Şimdi Ara

i5 2500K'daki bu Performansda neyin nesi böyle ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar.. Yakın zamanlarda işlemcimi değiştirdim.. Core 2 Duo E 7600 Kullanıyordum.. Sonradan baştan aşşağıya Sistemi Değiştirdim..

işlemci olarak : i5 2500K Almayı Tercih Ettim

Power Suply : xp480 w Active PFC 12 V Değeri 28.0A

Ram : 4x4 8 GB DDR3 1333 Mhz Corsair XMS3

Arkadaşlar.. Core 2 Duo'dan fazla fark göremedim nasıl anlatsam rar vs gibi konularda cok iyi ama masaüstünde dolaşırken takıntılar klasorlerın geç açılması.. Donmalar Meydana Geliyor..

İşlemci 4 Çekirdeğide 29 ila 34 Derece arasında gidip geliyor

Görüntü cok bulanık gibi özellikle windows 7'de fakat ekran kartım yok şuanlık HD 6850 xfx O.C Alıcam Şuanlık HD 2000 Series grafiği kullanıyorum..

Peki neden bu takıntılar donmalar yavaşlamalar ?

Ayriyetten Benim HDD'mde bir sorun olabilir arkadaşlar... Format atmıyor bazen dosya okunamadı dıyor HDD Testi yaptım CRC hatası verdi

• HDD'den dolayı onlar. İşlemcisiyle pek alakası yok. Görüntü bulanıklığı da muhtemelen hd2000'nin ezikliğinden veya ayarlardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

HDD'den dolayı onlar. İşlemcisiyle pek alakası yok. Görüntü bulanıklığı da muhtemelen hd2000'nin ezikliğinden veya ayarlardan.

Hocam 1920x1080 Çözünürlük kullanıyorum ondan olabilir sanırsam.. Fakat Bu HDD'yi ne yapacagız şuan sorunsuz fakat kafayı yedı yıyecek 500 GB Samsung Windows 7 Format atarken HDD'i 20 kere çıkartıp takıyorum oyle format atıyor..... Bazen oyun atarken bilgisayara dosya aktarımı kesılıyor özellikle oyun yüklerken FULL CRC hatası

İşin Kötü Tarafı Bu HDD'yi kimseye satamayız.. Elimde 430 TL Bütçe var HD 6850 XFX Black Edition ekran kartı alacagım vatan kartım var.. 355 Tl'ye alacagım vatanda onumuzdeki hafta sonu ındırım olacak gene.. Fakat geriye kalan bütçeye nasıl bir hdd alabilirimki

• en yakın zamanda almaya bakın hdd. Cünkü fiyatları çok arttı ve artmaya devam ediyor. Bir ara 110tl ye 1tb f3 önerirken şimdi aynı fiyata 500gb oluyor malesef.

Size önerim bir hdd al önce daha sonra indirim olunca ekran kartını ayarlarsın.
  • cpu z programıyla işlemciye baktıgında tüm detayları gorebiliyomusun islemci arizali olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliosman2323

cpu z programıyla işlemciye baktıgında tüm detayları gorebiliyomusun islemci arizali olabilir

işlemciyle masaüstünde takılmanın ne alakası var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

cpu z programıyla işlemciye baktıgında tüm detayları gorebiliyomusun islemci arizali olabilir

Bende aynen öle dedim bu tarza benzer bi sorun yaşadım,özellikle oyunlarda takılıyordu anakart yada rem'lerde arıza olabilir dedim.Cihazımı teknik servise gönderdim bil bakalım sorun ney deymiş işlemcimi değiştirdiler bellek kontrolcüsü'nde sorun varmış cpu-z ile işlemciye baktığımda hiçbi bilgi göremiyordum.benim başıma geldi bi yazayım dedim alt üstü bi cpu-z ile işlemciye bakıcak okadar bişey kaybetmez.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Bende aynen öle dedim bu tarza benzer bi sorun yaşadım,özellikle oyunlarda takılıyordu anakart yada rem'lerde arıza olabilir dedim.Cihazımı teknik servise gönderdim bil bakalım sorun ney deymiş işlemcimi değiştirdiler bellek kontrolcüsü'nde sorun varmış cpu-z ile işlemciye baktığımda hiçbi bilgi göremiyordum.benim başıma geldi bi yazayım dedim alt üstü bi cpu-z ile işlemciye bakıcak okadar bişey kaybetmez.

Bir şey daha öğrenmiş oldum

• benim pc 64 bit kullanırken donmalar v.s oluyor 32 bitte sorun yok çift işletim sistemi windows 7 var.
    şimdi ben de şüphelendim.
    işlemcide sorunmu var.
    bu arada 4 gb 1600 mhz ram takılı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.