Şimdi Ara

Herkes Bisikletten Düşme Anısını Yazsın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Varsa böyle anılarınız yazın maksat muhabbet

İlk ben başlatayım, İstanbul Akaret'ler de bisiklet sürüyoruz, bilen bilir oraları, akaretlere giden yolun yokuşu taa nişantaşından başlar, gerçi oraya gidene kadar çok az bi düzlük olur ama nişantaşından başladığınızda hızınız önünüze araba veya insan çıkmadı sürece cidden 70 80 civarı oluyor.

Benim bisikletimde kilometre ve hız sayacı var, 4 kişiyiz, saat sabahın 6 sı, hep böyle erken saatlerde çıkarız fazla araba olmaz genellikle, Nişantaşından başladık yokuştan salmaya, Migros taraflarına geldiğimizde ben frenlememe rağmen hızım 67 civarındaydı, sağa dönüp dolma bahçe sarayına giden yola girecektik.

Ama güzelim istanbul yolladı bildiğin karada dalga var gibi bir yoldu, hızım o yer için çok yüksekti ve bir anda dalgaya rampalama girdim, en son hatırladığım bisiklet bir kenara ben bir kenara

• Bisikletten düştüm kolum kanadı . Nasıl hikaye ama ?
  • Bir bisikletim vardı eskimişti. Sürüyordum evin önünde. 10 yaşında falanım. Annemle arkadaşım yanımdaydı. Birden bisiklet parçalandı ben de kendimi yerde buldum. Bisikletin tekerleği direksiyonu falan sağa sola dağılmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feysbuk

Bisikletten düştüm kolum kanadı . Nasıl hikaye ama ?

Süper, çekirdek aldım tekrar tekrar okuyorum.
  • Kendi evimizle anneannemlerin ev arası yaklaşık 8 - 10 kilometreydi ama arada anayol olduğu için pek izin vermezlerdi bisikletle gitmeme. Bir gün bisikleti alıp kimseye haber vermeden çıktım. Genelde çok isyankar bir çocuk olmadığım için yaptığıma kendim de şaşırdım herhalde ki çok dalgındım. Adrenalinin ve dalgınlığın verdiği cesaretle hızlı gitmeye başladım. Sonra bir anda ne olduğunu anlamadan havada takla atmaya başladım. Meğer önümde park etmiş arabanın kapısı açıkmış, koskoca yolda gittim o kapıyı buldum. Sonra bir de bağırmaya başladım aniden kapıyı açıyorsunuz diye. Arabanın sahibi geldi, oğlum ben arabanın içinde bile değildim nasıl aniden açabilir dedi

Hızlıca ön freni sıkıp bir iki takla atmışlığım da var ama hepsini yazıp salak durumuna düşmek istemiyorum

• Bisikletten dustum bakirelik gg
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavkar@fb

Kendi evimizle anneannemlerin ev arası yaklaşık 8 - 10 kilometreydi ama arada anayol olduğu için pek izin vermezlerdi bisikletle gitmeme. Bir gün bisikleti alıp kimseye haber vermeden çıktım. Genelde çok isyankar bir çocuk olmadığım için yaptığıma kendim de şaşırdım herhalde ki çok dalgındım. Adrenalinin ve dalgınlığın verdiği cesaretle hızlı gitmeye başladım. Sonra bir anda ne olduğunu anlamadan havada takla atmaya başladım. Meğer önümde park etmiş arabanın kapısı açıkmış, koskoca yolda gittim o kapıyı buldum. Sonra bir de bağırmaya başladım aniden kapıyı açıyorsunuz diye. Arabanın sahibi geldi, oğlum ben arabanın içinde bile değildim nasıl aniden açabilir dedi

Hızlıca ön freni sıkıp bir iki takla atmışlığım da var ama hepsini yazıp salak durumuna düşmek istemiyorum

Ön Fren mevzularına inan bana ben bile girmek istemiyorum usta hiç iyi mazim yok ön fren ile

• quote:

Orijinalden alıntı: Yorozuya Gin-chan

Bisikletten dustum bakirelik gg

''Ya sen düş, bisikletin selesi gir işte öyle ya''
  • Ulan bu konuyu görünce bir gülme tuttu aklıma gelince. Daha yaşım 13-14 falandı herhalde 100 metre falan bisikletle son sürat gidiyordum ilerde duvar vardı oraya çarptım her yer toz duman olmuştu.
  • 4. Sınıfa falan gidiyormuşumdur herhalde, arkadaşların gazıyla koca tepeye tırmandık. Yokuş aşağı bırakacağız ve aniden sola döneceğiz. Bizdeki de mantık ya... Neyse, saldık yokuştan aşağı tam gaz gidiyoruz. Gözlerimi rüzgardan zor açıyorum zaten. Bi anda sola döndüm ama kaç takla atıp ne kadar sürüklendiğimi sen bana sor . Her yerim kan içinde kalmış, neyseki geçti gitti günler . Bu da böyle bir anım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdülhak Hamit Tarhan -- 3 Ağustos 2016; 5:12:08 >

• Köyde baya dik bi yol vardı sonu bizim evin tam olarak kapısında bitiyordu yani bahce kapısı. Yolun başından başladık arkadaşla yarışa eve yaklaşınca sürtüşme falan oldu yan yanaydık baktım çocuğun duracağı yok freni sktim ama duramıyorum benide sürüklüyor çocuk en son 2 elimle sıktım frenleri iç gudusel olarak. Ön fren o hızda sıkılınca tabi kendimi kısa süre icinde havada dik olarak bisikletime bakarken buldum.

1 tur takla attım (2 bile olabilir ) sonra bi 3 metre falan yerde surunmusumdur sonra da bisiklet kafamdan geçti .sürüne sürüne eve gittim annem yaralarıma kolonya döktü ağlamaktan kafayı yiycektim neredeyse.

• Bi keresinde de ben daha Bisan aregonumu yeni almıştım ayaklarım yere değmiyordu bile. Köyde bisiklet yarışı yapicaz her bisiklete 2 kişi biri önde veya tekerleğin kenarındaki demirleri basıp ayakta gidecek.

Başladık işte ondeki biraz büyükler açtı farkı gitti.Uzaktan gördüğüm kadarıyla en öndeki bisiklettekiler yoldan çıktı sola yattı bisiklet baya bi suruklendiler.

Bisikleti kullanan öndekinin kafasını korudu kolu ile sol kolu neredeyse kemiğe kadar açıktı çok feci kazaydi
  • daha ilk öğrenmeye başladığım gündü. Babam beni bıraktı bende Bir süre kendim sürdüm. Sonra dikenlerin arasına yatay Bir şekilde düştüm kendimden geçmiş olabilirim
  • yavkar@fb kullanıcısına yanıt
    Bu calinti ya da 1 2 sene once okudugum da da siz yazdiniz. Dh de ve ya Bisikletforumdada olabilir ama bunu okuduguma eminim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

Bu calinti ya da 1 2 sene once okudugum da da siz yazdiniz. Dh de ve ya Bisikletforumdada olabilir ama bunu okuduguma eminim.
    bisikletten düştüm kızlığım bozuldu. sen sibop gel .... xd
  • Köydeyim canım sıkıldı internet yok yapacak bişey yok neyse dedim bisiklet süreyim bizim ev öyle bir yerdeki nere gidersen git hep dönüşte yokuş tırmanman gerek.Neyse ben de işte çıktım uzaklara falan gittim ordan anayola çıkıp bizim eve tekrar geri geldim canım hala sıkkındı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeni_kullanıcı

Köydeyim canım sıkıldı internet yok yapacak bişey yok neyse dedim bisiklet süreyim bizim ev öyle bir yerdeki nere gidersen git hep dönüşte yokuş tırmanman gerek.Neyse ben de işte çıktım uzaklara falan gittim ordan anayola çıkıp bizim eve tekrar geri geldim canım hala sıkkındı.
    8 yaşındayım, köyde caminin ordan bizim eve doğru inişli bir yol var. Öğle vakti o yoldan koyuverdim benim bisikleti, yolun düzleştiği yerde kum birikmiş sen gel o kumun üstünden geçeyim derken kaydır bisikleti yere kapaklan. Muhtarın evini önü tam. Kalktım dizimde koca bir yarık,camiye dönüp dizimi yıkadım. Ama kanamayı durduramıyorum. Eve gittim bizimkiler öğle yemeğindeler. Onlara çaktırmadan gidip yara bandı-bez vs.. tampon yaptım dizime. Tabi, nereye kadar saklayabilirim gördü bunlar beni Biraz bağrış çağrıştan sonra gel gidip diktirelim dediler. Ben korkuyorum dikiş falan, yok olmaz dedim. Diktirmedim, o gün bugündür o yara izi hala dizimde durur

• Arkadaşın bisikletin arkasına ön tekerleğimle çarpmıştım . Sonuç = gg wp , o düşmemişti bile. Diz kapağım kanamıştı , 1 ay tuvalette rahat eğilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strawberry Fields Forever -- 3 Ağustos 2016; 10:14:49 >
  • Düşme değil de abimin koca bisikletinin altında kalmıştım.

Küçüklükten beri böceği, hayvanı severim.

Yine bir gün böceklerle uğraşıyorum. Bacaklarından tutup yolun karşısına geçiriyorum. Tam yolun orttasındayken bana kocaman bir şey çarptı. Direk yere düştüm. Üzerimden yine kocaman bir şey geçti. Canım yanmadı ama çok korktuğum için ağlamıştım.

Bisikletle ilgili en ilginç anım budur herhalde.
  • Benim tek hatırladığım sitedeki abiler beni eve götürmüşler. Olay anını hatırlamıyorum gözümü açtığımda evdeydim. Muhtemelen sitenin dik bi yokuşu vardı virajlı. Orayı dönememiş olabilirim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.