Şimdi Ara

İç cephe ısı yalıtım için hangi malzeme? (Yaptıranların Tavsiyeleri) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
9
Favori
138.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kansorejen malzemeler hangileri oluyor hocam, kalekim yada filli köpük, kaplama astarı kansorejen midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.LiXX -- 31 Ağustos 2016; 9:24:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtmmustafa

Sayın Patikle penguentos ben 28 yıldır inşaat ve dekorasyon işiyle uğraşıyorum. Sanatımda ve mesleğimde iyi bir yerdeyim ve çok tecrübeli olduğuma inanıyorum. Burada konuyu yazmaya ve anlatmaya kalksam çok uzunca makale yazmam gerekir. Kendime ve tecrübelerime güvenmesem buraya mesaj yazmam. Ben sadece bu tarz işleri olan arkadaşlara profesyonel olarak hem fiyat hemde kalite anlamında yardımcı olacağımı belirtiyorum. Size göre yaptığınız iş doğruymuş bişey diyemem ama ben sadece doğru olmadığını belirttim hepsi bu , bilgiçlik felan yapmıyorum yanlış anlaşılma olmasın. Herkesin yoğurt yiyişi farklı ama doğru ama yanlış. Özelden mesaj atın telefonunuzu konuşalım.

Siz de kendinize göre haklısınız fakat buradan doğruyu yanlışı üstü kapalı anlatırsanız kimse bişey anlamaz o yüzden madem tecrübeleriniz vardır saygı duyarım buradan insanlara anlatabilirsiniz,aydınlatabilirsiniz.Öteki türlü bu iş reklama giriyor üstadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Efsunger hissi

quote:

Orijinalden alıntı: dtmmustafa

Sayın Patikle penguentos ben 28 yıldır inşaat ve dekorasyon işiyle uğraşıyorum. Sanatımda ve mesleğimde iyi bir yerdeyim ve çok tecrübeli olduğuma inanıyorum. Burada konuyu yazmaya ve anlatmaya kalksam çok uzunca makale yazmam gerekir. Kendime ve tecrübelerime güvenmesem buraya mesaj yazmam. Ben sadece bu tarz işleri olan arkadaşlara profesyonel olarak hem fiyat hemde kalite anlamında yardımcı olacağımı belirtiyorum. Size göre yaptığınız iş doğruymuş bişey diyemem ama ben sadece doğru olmadığını belirttim hepsi bu , bilgiçlik felan yapmıyorum yanlış anlaşılma olmasın. Herkesin yoğurt yiyişi farklı ama doğru ama yanlış. Özelden mesaj atın telefonunuzu konuşalım.

Siz de kendinize göre haklısınız fakat buradan doğruyu yanlışı üstü kapalı anlatırsanız kimse bişey anlamaz o yüzden madem tecrübeleriniz vardır saygı duyarım buradan insanlara anlatabilirsiniz,aydınlatabilirsiniz.Öteki türlü bu iş reklama giriyor üstadım.

Alıntıları Göster
    Peki şöyle aydınlatmaya çalışayım. Ben hemen hemen her türlü malzemeyi denedim sıkıntılı olan çok çıktı. Benim uygulamam genelde taşyünü ama hazır değil özel yaptırıyorum şipariş veriyorum 3 gün sonra elime geçiyor.yada yer müsaitse poliüretan köpük diye özet geçeyim.

• Arkadaşlar eve Amerikan siding yaptırmayı düşünüyorum birkaç yerden fiyat aldım gelen herkes 2 çeşit yalıtım malzemesi kullandıklarını ve tercihi bize bıraktıklarını söylüyorlar. 1. Seçenek xps miş 2. Seçenek te taş yünü sizce hangisini seçmeliyim birbirine gire artıları eksileri nelerdir?
  • Arkadaşlar yeni konu açmamak için soruyorum.Benim binam yeni (3-4 senelik) duvarlar içten yalıtımlı camlar çiftcam ısı yalıtımı iyi fakat benim yan tarafımdaki bina yıkıldı, duvardaki köpükler döküldü ve sıva bile yok, ince tuğla duvar görünüyor, yerine bina yapılacak ama ne zaman belli değil, bana söylenen izinler alınmamış daha ve bu kış başlamaz, ısı ölçmedim ama diğer odalardan en az 1-2 derece bariz hissedilir bir fark var diğer odalardan, diğer ev iki katlıydı yani sıvasız olan benim giriş katım ve üst kat, tabi üst kat daha açık çünkü benim bir duvarım var açıkta (yatak odam) diğer yerler giriş boşluğuna denk geliyor.Üst kat komşum ile konuştum masraf yapmama taraftarı az daha açarım kombiyi birazcık fazla öderiz diyor. Şimdi bana sadace 1 kış için ve 3-4 m2 bir duvar için çözüm önerisi lazım. Kolay uygulanmalı, kısa süreli olduğu için çok ekonomik olmalı (zaten bina yapılınca köpük ile yalıtım yapıyorlar yeni binalarda).Isonem düşündüm sadece 1 oda için içten yalıtım yapmak için fakat en küçüğü 10lt 145 TL gibi bir rakam, sizin öneriniz ne olurdu? dıştan sadece 1 oda duvarına yalıtım yaptırsam kaça çıkar, yada ekonomik olur mu? Kafam çok karıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: bLind

Arkadaşlar eve Amerikan siding yaptırmayı düşünüyorum birkaç yerden fiyat aldım gelen herkes 2 çeşit yalıtım malzemesi kullandıklarını ve tercihi bize bıraktıklarını söylüyorlar. 1. Seçenek xps miş 2. Seçenek te taş yünü sizce hangisini seçmeliyim birbirine gire artıları eksileri nelerdir?

siding altı cellubor kullanılabilecek en iyi uygulamadır. Siding ve duvar arasında oluşan boşlukta haşaretların yaşamaları için uygun bir ortam oluşur. Cellubor yüksek ısı performansının yanında(ısı iletkenlik değeri 0.037 w/m Tse Iso :8302) içerisindeki bor bileşenleri sayesinde haşeratların yaşamamaları(antibakteriyellik belgesi Tse En 15101-1) için tam koruma sağlar
  • xps levhaların arasını alçı ile doldurursanız ve bu alçıyı devam ettirirseniz alçının ısı geçirgenliği yüksek olduğundan ısı yalıtımın faydasını azaltırsınız, bu yüzden levlar arası boşluklara dikkat etmekte fayda var, birleşim yerleri soğuk ise alçıyı uzattığınız yere kadar soğukluk gitmektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loko

quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

sayın loko sıvanın ilk ve son kat kalınlıkları kaç cm olmalı.strafordan daha iyi yalıtım sağlar mı peki.saygılar.

sıvanın daha az iş gerektigini ve daha çok fayda sagladıgını kullanımdan dolayı söyleyebilirim.Mesela içten yaptıgım stropor kaplamada duvar soguk oluyor.Termocoat ile yaptıgım yalıtım sıvasında duvar nerdeyse ılık oluyor.2 oda yanyana oldugundan karşılaştırma şansım oldu.

alçı sıva ısı yalıtım konusunda ısıyı hızlı ilettiği için sıkıntılı alçının duvar ile hiç bağlantısı olmamalı

• ısı yalıtım hakkında herkes birseyler yazmış Dogrusunu benden ögrenin arkadaslar
    İnşaat Mühendisi yapı anabilim dalı yüksek lisansa sahibim
    1) ısı yalıtım olarak 3 çeşit malzeme vardır şuan montalamada xps,eps ve taşyünü
    2) hangisi iyi derseniz xps ve eps yanıcıdır ama taşyünü kolay kolay yanmaz
    3 xps ve eps biraz daha ucuzdur taşyunune göre hemde taşyünü işciliği çok ama çok önemlidiri Taşyünü daha iyi yalıtım sağlar ama su alırsa üstündeki sıvada patlama yapar su emici yapısı vardır.
    4)ısı yalıtım dedinmi sadece cm olarak bakmayın olaya asıl önemli olan ısı gecirgenlik katsayısı, ısı iletim direnci ve yoğunlugudur
    5) daha fazla bilgi içinhttp://www.ankaradekorasyon.org/isi-yalitim tavsiye ederim girin bakın öğrenin iyi günler

• Arkadaşlar, evimde iki odam teras altında kaldığı için sadece tavan kısmını 2 cm lik xps ile kaplamak suretiyle ısı izolasyonu yapmak istiyorum. Çünkü terastan müdahale şansım şu an için maalesef yok.
    Öğrenmek istediğim, xps malzemenin yatak odasının tavanında olması sağlık açısından ileriye dönük bir sakıncası var mıdır.
    Yani xps nin üretiminde kullanılan gaz ve kimyasalın odanın havasına karışma ihtimali var mıdır.

teşekkürler
  • Selam bizde yeni bir ev aldik, güya ev yalitimli hatta yer yer alicobalt giydime , ama cift camli pimapenlerden inanilmaz soguk geliyor, fransiz balkona uc metre kala yerler buz kesiyor , fitilleri degistirdim ama bu penlerin altindaki mermerlerden baska bir ısı kaçağı aklima gelmiyor, dis iç yekpare ve buz gibi bu durumda icten bir izolasyon yöntemi var mi yoksa oeni komple sökmup mermeri kesmek mi lazim ki cok masrafli olacak...
     İç cephe ısı yalıtım için hangi malzeme? (Yaptıranların Tavsiyeleri)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prozium77 -- 30 Ocak 2017; 23:9:57 >

•  İç cephe ısı yalıtım için hangi malzeme? (Yaptıranların Tavsiyeleri)

İç cephe ısı yalıtım için hangi malzeme? (Yaptıranların Tavsiyeleri)

• quote:

Orijinalden alıntı: Avantgarde80

Arkadaşlar, evimde iki odam teras altında kaldığı için sadece tavan kısmını 2 cm lik xps ile kaplamak suretiyle ısı izolasyonu yapmak istiyorum. Çünkü terastan müdahale şansım şu an için maalesef yok.
    Öğrenmek istediğim, xps malzemenin yatak odasının tavanında olması sağlık açısından ileriye dönük bir sakıncası var mıdır.
    Yani xps nin üretiminde kullanılan gaz ve kimyasalın odanın havasına karışma ihtimali var mıdır.

teşekkürler

Merhaba bizim de salon teras altinda kaliyor, nasil bir islem yaptiniz ve tavsiye eder misiniz?
  • prozium77 P kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bir çözüm bulabildiniz mi hocam?
  • Ekrem09 E kullanıcısına yanıt
    Ekrem bey, denizlik lerin okadar büyük sorun yaratmayacagini esas alikobant ile yapilmis kaplamanin oldugu yerlerden soguk geldigini soylediler, ger cekten ozellikle cikma kisminin üstü kapattigimda soğuğun yerden geldigini anladim. Su an aklimda laminantin altina köpük koymak var, kac cmlik nasil bir malzeme kullanicam köpüğün uzerine silte gerekecek mi ? Onu arastiriyorum.
  • Yalıtımlı boya nasıldır. Bilgisi olan varmı

Küfür terlemeyi önler mi.

Yalıtumsız şıngıl lı beton çatı var. İçten yalıtımlı boya yapsam iş görür mü
  • mCtawn M kullanıcısına yanıt
    yalıtım boyasının avantajı sadece tek kat yaparsan %2,5 tir yani çok etkili birsey değildir küf ü de önlemez onun için küf boyaları var ama onlar bile çok etkili degildir. daha fazla bilgi içinhttp://www.ankaradekorasyon.org/ ziyaret ederek bilgi alabilir yada ulaşabilirsin
    iyi günler
  • dıştan yapılan yalıtım kadar etkili olmuyor ve kolonların oldugu bölümleri yapamadılar yinede 10 üzerinden 4 alır
  • hftblgc kullanıcısına yanıt
    Tavanlar kireç badana yapılırlar, sebebi tavanların, nefes alan bir malzeme ile kaplanması gereğidir. Sağlık açısından bilemem ama, odanız çok kötü kokar, hava almaz. Ahşap lambri düşünülebilir, soğuğu biraz kırar, nefes de alır.
  • mCtawn M kullanıcısına yanıt
    Uzayda kullanılan bir malzeme değilse, 1 milim kalınlığındaki hiç bir ısı izolasyon malzemesi farkedilebilecek bir ısı izolasyonu sağlamaz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.