Şimdi Ara

HDD üzerindeki parolayı kaldırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
48.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar hardisk üzerindeki parolayı nasıl kaldırabiliriz. ben bir tane program buldum fakat full olmadığından yapmıyor. full olması içinde 60$ para istiyor..

aşağıdaki çözümlerden ayrı bir çözüm arıyorum

bios pili söküp takmak : çözmedi
    hardiski başka makineye takmak : çözmedi
    low level format atmak : çözmedi
    zero fill yapmak : çözmedi
    fdisk ve formatı hiç katmıyorum çünkü onlar diski bile görmüyor.

disk:Western digital 80 gb 2,5" hardisk
    bağlantı çeşitleri :usb ve 2,5/3,5 dönüştürücü ile normal kasa içine bağlantı

bulduğum program full olmayan çözecek olan : A-FF repair station

konu hakkında desteğinizi bekliyorum..
    teşekkürler

• bios pilini söktüğünde sorun kalkması gerekiyor...
    bios pilini ne kadar beklettin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: murphy10

bios pilini söktüğünde sorun kalkması gerekiyor...
    quote:

Orjinalden alıntı: murphy10

arkadaşım parola hardiskin üzerinde.. hardiski başka pc ye taktığında biçimlendirilmemiş olarak görüyor ve üzerinde hiçbir işlem yaptırmıyor. ama kendi makinesinin içine koyduğumda parola istiyor..

sorunuda cevaplayayım.. dell notebook tamamen biosu ile birlikte kilitlenmişti.. anakartın üzerindeki bir tane chip e ataç ile şase yaptırarak geçtim. anakartı kurtardım fakat hardiskede parola koyduğu için hardisk kaldı.. şimdi bi şekilde ya söylediğim programı bir yerlerden bulmam gerekiyor ki full olması şart. yada başka çözüm arayışındayım

• quote:

Orijinalden alıntı: by_todd

quote:

Orjinalden alıntı: murphy10

arkadaşım parola hardiskin üzerinde.. hardiski başka pc ye taktığında biçimlendirilmemiş olarak görüyor ve üzerinde hiçbir işlem yaptırmıyor. ama kendi makinesinin içine koyduğumda parola istiyor..

sorunuda cevaplayayım.. dell notebook tamamen biosu ile birlikte kilitlenmişti.. anakartın üzerindeki bir tane chip e ataç ile şase yaptırarak geçtim. anakartı kurtardım fakat hardiskede parola koyduğu için hardisk kaldı.. şimdi bi şekilde ya söylediğim programı bir yerlerden bulmam gerekiyor ki full olması şart. yada başka çözüm arayışındayım

Alıntıları Göster
    arkadaşlar hadi..

• quote:

arkadaşlar hadi..

Alıntıları Göster
    hiren's boot cd ile yapabileceğini düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZupS

hiren's boot cd ile yapabileceğini düşünüyorum...

Alıntıları Göster
    Denediğin programın adını sölermisin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpozdemir -- 19 Haziran 2008; 11:45:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpozdemir

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: sarpozdemir

denediğim programdan kastını tam analamadım.. ama aşağıdaki programlarla denedim..

wd low level format
    latutie key üreten program(dell pc lerde olan sorun)
    ghost
    partion manager
    hiren boot cd
    linux sürümleri ve macos da dahi denedim..

bağlantı biçimleri ise usb üzerinden ve direk 2,5/3,5 converter ile pc den..
    ama sonuç olarak bir kaç yabancı sitede A-FF repair station programı ile sorunu çözebilmem gerekiyor. fakat program paralı ve hardisk parası kadar para istiyor.(tabi biryerlede full olarak yok ise)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_todd -- 19 Haziran 2008; 12:05:42 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sarpozdemir

denediğim programdan kastını tam analamadım.. ama aşağıdaki programlarla denedim..

wd low level format
    latutie key üreten program(dell pc lerde olan sorun)
    ghost
    partion manager
    hiren boot cd
    linux sürümleri ve macos da dahi denedim..

bağlantı biçimleri ise usb üzerinden ve direk 2,5/3,5 converter ile pc den..
    ama sonuç olarak bir kaç yabancı sitede A-FF repair station programı ile sorunu çözebilmem gerekiyor. fakat program paralı ve hardisk parası kadar para istiyor.(tabi biryerlede full olarak yok ise)

Alıntıları Göster
    Gerçekten işin zor diyebilirim. Low level format vs vs gibi programaların işe yarayacağını düşünmüyorum. Çünkü bu paralo anladığım kadarıyla diskte deyil diskin üzerindeki kartta. Yani evet seninde anladığın gibi Firmware Repair tek seçenek.

Ama bu konuda fazla bir bilgim yok. Sen yinede harddiskin sitesinde frimware ile ilgili bir şeyler ara.
    Böyle programları hiç kullanmadım ama A-FF repair station full sürümünü bulsan bile işe yarayıp yaramayacağı şüpheli.

Tabi bu hddin bozulmuş bir versiyonunu bulursan, ama kartı sağlam olacak tabi, kartını değiştirerek sorunun üstesinden gelebilirsiniz diye tahmin ediyorum......

İşin gerçekten zor, hadi kolay gelsin........

• quote:

Orijinalden alıntı: blue_life

Gerçekten işin zor diyebilirim. Low level format vs vs gibi programaların işe yarayacağını düşünmüyorum. Çünkü bu paralo anladığım kadarıyla diskte deyil diskin üzerindeki kartta. Yani evet seninde anladığın gibi Firmware Repair tek seçenek.

Ama bu konuda fazla bir bilgim yok. Sen yinede harddiskin sitesinde frimware ile ilgili bir şeyler ara.
    Böyle programları hiç kullanmadım ama A-FF repair station full sürümünü bulsan bile işe yarayıp yaramayacağı şüpheli.

Tabi bu hddin bozulmuş bir versiyonunu bulursan, ama kartı sağlam olacak tabi, kartını değiştirerek sorunun üstesinden gelebilirsiniz diye tahmin ediyorum......

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: blue_life

tek bulamadığım full olarak A-FF repair station programı kaldı ama çok büyük olasılıkla bunun full bulduğum anda iş bitecek gibi.. başka deneyecek yöntem kalmadı çünkü

• HDD uzerındekıi sifreyi Biostan kaldıra bilirsin.Biosta securty kısmında hardıske sıfre verdıgın yerde suankı sıfreyı yaz yenı sıfre olarakta bos kullan sıfreyı kaldırmıs olucaksın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: typhoon12

HDD uzerındekıi sifreyi Biostan kaldıra bilirsin.Biosta securty kısmında hardıske sıfre verdıgın yerde suankı sıfreyı yaz yenı sıfre olarakta bos kullan sıfreyı kaldırmıs olucaksın...
    quote:

Orjinalden alıntı: typhoon12

HDD uzerındekıi sifreyi Biostan kaldıra bilirsin.Biosta securty kısmında hardıske sıfre verdıgın yerde suankı sıfreyı yaz yenı sıfre olarakta bos kullan sıfreyı kaldırmıs olucaksın...

arkadaşım sorunu iyi anlayamamıssın, parola hardiskin chip i üzerinde başka makineye taktığımdana erişemiyorum. sen biosdan security sekmesini iptal et diyorsun..

yinede cevabın için teşekkürler
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: typhoon12

arkadaşım sorunu iyi anlayamamıssın, parola hardiskin chip i üzerinde başka makineye taktığımdana erişemiyorum. sen biosdan security sekmesini iptal et diyorsun..

yinede cevabın için teşekkürler

Alıntıları Göster
    Arkadaşın Şu anda HDD üzerindeki ifreyi kırmak imkansız bu intelin yeni bir uygulaması HDD ve Hatta CPU şifre koyuluyor hırsızlığa karşı intelin yeni uygulaması ANTİ TEFT TECHNOLOJİ O YÜZDEN ZOR bi arkadaşın bahsettiği gibi önemli bilgilerin varsa aynı HDD den bulup kartı değiştirmekten başka çare yok en azından şimdilik

• quote:

Orijinalden alıntı: DK79

Arkadaşın Şu anda HDD üzerindeki ifreyi kırmak imkansız bu intelin yeni bir uygulaması HDD ve Hatta CPU şifre koyuluyor hırsızlığa karşı intelin yeni uygulaması ANTİ TEFT TECHNOLOJİ O YÜZDEN ZOR bi arkadaşın bahsettiği gibi önemli bilgilerin varsa aynı HDD den bulup kartı değiştirmekten başka çare yok en azından şimdilik

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: DK79

işte sorunda orda internette arıyorum arızalı bir tane disk bulsam hemen alacam.. ama dediğim gibi tek bir program var bu işi yapan onunda full bulmak zor.. bir defaya mahsus fiyatıda 60 dolar civarında

A-FF repair station

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: DK79

işte sorunda orda internette arıyorum arızalı bir tane disk bulsam hemen alacam.. ama dediğim gibi tek bir program var bu işi yapan onunda full bulmak zor.. bir defaya mahsus fiyatıda 60 dolar civarında

A-FF repair station

Alıntıları Göster
    Ben bir tek bu programın oluduğunu düşünmüyorum.
    İllaki başka programlarda vardır. Biraz daha araştırmanı öneririm.

vb. gibi....

• quote:

Orijinalden alıntı: blue_life

vb. gibi....

Alıntıları Göster
    quote:

vb. gibi....

arkadaşım söylemiş olduğun yerlerede baktım çoğu atapwd den bahsediyor ki bunu denedim.. bir tanede farklı bir program diyor ama onu bulamadım..ArchosUnlock programın ismi

• quote:

quote:

vb. gibi....

arkadaşım söylemiş olduğun yerlerede baktım çoğu atapwd den bahsediyor ki bunu denedim.. bir tanede farklı bir program diyor ama onu bulamadım..ArchosUnlock programın ismi

Alıntıları Göster
    yok arkadaşım söylediğin programda fayda etmedi

• quote:

yok arkadaşım söylediğin programda fayda etmedi

Alıntıları Göster
    taylanbey sorunu çözebildinmmi ? çözdüysen anlatırmısın çünkü aynı dertten bi tanede benim elimde var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyabanci -- 22 Temmuz 2008; 15:43:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyabanci

taylanbey sorunu çözebildinmmi ? çözdüysen anlatırmısın çünkü aynı dertten bi tanede benim elimde var

Alıntıları Göster
    arkadasım aynı sorun bendede olmustu laptop umun hardısıkıne sıfre koymustum sonra kaldıramadım bıosta sıfre koydugum koydugum yerden bıraz kurcaladım sonra sıfre kalktı nasıl yaptıgımı tam olarak hatırlamıyorum proggramla falan ugrasma bence oralrdan dene laptopum yanımda degıl olsa sana yardımcı olmaya calsırıdım bence bıosta sıfre koydugun yerlerı iyice kurcala
  • quote:

Orijinalden alıntı: rydn

arkadasım aynı sorun bendede olmustu laptop umun hardısıkıne sıfre koymustum sonra kaldıramadım bıosta sıfre koydugum koydugum yerden bıraz kurcaladım sonra sıfre kalktı nasıl yaptıgımı tam olarak hatırlamıyorum proggramla falan ugrasma bence oralrdan dene laptopum yanımda degıl olsa sana yardımcı olmaya calsırıdım bence bıosta sıfre koydugun yerlerı iyice kurcala

Alıntıları Göster
    şimdi bende ilginç bi durum var laptop'un kendi hdd'si ile biosta şifresini kaldırmaya çalıştım olmadı çünkü o seçenek çıkmadı fakat başka bi hdd taktım onda o seçenek gözüktü ve hdd'ye şifre sorma olayını kapattım sorunsuz şekilde sistem kurdum. fakat laptopun kendi hdd'sinde bunu beceremedim lütfen biri bana bi fikir versin

• quote:

Orijinalden alıntı: kyabanci

şimdi bende ilginç bi durum var laptop'un kendi hdd'si ile biosta şifresini kaldırmaya çalıştım olmadı çünkü o seçenek çıkmadı fakat başka bi hdd taktım onda o seçenek gözüktü ve hdd'ye şifre sorma olayını kapattım sorunsuz şekilde sistem kurdum. fakat laptopun kendi hdd'sinde bunu beceremedim lütfen biri bana bi fikir versin

Alıntıları Göster
    Selam arkadaşlar Sizlere işte çözüm Özlellikle İBM T43 modeleleri ve parmak okuyucu olan modellerde bios ve hdd şifre kırmak için yöntem CMOSS paspwd 4-8 Programı ile Hallede bilirsiniz Şimdi gelelim nasıl kullanacagınıza

KULLANIM

Etiketler:
    CmosPwd 4.8

Tanıtım:
    CmosPwd bir BIOS şifresi geri getiricisi programıdır. Windows sistemleri dışında da Linux, FreeBSD, NetBSD gibi tüm platformlarda rahatlıkla kullanılabilir. Programın kullanımı : # BIOS üreticinizi belirleyin ( Genellikle bilgisayarınızı açtığınızda bu bilgi kısa süreliğine de olsa ekranda belirtilir ) # DOS kipinde bilgisayarınızı açın ( Eğer Windows XP kullanıcısı iseniz başlangıç disketlerinizi kullanara Gerçek DOS kipinde programı başlatınız ) # " C: [Enter] cd CMOSPWD [Enter] " komutunu aynen giriniz # CMOSPWD komutunu girip programı çalıştırınız # Program size birkaç BIOS tipi sunacaktır # AWARD tipi BIOS’lar için : "AWARD_SW", or "d8on", veya "589589" # PHOENIX tipi BIOS’lar için : "phoenix" giriniz # Eğer yukarıdaki işlemleri yaptıysanız şifreniz silinecektir, ancak bu işlemler işe yaramazsa programı başlatırken CMOSPWD /K komutunu veriniz ÖNEMLİ : Dizüstü bilgisayarlarda yukarıdaki /K komutunu kullanmayınız, zira bu tür bilgisayarlarda BIOS başka bir ROM üzerinde saklanır ve silinmesi tehlikelidir. Desteklenen BIOS Tipleri : # ACER/IBM BIOS # AMI BIOS # AMI WinBIOS 2.5 # Award 4.5x/4.6x/6.0 # Compaq (1992) # Compaq (Yeni sürüm) # IBM (PS/2, Activa, Thinkpad) # Packard Bell # Phoenix 1.00.09.AC0 (1994), a486 1.03, 1.04, 1.10 A03, 4.05 rev 1.02.943, 4.06 rev 1.13.1107 # Phoenix 4 release 6 # Gateway Solo - Phoenix 4.0 release 6 # Toshiba # Zenith AMI

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.