Şimdi Ara

honda jazz mı mitsubishi colt mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
6.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kullanmakta olduğum hyundai accent 1997 model arabamı satıp yeni bir araba almak istiyorum takas da olabilir 2. elde olabilir tam şu an bilemiyorum . Ama bir kaş marka ve model üzerinde karar veremiyorum yardımcı olabilirmisiniz acaba.Aklımdaki modeller honda jazz mitsubishi colt hyundai getz nissan micra.Tabii bunların hepsininde motor güçlerinin eşit olanlarını düşünün.Şimdiden teşekkürler...

• 0 ise jazz (yeni jazz), 2. el ise colt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

0 ise jazz (yeni jazz), 2. el ise colt.
    quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

can arkadaşa katılıyorum.

ama seçeneklerinizden micra ile getz i, colt ile jazz ı ayrı değerlendirmenizi öneririm.

zira colt ile jazz iç hacim olarak getz ile micradan bi hayli genişler.

coltu aşağıdaki videolardan inceleyebilirsiniz.

http://www.skycast.com/video/watch/-1333765595031119623/

http://www.whatcar.com/car-review-video-alt.aspx?RT=657

http://www.verdictoncars.com/jsp/vocmain.jsp?lnk=901&id=27&description=Mitsubishi%20Colt

donanımıda aşağıdaki linkten görebilirsiniz. 2. el alacaksanız 2006 ve2007 erken dönemlerinde ses sistemi direksiyondan kumandalı değildir. geri kalan donanım (inviteye bakacaksınız inform sadece dizelde mevcut) yazılanla aynıdır. coltta opsiyok ek paket vb yoktur. bütün benzinli coltlar fulldür.

http://www.temsa.com.tr/otomotiv/urunler.aspx?LNG=TR&uid=21&udt=Donanım

asagidaki siralamada 2.el gibi düsünülmüs ve jazz eski kasa özelliklerine göre degerlendirilmistir.motor secenekleri modeline göre 1.3 ile 1.4 arasindadir.

bu araçları tüketimlerine göre kıyaslarsak; (çok yakandan az yakana)

getz>micra>colt>jazz

motor güçlerine kıyaslarsak;(kuvvetliden kuvvetsize)

getz 97 >colt 95 >jazz 83 >micra 80 (micra 80 hp sanıyorum)

iç hacimlerine kıyaslarsak; (genişten dara)

jazz>colt>getz>micra

eş fiyata alınacak donanımlarına göre kıyaslarsak;(donanımlıdan donanımsıza)

colt>getz>micra>jazz ( jazz 2. elde en pahalı olandır )

sıralamada hatalarım olmuş olabilir. düzeltmek için yardımlarınızı beklerim.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 1 Ekim 2008; 0:36:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

can arkadaşa katılıyorum.

ama seçeneklerinizden micra ile getz i, colt ile jazz ı ayrı değerlendirmenizi öneririm.

zira colt ile jazz iç hacim olarak getz ile micradan bi hayli genişler.

coltu aşağıdaki videolardan inceleyebilirsiniz.

http://www.skycast.com/video/watch/-1333765595031119623/

http://www.whatcar.com/car-review-video-alt.aspx?RT=657

http://www.verdictoncars.com/jsp/vocmain.jsp?lnk=901&id=27&description=Mitsubishi%20Colt

donanımıda aşağıdaki linkten görebilirsiniz. 2. el alacaksanız 2006 ve2007 erken dönemlerinde ses sistemi direksiyondan kumandalı değildir. geri kalan donanım (inviteye bakacaksınız inform sadece dizelde mevcut) yazılanla aynıdır. coltta opsiyok ek paket vb yoktur. bütün benzinli coltlar fulldür.

http://www.temsa.com.tr/otomotiv/urunler.aspx?LNG=TR&uid=21&udt=Donanım

asagidaki siralamada 2.el gibi düsünülmüs ve jazz eski kasa özelliklerine göre degerlendirilmistir.motor secenekleri modeline göre 1.3 ile 1.4 arasindadir.

bu araçları tüketimlerine göre kıyaslarsak; (çok yakandan az yakana)

getz>micra>colt>jazz

motor güçlerine kıyaslarsak;(kuvvetliden kuvvetsize)

getz 97 >colt 95 >jazz 83 >micra 80 (micra 80 hp sanıyorum)

iç hacimlerine kıyaslarsak; (genişten dara)

jazz>colt>getz>micra

eş fiyata alınacak donanımlarına göre kıyaslarsak;(donanımlıdan donanımsıza)

colt>getz>micra>jazz ( jazz 2. elde en pahalı olandır )

sıralamada hatalarım olmuş olabilir. düzeltmek için yardımlarınızı beklerim.

hayırlı günler.

Alıntıları Göster
    çok sağolun benim için zaman harcadınız biraz önce nette gezerken bir de yaris tavsiyesi okudum ne dersiniz bir bayan olarak hangisini tercih etmeliyim tekrar teşekkürler selamlar hepinize iyi bayramlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: morfare

çok sağolun benim için zaman harcadınız biraz önce nette gezerken bir de yaris tavsiyesi okudum ne dersiniz bir bayan olarak hangisini tercih etmeliyim tekrar teşekkürler selamlar hepinize iyi bayramlar...

Alıntıları Göster
    beside sorunsuz araclardir.bütcenize begeninize hangisi uyuyorsa onu alin. ama besinide mutlaka yakindan inceleyin. 2. el alacaksaniz en genc ve en düsük kmlisi hangisini bulabiliyorsaniz bütçenize göre onu alin. coltla ilgili sorunuz olursa sorabilirsinız
  • quote:

beside sorunsuz araclardir.bütcenize begeninize hangisi uyuyorsa onu alin. ama besinide mutlaka yakindan inceleyin. 2. el alacaksaniz en genc ve en düsük kmlisi hangisini bulabiliyorsaniz bütçenize göre onu alin. coltla ilgili sorunuz olursa sorabilirsinız

Alıntıları Göster
    jazz ve colt mini MPV sayılır, yani getz, micra ile aynı segment sayılmazlar.
    Benim tercihim miniMPV de jazz, B segmentte ise yaris şeklinde olurdu. Şunu unutmamak lazım jazz her nekadar güzel bir araç olsada bu segmentteki araçlar piyasada çok aranmazlar. Dolayısıyla ikinci eli biraz zayıftır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtnplt

Benim tercihim miniMPV de jazz, B segmentte ise yaris şeklinde olurdu. Şunu unutmamak lazım jazz her nekadar güzel bir araç olsada bu segmentteki araçlar piyasada çok aranmazlar. Dolayısıyla ikinci eli biraz zayıftır.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mtnplt

Jazz ikinci el konusunda yanıldığını düşünüyorum..İkici eli hem iyidir hemde çabuk satılan(aranılan) bir araçtır.

• quote:

Orijinalden alıntı: yıldırans

quote:

Orjinalden alıntı: mtnplt

Jazz ikinci el konusunda yanıldığını düşünüyorum..İkici eli hem iyidir hemde çabuk satılan(aranılan) bir araçtır.

Alıntıları Göster
    Sevgili morfare,

İmzamdaki aracımı satın almadan önce aylarca araştırdım. Yaklaşık dört aydır da bu araca sahibim. Şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım, beklentilerimin tamamına cevap verdi, beni hiç pişman etmedi. Bana göre B segmentinde satın alınacak en ideal araçlardan birisi. Önerim bu başlık altında tavsiye edilen araçlarla test sürüşüne katılmanız, bu forumdaki Yaris ve önerilen diğer araç sahibi arkadaşların ilgili bölümlerdeki yorum, görüş ve izlenimlerini üşenmeden başta sona, dikkatli bir şekilde okumanız. Ben öyle yaptım da...

Sağlıcakla kalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: caş

Sevgili morfare,

İmzamdaki aracımı satın almadan önce aylarca araştırdım. Yaklaşık dört aydır da bu araca sahibim. Şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım, beklentilerimin tamamına cevap verdi, beni hiç pişman etmedi. Bana göre B segmentinde satın alınacak en ideal araçlardan birisi. Önerim bu başlık altında tavsiye edilen araçlarla test sürüşüne katılmanız, bu forumdaki Yaris ve önerilen diğer araç sahibi arkadaşların ilgili bölümlerdeki yorum, görüş ve izlenimlerini üşenmeden başta sona, dikkatli bir şekilde okumanız. Ben öyle yaptım da...

Sağlıcakla kalın.

Alıntıları Göster
    Jazz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ne bilim ben ya adamı

Jazz.

Alıntıları Göster
    Jaz, yaris, colt üçüde çok iyi seçenekler, ben birde sirionu tavsiye edeyim size kullanıcısı olarak olsun 4 japon.
    bu arabalardan en hesaplı ve temiz hangisini bulursam onu alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylesof2150

Jaz, yaris, colt üçüde çok iyi seçenekler, ben birde sirionu tavsiye edeyim size kullanıcısı olarak olsun 4 japon.
    bu arabalardan en hesaplı ve temiz hangisini bulursam onu alırdım.

Alıntıları Göster
    merhabalar yeniden.FEYLESOF ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ ASLINDA SİRİONLAR ÇOK HOŞUMA GİDİYOR FAKAT ESKİ KASALARI.yeni kasalar ın arkası çok yüksek olmuş pek hoşuma gitmiyor bir de hiç kullanan tanımıyorum benzin nasıl yakar donanımı nasıldır yolda nasıldır hiç bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

• quote:

merhabalar yeniden.FEYLESOF ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ ASLINDA SİRİONLAR ÇOK HOŞUMA GİDİYOR FAKAT ESKİ KASALARI.yeni kasalar ın arkası çok yüksek olmuş pek hoşuma gitmiyor bir de hiç kullanan tanımıyorum benzin nasıl yakar donanımı nasıldır yolda nasıldır hiç bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

Alıntıları Göster
    yaris,jazz,colt bu sınıfta en az yakan benzinli araçlardır.ancak jazz sürüş dinamikleri olarak bariz zayıf bir araç.zaten jazz yenilendi fuarla birlikte sipariş alacak.
    yol tutuş:
    1-colt
    2-yaris
    3-jazz
    performans.
    1-yaris
    2-colt
    3-jazz
    frenler
    1-colt
    2-yaris
    3-jazz
    konfor
    1-jazz
    2-yaris
    3-colt
    bagaj hacmi
    1jazz
    2colt
    3yaris
    servis
    1yaris
    2jazz
    3colt
    sorunsuzluk
    üçüde bu sınıfın en sorunsuz araçları kıyaslama yapmak yanlış olur.
    sonuç olarak colt daha sportif bir araç,jazz aile kullanımı için,yaris ise belirgin eksiği olmayan bir araç.
    not:güncel kasa araçlar baz alınmıştır.

• quote:

Alıntıları Göster
    Diğer araçlar hakkında fazla bir bilgim yok ama bir Jazz kullanıcısı olarak Jazz'ı önerebilirim. Yakıt tüketimi (ancak klimayı açınca ve uzun yolda tüketimi oldukça fazla, şehir içi fena sayılmaz, genelde yakıt tüketimi ile ilgili yazılan değerler yanıltıcı olabiliyor.), iç hacmi geniş ve yerden yüksekliği fena değil, kalkışlarda seri, konforu yerinde (motor sesi, dış sesler aracın içine fazla yansımıyor), iç tasarımı sade ve şık, çoğu Japon aracında olduğu gibi kilometre bakımları hariç servisle işiniz bile olmuyor. (Allah korusun, kaza vs. hariç.)

• quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

yaris,jazz,colt bu sınıfta en az yakan benzinli araçlardır.ancak jazz sürüş dinamikleri olarak bariz zayıf bir araç.zaten jazz yenilendi fuarla birlikte sipariş alacak.
    yol tutuş:
    1-colt
    2-yaris
    3-jazz
    performans.
    1-yaris
    2-colt
    3-jazz
    frenler
    1-colt
    2-yaris
    3-jazz
    konfor
    1-jazz
    2-yaris
    3-colt
    bagaj hacmi
    1jazz
    2colt
    3yaris
    servis
    1yaris
    2jazz
    3colt
    sorunsuzluk
    sonuç olarak colt daha sportif bir araç,jazz aile kullanımı için,yaris ise belirgin eksiği olmayan bir araç.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: budak_1903

yol tutuş:
    1-colt
    2-yaris
    3-jazz
    performans.
    1-yaris
    2-colt
    3-jazz
    frenler
    1-colt
    2-yaris
    3-jazz
    konfor
    1-jazz
    2-yaris
    3-colt
    bagaj hacmi
    1jazz
    2colt
    3yaris
    servis
    1yaris
    2jazz
    3colt
    sorunsuzluk

performans sıralaması yanlış yazılmış herhalde?

87 hp 1045 kg yaris, 95 hp 975 kg colttan daha performanslı değildir.

hayırlı günler.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: budak_1903

yol tutuş:
    1-colt
    2-yaris
    3-jazz
    performans.
    1-yaris
    2-colt
    3-jazz
    frenler
    1-colt
    2-yaris
    3-jazz
    konfor
    1-jazz
    2-yaris
    3-colt
    bagaj hacmi
    1jazz
    2colt
    3yaris
    servis
    1yaris
    2jazz
    3colt
    sorunsuzluk

hayırlı günler.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

hayırlı günler.

kesinlikle + 1

• quote:

Orijinalden alıntı: bacey

quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

hayırlı günler.

kesinlikle + 1

Alıntıları Göster
    Jazz öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert

Jazz öneririm.

Alıntıları Göster
    Bence Hondadan Şaşma Dostum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mert

Jazz öneririm.

Alıntıları Göster
    Birbirine yakın araçlar,

Kalite
    Konfor
    Sorunsuzluk
    Yakıt ekonomisi
    Performans
    Bagaj hacmi
    Kabin ve konsol kullanımı işlevsellik
    İkinci el değeri
    Servis yedek parça

Toplamda bakıldığında sıralama bence böyle olmalı.

1.Jazz
    2.Yaris
    3.Colt

Ama sen yinede test sürüşü yap öyle al.

• quote:

Orijinalden alıntı: HaYaBuSa_

Birbirine yakın araçlar,

Kalite
    Konfor
    Sorunsuzluk
    Yakıt ekonomisi
    Performans
    Bagaj hacmi
    Kabin ve konsol kullanımı işlevsellik
    İkinci el değeri
    Servis yedek parça

Toplamda bakıldığında sıralama bence böyle olmalı.

1.Jazz
    2.Yaris
    3.Colt

Ama sen yinede test sürüşü yap öyle al.

Alıntıları Göster
    bende araba araştırıyorum ve jazz a karar kıldım

nedenmi?

yukarıda yazılan artılarının yanında adının HONDA olması ve 6 yıl garanti verilmesi...

ama yeni kasayı bekliyeceğim:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefmat -- 4 Ekim 2008; 23:17:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nefmat

bende araba araştırıyorum ve jazz a karar kıldım

nedenmi?

yukarıda yazılan artılarının yanında adının HONDA olması ve 6 yıl garanti verilmesi...

ama yeni kasayı bekliyeceğim:(

Alıntıları Göster
    jazz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.