yeme icme ve spor duzeni ile dogru orantılımıdır ?

Birde vucud yapim nedir tam olarak,(ekto vs. )nasıl anlayabiliriz, ornek icin 2 resim atacagim. cok belli olmuyor ama belki anlaşılabilir.

Kilo : 83 (spor'a basladigimda 78.5 idim )
    Boy : 185

-----------------------

A.B.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DionysosAslan -- 13 Kasım 2013; 12:01:08 >

• yağlı vücut olduğu için daha kolay gelişiyor olabilirsin, doğaldır.ama tabiki beslenmenin önemi çok büyük

endo-mezo arası bir yerdesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

yağlı vücut olduğu için daha kolay gelişiyor olabilirsin, doğaldır.ama tabiki beslenmenin önemi çok büyük

endo-mezo arası bir yerdesin
    endomorph gibi gozukuyor.

http://www.bodybuilding.com/fun/becker3.htm

1-2 ay daha hacim çalısıp definisyon donemine girsen iyi olur yoksa 100 kilo olayım 100kg bench press yapayım vs diye dusunuyorsan çok pişman olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: CONQUER.

endomorph gibi gozukuyor.

http://www.bodybuilding.com/fun/becker3.htm

1-2 ay daha hacim çalısıp definisyon donemine girsen iyi olur yoksa 100 kilo olayım 100kg bench press yapayım vs diye dusunuyorsan çok pişman olursun.

Alıntıları Göster
    Bilgiler icin tesekkur ederim, Bende sanirim Mezomrpfy diye dusunuyordum. En cok six pack icin zorlanıcam gibi duruyor :)

Farkli bir konu olarak, Biceps uzun kısa nasıl anlıyabilirim ? Hangisi daha iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: DionysosAslan

Bilgiler icin tesekkur ederim, Bende sanirim Mezomrpfy diye dusunuyordum. En cok six pack icin zorlanıcam gibi duruyor :)

Farkli bir konu olarak, Biceps uzun kısa nasıl anlıyabilirim ? Hangisi daha iyidir.

Alıntıları Göster
    bu arada bir tavsiye daha bacak çalış ust govdene gore çooook zayıf gozukuyor bacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADEBISI

bu arada bir tavsiye daha bacak çalış ust govdene gore çooook zayıf gozukuyor bacaklar

Evet Hocam,

Dogru tespit.

Benim en buyuk sorunum sanırım bacaklarım, basladıgımdan beri ozen gosteriyorum cunku bana cok zayıf geliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanboyar

Bicepsin uzun olması gerekir, hatta bunun için hummer curl gayet iş görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

quote:

Genetiktir, uzun ya da kısa olması hareketle değişmez, sadece hacim kazandırılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

quote:

Genetiktir, uzun ya da kısa olması hareketle değişmez, sadece hacim kazandırılabilir.

Genetik bir nebze etkendir. Kendinizi kandırmayın.

• Nihilous kullanıcısına yanıt
    Kendimizi kandırmak ?

Ronnie de bu işi bilmiyormuş baksana, uzatamamış bicepsleri ön kola kadar... Genetik diyoruz, araştırmadan etmeden konuşuyorsunuz.

• quote:

Kendimizi kandırmak ?

Ronnie de bu işi bilmiyormuş baksana, uzatamamış bicepsleri ön kola kadar... Genetik diyoruz, araştırmadan etmeden konuşuyorsunuz.

Kardeşim sen bicepsin uzun olmasını çok yanlış anlamışsın. Ya da ben anlatamadım. Bu resimde gördüğün tarzda olmalıdır biceps, kol düz vaziyette iken. Yanlış çalışma sonucu çok komik görüntüler çıkabiliyor ortaya.

Adam bicepsinin uzun-kısa olduğunu nasıl anlayacağını sormuş, sen da bicepslerin uzun olması gerekir hammer curl yap iyi gelir demişsin. Yani hammer curl ile bicepsi uzatabileceğini söylemişsin. Ben mi yanlış anlamışım ?
    Değilse biceps üç kastan oluşur ve hammer curl ile dış biceps çalışılmalı ona lafım yok. Ama genetiği değiştiremezsin, arnold un bicepsleri uzun denebilir ama daha uzun biceps yapısına sahip olanlar da var. Tutup da uzatılır, genetik bir nebzedir diyip uzun bicepsli adamın fotoğrafını atmışsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Executor06 -- 2 Kasım 2013; 15:11:14 >
  • quote:

Adam bicepsinin uzun-kısa olduğunu nasıl anlayacağını sormuş, sen da bicepslerin uzun olması gerekir hammer curl yap iyi gelir demişsin. Yani hammer curl ile bicepsi uzatabileceğini söylemişsin. Ben mi yanlış anlamışım ?
    Değilse biceps üç kastan oluşur ve hammer curl ile dış biceps çalışılmalı ona lafım yok. Ama genetiği değiştiremezsin, arnold un bicepsleri uzun denebilir ama daha uzun biceps yapısına sahip olanlar da var. Tutup da uzatılır, genetik bir nebzedir diyip uzun bicepsli adamın fotoğrafını atmışsın

Amacınız polemik yaratmak dışında başka bir şey değil maalesef. Muhalefet olsun, torba dolsun. Maalesef bir çok bilgisiz eleman kendince burada tavsiyeler veriyor. Neyse bu bölümde daha fazla bir yorumda bulunmayacağım. Uzatmakta istemiyorum. Son bir not olarak, bu sporda bir çok şey genetiğe dayanır. Ancak bu demek değildir ki doğuştan şanssız olduğumuz için çabalamayıp, yatacağız.

Konu sahibinden de özür diliyorum. Kendisine özel mesaj yolu ile bir kaç tavsiye yollayacağım en kısa zamanda.

• quote:

Değiştirilebilir.
    Mesele hakkında bilgi verip açıklama yaptım ama kendimi kandırdığımı söyledin. Ben adama "senin bicepsler kısa, genetiğin kötü" gibi birşey ima dahi etmedim ama sen kalkmış "genetiğimiz kötüyse spor yapmayalım mı?" muhabbetine çekmişsin. Burada bahsedilen şey o mu sence ?

Derdim muhalefet değil bilgi yanlışlığını düzeltmekti fakat bildiğin şeyin gerçekliğine o kadar inanmışsın ki aksini kabul etmiyorsun. Hayalinize göre teorilerle spor yapacak, tatmin olacaksanız yapın. Birisi bana bilmediğim birşeyi öğrettiğinde ben memnun olup teşekkür ediyorum genelde ama buradaki insanlara bilgi pek yaramıyor gibi. İddiamı kanıtlamaya çalışınca da amacım polemik oluyor demek ki.

İstediğin herkesin kafasına göre salladığı bir forumsa mutlaka öyle bir yer bulursun, güle güle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grimmjow Jaggerjack

quote:

Değiştirilebilir.

O zaman bi anlat da şu adamlar da öğrensin. Şunların biceps genetiklerine bak, yazık...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Grimmjow Jaggerjack

quote:

Değiştirilebilir.

O zaman bi anlat da şu adamlar da öğrensin. Şunların biceps genetiklerine bak, yazık...

Aşırı fanatiksin umarım bunun farkındasın. İnsanlara sataşıp kendi bildiğinin doğru olduğunu savunacağına gidip biraz bilimsel makale oku. Bu gün İsveçli bilim adamları insanın DNA'ları ile oynayıp balık adam yaratmaya çalışıyorlar haliyle genetik değiştirilebiliyormuş. 2-3 tane BB ile uğraşan adamın resmini koyup hadi şimdi anlat demekle bir yere varamazsın kusura bakma.

• Hasbunallah yahu, sayıyla verdiler heralde. Ben antrenman vesaire ile genetiğini değiştiremezsin diyorum eleman bana genetik mühendisliğinden bahsediyor
    tamam canlarım, yanılmışım siz böyle devam edin
  • Yahu beyler sakin olun, haftada 4 gün 2 saat bu sporu hobi olarak yapan kişileriz. Genetik sınırlar ile gelişme olayını biraz ayırmak lazım. Her insanın belli bir kas anatomisi mevcuttur. Zaten yaptığımız yeni bir Kas hücresi inşa etmek değildir, mevcut olan kas hücrelerini büyütürüz. Yani kas yapabilmek için bir yerde kas dokusunun olması gerekir. Buradan yola çıkarak bicepslerin yapısını değiştiremeyiz ancak antrenmanlar ile daha uzun görünmesini veya daha farklı tarzlarda görünmesini sağlayabiliriz. Sizde neyin kast edildiğini gayet iyi biliyorsunuz. Bu arada bir arkadaş makale eklemiş. Teşekkür ederim kendisine, bicepslerin çeşitli antrenmanlar ile uzayabileceğini ya da kısalabileceğini belirtmiş makalede. Ancak belli kas antrenmanları ile olamayacağını söylemiş.

Bir problemi olan için, bir PM kadar uzaktayım, arkadaşın konusunu dahada baltalamaya gerek yok.
  • quote:

Hasbunallah yahu, sayıyla verdiler heralde. Ben antrenman vesaire ile genetiğini değiştiremezsin diyorum eleman bana genetik mühendisliğinden bahsediyor
    tamam canlarım, yanılmışım siz böyle devam edin

Sen ne biçim insansın insanlar kök hücreden organ yapıyor bu devirde peh genetik miş

Ayrıca benimde bicepslerim kısa Tanıdık genetik mühendisi olan varmı aranızda

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.