Şimdi Ara

Harddisk okuma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    masaüstü bilgisayarımda bir 80 lik birde 1 tblik 2 tane harddiskim var 80 lik olanı kullanmıyodum 1 tblik harddiske format atıyorum 1 yada 2 gun sonra sistem çöküyodu. sonra 80 lik harddiskide 1 tb lık harddiskle kullanmaya basladım sistemi 80 lik olana kurdum 1 tb yi depolama olarak kullanmaya basladım. aynı sorunu ondada yasadım en fazla dayandıgı 3 yada 5 gün oldu. ard arda elektrikler gidip gelmeden önce böyle bi sorun yoktu ne olduysa o gunden sonra oldu. harddisklerimi kurtarma sansım varmıdır ?
    Şimdiden sorunuma çözüm bulmaya calışanlara Teşekkürlerimi iletiyorum.
    Saygılar. İyi Günler..

• a.s
    regulator, akım korumalı priz ve psu kullanın ...bu elektrik kesintileri yüzünden pclerin anası aglıyor..bende bu şekilde hdd yi kaybettim
    hhd bozulduysa kurtarmanın yolu pek yok...en azından biz amatörler için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awaqado -- 29 Mart 2013; 0:18:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: awaqado

a.s
    regulator, akım korumalı priz ve psu kullanın ...bu elektrik kesintileri yüzünden pclerin anası aglıyor..bende bu şekilde hdd yi kaybettim
    hhd bozulduysa kurtarmanın yolu pek yok...en azından biz amatörler için

ikiside çalışır vaziyette fakat okumaya gelince hata veriyo okurkende tık tık ediyo okuma kafası atlıyo galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: patula

Bad sector oluşmuş anladığım kadarıyla aslında manyetik alanı zarar görmediyse hddlerin kurtarılabilir.Çökme vs olduğuna göre ama büyük ihtimal zarar görmüş çünkü yeni kurulum yapıldığında windows bad sectorlü yerleri ayrıştırıp bi süre daha hdd yi kullanmanıza olanak verir.Onun dışında dosya kurtarma işi yapan yerler var belli bir ücret karşılığında oralara başvurabilirsiniz eğer dosyalarınız önemliyse.Hdd regeneratorü deneyin isterseniz hatalı kısımları belki onarır.

önermiş olduğun program kesinlikle etkili olurmu peki? dosyaları pek önemli degil geri yuklenebilir
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: micsociet

quote:

Bad sector oluşmuş anladığım kadarıyla aslında manyetik alanı zarar görmediyse hddlerin kurtarılabilir.Çökme vs olduğuna göre ama büyük ihtimal zarar görmüş çünkü yeni kurulum yapıldığında windows bad sectorlü yerleri ayrıştırıp bi süre daha hdd yi kullanmanıza olanak verir.Onun dışında dosya kurtarma işi yapan yerler var belli bir ücret karşılığında oralara başvurabilirsiniz eğer dosyalarınız önemliyse.Hdd regeneratorü deneyin isterseniz hatalı kısımları belki onarır.

önermiş olduğun program kesinlikle etkili olurmu peki? dosyaları pek önemli degil geri yuklenebilir

Hddnin durumunu bilmeden yorum yapmak yanlış olur hdtune ile tarat ne kadar badsector var bak bakalım ona göre tahmin yürütebiliriz ancak.Eğer az sayıda ise faydası olur büyük ihtimal ama bir süre sonra tekrar etme ihtimali yüksek ne yazık ki.

az once 1 tb lik hdd ye wipe 1.0 attım komple bi temizlettim sonrada w7 kurmaya calıstım diski c d diye ayırdım ikiye kuruluma baslayana kadar okudu sonra hata mesajı verdi tekrar okumamaya basladı diski

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.