Şimdi Ara

i7 930 la i7 860 arasındaki fark ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar arasındaki fark nedir acaba bu işlemcilerin biri 1366 soket öteki 1156 bumu sadece ?

• evet soket farklı.. birde i7 860 2 kanal ddr3 ram destekler
    i7 930 ise 3 kanal.. zaten 1366 soket x58 anakartlarda 3 kanal ram yuvası vardır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooppss

evet soket farklı.. birde i7 860 2 kanal ddr3 ram destekler
    i7 930 ise 3 kanal.. zaten 1366 soket x58 anakartlarda 3 kanal ram yuvası vardır..
    2 arasında bir tercihte hangisi alınmalı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shubuo0o

2 arasında bir tercihte hangisi alınmalı ?

Alıntıları Göster
    biri 3x2 gb ram destekler biri 2x2 gb ram destekler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak ÇAVUŞOĞLU

şöyle diyelim birisi 6x2GB veya maksimum 6x4GB, diğeri de 4x2GB veya maksimum 4x4GB destekler diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Comissar

quote:

Orijinalden alıntı: Burak ÇAVUŞOĞLU

şöyle diyelim birisi 6x2GB veya maksimum 6x4GB, diğeri de 4x2GB veya maksimum 4x4GB destekler diyelim.

Alıntıları Göster
    teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: shubuo0o

teşekkürler

Alıntıları Göster
    860 ve 930'un performansı aynıdır.

Ayrıca;

-860 Daha ucuzdur.
    -860 Daha iyi OC olur.
    -860 Daha az ısınır.
    -860 Daha az güç tüketir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 2 Temmuz 2010; 2:07:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Ayrıca;

-860 Daha ucuzdur.
    -860 Daha iyi OC olur.
    -860 Daha az ısınır.

Alıntıları Göster
    930 destekleyen x58 chipset 3 kanal 24GB a kadar bellek desteği sunar ve 6.4GTs QPI (ön bellek bus hızı) desteği olan bir anakartla ileride 6 core işlemci upgrade yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Mukteda -- 3 Temmuz 2010; 0:53:45 >

• quote:

Ayrıca;

-860 Daha ucuzdur.
    -860 Daha iyi OC olur.
    -860 Daha az ısınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

quote:

Ayrıca;

-860 Daha ucuzdur.
    -860 Daha iyi OC olur.
    -860 Daha az ısınır.

Alıntıları Göster
    i7 işlemci alacaksan i7 930 al
    intel i7 860'ın soket tipini rafa kaldırmaya hazırlanıyor yeni soket yapacakmış

• quote:

Orijinalden alıntı: heatblast

i7 işlemci alacaksan i7 930 al
    intel i7 860'ın soket tipini rafa kaldırmaya hazırlanıyor yeni soket yapacakmış

Alıntıları Göster
    i7 860 in yani p55 in gelecegi iyi gorunmuyor ancak i7 860 almis ya da alacak birinin de bu islemcinin ustunde bir islemciye ne zaman ihtiyac duyacagi da tartisilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 3 Temmuz 2010; 14:57:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

i7 860 in yani p55 in gelecegi iyi gorunmuyor ancak i7 860 almis ya da alacak birinin de bu islemcinin ustunde bir islemciye ne zaman ihtiyac duyacagi da tartisilir.

Alıntıları Göster
    bahsedilen işlemciler oyun için alınacaksa resmen israf yapmak demektir i5 750 nin mükemmel oyun performansı var insanın fark edemeyeceği ufacık bir fark için neden 150-200 tl arasında fiyat farkı verelim ki i5 750 nin bile emin olun -başına kötü bir iş gelmediği takdirde- en az 5 yıl ömrü var 5 yıl sonra neler gelir neler geçer

• quote:

Orijinalden alıntı: muvaZaa xD

bahsedilen işlemciler oyun için alınacaksa resmen israf yapmak demektir i5 750 nin mükemmel oyun performansı var insanın fark edemeyeceği ufacık bir fark için neden 150-200 tl arasında fiyat farkı verelim ki i5 750 nin bile emin olun -başına kötü bir iş gelmediği takdirde- en az 5 yıl ömrü var 5 yıl sonra neler gelir neler geçer

Alıntıları Göster
    soket 1366 alınır, birileri gelip oyun için gereksiz der ama o işlemciler bütün oyunları dağıtır, benim işlemcim bütün amdleri döver diyebilirsin, 6 çekirdekli işlemcilerin desteklendiği görülür geleceğe güvenle bakılır
    soket 1156 alırsan daha az para verip günü kurtarırsın, ilerde işlemci değiştirmeye kalkarsan en son hangi işlemciyi alacağını bilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

soket 1366 alınır, birileri gelip oyun için gereksiz der ama o işlemciler bütün oyunları dağıtır, benim işlemcim bütün amdleri döver diyebilirsin, 6 çekirdekli işlemcilerin desteklendiği görülür geleceğe güvenle bakılır
    soket 1156 alırsan daha az para verip günü kurtarırsın, ilerde işlemci değiştirmeye kalkarsan en son hangi işlemciyi alacağını bilirsin

Alıntıları Göster
    bende i7 860 var 4GHz günlük kullanıyorum. prime 95 blend e 20 22 dakika civarı dayandı. daha da giderdi de sıcaklık 99 u gördüğü için tırstım neyse demek istediğim günlük 4GHz de sorunsuz kullanıyorum. ve daha uzun bir süre dar boğaz yapacağını sanmıyorum. bu işlemci darboğaz yapacağı zaman geldiğinde zaten kullandığım ankartın teknolojisi değişir. komple soket filan değiştiririz

• quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

bende i7 860 var 4GHz günlük kullanıyorum. prime 95 blend e 20 22 dakika civarı dayandı. daha da giderdi de sıcaklık 99 u gördüğü için tırstım neyse demek istediğim günlük 4GHz de sorunsuz kullanıyorum. ve daha uzun bir süre dar boğaz yapacağını sanmıyorum. bu işlemci darboğaz yapacağı zaman geldiğinde zaten kullandığım ankartın teknolojisi değişir. komple soket filan değiştiririz

Alıntıları Göster
    Beyler size bir sorum olucak AMD athlon mu daha iyi AMD phenom mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: [E]zio

Beyler size bir sorum olucak AMD athlon mu daha iyi AMD phenom mu ?

Alıntıları Göster
    işlemciye göre değişir. işlemci kodlarını verirsen. daha net cevaplar alırsın. bu konuyu leon x nickli arkadaşa sor istersen. önbelleklerle ilgili bir konusu vardı orada karşılaştırmış athlon ve phenom işlemcileri.
  • quote:

işlemciye göre değişir. işlemci kodlarını verirsen. daha net cevaplar alırsın. bu konuyu leon x nickli arkadaşa sor istersen. önbelleklerle ilgili bir konusu vardı orada karşılaştırmış athlon ve phenom işlemcileri.

Alıntıları Göster
    bu culv teknolojili işlemciler nasıl acaba ?,çok fark varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: clsknkml

Culv masa üstü islemcisi degildir laptop işlemcisidir cok az güç çeken bir işlemcidir laptopdaki en düşük işlemci modellerindendir ulv=ultra low voltage
  • quote:

Orijinalden alıntı: clsknkml

Alıntıları Göster
    hızı düşürülerek tdp değerleri düşürülmüş ve turbuboost yok performansten ziyade sessiz, serin uzun süre çalışacak sistemlere uygun gibi duruyor. ban yaramaz sizi bilemem.
  • quote:

hızı düşürülerek tdp değerleri düşürülmüş ve turbuboost yok performansten ziyade sessiz, serin uzun süre çalışacak sistemlere uygun gibi duruyor. ban yaramaz sizi bilemem.

Alıntıları Göster
    860 bncede daha az enerji daha çok iş enerji umrumda değil dersen 930
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.