Şimdi Ara

Hayatta Hiçbir şeyi Başaramayan Herifin Tekiyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
4.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 98 doğumluyum ve bu 2.senemdi. 130 bin sıralama yaptım istediğim bölümün iki katından fazla bu sıralama pdr veya psikoloji istiyordum ve naptım tahmin edin? kendimi avuttum alternatif bölümlere baktım yönetim bilişim sistemlerini gördüm ve Sakarya yı yazdım oraya yerleştim.Ayın 16sında ordaydım oraya gidene kadar bunları düşünmemiş olmam muhtemelen benim salaklığımdı ve neden orda olduğumu o bölümü tercih ettiğimi sorguladım.Bölümden beklentilerimi , bölümün bana katabileceklerini düşünmeye başladım 2 gün derse girdim ve bölümün bana uygun olmadığını 4 sene sonra işsiz kalma ihtimalimi düşündüm ve risk alamadım memlekete yani Adanaya geri döndüm.Okul puanımı kırdım ailemi hayal kırıklığına uğrattım bölüm için 3000 liraya gözümü kırpmadan laptop aldım ve şuan hiçbir işime yaramayacak muhtemelen. Bir sürü masraf yaptım ne için? 2 gün kalmak için mi? Bir işe girmeye karar verdim işe girip ygs lys kasıp kırık obpyle psikoloji veya pdr olma ihtimalini düşünüp yine kendimi kandırıyorum.Bu konuda nasıl tavsiye verilir bilmiyorum ama ancak yaşayanlar verir herhalde tavsiyelerinizi bekliyorum.

• josecalderon7 kullanıcısına yanıt
    Sen benim bahane bulduğumu mu düşünüyorsun? başlığı okumadın herhalde dostum
  • pardon kuzenim yazmiş
  • dostum açıkça söyleyeyim hata sende niye yazıyorsun abi istemediğin yeri bugun arkadaşımı gördüm oda aynı hatayı yapmış millet tercih yapıyor diye tercih yapmayın kendinize yazık neyse geçmiş olsun ha hayla kurtarabilirsin ama orası sana bağlı 60-70 bin gibi bı sıralamada kırık puan iyi yaparsan çok etkilemez git çalış adam gibi git okulunu oku
  • Hayatinizi değiştirecek tavsiyeler vermek gerçekten zor.

Daha 19 yaşindasin. Bu sene olmasa da seneye 30 bine girebilirsin. Bu sene çok güzel temel at. Seneye de bunu civala ve tm3de 30k ya gir. Çukurova da psikoloji oku. Hem de ailenin yaninda.

Offf ben salagim. Duşunemedim.. Geçmişi birak şimdi. Burada geçmişde hatasi olmayan kim var? Herkes hata yapar. Hatalarindan ders al. Şuandan itibaren ne yapabilirsin? Psikolojiyi istiyomusun?

Ve bunu başardiginda sadece psikoloji mezunu olmuyacaksin. Seni psikoloji mezunlarindan ayiran bir özellik olucak. Psikolojin,durumun ne kadar kötü olursa olsun mücadele edebilmek. Bunu yaşayan birisi olarak insanlara daha iyi anlatabilirsin..
  • Bahsettiğiniz bölümlere kırık obpyle girilebilir hocam hiçbir şey bitmemiş daha,çalışmaya başlayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengo385

dostum açıkça söyleyeyim hata sende niye yazıyorsun abi istemediğin yeri bugun arkadaşımı gördüm oda aynı hatayı yapmış millet tercih yapıyor diye tercih yapmayın kendinize yazık neyse geçmiş olsun ha hayla kurtarabilirsin ama orası sana bağlı 60-70 bin gibi bı sıralamada kırık puan iyi yaparsan çok etkilemez git çalış adam gibi git okulunu oku

Muhtemelen 40 bin gibi bi sıralama yapmalıyım ki beni 60-70 bine atsın.Bir işe girip çalışmakta kararlıyım ailemin yüzüne bakamıyorum ve bana içini dökemiyorlar bu nasıl bi duygu bilir misin? kızsın bağırsın yanlış yaptın desinler bağırsınlar sessiz kalıyorlar bu beni daha çok bitiriyor anladın mı dostum?
  • coreturk4 C kullanıcısına yanıt
    Ne yazacağımı bilemedim bu yazıyı kaydediyorum.
  • ne demiş üstad:
    quote:

İster kabullenin ister kabullenmeyin, içinde bulunduğunuz şartlar tamamen size bağlı. Siz kabullenmedikçe asla yenilgi diye bir şey yoktur.

~ Bruce Lee

• emrecan1752 E kullanıcısına yanıt
    daha kötüsünğ bilirim seninkiler en azından susmuş bana neler dediler aklın durur neyse konumuz bu değil benim sana anlatmak istediğim 40 bin çok zor değil mf de değilsin yapılabilecek bir şey kendine gel ve hem kendinin hem ailenin yüzünü güldür
  • hak etmişsin ki hocam
    ders çalışmayan biri mecbur omrü boyunca köpek gibi amelelik ve alt iş yapacaktır

amerika olmadığı için burası hayatın boyunca kendine söveceksin
    evlenirsen karında cocuğunda sövecek sen 2k maaş alıyorsun bakamıyorsun bir şey alamıyoruz gezemiyoruz diye

babama bakıp her gün köepk gibi ders çalışıyorum, yarın senin gibi ağlamayım diye

ya sistemin kölesi olacaksın yada bir patronun
  • Mezun senenizdede calısmadınızmı niye bu kadar kötü geldi
  • lnsurgent kullanıcısına yanıt
    Yapma yaa bak bu genelleme doğru olabilir hak verdiğim taraflar var ama üstüne basa basa ''ders çalışmayan biri ömrü boyunca köpek gibi çalışacak ve alt iş yapacak?????'' Ali Ağaoğlu ne bitirmiştir acaba veya Acun Ilıcalı? sen o kadar okuyup onların kölesi olmayasın? Hak ettiğim konusuna da katılıyorum hangi insan kendine hakaret ederek konu açar ulan?
    Açık konuşacağım defol git ve okulunu oku okuldayken ders mi çalışırsın ygs lys mi hazırlanırsın işte mi çalılırsın artık ne yaparsan yap. Evde hemde işte çalışıp hem kırık obp ile hemde o psikolojiyke hiçbir halt yapamazsın. Bu senede olmazsa ne hale geleceğini düşün en azından ünide sınıfına geçersin hemde ygs lys temeli atarsın diğer sene istediğin yere geçersin.
    Bunları şimdi bırak ve pm'ye bak dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecan1752

Yapma yaa bak bu genelleme doğru olabilir hak verdiğim taraflar var ama üstüne basa basa ''ders çalışmayan biri ömrü boyunca köpek gibi çalışacak ve alt iş yapacak?????'' Ali Ağaoğlu ne bitirmiştir acaba veya Acun Ilıcalı? sen o kadar okuyup onların kölesi olmayasın? Hak ettiğim konusuna da katılıyorum hangi insan kendine hakaret ederek konu açar ulan?

olum acun aliağalu istisna
    o kafa sende olsa zaten burda olmazdın

sen 2 milyon işsiz gibi olacaksın 1400 e hergün söven tiplerden olcaksın

doktor olan birisi sağlık bakanının kolesi oluyor mu
    veya avukat olan birisi veya hakim?

ama gidip muhasebe okursan veya birşey okursan öyle köle olursun

müh. bak mesela altında 30 40 tane işçi oluyor istediği vakit gelip gidiyor
    istediği adamı 12 saat çalıştırıyor istediğini usta formen yapabilir vs vs

ama okumazsan muhendisin 2 dudağına bakar hayatın gezmen tozman vs vs

okumaktan başka çare yok, ha var oda babanın kafesi olucak gecicen başına kız bakacaksın hergün kendine
    yoksa babanın kafesi ders çalışacaksın

doktor olup bwm binen çok insan var veya avukat veya mühendis
    şahsen beni gemi makinne istiyorum
    8 yıl sonra baş mühendis olunca 8.000-12.000 dolar arası maaş alacağım
    başlangıc 3000 dolar

bu paraya türkiyede krallar gibi yaşarsın ama bir acun olamazsın tabiki
    bunlar istisna insanlar
    bir işte çalışarak da ygs lys kazanman cok zor 2 sene çalışmayan bir insan
    işten gelip ders çalışmaz

inşllah hayatta iyi bir yere gelirsin

• hayata bir daha gelmiyoruz kardeşim

güzel hayat, güzel bir eş,vs vs herşeyin iyisi için
    ders çalışmak gerekiyor
  • lnsurgent kullanıcısına yanıt
    Özgüven ile ego arasında çok ince bi çizgi var kardeşim sen özgüvenli olucam diye baya kibirlenmişsin.Acun ılıcalı istisna değil o uçuk bir örnek olabilir herşeyin okumak olmadığını biri sana öğretmeli ticari zeka ile ders zekası aynı şey değildir Acunun cnn türkte yaptığı bi röportajda okul hayatının ne kadar başarısız olduğunu vs anlattığını görebilirsin.Ha burdan şu sonucu çıkarma züğürt tesellisi Acun mu olucaksın tabiki hayır.Ama sen bendeki kafayı nerden biliyosun da o kafa sende olsa burda olmazdın diyosun? ne bekliyosun olum 19 yaşında şirketin başına geçen kaç tane adam gördün sen? acun ve onun gibileri olmak gram umrumda değil konu da bu değildi zaten ama bana şu cümleyi yazıp '' o kafa sende olsa burda olmazdın'' yazıp kendi hakkında da şu düşünceye kapılman ''8 yıl sonra baş mühendis olucam 8k - 12k dolar maaş alıcam'' dostum kendine güven ama başkalarını küçümsemekten vazgeç en son kurduğun cümleye geliyorum 2 sene çalışmayan bi insan işten gelip ders çalışmaz demişsin muhtemelen çalışmayacam.Ama yine söylüyorum bunu sen bilemezsin kesin cümleler kurmaktan vazgeç.60 obp yapıp tıp kazanan yok mu ülkede 5.sene girip tıp kazanan yok mu ülkede herkesin ilk yada ikinci senesinde mi aklı başına gelmesi lazım tamamen yanlış yoldasın ve üslubun tavrın çok yanlış insanları küçük görmekten ve yukardan bakmaktan vazgeçmelisin.

• neden yazdın ki bak ailen de başına kakmıyomuş senin konuşmuylarmış tekrar kalaydın mezuna ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecan1752

Özgüven ile ego arasında çok ince bi çizgi var kardeşim sen özgüvenli olucam diye baya kibirlenmişsin.Acun ılıcalı istisna değil o uçuk bir örnek olabilir herşeyin okumak olmadığını biri sana öğretmeli ticari zeka ile ders zekası aynı şey değildir Acunun cnn türkte yaptığı bi röportajda okul hayatının ne kadar başarısız olduğunu vs anlattığını görebilirsin.Ha burdan şu sonucu çıkarma züğürt tesellisi Acun mu olucaksın tabiki hayır.Ama sen bendeki kafayı nerden biliyosun da o kafa sende olsa burda olmazdın diyosun? ne bekliyosun olum 19 yaşında şirketin başına geçen kaç tane adam gördün sen? acun ve onun gibileri olmak gram umrumda değil konu da bu değildi zaten ama bana şu cümleyi yazıp '' o kafa sende olsa burda olmazdın'' yazıp kendi hakkında da şu düşünceye kapılman ''8 yıl sonra baş mühendis olucam 8k - 12k dolar maaş alıcam'' dostum kendine güven ama başkalarını küçümsemekten vazgeç en son kurduğun cümleye geliyorum 2 sene çalışmayan bi insan işten gelip ders çalışmaz demişsin muhtemelen çalışmayacam.Ama yine söylüyorum bunu sen bilemezsin kesin cümleler kurmaktan vazgeç.60 obp yapıp tıp kazanan yok mu ülkede 5.sene girip tıp kazanan yok mu ülkede herkesin ilk yada ikinci senesinde mi aklı başına gelmesi lazım tamamen yanlış yoldasın ve üslubun tavrın çok yanlış insanları küçük görmekten ve yukardan bakmaktan vazgeçmelisin.

ben kimseyi küçümsemiyorum
    2 yıl çalışıp 120k yapıp ilerde işsiz kalıcam diye ağlamana alman veremiyorum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.