Şimdi Ara

Hayat felsefemi değiştirecek kitaplar arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben ne zaman kitap okusam hayattan bağlantımı kesiyorum kimseyi takmıyorum,ki istediğim tam da bu,başkalarının ne dediğini benim hakkında ne düşündüğünü öğrenmek isteyen biri değil kültürlü bilgi birikimi olan bulunduğu ortamda karizmasıyla değil konuşmasıyla etkileyecek biri olmak istiyorum.Yanlış anlamaz kendini beğenmiş olarak algılamazsınız inşallah,yakışıklı biri olduğumu da belirtmek isterim.Demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum.Öyle boş zamanlar geçiriyorum ki beğenilmeye çalışmalardan tutun da boş konuşmalara kadar.Demek istediğime gelirsek eğer beni kendime getirecek(ben istemedikçe hiçbir kitap hiçbir insanın bunu başaramayacağını biliyorum bunu demenize gerek yok) kitap önerilerine açığım.

• Söylediklerin çelişkili, başkalarının düşüncelerini önemsemiyorum demişsin bir yandan da konuşmanla etkilemek istediğini söylemişsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spymole

Söylediklerin çelişkili, başkalarının düşüncelerini önemsemiyorum demişsin bir yandan da konuşmanla etkilemek istediğini söylemişsin.

Farkındayım yanlış anlatmışım.Aslında insanlardan ilgi beklemek yerine o boş zamanlarımı kitap okuyarak geçirmek istiyorum.Birini etkileyeceksem o tipimle değil duygu ve düşüncelerimi kuracağım güzel cümlelerle anlatmak olmasını istiyorum.
  • Gavaramator kullanıcısına yanıt
    Kitap okudukça insan kendi farkındalığına varıyor sizin istediğiniz tarzdakiler özellikle. dolayısıyla insanlarla iletişimin daha da kötüye gidiyor. En azından benim öyle oldu.
  • Game of thrones serisini okudun mu hiç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yapmayaww.d

Game of thrones serisini okudun mu hiç?

hocam kimsenin zevkine laf etmem asla söylediklerim yanlış anlaşılmasın öncelikle.Ben uydurmaca şeyler yerine bana bi şeyler katabileceğini düşündüğüm şeyleri okuyorum.Fakat dizisini izledim.Yeni sezonu geldiğinde devam edeceğim.Fakat bu konuda tavsiye ediyorsanız okuyabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spymole

Kitap okudukça insan kendi farkındalığına varıyor sizin istediğiniz tarzdakiler özellikle. dolayısıyla insanlarla iletişimin daha da kötüye gidiyor. En azından benim öyle oldu.

Nasıl yani açar mısınız biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gavaramator

quote:

hocam kimsenin zevkine laf etmem asla söylediklerim yanlış anlaşılmasın öncelikle.Ben uydurmaca şeyler yerine bana bi şeyler katabileceğini düşündüğüm şeyleri okuyorum.Fakat dizisini izledim.Yeni sezonu geldiğinde devam edeceğim.Fakat bu konuda tavsiye ediyorsanız okuyabilirim.

Kitap sana bir şeyler katabilir. Eğlenceli bir kitap, ben okurken zaman su gibi akıp gitmişti. Tyrion, petyr baelish, Jaime gibi onlarca karakter var aradığın tarzda olabilir yani kesinlikle tavsiye ediyorum.

Dizisi kitabın yanında çok zayıf kalıyor. Kitaptaki bazı güzel bölümler kesilerek dizide yansıtılmıyor. Zaten 4. sezondan sonra dizi çok bozuluyor. sana tavsiyem. dizinin fazla bölümlerini izlememişsen, hemen kitaba başla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yapmayaww.d -- 7 Şubat 2015; 22:47:02 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gavaramator

quote:

Kitap sana bir şeyler katabilir. Eğlenceli bir kitap, ben okurken zaman su gibi akıp gitmişti. Tyrion, petyr baelish, Jaime gibi onlarca karakter var aradığın tarzda olabilir yani kesinlikle tavsiye ediyorum.

Dizisi kitabın yanında çok zayıf kalıyor. Kitaptaki bazı güzel bölümler kesilerek dizide yansıtılmıyor. Zaten 4. sezondan sonra dizi çok bozuluyor. sana tavsiyem. dizinin fazla bölümlerini izlememişsen, hemen kitaba başla

peki hocam kitabı okuduktan sonra kafanızda canlandırdığınız karakterlerle dizidekiler uyuyor mu? Uyduğunu düşünmüyorum çünkü herkesin hayal gücü farklı.Misal ben uçurtma avcısını okuduktan sonra bir baktım filmi çıkmış kısa bi bakış attıktan sonra anladım ki zevk alamayacam o zaman izlememe gerek yok diye düşündüm.

• Grinin elli tonu oku abazaliga yon ver
  • Hayat felsefeni değiştirecek bir kitap ... Ama hangi yönde ? The godfather okuduktan sonra bir mafya babası , Sherlock holmes okuduktan sonra bir dedektif , Şibumi okuduktan sonra fizolof bir kiralık katil , Fight club okuduktan sonra düzene karşı gelen birisi , vs vs vs vs olabilirsin. Daha yüzlerce örnek var. Tek kitapla hayatını değiştirmek yerine , yüzlerce eğer becerebilirsen binlerce kitap oku . O beğenmediğim hayatını beğenilecek hale getir.
  • Doğal yaşam ve başkaldırı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeraltından Notlar - Dostoyevski

Hacim olarak küçük ama içerik olarak tartışılmaz bir derinliği var hocam, tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jacey01

Yeraltından Notlar - Dostoyevski

Hacim olarak küçük ama içerik olarak tartışılmaz bir derinliği var hocam, tavsiye ederim.

Teşekkür ederim ben bulmaya çalışayım bunu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.