Şimdi Ara

HARMAN KARDON AVR 145 ve DREAM77 KULLANICILARI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
1
Favori
17.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaww bi set de bize kalsaydı..
    neyse, alanlara hayırlı olsun. iyi dinletiler..

quote:

Orjinalden alıntı: blacklegend

arkadasım sinirlenme
    dream77 lerı forumdakı bır cok arkadas teketek adlı sitedekı kampanyadan aldılar
    ama malesef stokta yok artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakansolak

lap topu avr ye mi balıcan ses için ?

ustam evde dvd player türü bişey yok, o yüzden sesi laptoptan mı alsam diyorum. şu anki halimi gören gülmekten kırılıyo zaten. amfiyi çıkardım, kulaklığı bağladım radyo dinliyorum, (şu an misafirhanedeyim ankarada, hoparlörler istanbulda evde, yarın kısmetse 2 günlüğüne istanbula gidecem de bağlayacam bakalım).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmcol -- 24 Nisan 2008; 22:19:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmcol

biraz önce borç harç koştura koştura gittim aldım avr 145'i. araba lazım bu büyüklüğe. zor oldu taşımak biraz. yarın gece hoparlörlerin yanına gidebilecem anca. bu kadar fazla giriş ve çıkış gözümü korkutuyor. özellikle hoparlör çıkışlarına monster kabloyu bağlamak. sanırım kablonun ucu çapraz olarak sokulacak ve vida gibi sıkıştırılacak.

dikkat etmem gereken hususları söylerseniz sevinirim, ilk günden yakmayayım aleti. deneme amaçlı olarak öncelikle ses kaynağı olarak laptopu kullancam. kulaklık çıkışından alcam sesi. bu sorun olmaz değil mi?

bir de hoparlör bağlamanın temeli artıyı artıya, eksiyi eksiye bağlamak olmalı, yanılıyor muyum ?

varsa yardımı olacak bilgiler ya da kaynak siteler lütfen söyleyin.

Bir kontrol edin, belki laptopunuzun optik dijital çıkışı olabilir. Laptoplarda optik çıkış için genellikle ayrı bir port olmuyor. Eğer laptop destekliyorsa, kulaklık çıkışına bağlanan küçük bir aparat vasıtasıyla bu port optik dijital çıkışa dönüşüyor.

Güle güle kullanın.

• -saolun arkadaşlar iyi dilekleriniz içinbakalım bu yol nasıl bitecek avr 145lemi
    -coyote hocam senle yaklaşık aynı sistemleri kuruyoruz yanlış hatırlamıyosam tv lerde aynıydı.Benden sölemesi dream77 yakıştı bizim tvlereanfi yok ama diktim tosunları tv nin yanına:)
    -bu kulaklığı nasıl optic çıkış olarak kullanabiliyoruz dostum ben de toshiba laptop var hdmi diye menu buldum ama hdmi yok alette acaba bi usb yi hdmi a ceviren aparatta varmı??aklıma o geldi
    -bu arada ben ankara electroworld için söledim istanbulda stok durumunu bilmiyorum burda 50 tane falan vardı baktım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanjin -- 24 Nisan 2008; 22:51:15 >
  • Bu işlem için öncelikle laptopun ses kartının optik çıkışı olması gerekiyor. Süzünü ettiğim parçanın tam adı TOSLINK(Female) TO 3.5MM(Male) FIBER-OPTIC ADAPTOR. Şekli de markadan markaya değişmekle beraber genellikle şöyle bişey,

HARMAN KARDON AVR 145 ve DREAM77 KULLANICILARI

Ayrıca optik çıkışı ses menüsü altında bir yerlerden aktif hale getirmek de gerekebilir.

Bizim kds'ler ortak olduğu gibi z5500'ler de ortak. Burakreis'te de bizdeki sistemin aynısı var.

avr145 de senin sisteme yakışır harbiden. Özellikle kds ile avr sanki aynı seriden 2 ürün gibi durdu.

Benim slimdream macerasından sonra pure acoustic markasına pek sıcak bakmıyorum. Stereo sistemimin jbl'lerine center ve surround takviyesi yapmayı düşünüyorum.

electroworld'de yammy 361 ve hk 145'i müzik ve film performansı olarak ayak üstü denedim. 145 hoşuma gitti, aldım çıktım.

Kolay gelsin.

• Ayrıca, bendeki gibi, uydu receiver, ps3 ve dvd recorder gibi coax değil de optik ses çıkışına sahip 3 adet cihaz aynı anda avr'ye bağlanacaksa zaten 361 otomatikman seçenek olmaktan çıkıyor. Üst sınıf avr'ler dışında 3.optik girişe ve optik çıkışa sahip başka bir avr bilmiyorum ben.
  • quote:

Orjinalden alıntı: @coyote

Bir kontrol edin, belki laptopunuzun optik dijital çıkışı olabilir. Laptoplarda optik çıkış için genellikle ayrı bir port olmuyor. Eğer laptop destekliyorsa, kulaklık çıkışına bağlanan küçük bir aparat vasıtasıyla bu port optik dijital çıkışa dönüşüyor.

Güle güle kullanın.

öncelikle sağ olun

evet var 3.5 tan optik çıkış var, elektroworld de aradım ama bulamadım 3.5 çıkışa uygun optik kablo. şimdilik 3.5-rca kablosuyla bağladım.. amfi çalışıyo . şimdi paketi tekrar toplayıp yarın otobüste başına bişey gelmemesi için dua edecem artık.

bu arada ses +10 db ye kadar açılabiliyo mu hoparlör takılmışken apartman ortamında?

antares elektro worldde de oldukça fazla sayıda 145 vardı gördüğüm kadarıyla.

asıl soracağım şeyi unutmuşum... dream77'yi bağlamadan önce herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu, bu ohm olaylarını hiç bilmiyorum da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmcol -- 25 Nisan 2008; 0:06:22 >

• cihazı arka görünüşü
     HARMAN KARDON AVR 145 ve DREAM77 KULLANICILARI
  • kullanıcı klavuzunda hangi ohmdaki hoparlörler için amfiden hangi ohm değerini ayarlaman gerektiği yazıyordur.
  • yurtdışı forumlarda öve öve bitiremiyor elemanlar.
  • Arkadaşlar fırsat bulup bakamadım, topic çoşmuş buarada Valla nediyeyim işten güçten şöyle kulak tadıyla iyice dinleyemedim makinayı (makina harman kardon avr145 oluyor bu arada)
    Haftasonuna saklıyorum bütün şevkimi. Karşımda BMW gibi duruyor meret, tam bir karizma. Heleki çalışırken kumanda da en altta "DIM" seçeneğinden ön panel ışıklarını tamamen söndürünce harika oluyor. Şimdi buna uygun güzel bir sehpa almam gerek, ayrıca 10mt lik optik kablo siparişi verdim, oda yarın gelecek, SL10 Subwooferda gelmiş olur haftasonuna kadar. Kaliteli kabloda aldıktan sonra hafta sonu tam kurulumu gerçekleştireceğim salona. Sonra testlere başlayacağım.

Şunu söyleyebilirim ki ben bu cihazı çok sevdim, verdiğim parayı hakettiğini düşünüyorum vede yarıyolda bırakmayacak bir güven veriyor görüntüsü olsun markası olsun

Bu arada 10 Metre Optik kablo ihtiyacı olanlar ve temin adresi soranlara:http://www.tahtakalepazar.com önerebilirim.

• dostum niye 10 metre merak ettim
  • quote:

Orjinalden alıntı: snoopdogg

dostum niye 10 metre merak ettim

evet bencede pc ye mi takacaksın yoksa.
  • quote:

dostum niye 10 metre merak ettim

PC ile AVR nin arası 10 metrede

Kurulumu yapayım da resim koymayı düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmcol
    öncelikle sağ olun
    evet var 3.5 tan optik çıkış var, elektroworld de aradım ama bulamadım 3.5 çıkışa uygun optik kablo. şimdilik 3.5-rca kablosuyla bağladım.. amfi çalışıyo . şimdi paketi tekrar toplayıp yarın otobüste başına bişey gelmemesi için dua edecem artık.
    bu arada ses +10 db ye kadar açılabiliyo mu hoparlör takılmışken apartman ortamında?
    antares elektro worldde de oldukça fazla sayıda 145 vardı gördüğüm kadarıyla.
    asıl soracağım şeyi unutmuşum... dream77'yi bağlamadan önce herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu, bu ohm olaylarını hiç bilmiyorum da.

Herhangi bir ayar yapmana gerek, dream77 ler 8ohm, cihazda 8ohm zaten. Tak çalıştır yani

Hayırlı olsun cihazın, güle güle kullan buarada.

• cihazın mutlaka ohm ayarı vardır.
  • quote:

cihazın mutlaka ohm ayarı vardır.

İlk görebildiğim hoparlörlerin small ve large olarak ayarlanabildiği. Detaylı bakamadım henüz, hafta sonuna iyice kurcalarım.
  • quote:

ben lambalı amfiye bile bağladım hoca. ıvır zıvır işler mumkun. ama lambalı amfiye bağlayınca ses inanılmaz farketti, nefis oldu idi.
    avr145 hayırlı olsun. yammy 361 de dinleyip avr145'in sesinide beğendiyseniz artıkın 361'i kurtarma imkanı yok gibi. sonuç olarak alternatifleri her zamn taramak lazım. avr145 ile bu fiyata bakıyorum yamaha yanında hem sıradan kalıyordu, hem fiyatı ...
    aklıma geldi de hopalör çıkışlarına lamba bağlayıp yaksak ki yanar mi acep? cevap:yanar hangisi daha parlak yanar diye sorsak...
    özeti şu 40Watt lamba ile 100Watt lamba arasında fark buyuk. ama ışıktan şıp diye anlarsınız. fakat söz konusu amfi olunca, ses olunca, ses-güç dengesi güçleri görmek zor.ama anlamak yine de zor değil.
    avr145 ve yamaha 361 arsında güç farkı var diyelim; lamba takarsak sizce iki amfinin 50W lık lambayı yakma şiddetleri ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 25 Nisan 2008; 10:10:59 >

• quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

quote:

ben lambalı amfiye bile bağladım hoca. ıvır zıvır işler mumkun. ama lambalı amfiye bağlayınca ses inanılmaz farketti, nefis olmuştu.
    avr145 hayırlı olsun. yammy 361 de dinleyip avr145 sesinide beğendiyseniz artıkın 361 kurtarmak imkanı yok gibi. sonuç olarak alternatifleri her zamn taramak lazım. avr145 bu fiyata bakıyorum yamaha yanında hem sıradan kalıyordu, hem fiyatı...
    aklıma geldi de hopalör çıkışlarına lamba bağlayıp yaksak ki yaner mi acep? cevap:yanar hangisi daha parlak yanar diye sorsak...
    özeti şu 40Watt lamba ile 100Watt lamba arasında fark buyuk. ama ışıktan şıp diye anlarsınız. fakat söz konusu amfiş olunca, ses olunca, ses-güç dengesi güçleri görmek zor.ama anlamak yine de zor değil.
    avr145 ve yamaha 361 arsında güç farkı var diyelim; lamba takarsak sizce iki amfinin 50W lık lambayı yakma şiddetleri ne olur?

Ustam benmi sabah sabah anlamadım yoksa çok devrik cümlelermi var metinde. Rica etsem düzenlermisin anlayabileceğimiz şekilde

Düzeltme: Koyu renkli kelime.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pıncır -- 25 Nisan 2008; 9:52:40 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.