Şimdi Ara

Harddiski anakarta baglayan soket

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, 3 gün müzik filan dinlerken laptop kucagımda, pc mavi ekrana düştü ve kapandı. Ertesi sabah ise, açtıgımda başlat menusune filan tıkladıgımda açamıyordum.
    Daha sonra pcyi başlatırken, no booting device şeklinde hata vermeye başladı. tabi bu sırada açıp kaparken hep tuştan kapandı.
    Bugun arkadaştan disk istedim, o harddiski bagladık pcye gene görmedi. SATA Hdd yi anakarta baglayan o soketlerde bir problem var sanırm.
    Ayrıca pcdeki diski çıkardık kutuya koyup external olarak başka pcye taktık, bir kere gördü ondan sora bir daha görmedi onu da.
    (Belki bi ton açıp kapamadan olmuş olabilir.)
    Sonuç olarak benim o harddiski anakarta baglayan soketi değiştirmem gerek sanırım. Bu mumkun mudur?
    O parçanın adı nedir onu bulabilirsem ben takabilirim belki?
    Ne kadara mal olur?
    Napmamı önerirsiniz?

Yardımcı olabilirse biri cok sevinirim

• Arkadaşlar bi yardım lütfen yaa
  • teknik yardım bölümüne aç bence konuyu
  • Soketin adı zaten sata girişi ama orda kolay kolay sorun çıkmaz. Diskte sorun yaşanıyor olması kuvvetle muhtemeldir. PC nize farklı bir hdd takıp açmayı deneyin öncelikle.
  • Müşavir:
    Aynen dediğin gibi, Farklı hdd taktık, gene boot edecek device bulamıyor, sokette problem var diye düşündük biz de
    ???
  • HDD dışındaki, cd, fdd v.s. ne varsa çıkartıp sadece hdd ile boot etmeye çalışın. Anakartın marka/modeli nedir? Kaç sata girişi var? Onların hepsini denediniz mi?
  • Merhaba, zaten her seyi çıkartıp deniyordum fakat görmüyor,

pc şu:

http://www.amazon.com/Toshiba-Satellite-L645D-S4036-TruBrite-14-Inch/dp/B003M5GVJY/ref=pd_cp_pc_2

Farklı bir sata çıkışı yok sanırım. ben gördüğümü hatırlamıyorum.
    Anakartın okudugu yuva mı bozuk acaba ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.