Şimdi Ara

I mesaj belasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar turkcelden aveya ya gectim be i mesajim kapali oldu halde surekli yurt disina benden habersiz mesaj atiyormus faturam cok yuklu geldi avea kabul etmiyor itirazimi ne yapmam gerekiyor?

Resmi eklemeye calistim umarim yuklenmistir
     I mesaj belasi I mesaj belasi

• Aynı problem bende de var. Benimki de Avea. 31 TL gelmesi gereken fatura 51 TL geldi imessage yüzünden.
  • 01volkan01 0 kullanıcısına yanıt
    Ayarlar-hücresel veri-ayarlar için hücresel veriyi kapatınca uyarı bende gelmiyor ama iclouda hucresel ile bağlanamıyorsun.
  • Aynen arkadaşlar benimde face time yüzünden 40 ₺ fazla fatura geldi. Face time kapattım düzeldi ama imesage da sorun yok bende.
  • Bende Avea'yım bende de var aynı beladan. Allah'tan faturaya yansımadı hiç. Turkcell'e geçiş yapıyorum sorun devam edecek mi bakacağım. Sonucu aktarırım.
  • "Send as SMS" menusunu kapatirsan, imessage aktif olmayan birisine text olarak gondermez.
     I mesaj belasi
  • sarpm S kullanıcısına yanıt
    Bende direk iMessage kapalı ama uyarıyı gene de alıyorum.
     I mesaj belasi
  • Guncel

Yokmu arkadaslar kesin cozumu
  • 01volkan01 0 kullanıcısına yanıt
    Bu sorunu hep avealılar yaşıyor. Demek ki sorun Avea'dan kaynaklı diye düşünüyorum. Sorunu yaşayanlar kendi aralarında toplanıp toplu olarak hareket edebilir. Özellikle bir gazete haberine bakar gündem yaratmak. "Avea iPhone kullanıcılarını dolandırıyor mu?" Diye bir gündem yarattığınızda (haber yaptırdığınızda) Avea soruna üst düzeyde ilgi gösterecektir. Muhtemelen ödediğimiz yüksek fatura iade edilir.

Bir de şu yönden düşünün. Bu sorunu telefonu her sıfırladığınızda yaşayacaksınız. İleriyi de düşünün.
  • canocan_07 kullanıcısına yanıt
    Benim Turkcell, eşimin hattı vodafone ve aynı sorunu yaşıyoruz. Sözde 1 mesaj ile aktif olması gereken servis, sürekli mesaj gönderiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

Bu sorunu hep avealılar yaşıyor. Demek ki sorun Avea'dan kaynaklı diye düşünüyorum. Sorunu yaşayanlar kendi aralarında toplanıp toplu olarak hareket edebilir. Özellikle bir gazete haberine bakar gündem yaratmak. "Avea iPhone kullanıcılarını dolandırıyor mu?" Diye bir gündem yarattığınızda (haber yaptırdığınızda) Avea soruna üst düzeyde ilgi gösterecektir. Muhtemelen ödediğimiz yüksek fatura iade edilir.

Bir de şu yönden düşünün. Bu sorunu telefonu her sıfırladığınızda yaşayacaksınız. İleriyi de düşünün.

aslında yurtdışına sadece tek bir mesaj atarak aktif olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

aslında yurtdışına sadece tek bir mesaj atarak aktif olması gerekiyor.

Alıntıları Göster
    Benim hat turkcell, eşimin hattı vodafone bir sms atıyor başka yok Avea kaynaklı olabilir.

• İmkansız kullanıcısına yanıt
    Benim de Turkcell ve sorun yaşamadım. Sorun yaşayanların hep Avealı olduğunu görüyorum.
  • Turkcellde sikinti yok arkadaslar ama avea cok sikinti hatayida kabul etmiyorlar direk iphone disborutuyle gorusun diyor orayida aradim avedan kaynaklaniyor diyor kafayi yiyecegim kime inanacagimi sasirdim
  • Tuketici haklari diye birsey vardi. Hani haksizlikla karsilasildiginda 10-12 tl verip, trafik cezasini sildirmek , umursamayan saticiyi sikayet edilen yer. Orasiyla gorustunuz mu? Bukadar sikayet varsa hep birlikte dilekce verin sonuc bekleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpm

Tuketici haklari diye birsey vardi. Hani haksizlikla karsilasildiginda 10-12 tl verip, trafik cezasini sildirmek , umursamayan saticiyi sikayet edilen yer. Orasiyla gorustunuz mu? Bukadar sikayet varsa hep birlikte dilekce verin sonuc bekleyin
    ben çok uzun zamandır avealıyım, iphone 4s den beride iphone kullanıyorum. şu ana kadar hep sadece 1 mesaj ile imessege ı aktif ettim. onun dışında bi problem yaşamadım sürekli mesajla aktif etmeye çalışıp ücret yansıtması gibi.

bişeyi yanlış mı yapıyorsunuz acaba? normalde bi kere aktif edilir bu sıradada uyarır ilk mesajdaki gibi. tamam dersiniz bi dahada yapmaz bunu. sürekli o imessege butonunu açıp kapatıyor musunuz yada telefonun sim kartını falan mı değiştiriyorsunuz sürekli tak çıkar vs. falan. bunların haricinde problem olmamalı aslında normal şartlarda.

• quote:

Aynen kesinlikle katılıyorum, Avea hattı olanlar dışında bu sorunu yaşayan bir kişi bile görmedim
  • Guncel !
  • Bende avea kullaniyorum haftalardir ayni dert bende de var. Devamli facetime ve imessage icin etkinlestirme uyarisi cikiyor. imessage'i kapatiyorum yine ayni. Aciyorum etkinlestirmeye calisiyorum bu seferde durmadan kontor yiyip duruyor ve aktiflesmiyorda. Ne yaptiysam olmadi kafayi yicem artik.
  • Kesin cozum yokmu dostlar

Guncel
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.