Şimdi Ara

Hangisi: Corsa (Enjoy) - Micra (Tekna)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıfır, düz vites, benzinli bir araç almanın eşiğindeyim ve bu iki model arasında kaldım arkadaşlar. Ancak Corsa her halükarda (yani Enjoy seçseniz bile) ESP'yi opsiyonel olarak veriyor ve 1313 lira fiyat biçiyor. Ayrıca Essentia alırsanız "Essentia'nın ancak Easytronic şanzımanlısını alırsan ESP paketi veririm, yoksa vermem," diyor. Easytronic istemediğimden ESP için Enjoy'a mahkum kalıyorum dolayısıyla. Micra'daysa ESP standart.

Bu durumda maliyetlerim

Corsa 1.4 i Twinport Enjoy + ESP
    için: 31492 (kampanyalı anahtar teslim fiyatı diyor, hala kampanya olduğundan emin değilim) + 1313 = 32805 TL

Micra 1.2 Tekna 5DR için: 31360 TL

olmakta. Şu tabloya bakınca siz hangisine meylederdiniz ve neden?

Teşekkürler.

• diZel mi bunlar ? Bir de fiyatlardan emin nmisn
  • Web sitelerindeki içerik ve PDF'lerden gördüğüm fiyatlar bunlar, bizzat yetkili bayiyle görüşüp fiyat bilgisi almadım.

Yüksek, değil mi :)
  • Bizde 3 hafta önce ESP siz yukardaki corsadan aldık fiyat aynı,araç şu an gayet iyi ama micrayı bilemem.Corsa ile ilgili sorularınız varsa alabilrm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n201 -- 15 Mayıs 2011; 19:05:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftt

Web sitelerindeki içerik ve PDF'lerden gördüğüm fiyatlar bunlar, bizzat yetkili bayiyle görüşüp fiyat bilgisi almadım.

Yüksek, değil mi :)
    micra da derim(corsa da derim) daha güncel hoş mink şehir içinde çok pratik bir araç

corsa sahibiyim aracımı çok ama çok seviyorum.ama esp yüzünden ve birazda yüzü eskimeye başladığından dolayı micra daha avantajlı gibi duruyor

corsa biraz daha kalitelidir iç mekanda,yol tutuş olarak da başarılıdır sınıfına göre,boyutları da biraz daha büyük sanki...

iki aracı da test et bence,öyle karar ver

• quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

micra da derim(corsa da derim) daha güncel hoş mink şehir içinde çok pratik bir araç

corsa sahibiyim aracımı çok ama çok seviyorum.ama esp yüzünden ve birazda yüzü eskimeye başladığından dolayı micra daha avantajlı gibi duruyor

corsa biraz daha kalitelidir iç mekanda,yol tutuş olarak da başarılıdır sınıfına göre,boyutları da biraz daha büyük sanki...

Alıntıları Göster
    Hocam yeni Micra tipsiz bir araç. Eskisi daha güzeldi dış görünüş olarak.

Corsa her halükarda çok daha iyi.

Daha tutulan bir araç.

İç tasarımını da daha iyidir.

• quote:

Alıntıları Göster
    Şöyle bir avantaj tablosu var aklımda:

micra alırsam:
    * satın alımda cebimden daha az para çıkar.
    * benzine daha az para harcarım.

corsa alırsam:
    * daha geniş iç hacme kavuşurum.
    * daha rahat satarım (?)
    * uzun yolda daha rahat ederim (?)
    * servis ve yedek parça konusunda daha az sıkıntı çekerim (?)

Doğru mantık mı yürütüyorum sizce? Corsa'daki son üç maddenin geçerliliği konusunda emin olmadığım için (?) kondurdum yanlarına.

Ve haklısınız, test sürüşlerini es geçmemek lazım karar sürecinde.

• Doğru, biraz komik bir otomobil :) Yavru Juke bir nevi...

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Hocam yeni Micra tipsiz bir araç. Eskisi daha güzeldi dış görünüş olarak.

Corsa her halükarda çok daha iyi.

Daha tutulan bir araç.

İç tasarımını da daha iyidir.

• quote:

micra alırsam:

corsa alırsam:
    * daha rahat satarım (?)

Doğru mantık mı yürütüyorum sizce? Corsa'daki son üç maddenin geçerliliği konusunda emin olmadığım için (?) kondurdum yanlarına.

hocam bütün soru işaretleriniz doğrudur

• quote:

quote:

micra alırsam:

corsa alırsam:
    * daha rahat satarım (?)

hocam bütün soru işaretleriniz doğrudur

Alıntıları Göster
    Polo düşünmez misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Polo düşünmez misiniz?

Alıntıları Göster
    Corsa diyorum.Hem motor hem dış görünüş bakımından.Micra bayan arabası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Corsa diyorum.Hem motor hem dış görünüş bakımından.Micra bayan arabası

Alıntıları Göster
    Corsa var bizde de 2011 corsa derim hatta color edition alın sarı renk siyah jantlar ah ulan süper yapmışlar.Ama biz aldığımızda makyajlı kasa yoktu.
  • Polo ikisine kıyasla çok estetik, ilk değerlendirdiğim araçlardan biriydi aslında. Ancak donanım yönünden zayıf olduğunu gözlemledim (emin değilim, çok kurcalamadım). Bir de Doğuş Otomotiv'le ilgili çok şikayet okuduğum için de soğudum biraz. Ayrıca Comfortline aldığım takdirde motor hacminden daha çok MTV ödeyeceğim gibi görünüyor; şehir içinde yakıt tasarrufu beklentimi diğer iki araç düzeyinde karşılamayacağını da görüyorum. Şimdi düşününce epey handikap biriktirmişim Polo için, farkında değildim :)

Ha, çok fiyakalı araba bakınca, o ayrı.

quote:

Polo düşünmez misiniz?
  • quote:

Polo ikisine kıyasla çok estetik, ilk değerlendirdiğim araçlardan biriydi aslında. Ancak donanım yönünden zayıf olduğunu gözlemledim (emin değilim, çok kurcalamadım). Bir de Doğuş Otomotiv'le ilgili çok şikayet okuduğum için de soğudum biraz. Ayrıca Comfortline aldığım takdirde motor hacminden daha çok MTV ödeyeceğim gibi görünüyor; şehir içinde yakıt tasarrufu beklentimi diğer iki araç düzeyinde karşılamayacağını da görüyorum. Şimdi düşününce epey handikap biriktirmişim Polo için, farkında değildim :)

Ha, çok fiyakalı araba bakınca, o ayrı.

quote:

Polo düşünmez misiniz?

Alıntıları Göster
    Doğuşun sattığı arabayı Türkiye'de kim satıyor herhalde şikayet olacak alıcısı çok, düz mantık düşünmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gary_2550

Doğuşun sattığı arabayı Türkiye'de kim satıyor herhalde şikayet olacak alıcısı çok, düz mantık düşünmeyin.

Alıntıları Göster
    Polo 1.4lerin resmi rakamlarına göre şehir içi tüketimleri 8-8.5lt sanırım... Gerçek hayatta en az 9lt yakar.. Gerçekten de çok.

Polo 1.2'ye bakabilirsiniz, ama onun da donanımı zayıf diye biliyorum...

Corsa 1.4 daha pahalıya çıkar ve daha çok da yakar, ama ikinci eli daha kuvetli, vs...

Yeni kasa Micra benim esasında hoşuma gidiyor, tercih meselesi. Micra değil ama başka markaların 1.2 motorlarını kullandığım var, bu araçlar günlük kullanımda nispeten daha ekonomik, ama uzun yolda zorlayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali777

Polo 1.4lerin resmi rakamlarına göre şehir içi tüketimleri 8-8.5lt sanırım... Gerçek hayatta en az 9lt yakar.. Gerçekten de çok.

Polo 1.2'ye bakabilirsiniz, ama onun da donanımı zayıf diye biliyorum...

Corsa 1.4 daha pahalıya çıkar ve daha çok da yakar, ama ikinci eli daha kuvetli, vs...

Yeni kasa Micra benim esasında hoşuma gidiyor, tercih meselesi. Micra değil ama başka markaların 1.2 motorlarını kullandığım var, bu araçlar günlük kullanımda nispeten daha ekonomik, ama uzun yolda zorlayabilir.

Alıntıları Göster
    Yakıt tüketimi olarak micra iyi gözüküyor daha sonra corsa sonra ise polo.

micra
    corsa
    polo yani..

Corsa yeni makyaj yedi micra yeni bir araç poloda yeni sayılır.

Micranın 2. eli diğer ikisine göre kötü ama yakıt olarak üzmez sanırım.

Corsanın içi çok ferah yalnız bizde varda..

• quote:

Orijinalden alıntı: Gary_2550

Yakıt tüketimi olarak micra iyi gözüküyor daha sonra corsa sonra ise polo.

micra
    corsa
    polo yani..

Corsa yeni makyaj yedi micra yeni bir araç poloda yeni sayılır.

Micranın 2. eli diğer ikisine göre kötü ama yakıt olarak üzmez sanırım.

Corsanın içi çok ferah yalnız bizde varda..

Alıntıları Göster
    Micra daha dogru ve yerinde bir tercih olacaktır. Benzinli micranın yakıt tüketimi de corsa'dan daha düşük, yeni bir araç alınacaksa esp opsiyon degil zorunluluk olmalıdır, aynı terbiyesizliği Citroen Türkiye'de C3 için yaptıgından dolayı kardeşime yeni C3 almaktan vazgeçmiştik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ar ge

Micra daha dogru ve yerinde bir tercih olacaktır. Benzinli micranın yakıt tüketimi de corsa'dan daha düşük, yeni bir araç alınacaksa esp opsiyon degil zorunluluk olmalıdır, aynı terbiyesizliği Citroen Türkiye'de C3 için yaptıgından dolayı kardeşime yeni C3 almaktan vazgeçmiştik.

Alıntıları Göster
    bir de ibiza 1.2 tsi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: karavana

bir de ibiza 1.2 tsi var

Alıntıları Göster
    corsa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: effendy75

corsa..

Alıntıları Göster
    İkinci el piyasası daha hızlı olduğundan, iç hacmi daha geniş olduğundan, Nissan ile test sürüşü imkanım olmadı sadece tahminimce daha konforlu olduğundan ben Corsa tavsiye ederim.
    Yalnız sizin de söylediğiniz gibi Opel Türkiye'nin satış politikası yüzünden Almanyada Essentia donanımlı Corsa'ya navigasyon bile alabilecekken burada ancak easytronic şanzımanlı alırsanız ESP alabiliyorsunuz, sırf inat uğruna bile Micra alınır yani =) Ama en mantıklı yol bence her iki araçla da test sürüşü yapıp içinize en çok hangisi sinecekse onu almanızdır. Bu iki araç arasında takıntılı durumda değilseniz en azından Corsa'ya göre daha yeni bir kasaya sahip olduğundan Fiesta'ya da bakmanızı tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.