Şimdi Ara

Hitabet nasıl geliştirilir?( Acil yardım)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
2
Favori
1.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar günümüzde insanlar arasında daima diyalog kurulur.Kimisi bu konuşma sürecinde çok sıkıcı olabilir kimisinde konuşmaya başladı mı karşısındaki hiç susmasa ister.Bu gibi farklılıklar her zaman merak konum olmuştur.Bu hitabet şekli sadece aile içi veya arkadaşlar arası değilde işdede çok önemli bir konumda bu yüzden hitabet insan hayatındaki en önemli konulardan birisidir.Sizden yardım ve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çılgıntürk... -- 29 Mayıs 2014; 1:40:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çoğu kitap oku der ama çok kitap okuyup da hitabeti iyi olmayan arkadaşlarım var. Bence hitabeti geliştirmenin en iyi yolu şiir okumak hatta ezberlemek. Şiir ile arası iyi olan insanların hitabetleri hep ilgimi çekmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çılgıntürk...

Arkadaşlar günümüzde insanlar arasında daima diyalog kurulur.Kimisi bu konuşma sürecinde çok sıkıcı olabilir kimisinde konuşmaya başladı mı karşısındaki hiç susmasa ister.Bu gibi farklılıklar her zaman merak konum olmuştur.Bu hitabet şekli sadece aile içi veya arkadaşlar arası değilde işdede çok önemli bir konumda bu yüzden hitabet insan hayatındaki en önemli konulardan birisidir.Sizden yardım ve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

yurtdışında üniversitelerde hitabet dersleri var seçmeli türkiyede var mı bilmiyorum bir bakabilirsin. paralı yaparım diyorsan büyük ihtimalle para karşılığı bunun eğitimini veren yerler vardır.
  • ben hitabetin çok fazla geliştirilebileceini düşünmüyorum şahsen. daha çok kişilikle alakalı. Ha üslup daha çok geliştirilebilir ama hitabetin gelişmesi daha sınırlı olur bence.

• Peki hitabet için ne tür kitaplar tavsiye edersiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • --- Bu mesaj otomatik olarak silinmiştir ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askerasker -- 6 Temmuz 2018; 13:34:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çılgıntürk...

Peki hitabet için ne tür kitaplar tavsiye edersiniz?

Sırrı Er'in kitaplarını araştır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • effect68 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bol bol recep tayyip erdoğan izle..

• - Diksiyon kursuna git (tonlamalar ,harflerin doğru şekilde kullanımları ve ses geliştirme alıştırmaları ve daha birçok şey öğreneceksin)
    - Bol Bol kitap oku ( kitaplar genellikle düzgün cümleler ile yazıldığından hitabını olumlu be büyük ölçüde etkiler)
    - Kur'an oku ve dinle (farklı sesleri ,harfleri ve okunuşları kullanmak ve bunları maneviyatla yapmak hitabet için büyük bir etkidir. İmam Hatip liselilere bakarsan adı üzerinde hitabetleri genelde iyidir. tabi son yıllarda bozulanlara bakma...)

değişikliği fark edeceksin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanfc

Bol bol recep tayyip erdoğan izle..

RTE bu konuda gerçekten iyi...

• quote:

Orijinalden alıntı: edıfıce

quote:

Orijinalden alıntı: furkanfc

Bol bol recep tayyip erdoğan izle..

RTE bu konuda gerçekten iyi...

kesinlikle
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.