Şimdi Ara

Hoparlör Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler. Aracım 2012 Clio 3 Night&Day. Sol ön hoparlörümün cazır cazır ötmesiyle arayışlarım başladı gösterdiğim yer de körükler temiz bobin sorunu vardır buralarda tamirini yapan yok il merkezlerinde bulursun dedi ben de orjinalden daha iyi olur belki diyerek biraz baktım ve yorumlara aldanıp pioneer ts-g 1320f sanırım tweeterlı bir modeldi aldım fakat hem ses yüksekliği hem bass olarak gerçekten baya bi hayal kırıklığı oldu benim için ve 2 tırnağını kesip montaj yaptığım için de iade edemeden satmak durumunda kaldım. Bir süredir böyle kullanıyorum fakat artık rahatsız etmeye başladı bu durum beni çok bütçem yok çok isterdim anfi woofer işine girmeyi veya en azından teyp almayı fakat kumanda blueetoth vs de gideceği için teyp de alamıyoruz.
    Bu konuda yardımcı olabilecek var mı gerçekten orjinal hoparlörden daha iyi ses alabileceğim bir tavsiyesi olan tweeterlı da alabilirim veya mevcut 2 tane tweeter yeri var ayrı da alabilirim ne tavsiye edersiniz 13cm olarak ? Orjinal hoparlörler şu şekilde.

Hoparlör SeçimiHoparlör Seçimi

• Öncelikle merhabalar amfisiz sistemler için coaxial öneriyorum ses kalitesi önceliğiniz ise kaliteli 2 takım coaxial alıp keyifle müzik dinleyebilmeniz mümkün kaliteli olarak size 3 marka model önerebilirim bütçeniz yeterliyse 3'ündende memnun kalmanız mümkün. Alpine S S50 13cm coaxial (ortalama fiyatı 500TL) Bu hoparlörlerin üzerinde süzücüleri bulunmakta sesi net ve kalitelidir alt frekans çalabilen bir cihazdır. Hem amfisiz hem amfili kullanımı uygundur. Morel MAXIMO ULTRA 502COAX 13Cm coaxial (ortalama fiyatı 550TL) bu hoparlörlerde alt frekans çalabilen cihazlardır süzücüleri harici kibrit kutusu şeklindedir. Ses kalitesi iyi olan cihazlardır. Hem amfisiz hem amfili kullanımı uygundur. Hertz DCX130 13 Cm coaxial (ortalama fiyatı 450TL) eğer bütçeniz yeterli gelmezse JBL CS752 13 CM coaxial (ortalama fiyatı 250TL) Alt frekans çalabilen bir üründür düşük bütçe ile alınabilecek en kaliteli 13cm caxialdir.

Önermiş olduğum cihazların ortalama fiyatlarını yazdım biraz araştırıp daha uyguna bulabilmeniz mümkün. Kaliteli olanların süzücüleri üstündedir bu sebeple ses kalitesi olarak component takımlarından pek aşağı kalır yanı yok. Bütçeniz yeterliyse kaliteli tercih etmenizi öneririm.

• hakancekic88 kullanıcısına yanıt
    Detaylı cevaplarınız için teşekkür ediyorum öncelikle hocam bütçe olarak şu an 300 civarı ayırabiliyorum ne yazık ki ve sanırım sadece JBL kalıyor seçeneklerden. Daha önce denediğim pioneerlerde bass hiç yoktu neredeyse hocam s orjinale gör sizce neden o kadar kötüydü memnun olan çok insan var gibiydi bu JBL de durum nasıldır acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuroxy -- 30 Mayıs 2020; 16:17:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuroxy

Detaylı cevaplarınız için teşekkür ediyorum öncelikle hocam bütçe olarak şu an 300 civarı ayırabiliyorum ne yazık ki ve sanırım sadece JBL kalıyor seçeneklerden. Daha önce denediğim pioneerlerde bass hiç yoktu neredeyse hocam s orjinale gör sizce neden o kadar kötüydü memnun olan çok insan var gibiydi bu JBL de durum nasıldır acaba.
    Pioneer eski pioneer değil ayrıca onda da bas var fakat aşırı baslı şarkılarda çabuk ses bozulmaları meydana geliyor. Bu sebeple alt frekans çalabilen ürünler daha çok tutuluyor. Jbl alt frekans çalabilen bir üründür baslı şarkılarda kolay kolay ses bozulmaları meydana gelmez fakat ses kalitesi olarak diğerlerine göre bir tık daha düşüktür ama orjinale ve kullandığınız pioneera nazaran daha çok işinizi görür.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.